Czy można sprzedawać papierosy na sztuki?

Niektórzy handlowcy, prowadząc swoje małe osiedlowe sklepy spożywcze, zastanawiają się, jak to jest z tymi nakazami i zakazami w handlu papierosami i wyrobami tytoniowymi i np. czy można sprzedawać papierosy na sztuki. Wielu kupujących pyta o to zresztą. Czy zatem jest to dozwolone? Czy można sprzedawać papierosy na sztuki?

Sprzedaż papierosów – czy można sprzedawać papierosy na sztuki?

Stosownie do treści przepisu art. 6 ust. 4 ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych sprzedaż papierosów w opakowaniach zawierających mniej niż 20 sztuk oraz luzem bez opakowania jest zabroniona. Oznacza to, że sprzedaż papierosów na sztuki jest bezwzględnie zakazana. Nie ma znaczenia, czy sprzedaż ta odbywa się w małym osiedlowym sklepiku, czy też np. restauracji czy kawiarni. Sprzedawanie papierosów na sztuki jest zabronione i należy o tym bezwzględnie pamiętać. Może to mieć bowiem bardzo poważne konsekwencje. Sprzedaż papierosów luzem (czyli np. na sztuki) stanowi wykroczenie i podlega grzywnie nawet do 2000 zł.

Czy można sprzedawać papierosy na sztuki? Odpowiedź jest jednoznaczna: NIE.

Szukasz więcej podobnych porad? Poszukaj np. pod hasłami darmowa pomoc prawna Lublin

Znaleziono poprzez hasła:

  • czy mozna sprzedawac pappierosy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*