Darmowa pomoc prawna – darmowe porady prawne

Poszukujesz profesjonalnej pomocy prawnej, ale nie stać Cię na adwokata czy radcę prawnego z wyboru i skorzystanie z usług kancelarii prawnej? Sąd odmówił ci przyznania obrońcy czy pełnomocnika z urzędu uznając, iż Twoja sytuacja finansowa nie jest taka zła i jedyne, co Ci zostaje to darmowe porady prawne? Nie martw się, wciąż możesz liczyć na profesjonalne doradztwo prawne i rzetelną pomoc. Darmowa pomoc prawna i bezpłatne porady prawne udzielane są przez wiele podmiotów i instytucji na terenie całego kraju. Takich miejsc, w których darmowa pomoc prawna udzielana jest mieszkańcom, jest w Polsce bardzo wiele. Nierzadko nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego, że w Twojej miejscowości takich udzielających darmowych porad prawnych instytucji jest kilka lub kilkanaście. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nie tylko listę takich instytucji z podziałem na poszczególne miasta, ale co kilka dni publikujemy szereg przydatnych artykułów, poruszających kwestie prawne. Zajmujemy się prawem już od kilkunastu lat. Wszystkie nasze porady i artykuły są sprawdzone, opierają się na obowiązującym w momencie ich publikacji stanie prawnym, możesz więc śmiało z nich korzystać.

Darmowa pomoc prawna – bezpłatne porady prawne

A wszystko to zupełnie za darmo. U nas za nic nie płacisz. Z naszych poradników i artykułów możesz korzystać w dowolnej chwili. W trakcie ich opracowywania współpracujemy również z innymi prawnikami, księgowymi czy korzystamy z konsultacji z urzędnikami, dając Ci pełną gwarancję, że artykuły i poradniki są rzetelne. A jeśli uznasz, że czytając dany artykuł nie znalazłeś w nim odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i w dalszym ciągu nie wiesz, jak ruszyć z miejsca ze swoim problemem prawnym, po prostu napisz do nas. Postaramy się udzielić Ci wszelkich niezbędnych informacji.

Nie skupiamy się na jednej gałęzi prawa. Staramy się publikować artykuły i poradniki z różnych dziedzin. U nas znajdziesz odpowiedzi na wiele kwestii z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego, prawa pracy, prawa podatkowego i administracyjnego, a także prawa karnego. Znajdziesz tu wiele porad, dotyczących prowadzenia własnej firmy czy zatrudniania pracowników, ale też wiele artykułów z zakresu stosunków rodzinnych, egzekucji komorniczych itp. Śledź nasz serwis na bieżąco.

Na mocy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej utworzono w Polsce ponad 1500 punktów, w których świadczona jest darmowa pomoc prawna i darmowe porady prawne. Darmowa pomoc prawna i bezpłatne porady prawne, które udzielane są w tych punktach, stosownie do treści art. 4 powołanej ustawy, przysługują osobie:

  • której w okresie 12 miesięcy poprzedzających zwrócenie się o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej i wobec której w tym okresie nie wydano decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia, lub
  • która posiada ważną Kartę Dużej Rodziny, o której mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny, lub
  • która uzyskała zaświadczenie, o którym mowa w ustawie z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, lub
  • która posiada ważną legitymację weterana albo legitymację weterana poszkodowanego, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o weteranach działań poza granicami, lub
  • która nie ukończyła 26 lat, lub
  • która ukończyła 65 lat, lub
  • która w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej znalazła się w sytuacji zagrożenia lub poniosła straty.

Dla kogo darmowa pomoc prawna i bezpłatne porady prawne

Jeśli spełniasz któryś z tych warunków, śmiało możesz korzystać z darmowych porad prawnych, udzielanych w ramach realizacji ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. A jeśli nawet nie spełniasz tych warunków, wciąż możesz liczyć na pomoc jednej z instytucji, zajmującej się udzielaniem darmowych porad prawnych. Wybierz swoje miasto i znajdź odpowiedni punkt.

Punkty darmowych porad prawnych czynne są zwykle od poniedziałku do piątku, w niektórych z nich termin spotkania należy jednak ustalać odpowiednio wcześniej (czy to telefonicznie czy osobiście w sekretariacie).

Darmowe porady prawne:

Podziel się

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Czytaj więcej