Kredyt bez wychodzenia z domu – gdzie dostać?

Kredyt bez wychodzenia z domu to wygodny sposób dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy. Cały proces i wszystkie formalności dokonywane są przez internet, dzięki czemu klienci mogą załatwić wszystko z poziomu laptopa czy smartfona. Jak otrzymać kredyt bez wychodzenia z domu i jakie warunki należy spełnić?

Kredyt bez wychodzenia z domu – czym jest?

Kredyt bez wychodzenia z domu to produkt finansowy, który zazwyczaj udzielany jest przez firmy pozabankowe (choć banki także zaczynają wprowadzać tego typu rozwiązanie), które stosują niewiele formalności, a także mają elastyczne podejście do warunków, jakie mają spełnić ich potencjalni klienci. Dzięki temu, że formalności zostały maksymalnie ograniczone, kredyt możliwy jest bez wychodzenia z domu i konieczności pojawienia się w placówce banku czy instytucji finansowej.

To duże udogodnienie i komfort dla klientów, którzy z różnych względów nie chcą lub nie mogą udać się do siedziby kredytodawcy. Może to być spowodowane m.in. chorobą i brakiem możliwości pojawienia się w placówce lub chęcią zachowania dyskrecji. 

Czy można wziąć kredyt bez wychodzenia z domu?

Okazuje się, że tak. Większość pożyczkodawców ograniczyła do minimum konieczność pojawienia się w siedzibie instytucji finansowych. W dalszym ciągu jednak istnieją na rynku produkty finansowe, takie jak kredyt hipoteczny, gdzie wizyta w placówce bankowej jest niezbędna.

Kredyt bez wychodzenia z domu bez zaświadczeń

Osoby, które nie mogą lub nie chcą starać się o zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, mogą zastanawiać się, czy możliwy jest kredyt bez wychodzenia z domu, bez konieczności dostarczenia pożyczkodawcy zaświadczenia o zarobkach. Okazuje się, że jest to możliwe, ale zwykle jedynie w firmach pozabankowych.

Parabanki mają własne zasady, którymi kierują się przy ocenie zdolności kredytowej klienta i podchodzą do tego w sposób bardziej liberalny i luźny. Dzięki temu osoby, które nie mogą przedstawić zaświadczenia o dochodach, nie zostają bez żadnego wsparcia finansowego, gdyż mogą liczyć na kredyt przez internet w firmie pozabankowej.

wysokość kredytowanych kosztów
wysokość kredytowanych kosztów

Kredyt bez wychodzenia z domu na oświadczenie

Oświadczenie o dochodach to dokument, który sporządza kredytobiorca i jego zadaniem jest wpisanie w nim źródła dochodu, a także wysokości pobieranego wynagrodzenia. Oświadczenie o dochodach służy wyłącznie celom informacyjnym, a pożyczkodawcy w żaden sposób nie weryfikują informacji tam zawartych. 

Oświadczenie o dochodach często stanowi alternatywę dla zaświadczenia o zarobkach i wymagane jest zwykle przez firmy pozabankowe. W związku tym, możliwy jest kredyt bez wychodzenia z domu na oświadczenie. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy zaświadczenia nie mogą przedstawić.

Kredyt bez wychodzenia z domu dla bezrobotnych

Osoby, które nie pracują np. na umowę o pracę, mogą zastanawiać się, czy możliwy jest kredyt bez wychodzenia z domu dla osób bezrobotnych. Brak stabilnego zatrudnienia zwykle nie stanowi przeszkody do tego, aby otrzymać kredyt bez wychodzenia z domu online, o ile przyszły klient ma inne źródło dochodu, np. w postaci zasiłku. W przypadku kredytów bankowych taka możliwość nie istnieje.

Kredyt bez wychodzenia z domu bez źródła dochodu

A czy możliwy jest kredyt internetowy w sytuacji, kiedy klient nie ma żadnego źródła dochodu? Niestety nie ma takiej możliwości. Ani firma pożyczkowa, ani tym bardziej bank nie podejmie się pożyczenia pieniędzy takiej osobie, gdyż jest to zbyt wysokie ryzyko, którego żaden pożyczkodawca nie chce się podjąć. Aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową, klient musi mieć jakiekolwiek źródło dochodu, choć nie musi to być zatrudnienie w oparciu o umowę pracę. Firmy pożyczkowe akceptują o wiele więcej źródeł dochodu, m.in. alimenty, stypendium, zasiłki, itp.

Kredyt bez wychodzenia z domu bez BIK i KRD

A czy istnieje możliwość otrzymania kredytu bez wychodzenia z domu, mając negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej albo innej bazie osób zadłużonych (pisaliśmy: Pożyczka ze złym BIK i KRD). Jeśli klient zainteresowany jest kredytem pozabankowym, to jak najbardziej będzie miał szansę na otrzymywanie pozytywnej decyzji, gdyż firmy pożyczkowe nie sprawdzają baz dłużników, a jeśli już to robią, to złe wpisy, które tam się znajdują, nie będą wpływać negatywnie na decyzję pożyczkową.

Kredyt bez wychodzenia z domu na dowód

Czy można wziąć kredyt bez wychodzenia z domu przez internet na sam dowód? W parabanku często jedynym wymaganiem formalnym jest posiadanie ważnego dowodu osobistego. Dzięki temu cały proces kredytowy zostaje ograniczony i przyspieszony. Możliwe jest to oczywiście w firmie pożyczkowej. 

W przypadku kredytu bankowego formalności z pewnością będzie o wiele więcej. Banki stosują o wiele bardziej rozbudowane formalności, przez co cały proces jest o wiele dłuższy, a klient będzie miał więcej zachodu z ich dopełnieniem (pisaliśmy: Pozyczki bez BIK).

Formalności związane z wzięciem kredytu bez wychodzenia z domu. Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Banki, które oferują kredyt online bez wychodzenia z domu, wymagają od przyszłych klientów, aby ci spełnili podobne formalności, jak w przypadku zobowiązań, które udzielane są stacjonarnie.

Konieczne jest podpisanie umowy kredytowej, w której kredytodawca zobowiązuje się do tego, że udziela zobowiązania na rzecz klienta, oddając mu do dyspozycji określoną sumę pieniędzy, którą może wykorzystać zgodnie z celem określonym w umowie kredytowej. Z kolei klient zobowiązuje się do spłaty zobowiązania razem z naliczonymi odsetkami, a także innymi opłatami w ustalonym w umowie terminie.

Kredyt bez wychodzenia z domu jest także udzielany na podstawie odpowiedniej umowy, co jest zgodne z prawem bankowym. Z kolei pozabankowe kredyty bez wychodzenia z domu mogą być w innym trybie udzielane, w oparciu o przepisy Kodeksu cywilnego.

kredyty online
kredyty online

Zgodnie z tymi przepisami, umowa pożyczkowa nie musi być zawarta w formie pisemnej, chociaż zazwyczaj taką ma postać, a umowa wysyłana jest do klienta również w trybie online na podany adres e-mail. Umowa o kredyt przez internet może zostać podpisana:

 • Całkowicie przez internet – kredytobiorca zatwierdza umowę kredytową online, przez zalogowanie się do bankowości elektronicznej oraz potwierdzenie jej kodek aktywacyjnym,

 • Przy pomocy kuriera – w takim przypadku bank wysyła umowę kredytową kurierem, a ten po sprawdzeniu dokumentów, daje klientom umowę do podpisania,

 • W oddziale bankowym – w tym przypadku jedynie wniosek o kredyt online składany jest przez internet, a kredytobiorca po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej musie zgłosić się do banku po to, aby podpisać umowę.

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Aby otrzymać kredyt gotówkowy, należy wejść na stronę internetową wybranego banku, a następnie wypełnić formularz. A jak wybrać najtańszą ofertę? Najlepiej skorzystać z gotowych rankingów kredytów gotówkowych online.

Jeśli klientowi zależy na czasie, może zawnioskować o kredyt gotówkowy online w swoim banku, jeśli jego oferta jest atrakcyjna. Dzięki temu skróci się czas oczekiwania na decyzję kredytową. Dane, jakie będą potrzebne do wypełnienia wniosku kredytowego to:

 • Imię, nazwisko,

 • Adres zamieszkania,

 • PESEL,

 • Seria oraz numer dowodu osobistego,

 • Dane pracodawcy,

 • Dane dotyczące zawarcia umowy o pracę albo przyznania świadczenia emerytalnego lub renty,

 • Koszty utrzymania,

 • Wysokość dochodu,

 • Dane na temat innych zobowiązań.

Po tym, jak klient wypełni wniosek o kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu, musi poczekać na weryfikację jego danych przez bank, co zwykle trwa kilka minut. A co trzeba zrobić, aby mieć szansę na pozytywną decyzję kredyt?

 • Ukończyć 18 rok życia,

 • Posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,

 • Mieć stałe zatrudnienie,

 • Udokumentować źródło dochodu,

 • Mieć nieskazitelną historię kredytową, to nierzadko decyduje o przyznaniu kredytu gotówkowego

 • Posiadać zdolność kredytową na odpowiednim poziomie.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, bank dokonuje oceny, czy całkowita kwota kredytu oraz comiesięczna rata jest adekwatna do możliwości finansowych klienta. Jeżeli kredytobiorca otrzyma pozytywną decyzję kredytową, bank wyśle my szczegóły dotyczące umowy. 

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu zostanie uruchomiony po ostatecznej akceptacji warunków przez jedną i drugą stronę. Ewentualnie obowiązkowe będzie zawarcie umowy ubezpieczenia kredytu gotówkowego.

kredyt konsolidacyjny
kredyt konsolidacyjny

Kredyt hipoteczny bez wychodzenia z domu 

W tym przypadku sytuacja przedstawia się nieco inaczej. O ile wiele instytucji bankowych pozwala na złożenie wstępnego wniosku o kredyt hipoteczny online, to aby dopełnić wszelkich formalności, niezbędna jest wizyta w oddziale banku.

Kredyt hipoteczny jest zazwyczaj zobowiązaniem o wartości kilkuset tysięcy złotych, przez co klient związany jest z bankiem na okres kilkudziesięciu lat. W związku z tym instytucje, które udzielają tego typu zobowiązań, mają na celu dokonanie jak najlepszej oceny ryzyka związanego z tym, a do tego konieczna może okazać się rozmowa z pracownikiem banku w jego siedzibie.

Dokumenty, które należy przedłożyć w tym przypadku to:

 • Ważny dowód osobisty,

 • Umowa o pracę,

 • Oświadczenie o dochodach,

 • Zaświadczenie o dochodach,

 • Wyciąg z rachunku bankowego, na który wpływa wynagrodzenie,

 • Zaświadczenie z ZUS,

 • PIT 37.

Ta lista nieco różni się w zależności od rodzaju zatrudnienia lub pobierania świadczeń. Do tego dochodzą również dokumenty związane z nieruchomością.

Które banki i instytucje pozabankowe oferują kredyt bez wychodzenia z domu?

Kredyt przez internet bez wychodzenia z domu można otrzymać m.in. w:

 • Alior Banku,

 • Bancovo,

 • PKO BP,

 • Smartney,

 • BNP Paribas.

Jak wziąć kredyt bez wychodzenia z domu w parabanku?

Formalności w przypadku firm pożyczkowych nie są tak skomplikowane i czasochłonne, jak w bankach. Parabanki chętniej udzielają kredytów bez wychodzenia z domu, dlatego też wiele osób wybiera ten rodzaj finansowania. Aby wziąć kredyt bez zaświadczeń online, wystarczy wybrać ofertę danej firmy pożyczkowej i na jej stronie internetowej złożyć stosowny wniosek. Należy wybrać parametry związane z pożyczką, czyli jej wysokość oraz termin spłaty.

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie wniosku, w którym trzeba podać najważniejsze dane i informacje, a na koniec należy potwierdzić swoją tożsamość. Jeśli chodzi o ostatni etap, to można go przeprowadzić na kilka sposobów. Najbardziej popularnym jest jednak przelew weryfikacyjny, który polega na tym, że klient przelewa określoną, symboliczną kwotę na rachunek pożyczkodawcy, aby ten mógł potwierdzić jego tożsamość.

Inny sposób na weryfikację tożsamości to np. rozmowa telefoniczna albo zalogowanie się do specjalistycznej aplikacji z poziomu bankowości elektronicznej.

Jeśli weryfikacja tożsamości przebiegnie prawidłowo, klient może czekać na wydanie decyzji kredytowej, a jeżeli będzie ona pozytywna, to na wypłatę środków finansowych.

A jakie warunki należy spełnić, aby dostać kredyt bez wychodzenia z domu?

Jeśli chodzi o firmy pożyczkowe, to wymagania są stosunkowo niskie. Aby kredyt bez wychodzenia z domu był w zasięgu ręki klienta, musi on:

 • Ukończyć 18 rok życia,

 • Mieć pełną zdolność do czynności prawnych,

 • Adres e-mail,

 • Adres zamieszkania na terytorium kraju,

 • Numer telefonu,

 • Źródło dochodu,

 • Osobiste konto bankowe.

Jeśli chodzi o źródła dochodu, to pozabankowi pożyczkodawcy akceptują takie, których nie biorąc pod uwagę banki, np. stypendium, alimenty, zasiłki, świadczenia rodzinne, itp. Dzięki temu pozabankowe kredyty bez wychodzenia z domu charakteryzują się tak dużą dostępnością i popularnością wśród konsumentów.

ogólne warunki ubezpieczenia kredytu
ogólne warunki ubezpieczenia kredytu

Jakie formalności związane z kredytem bez wychodzenia z domu w parabanku?

Dużym plusem pozabankowych kredytów jest to, że można otrzymać je bardzo szybko, ponieważ cała procedura oraz formalności zostały zminimalizowane. W wielu przypadkach do tego, aby zaciągnąć kredyt bez wychodzenia z domu online, potrzebny jest ważny dowód osobisty i oświadczenie o dochodach. To drugie jest dokumentem, który spisywany jest przez samego kredytobiorcę.

W oświadczeniu o dochodach należy zawrzeć takie dane, jak źródło dochodu oraz wysokość wynagrodzenia. Oświadczenie tego typu nie jest weryfikowane przez pożyczkodawcę, jednak trzeba wpisać tam prawdziwe dane.

W wielu przypadkach tego typu formalności są wystarczające. To znacznie przyspiesza całą procedurę pożyczkową i jest bardzo wygodne dla klientów. Rzadko, jednak zdarza się, że pożyczkodawcy weryfikują przyszłych klientów w bazach i rejestrach osób zadłużonych (pisaliśmy: Pilna pożyczka dla zadłużonych).

Jaki bank udzieli mi kredytu ze złą historią?

Wiele osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy, zastanawia się, czy możliwe jest wzięcie kredytu bez wychodzenia z domu i to ze złą historią kredytową w banku. Niestety banki nie decydują się na udzielenie kredytu osobom, które mają złą historię kredytową (pisaliśmy: Pożyczki ze złą historią w BIK).

Historia kredytowa klienta to podstawowy element, który jest analizowany i weryfikowany przez pożyczkodawców. Jeśli klient nie jest w stanie wykazać się pozytywną historią kredytową, to w zdecydowanej większości przypadków nie otrzyma pozytywnej decyzji kredytowej w banku. 

W takiej sytuacji pozostaje zwrócenie się ku firmom pożyczkowym, które mają inne, mniej restrykcyjne zasady oceny, dzięki czemu wiele osób, które mają negatywne wpisy w bazach dłużników, może liczyć na finansowanie. 

W związku z tym, ofert kredytów bez wychodzenia z domu w przypadku posiadania złej historii kredytowej, najlepiej szukać wśród ofert instytucji pozabankowych. U takiego pożyczkodawcy klient ze słabą historią kredytową ma największe szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji zwrotnej.

Ile można dostać kredyt bez zaświadczeń o dochodach?

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach oferowany jest przez instytucje pożyczkowe, które w toku prowadzonego procesu pożyczkowego nie wymagają od przyszłych klientów przedstawienia dokumentu, jakim jest zaświadczenie o dochodach. To bardzo ułatwia i przyspiesza procedurę kredytową, a co więcej jest niezwykle komfortowe dla klientów. 

Banki prowadzą o wiele bardziej restrykcyjną procedurę pożyczkową, w związku z czym zaświadczenie o dochodach to zwykle dokument niezbędny do przedstawienia w roku prowadzonego procesu. Zaświadczenie o dochodach uzyskuje się od pracodawcy, co często jest związane z długim okresem oczekiwania, a to z kolei przekłada się na wydłużenie okresu oczekiwania na środki finansowe.

A ile można dostać, decydując się na kredyt bez zaświadczeń? Oczywiście wszystko zależy od wybranego pożyczkodawcy, jednak zwykle firmy pożyczkowe są w stanie udzielić zobowiązanie, które opiewa na kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy złotych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w takim przypadku prawdopodobnie wymagane będzie dodatkowe zabezpieczenie (pisaliśmy także: Gdzie pożyczyć pieniądze bezpiecznie).

Może ono mieć różną formę, np. poręczenia przez inną osobę albo ustanowieniu zastawu na wartościowej rzeczy. W takim przypadku należy zastanowić się dwa razy, ponieważ jeśli kredytobiorca przestanie spłacać zobowiązanie, może stracić np. samochód lub w najgorszej sytuacji nawet nieruchomość.

Czy możliwy jest kredyt bez wychodzenia z domu bez posiadania konta bankowego?

Prowadzenie osobistego rachunku bankowego to jeden z podstawowych wymogów, jakie stawiane są przyszłym klientom. Jednak nie jest to bezwzględny warunek, dzięki czemu można go obejść. Możliwy jest kredyt bez wychodzenia z domu online w przypadku, kiedy klient nie posiada konta bankowego. To dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku takich osób, które mają zadłużenie i zajęcie komornicze.

W takiej sytuacji jeśli środki finansowe pojawiłyby się na rachunku bankowym klienta, mogłyby zostać od razu zajęte przez komornika. Dla takich osób istnieją pewne rozwiązania:

 • Pożyczka na czek GIRO – decydując się na taką opcję, klient otrzymuje czek GIRO, który może zrealizować w wybranym oddziale pocztowym w całej Polsce. Wypłacając pieniądze na czek GIRO, środki otrzymuje prosto do ręki, dzięki czemu możliwe jest pominięcie konta bankowego (pisaliśmy: Pożyczki bez konta w banku),

 • Pożyczka z obsługą domową – w tym przypadku pracownik firmy pożyczkowej odwiedza klienta w jego domu, gdzie dopełnia wszystkich formalności. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie finansowanie jest dodatkowo płatne (pisaliśmy: Pożyczki w domu klienta),

 • Pożyczka stacjonarna – w tej sytuacji należy udać się do placówki wybranego pożyczkodawcy. 

Jak widać, możliwe jest wzięcie kredytu w firmie pożyczkowej, jednak trzeba znaleźć inny sposób na to.

W jakim banku kredyt bez zaświadczeń?

Kredyt bankowy bez zaświadczeń zazwyczaj dotyczy kredytu gotówkowego. Jest to zobowiązanie, które można zaciągnąć na dowolny cel, dlatego też klienci nie muszą tłumaczyć się, na co mają zamiar wydać pieniądze. 

Jeśli klient zastanawia się, gdzie wziąć kredyt bez zaświadczeń, to powinien zdawać sobie sprawę, że sprawa nie jest taka prosta, gdyż wcześniej należy przeanalizować wiele ofert. Poniżej jednak znajduje się lista banków, które oferują tego typu zobowiązanie:

 • Bank Millennium,

 • BNP Paribas,

 • Bank PKO,

 • Credit Agricole,

 • Citi Handlowy,

 • mBank,

 • ING Bank Śląski,

 • PKO BP,

 • Santander Consumer Bank,

 • Santander Bank Polska.

Oferta Mini Ratka jest ofertą kredytu gotówkowego bez zaświadczeń, która oferowana jest przez PKO BP. To pożyczka gotówkowa, która może być przeznaczona na dowolnie wybrany cel. Oprocentowanie oraz prowizja są ustalane w sposób indywidualny. Pieniądze klient może otrzymać nawet w dniu złożenia wniosku. 

złożenie wniosku o kredyt online
złożenie wniosku o kredyt online

Dużo lepsze warunki czekają na stałych klientów, a nowi otrzymają maksymalnie 4,5 tysiąca złotych. Jest to zatem niezły argument, który przemawia za tym, aby założyć rachunek rozliczeniowy w PKO.

Także Alior Bank przygotował dla klientów ofertę kredytu gotówkowego bez zaświadczeń. To pożyczka online, w ramach której klient może otrzymać do 200 tysięcy złotych. Kredyt bez zaświadczeń Alior Bank to także możliwość złożenia wniosku przez internet. W tym przypadku okres kredytowania wynosi do 10 lat.

Z kolei w przypadku kredytu gotówkowego T-Mobile Usługi Bankowe, klienci mogą uzyskać od 5000 do 20 000 złotych. Jednak klienci muszą liczyć się z tym, że bank sprawdza swoich potencjalnych klientów w bazie Biura Informacji Kredytowej. Okres spłaty zobowiązania wynosi od 3 do 120 miesięcy.

Osoby, które są klientami tego banku, muszą się ubiegać o zobowiązanie przy pomocy bankowości elektronicznej. Inne osoby muszą złożyć wniosek o kredyt w siedzibie banku.

Czy warto wziąć kredyt bez zaświadczeń?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń nie jest ofertą, która obecna jest w każdym banku, dlatego znalezienie odpowiedniej oferty może być nie lada wyzwanie. A czy w ogóle warto skorzystać z takiego rozwiązania? To oczywiście zależy od indywidualnej sytuacji klienta.

Jeżeli potencjalny klient nie chce prosić pożyczkodawcy o zaświadczenie o dochodach, a zależy mu na utrzymaniu finansowania, to będzie to propozycja odpowiednią dla niego. Kredyt bez zaświadczeń jest także pewnym udogodnieniem dla osób, które osiągają dochody z innych form umowy niż umowa o pracę.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że brak zaświadczeń nie oznacza braku zdolności kredytowej. Prawdopodobnie bank i tak zweryfikuje ją w inny sposób. Czy w takim przypadku opłaca się wziąć kredyt bez zaświadczeń? Poniżej przedstawione zostały wady i zalety tego rozwiązania. Jeśli chodzi o zalety, to z pewnością będzie to:

 • Brak konieczności informowania pracodawcy o chęci skorzystania z kredytu,

 • Możliwość otrzymania dużych kwot, nawet rzędu kilkuset tysięcy złotych,

 • Minimalne formalności – zazwyczaj cały proces można przeprowadzić przez internet, bez wychodzenia z domu.

Jednak kredyt bez zaświadczeń ma też pewne wady:

 • Ograniczona liczba ofert kredytów bez zaświadczeń,

 • W przypadku podjęcia decyzji o wzięciu pożyczki w parabanku, jej koszt może być wysoki,

 • Nierzadko zdarza się tak, że pożyczkodawca będzie wymagał innego potwierdzenia uzyskiwanego dochodu, np. w postaci wyciągu z konta bankowego.

Koszty kredytu bez wychodzenia z domu

Należy przede wszystkim zaznaczyć, że kredyt bez wychodzenia z domu przez internet w parabanku będzie kosztował więcej niż kredyt bankowy. Jest to związane z dużym ryzykiem, jakie ponoszą firmy pożyczkowe w związku z pożyczaniem środków finansowych osobom ze słabą zdolnością kredytową i negatywnymi wpisami w bazach. W większości jednak opłaty i koszty związane z zobowiązaniem powtarzają się zarówno w bankach, jak i firmach pozabankowych:

 • Prowizją za udzielenie kredytu, która jest wynagrodzeniem pożyczkodawcy udzielającego kredytu,

 • Oprocentowanie, które może być stałe bądź zmienne,

 • Odsetki związane z kredytem,

 • Opłata administracyjna oraz przygotowawcza, które pobierane są w zamian za przygotowanie dokumentacji kredytowej oraz udzielenie zobowiązania,

 • Ubezpieczenie kredytu, które naliczane jest w przypadku, gdy klient wnioskuje o wysoką kwotę.

Powyższe opłaty i koszty są jedynie orientacyjne i każdy bank lub firma pozabankowa stosuje własny cennik, z którym należy zapoznać się przed wnioskowaniem o kredyt bez wychodzenia z domu.

Czym jest RRSO?

RRSO to skrót od Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania. Jest to wskaźnik, który informuje potencjalnych klientów o tym, jaka będzie całkowita kwota pożyczki do spłaty, wraz z wszystkimi opłatami dodatkowymi. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) przedstawiane jest w ujęciu procentowym w skali rocznej. Jest to informacja, która powinna być podana przy każdej ofercie, zarówno kredytu bankowego, jak i pożyczki pozabankowej.

Dzięki RRSO można także dokonać porównania różnych ofert bankowych kredytów lub pozabankowych. Oferty kredytów gotówkowych mogą znacznie różnić się od siebie. Jednak decydując się na takie porównanie, należy pamiętać o tym, że główne parametry kredytu, czyli wysokość zobowiązania finansowego oraz długość okresu jego spłaty. Wówczas można osiągnąć miarodajne wyniki. W innym wypadku porównanie ofert kredytów za pomocą RRSO nie ma sensu.

RRSO jest pomocne w oszacowaniu, jaki jest całkowity koszt kredytu.

Bezpieczny kredyt przez internet – gdzie szukać ofert?

Wybór oferty kredyty internetowego wcale nie jest tak łatwy, jak wielu osobom może się wydawać. Warto jednak posiłkować się przydatnymi narzędziami, takimi jak ranking kredytów bez wychodzenia z domu. W tego typu zestawieniach można znaleźć najbardziej atrakcyjne oferty kredytów, które cechują się niskimi kosztami i są w danym miesiącu aktualne.

Porównania można także dokonać samodzielnego, np. opierając się o RRSO, jednak w takim przypadku wysokość zobowiązania oraz długość telefonu jego spłaty muszą być w każdej porównywanej ofercie takie same. Tylko w takim przypadku klient może otrzymać miarodajne wyniki. W innym razie po prostu porównanie za pomocą RRSO nie ma sensu. Co więcej, samodzielne dokonywanie tego często nie jest łatwym zadaniem.

oprocentowanie stałe czy zmienne? Wniosek online czy stacjonarnie?
oprocentowanie stałe czy zmienne? Wniosek online czy stacjonarnie?

Korzystając z dostępnych narzędzi, typu ranking kredytów bez wychodzenia z domu, można poznać oprocentowanie nominalne, jak również RRSO kredytów oraz wysokość comiesięcznej raty. Dzięki temu można szybko wyłonić najbardziej korzystną dla siebie ofertę i nie pozostanie mu nic, jak złożyć wniosek o wybrany kredyt bez wychodzenia z domu. Nie można jednak ustalić np. daty płatności pierwszej raty. Warto tu gruntownie zapoznać się, jakie są szczegółowe warunki promocji (pisaliśmy także: Odroczenie raty kredytu).

Jak wziąć kredyt bez wychodzenia z domu, nie mając konta w danym banku?

Warto wiedzieć, że nie niewiele banków zgadza się na udzielenie kredytu przez internet w przypadku nowych klientów. Wynika to z chęci ograniczenia ryzyka kredytowego, a także ochrony konsumentów. W dalszym ciągu niewiele osób wie, w jaki sposób sprawdzić, że ktoś wziął kredyt na wykradzione dane, a do tego typu wyłudzeń finansowych dochodzi nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. To jednak nie oznacza, że należy rezygnować z kredytu internetowego. Procedura wnioskowania jednak może być nieco dłuższa. A jak to zrobić?

 • Znalezienie odpowiedniej oferty oraz wypełnienie wniosku przez internet. To wymaga zwykle podania takich informacji i danych, jak imię, nazwisko, telefon kontaktowy, adres e-mail, PESEL, a także godziny, w jakich konsultant może skontaktować się z klientem. Można również podać preferowane parametry zobowiązania, jednak ostatecznie przyznana suma będzie zależała od oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy,

 • Oczekiwanie na telefon od pracownika banku albo email z informacją o możliwych warunkach zobowiązania – zwykle natychmiast po przesłaniu wniosku, klient otrzyma od banku wstępną decyzję kredytową (pisaliśmy: Pożyczka bez weryfikacji przez telefon). Jeśli będzie ona pozytywna, pracownik poprosi klienta o przesłanie skanów dokumentów, które będą potwierdzać podane we formularzu dane i informacje. W zależności od polityki banku, będzie on wymagał przedłożenia zaświadczenia o dochodach lub nie,

 • Wybranie sposobu dostarczenia dokumentów oraz podpisania umowy – wszelkie pozostałe formalności kredytowe można dopełnić przez internet albo w oddziale banku. Wnioskując o wyższe kwoty, niektóre instytucje bankowe wymagają mogą wymagać podpisania umowy w stacjonarnym oddziale pożyczkodawcy (okres obowiązywania umowy jest istotny). Jeżeli klient liczy na kredyt bez wychodzenia z domu, powinien potwierdzić swoją tożsamość przez internet, np. poprzez przelew weryfikacyjny albo specjalną aplikację mobilną,

 • Na koniec należy zdecydować, jaki wybrać sposób przekazania pieniędzy.

Jakie zalety ma kredyt bez wychodzenia z domu w firmie pożyczkowej?

Kredyt bez wychodzenia z domu online zaciągnięty w parabanku ma zarówno zalety, jak i wady. Z jednej strony pozwala klientowi na uzyskanie stosunkowo wysokiej sumy finansowania, jednak z drugiej może być związany z wysokimi kosztami. Do zalet kredytu bez wychodzenia z domu zaliczyć można:

 • Natychmiastowy przelew środków na konto – kredyty firm pożyczkowych mają tą przewagę, że klient może otrzymać pieniądze bardzo szybko, w porównaniu do bankowych zobowiązań. To dobra wiadomość dla osób, które potrzebują pieniędzy jak najszybciej, można wziąć kredyt online i dość szybko mieć pieniądze na koncie

 • Bez sprawdzania rejestrów osób zadłużonych – to kolejna zaleta produktów pozabankowych. Wiele firm pożyczkowych nie weryfikuje pożyczkobiorców w bazach dłużników albo po prostu nie przywiązuje wagi do negatywnych wpisów, które się tam znajdują. Dzięki temu kredyt bez wychodzenia z domu mogą zaciągnąć także osoby zadłużone,

 • Minimalne formalności – w roku procesu kredytowego w banku, zadaniem klienta jest dostarczenie szeregu dokumentów, które następnie zostaną zweryfikowane i poddane ocenie przez pożyczkodawcę. To nie tylko nie jest wygodne dla klienta, ale także powoduje, że cała procedura ulega znacznemu wydłużeniu. Z kolei w przypadku firm pożyczkowych formalności zostały ograniczone do minimum, dzięki czemu cały proces wnioskowania jest dla klientów nie tylko komfortowy, ale również przebiega o wiele szybciej,

 • Niskie wymagania – klienci parabanków mają do spełnienia kilka warunków do spełnienia, dzięki czemu oferty firm pożyczkowych cieszą się tak dużą dostępnością wśród wielu konsumentów,

 • Możliwy kredyt bez zaświadczeń – klienci firm pożyczkowych mają możliwość wziąć zobowiązanie bez konieczności przedstawienia zaświadczenia o dochodach. To bardzo wygodna opcja, która powoduje, że klienci nie muszą starać się o uzyskanie dokumentu, jakim jest zaświadczenie o dochodach, a to wpływa na przyspieszenie procedury pożyczkowej.

Taki rodzaj finansowania ma także pewne wady, do których należy zaliczyć:

 • Stosunkowo wysokie koszty kredytu – firmy pożyczkowe naliczają wyższe opłaty niż banki, co związane jest z ryzykiem jakie ponoszą. W końcu w wielu przypadkach udzielają pożyczek klientom, którzy z różnych powodów nie otrzymają kredytu w banku. Czasami jest to brak zdolności kredytowej czy niska zdolność kredytowa, a innym razem negatywna historia kredytowa,

 • W przypadku wysokich kwot konieczne może być ustanowienie dodatkowego zabezpieczenia, np. w postaci poręczenia lub zastawu na wartościowym przedmiocie. W przypadku, gdy klient przestanie spłacać swoje zobowiązanie, może stracić np. samochód.

Kiedy warto zdecydować się na kredyt bez wychodzenia z domu?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko uzależnione jest od indywidualnej sytuacji materialnej klienta. Kredyt bez wychodzenia z domu możliwy jest do uzyskania zarówno w banku, jak i w formie pozabankowej, jednak w pierwszym przypadku znalezienie oferty z atrakcyjnymi warunkami może być nie lada wyzwaniem. 

Może Cię zainteresuje: Jak szybko spłacić kredyt?

Są sytuacje, kiedy oczywiście warto skorzystać z tego typu finansowania. W zależności od możliwości i potrzeb, klient może skorzystać z kredytu bankowego albo kredytu w firmie pożyczkowej. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, które warto znać. 

Z kredytu bez wychodzenia z domu warto skorzystać przede wszystkim wtedy, nie ma innego sposobu na to, aby zdobyć potrzebne pieniądze. Jeśli klient nie może pożyczyć pieniędzy np. od rodziny albo bliskich osób, to powinien rozważyć kredyt bez wychodzenia z domu online.

W życiu pojawiają się różne niespodziewane problemy, które powodują, że człowiek potrzebuje dodatkowych pieniędzy, np. choroba, konieczność wykupienia lekarstw, nagła utrata pracy czy naprawa samochodu albo konieczność zakupu sprzętu AGD. W takim przypadku szuka się najlepszego, ale często także najszybszego sposobu na uzyskanie dodatkowych pieniędzy.

Często w takiej sytuacji osoby zwracają się w stronę banków lub firm pożyczkowych, gdyż jest to jedno z najbardziej dostępnych finansowań. Zwłaszcza w firmie pożyczkowej zwykle będą mieć szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. 

Zatem w przypadku pojawienia się pilnej potrzeby jak najszybszego uzyskania środków finansowych, najlepszym wyjściem będzie zawnioskowanie o kredyt internetowy w parabanku. Wówczas istnieje największa szansa na jego przyznanie. Jednak jeśli klient może pochwalić się dobrą zdolnością kredytową, jak również pozytywną historią kredytową, może ubiegać się o kredyt w banku.

Finansowanie w banku ma wiele zalet, m.in. będzie kosztowało mniej niż w instytucji pozabankowej. Wymaga jednak posiadania stałego i stabilnego zatrudnienia, wysokiego wynagrodzenia i ogólnej pozytywnej historii kredytowej. Czasami także wymagane jest pojawienie się w siedzibie banku, aby podpisać niezbędne dokumenty.

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, z którymi warto się wcześniej zapoznać. Z pewnością po analizie swojej sytuacji i oferowanych produktów finansowych, każdy klient będzie w stanie podjąć decyzję i wybrać takie finansowanie, które będzie dla niego najbardziej odpowiednie i wspomoże jego sytuację finansową.

Czy można wziac kredyt bez wychodzenia z domu?

Kredyt bez wychodzenia z domu to bardzo wygodny sposób na uzyskanie potrzebnych pieniędzy, bez konieczności pojawienia się w oddziale banku lub firmy pożyczkowej. Dla wielu klientów to również ostatnia deska ratunku, zwłaszcza wtedy, kiedy nie mogą wykazać dobrej zdolności kredytowej albo pochwalić się pozytywną historią kredytową – wówczas mogą starać się o kredyt w parabanku.

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby decyzję podejmować rozsądnie, w oparciu o analizę swojej sytuacji finansowej oraz ogólnych możliwości.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.