Reklama

Darmowa pomoc prawna – darmowe porady prawne

Poszukujesz profesjonalnej pomocy prawnej, ale nie stać Cię na adwokata czy radcę prawnego z wyboru i skorzystanie z usług kancelarii prawnej? Sąd odmówił ci przyznania obrońcy czy pełnomocnika z urzędu uznając, iż Twoja sytuacja finansowa nie jest taka zła i jedyne, co Ci zostaje to darmowe porady prawne? Nie martw się, wciąż możesz liczyć na profesjonalne doradztwo prawne i rzetelną pomoc.

Darmowa pomoc prawna i bezpłatne porady prawne udzielane są przez wiele podmiotów i instytucji na terenie całego kraju. Takich miejsc, w których darmowa pomoc prawna udzielana jest mieszkańcom, jest w Polsce bardzo wiele. Nierzadko nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego, że w Twojej miejscowości takich udzielających darmowych porad prawnych instytucji jest kilka lub kilkanaście.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nie tylko listę takich instytucji z podziałem na poszczególne miasta, ale co kilka dni publikujemy szereg przydatnych artykułów, poruszających kwestie prawne. Zajmujemy się prawem już od kilkunastu lat. Wszystkie nasze porady i artykuły są sprawdzone, opierają się na obowiązującym w momencie ich publikacji stanie prawnym, możesz więc śmiało z nich korzystać.

Darmowa pomoc prawna – bezpłatne porady prawne

A wszystko to zupełnie za darmo. U nas za nic nie płacisz. Z naszych poradników i artykułów możesz korzystać w dowolnej chwili. W trakcie ich opracowywania współpracujemy również z innymi prawnikami, księgowymi czy korzystamy z konsultacji z urzędnikami, dając Ci pełną gwarancję, że artykuły i poradniki są rzetelne.

A jeśli uznasz, że czytając dany artykuł nie znalazłeś w nim odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i w dalszym ciągu nie wiesz, jak ruszyć z miejsca ze swoim problemem prawnym, po prostu napisz do nas. Postaramy się udzielić Ci wszelkich niezbędnych informacji.

darmowa pomoc prawna

Nie skupiamy się na jednej gałęzi prawa. Staramy się publikować artykuły i poradniki z różnych dziedzin. U nas znajdziesz odpowiedzi na wiele kwestii z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego, prawa pracy, prawa podatkowego i administracyjnego, a także prawa karnego. Znajdziesz tu wiele porad, dotyczących prowadzenia własnej firmy czy zatrudniania pracowników, ale też wiele artykułów z zakresu stosunków rodzinnych, egzekucji komorniczych itp. Śledź nasz serwis na bieżąco.

Na mocy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej utworzono w Polsce ponad 1500 punktów, w których świadczona jest darmowa pomoc prawna i darmowe porady prawne. Darmowa pomoc prawna i bezpłatne porady prawne, które udzielane są w tych punktach, stosownie do treści art. 4 powołanej ustawy, przysługują osobie:

  • której w okresie 12 miesięcy poprzedzających zwrócenie się o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej i wobec której w tym okresie nie wydano decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia, lub
  • która posiada ważną Kartę Dużej Rodziny, o której mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny, lub
  • która uzyskała zaświadczenie, o którym mowa w ustawie z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, lub
  • która posiada ważną legitymację weterana albo legitymację weterana poszkodowanego, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o weteranach działań poza granicami, lub
  • która nie ukończyła 26 lat, lub
  • która ukończyła 65 lat, lub
  • która w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej znalazła się w sytuacji zagrożenia lub poniosła straty.

Dla kogo darmowa pomoc prawna i bezpłatne porady prawne

Jeśli spełniasz któryś z tych warunków, śmiało możesz korzystać z darmowych porad prawnych, udzielanych w ramach realizacji ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. A jeśli nawet nie spełniasz tych warunków, wciąż możesz liczyć na pomoc jednej z instytucji, zajmującej się udzielaniem darmowych porad prawnych. Wybierz swoje miasto i znajdź odpowiedni punkt.

Punkty darmowych porad prawnych czynne są zwykle od poniedziałku do piątku, w niektórych z nich termin spotkania należy jednak ustalać odpowiednio wcześniej (czy to telefonicznie czy osobiście w sekretariacie).

Darmowe porady prawne:

Podziel się

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Czytaj więcej