Reklama

Ubezpieczenia
| .
1 września 2021 09:28

Ubezpieczenie OC online – gdzie najtaniej i jak sprawdzić ubezpieczenie OC przez internet?

Ubezpieczenie OC online to dobre rozwiązanie dla osób, którzy stawiają na tanie ubezpieczenie OC. To także wygodny sposób na zakup obowiązkowej polisy, którą musi posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Warto zatem zdecydować się na ubezpieczenie OC przez internet, aby odciążyć domowy budżet oraz zaoszczędzić sporo czasu.

Ubezpieczenie OC online – czym jest?

OC komunikacyjne w Polsce jest obowiązkowym ubezpieczeniem. To oznacza, że regulowane jest przez ustawę i jego zakres w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym jest taki sam. Ubezpieczenie OC samochodu obejmuje w szczególności rekompensatę szkód, które powstały na skutek spowodowania kolizji oraz wypadku drogowego. Dotyczy zarówno szkód materialnych, jak i osobowych. Co ważne, polisa OC przypisana jest do określonego pojazdu, a nie właściciela. 

Za szkodę powstałą w związku z ruchem samochodu, uważa się także szkodę, która powstała przy wysiadaniu oraz wsiadaniu do auta, rozładunku czy załadunku oraz w trakcie zatrzymania, postoju oraz garażowania. 

Ubezpieczenie OC online

Kogo chroni polisa OC?

Jak już wyżej wspomniano, OC nie jest przypisane do określonego właściciela, a do samochodu. Zgodnie z prawem polisą OC objęta jest odpowiedzialność każdej osoby, która kierowała samochodem w czasie jej trwania i w związku z jego ruchem, wyrządziła szkodę. Zatem ubezpieczenie OC ma za zadanie niejako chronić majątek właściciela – odszkodowanie z OC wypłacone zostanie osobie poszkodowanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe (pisaliśmy m.in. Dopłaty do odszkodowań OC).

Ubezpieczenie OC online

Aktualnie nie trzeba wybierać się do oddziału towarzystwa ubezpieczeniowego, aby wykupić ubezpieczenie OC. Można zrobić to przez internet. Jest to bardzo wygodna opcja i nawet osoby, które na co dzień nie korzystają z internetu, bez problemu poradzą sobie z zamówieniem OC. Wszystko odbywa się online, także płatność. Można to także traktować jako sprawdzenie ubezpieczenia OC przez internet.

Ubezpieczenie OC online wiąże się także z jego mniejszą składką. Wynika to z tego, że towarzystwa ubezpieczeniowe przyznają zniżki na składki osobom, które decydują się na ubezpieczenie OC online. Zniżki mogą być również przyznane za płatność dokonaną przez internet czy zapłacenie kartą. Z tego względu kupno ubezpieczenia OC przez internet jest bardzo opłacalną opcją.

Jak kupić ubezpieczenie OC przez internet?

Aby kupić OC przez internet, wystarczy przejść przez kilka poniższych etapów:

 • Przygotowanie dokumentów – najlepiej zacząć od skompletowania dokumentów, przede wszystkim prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, numeru PESEL oraz ostatniej polisy z informacją na temat zniżek za bezszkodową jazdę.
 • Uzupełnienie wniosku – w internetowym formularzu należy wpisać niezbędne dane do zakupu ubezpieczenia OC online, czyli markę, model samochodu, rodzaj paliwa, rok produkcji, pojemność oraz moc silnika. Inne wymagane informacje to m.in. wymagany oraz zakładany roczny przebieg samochodu, sposób użytkowania auta, miejsce parkowania.
Ubezpieczenie OC online
 • Wskazanie danych właściciela – w tym miejscu należy podać datę urodzenia, datę wydania pierwszego prawa jazdy, stan cywilny, dane kontaktowe itp. Ponadto formularz zawiera pytania dotyczące dotychczasowego ubezpieczenia OC. Warto wiedzieć, że jeżeli w dowodzie wpisany jest współwłaściciel, to w tym miejscu należy także podać jego dane osobowe. Zasada ta obowiązuje zarówno w przypadku zakupu polisy OC stacjonarnie, jak i przez internet.
 • Dokonanie płatności – ostatnim krokiem jest dokonanie płatności oraz podanie informacji na swój temat, czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, dane kontaktowe, itp. Na tej podstawie towarzystwo ubezpieczeniowe przygotowuje ubezpieczenie OC online, która zostanie przesłana kierowcy na adres email. Dostępna jest jednorazowa forma płatności albo ratalna.

Warto wiedzieć, że kupując ubezpieczenie OC online, często można liczyć na dodatkową zniżkę.

Ubezpieczenie OC online – co wpływa na jego cenę?

Kwota ubezpieczenia OC uzależniona jest od wielu różnych czynników, które związane są zarówno z kierowcą, jak i samochodem. Na jej wysokość mają wpływ również takie kwestie, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się mało istotne lub wręcz nie ważne, np. wykonywany przez kierowcę zawód, liczba posiadanych dzieci czy pozostawanie w związku małżeńskim. Wszystko to ma wpływ na składkę ubezpieczenia OC.

Pisaliśmy niedawno: Sprzedaż szkody OC

Wiek a wysokość składki na OC

W najgorszej sytuacji są kierowcy młodzi. Ich krótki czas w prowadzeniu auta powoduje, że większość towarzystwa ubezpieczeniowych traktuje ich jako najmniej ostrożną grupę osób poruszających się samochodem. Niestety potwierdź to niekorzystne dla nich statystyki wypadkowe. W tym przypadku w najlepszej sytuacji są kierowcy, którzy jeżdżą przynajmniej kilkanaście lat. To oni może liczyć na najtańsze OC.

Ubezpieczenie OC online

Miejsce zamieszkania a wysokość OC

Miejsce zamieszkania to jedna z najważniejszych informacji dla towarzystwa ubezpieczeniowego. Sprawdzają oni m.in. statystyki wypadkowe, natężenie ruchu w miejscu zamieszkania o najbliższej okolicy kierowcy czy liczbę zarejestrowanych samochodów. 

Co do zasady, im większe miasto, tym wyższe ryzyko wystąpienia szkody. Z tego względu OC w takim przypadku będzie wyższe. Na tanie ubezpieczenie OC online liczyć mogą mieszkańcy niewielkich miejscowości, gdzie natężenie ruchu no jest duże. 

Stan cywilny i liczba dzieci a wysokość OC

Towarzystwa ubezpieczeniowe uważają, że osoby będące w związkach małżeńskich oraz posiadające dzieci, są bardziej ostrożni i jeżdżą najbezpieczniej. Mogą oni liczyć na najtańsze ubezpieczenie OC. W nienajgorszej sytuacji znajdują się osoby rozwiedzione oraz wdowcy. Z kolei najwyższą składkę muszą opłacać panny i kawalerowie. 

Marka i model auta a wysokość OC

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają wgląd nie tylko w informacje, które dotyczą miejscowości, w których najczęściej dochodzi do wypadków, ale także statystyk dotyczących modeli i marek samochodów, powodujących najwięcej szkód. Za OC najwięcej płacą właściciele samochodów takich marek, jak m.in. BMW. Z kolei na najtańsze OC mogą liczyć właściciele np. Toyoty.

Przebieg samochodu a wysokość OC

Aspekt ten związany jest ze stanem technicznym samochodu. Nowe, jednak bardzo wyeksploatowane auto, będzie bardziej podatne na awarie, a co się z tym wiąże – mniej bezpieczne. Dlatego właściciele takich aut zapłacą wyższą składkę na OC.

Pojemność silnika a wysokość OC

Im większy silnik ma samochód, tym szybciej kierowca może się nim poruszać. Z kolei duża prędkość sprzyja wypadkom i kolizjom. Zatem osoby posiadające auto z niewielkim silnikiem, mogą liczyć na tanie ubezpieczenie OC.

Ubezpieczenie OC online

Wiek pojazdu a wysokość OC

Im starszy samochód, tym trudniej się go prowadzi i jest on bardziej podatny na uszkodzenia. Z tego względu posiadacze starszych model, muszą liczyć się z droższą polisą OC.

Jak wybrać najtańsze OC?

Ponieważ ubezpieczenie OC regulowane jest przez ustawę i każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje taki sam zakres, każdemu zależy na tym, aby było ono jak najtańsze. W ułatwieniu wyboru zdecydowanie mogą pomóc takie narzędzia, jak porównywarki ubezpieczenia OC. Tego typu narzędzia pozwalają na porównanie kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu ofert i wybór najkorzystniejszej oferty. Dlaczego warto korzystać z porównywarki OC?

Oszczędność czasu przy ubezpieczeniu OC online

Ponieważ porównywarka OC uwzględnia wiele ofert, kierowca nie musi wychodzić z domu, ani wysyłać wielu formularzy kontaktowych czy wysyłać maili do różnych ubezpieczycieli. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie analizować wielu ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Korzystając z porównywarki OC online, w zasadzie kierowca wszystko ma podane na tacy.

Oszczędność pieniędzy – ubezpieczenie OC online

Porównywarki OC stworzone zostały z myślą o kierowcach, którym zależy na jak najlepszej ofercie ubezpieczenia OC online. Posiadają ofert wielu ubezpieczycieli, kierowca ma dostęp do polis w konkurencyjnych cenach i może wybrać najbardziej korzystną. W przypadku ubezpieczenia OC nie ma sensu przepłacać, gdyż prawo z góry reguluje zakres polisy. Rozsądnym jest zatem wybór tej najtańszej (pisaliśmy m.in. Najtańsze OC samochodu). Na ubezpieczeniu OC zaoszczędzić można nawet kilkaset złotych, jest to zatem niemała kwota.

Prosta obsługa

Z obsługą porównywarki OC poradzi sobie każdy, nawet ten, który sporadycznie korzysta z internetu. W odpowiednie pola wystarczy wpisać niezbędne informacje na temat właściciela oraz jego samochodu, aby jeszcze tego samego dnia uzyskać najkorzystniejszą ofertę. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie analizować różnych ofert ubezpieczycieli. 

Uzyskanie dostępu do dodatkowych informacji

Porównywarka ubezpieczeń OC to nie tylko miejsce, w którym można porównać konkurencyjne oferty. To również cenna baza wiedzy z zakresu ubezpieczeń. Znajdujące się tam informacje oraz porady pozwolą na uniknięcie różnych problemów, które związane są z ubezpieczeniami. Można dowiedzieć się np. w jakich przypadkach można wypowiedzieć umowę OC, czy jak zapewnić samochodowi jeszcze większą ochronę. 

Ubezpieczenie OC online

Gdzie najtańsze OC?

Jake wiadomo, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, więc chcąc nie chcąc, corocznie trzeba opłacać składkę w odpowiedniej wysokości. Można jednak jak najbardziej ją zminimalizować, chociażby poprzez skorzystanie z porównywarki OC, dzięki której można uzyskać najkorzystniejszą ofertę. A które firmy oferują tanie ubezpieczenie OC?

Warto zwrócić uwagę chociażby na ofertę Link4, która oferuje najtańsze OC w wysokości około 252 zł w pakiecie z Assistance. Z kolei firma Mtu24 oferuje OC w cenie 279 zł, Benefia 334 zł, a Proama 407 zł. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują spłatę ratalną, gdzie rata wynosi zwykle około 40 zł. 

Jakie informacje trzeba pisać w porównywarce OC?

Aby obliczyć wiarygodną wysokość składki OC, należy w porównywarce podać m.in.:

 • Markę, model, rok produkcji samochodu, rodzaj paliwa oraz pojemności silnika,
 • Aktualny i deklarowany przebieg,
 • Kraj pochodzenia samochodu i datę pierwszej rejestracji,
 • Sposób wykorzystywania auta, np. jako taksówkę,
 • Numer rejestracyjny,
 • Miejsce parkowania,
 • Rodzaj i ilość zabezpieczeń przeciw kradzieżą,
 • Użytkowanie poza granicami kraju.

Z kolei jeśli chodzi o dane dotyczące właściciela samochodu, to porównywarki OC wymagają m.in.:

 • Imię, nazwisko oraz PESEL,
 • Numer telefonu,
 • Data urodzenia,
 • Data uzyskania prawa jazdy,
 • Dane dotyczące miejsca zamieszkania,
 • Zawód, stan cywilny, liczba posiadanych dzieci,
 • Historia ubezpieczenia – od ilu lat kierowca wyłupuje ubezpieczenie OC i czy z jego polis wypłacane były odszkodowania.

Jeżeli kierowca nie jest jedynym właścicielem samochodu, będzie musiał podać także dane współwłaściciela. 

Niektórych danych nie trzeba podawać, choć zwykle niezbędne jest wpisanie imienia, nazwiska, PESEL-u oraz numeru rejestracyjnego. Im więcej danych zostanie podanych, tym wysokość składki OC będzie bardziej precyzyjna. Jeżeli kierowca poda zbyt mało danych, to wygenerowana składka prze porównywarkę może różnić się od tej ostatecznej, jeśli kierowca zdecyduje się na zakup ubezpieczenia OC online.

Warto również wiedzieć, że wpisywanie danych w porównywarki jest bezpieczne, gdyż wykorzystują one specjalnie zabezpieczenia oraz szyfrowanie, które zapobiega ewentualnemu wyciekowi ważnych danych, które mogłyby być wykorzystane przez osoby niepożądane. Nie należy zatem obawiać się podawania tego typu informacji. Są one jedynie niezbędne towarzystwom ubezpieczeniowym do tego, aby obliczyć wiarygodną wysokość składki na ubezpieczenie OC. 

Ubezpieczenie OC online

Jak obniżyć składkę na ubezpieczenie OC?

Poniżej kilka sposobów na tanie ubezpieczenie OC. Warto wdrożyć choćby jeden z nich, aby płacić za polisę mniej i odciążyć domowy budżet.

Płacenie za polisę jednorazowo

Ubezpieczając samochód, lepiej jest zapłacić za polisę jednorazowo, pomimo tego, że portfel kierowcy może to dość boleśnie odczuć. Zakłady ubezpieczeń, przeciwnie do np. sklepów RTV, nie oferują rat 0 procent. Płatność można rozłożyć na raty, jednak w takim przypadku kwota do zapłaty będzie wyższa, niż przy płatności jednorazowej (pisaliśmy m.in. Ubezpieczenie OC samochodu). 

Sprawdzenie marek aut z niższym OC

Na cenę polisy OC wpływają parametry samochodu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ ubezpieczyciele oceniają pojazd z perspektywy ryzyka. Towarzystwa ubezpieczeniowe szacują prawdopodobieństwo, czy określone auto weźmie udział w zdarzeniu drogowym oraz jakie szkody może spowodować.

Z perspektywy ubezpieczycieli objęcie ochroną aut wolniejszych i z niedużą pojemnością silnika związane jest z mniejszym ryzykiem szkody. Skala szkód, jakie powodują, zwykle jest mniejsza, niż szkody spowodowane przez szybsze samochody. Z tego względu firmy ubezpieczeniowe oferują tanie ubezpieczenie OC właścicielom samochodów z mniejszą pojemnością silnika. 

Poniżej przedstawione zostaną średnie ceny OC ze względu na pojemność silnika (dane z 2021 roku):

 • 1,0 – 1,2 l – 688 zł,
 • 1,2 – 1,4 l – 735 zł,
 • 1,4 – 1,6 l – 742 zł,
 • 1,6 – 2,0 l – 793 zł,
 • powyżej 2,0 l – 916 zł.

Zatem jeśli kierowca stoi przed wyborem odpowiedniego samochodu, powinien także zastanowić się nad marką z perspektywy ceny ubezpieczenia OC

Bezpieczna jazda

Na wysokość składki polisy OC wpływają parametry auta, ale również to, kim jest właściciel samochodu. Towarzystwa ubezpieczeniowe spodziewają się po kierowcy określonego stylu jazdy. Promują bezpieczną jazdę. Osoby, które w ostatnich latach nie spowodowały żadnej szkody, uzyskają tanie OC. Sam wiek właściciela samochodu może obniżyć wysokość ubezpieczenia OC. 

Bezpieczna jazda okazuje się naprawdę opłacalna. Za rok bezwypadkowej jazdy kierowca może liczyć na bardziej korzystną ofertę przy zakupie kolejnej polisy. Dzięki temu przez kilka lat bez wypadku lub kolizji można obniżyć cenę ubezpieczenia OC nawet o kilkadziesiąt procent. 

Towarzystwa ubezpieczeniowe w różny sposób naliczają zniżki, które wpływają na wysokość OC. Jedni biorą pod uwagę historię ubezpieczenia, a drudzy naliczają zniżki już po 3 latach ubezpieczenia samochodu. 

Współwłasność pojazdu a ubezpieczenie OC

Dla młodych kierowców, którzy nie mają długiego stażu za kółkiem, jest ustanowienie współwłasności na samochodzie. Młody właściciel samochodu może obniżyć wysokość składki OC dzięki bezwypadkowej jeździe bardziej doświadczonego kierowcy. Wystarczy, że będzie on współwłaścicielem auta. Koszt polisy OC dla kierowcy w wieku 18-25 lat, który jest jedynym właścicielem samochodu, wynosi prawie 2000 zł. Z kolei cena OC dla kierowcy młodego, który dzieli własność auta z współwłaścicielem, to niecałe 1500 zł. 

Ubezpieczenie OC online

Związek małżeński a ubezpieczenie OC

Jeżeli kierowca pozostaje w związku małżeńskim i posiada wspólność majątkową, może skorzystać ze zniżek małżonka. Nawet w przypadku, gdy nie jest on współwłaścicielem samochodu. Jeżeli żona albo mąż ma pełne zniżki na bezszkodową jazdę, ubezpieczenie OC będzie tańsze nawet i kilkaset złotych.

Płatność oraz promocje na ubezpieczenia OC

Do obniżenia ceny OC przyczynić się może także sposób, w jakim kierowca dokonuje płatności. Określone towarzystwa ubezpieczeniowe proponują zniżki, kiedy zakupu ubezpieczenia OC dokonuje się przez internet. Bywa też tak, że polisa będzie kosztowała mniej, jeśli płatność będzie dokonana kartą. Taniej również wychodzi wtedy, gdy kierowca za ubezpieczenie OC zapłaci jednorazowo, bez rozbijania na raty. 

Ubezpieczenie OC – co warto wiedzieć

Kilka ważnych kwestii, dotyczących ubezpieczenia OC:

 • Posiadanie polisy OC jest obowiązkowe. Za jej brak grożą kary finansowe,
 • Polisa pokrywa wysokie koszty szkody, którą kierowca spowoduje z własnej winy, jednak tylko w stosunku do osób trzecich oraz ich mienia,
 • Ubezpieczenie OC ochroni pasażerów, nawet jeżeli kierowca jest winny zdarzenia,
 • Polisa OC to za mało, aby opłacić szkody kierowcy, które powstaną z jego winy. Dodatkową ochronę zapewnia ubezpieczenie AC i NNW,
 • Ubezpieczenie OC chroni każdego kierowcę, prowadzącego ubezpieczony samochód,
 • Polisa OC chroni kierowcę również w podróży za granicą.

Warto znać kilka zasad zawierania umowy ubezpieczenia OC:

 • Polisę OC zawiera się zazwyczaj na 12 miesięcy,
 • Ubezpieczenie OC należy kupić najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu,
 • OC przedłuża się automatycznie na kolejny rok,
 • W polisie OC podstawową zasadą jest nieprzerwany czas ubezpieczenia między polisami,
 • Każdy zarejestrowany pojazd, nawet jeżeli stoi nieużywany, musi posiadać ważne ubezpieczenie OC.
 • Polisę OC można zakupić zawsze, niezależnie od wieku pojazdu,
 • Jeżeli ubezpieczenie zostało zakupione przez internet albo telefon, kierowca może odstąpić od umowy OC w ciągu 30 dni od jej podpisania.
Ubezpieczenie OC online

Dlaczego kierowca potrzebuje ubezpieczenia OC?

Wykupione ubezpieczenie OC jest rozsądną decyzją. Średni koszt polisy to około 600 zł, a kara za jej brak wynosi nawet do 5200 zł dla osobowego samochodu. Pozwala na pokrycie wysokich szkód, wyrządzonych przez kierowcę. Dzięki temu zapewnia komfort i spokój korzystania z pojazdu. Nie warto jednak za OC przepłacać i wybierać najtańszą ofertę OC, ponieważ jego zakres w każdym przypadku jest taki sam. 

Jakie pojazdy muszą mieć ubezpieczenie OC?

Lista pojazdów, które muszą posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC:

 • samochód,
 • skuter,
 • motocykl (motor),
 • przyczepa transportowa i kempingowa,
 • pojazd wolnobieżny, który ma własny silnik i rozwija prędkość do 25 km/h, m.in. quad,
 • ciągnik rolniczy.

Co grozi za brak ubezpieczenia OC?

Brak ubezpieczenia OC spowoduje nałożenie wysokich kar finansowych. Wymierzane są one przez UFG – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Jeżeli kierowca korzysta z pojazdu, który nie jest ubezpieczony i wyrządzi drugiej osobie szkodę, będzie musiał pokryć koszty wypłaconego odszkodowania (pisaliśmy m.in. Zaniżone odszkodowanie z OC). Z kolei UFG zastosuje wobec kierowcy regres i będzie prowadzić windykację odszkodowania z jego dochodów. Natomiast jeśli policja stwierdzi brak ważnego ubezpieczenia OC, odholuje samochód na parkingu i ukarze kierowcę mandatem. 

Kiedy ubezpieczenie OC chroni sprawcę oraz osobę poszkodowaną?

W OC sprawca oznacza osobę winna zdarzenia. Warto pamiętać, że określenie winny zdarzenia, nie musi od razu oznaczać złamania przepisów. Wystarczy, że kierowca korzysta z samochodu. Przykładowo jeżeli pęknie opona i uderzy w inny pojazd, jest sprawcą i jest winny pomimo tego, że nie miał wpływu na ten wypadek. To odpowiedzialność na zasadzie ryzyka korzystania z samochodu. Ubezpieczenie OC może objąć następujące sytuacje:

 • potrącenie pieszego lub rowerzysty,
 • zderzenie z innym pojazdem, np. na jezdni lub parkingu,
 • potrącenie zwierzęcia dzikiego albo domowego,
 • uderzenie w obiekt publiczny, np. znak drogowy,
 • uderzenie w budynek albo płot,
 • uderzenie w inną osobę albo mienie w trakcie otwierania lub zamykania drzwi,
 • uszkodzenie innego samochodu w trakcie postoju czy garażowania.
Ubezpieczenie OC online

FAQ – pytania i odpowiedzi odnośnie ubezpieczeń OC

Poniżej kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy kierowca, który kupił swoją pierwszą polisę OC i spowodował szkodę, będzie musiał zapłacić za ubezpieczenie więcej?

Prawdopodobnie tak. Chociaż nie ma on na swoim koncie jeszcze wypracowanych zniżek i w teorii nie ma nic do stracenia, to w kolejnym roku towarzystwo ubezpieczeniowe w kolejnym roku po spowodowaniu szkody, może podnieść cenę ubezpieczenia OC. 

Jak kierowca może ochronić się przed utratą zniżek przy współwłasność samochodu?

Współdzielenie auta ma dobre strony, jednak ma także minusy. Jeżeli jeden z współwłaścicieli spowoduje szkodę, oboje tracą zniżki. Jest jednak sposób na uniknięcie takiej sytuacji. W takim przypadku należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie ochrony zniżek. Dzięki temu nawet po szkodzie zarówno właściciel, jak i współwłaściciel zachowują wypracowane do tej pory zniżki.

Czy ubezpieczenie OC można kupić na raty?

Tak, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dają taką możliwość, np. Link4. To jednak nie jest dobry sposób na to, aby obniżyć składkę ubezpieczeniową. Decydując się na płatność na raty, kierowca musi liczyć się z tym, że całkowity koszt polisy OC będzie co najmniej o kilkadziesiąt złotych wyższy, niż przy płaceniu całej składki jednorazowo. Towarzystwa ubezpieczeniowe również naliczają odsetki.

Najtańsze OC to najlepsze rozwiązanie dla każdego kierowcy. W tym przypadku zdecydowanie nie warto przepłacać. Najlepiej zastosować kilka powyższych wskazówek, aby zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Warto także skorzystać z porównywarki OC, która rzetelnie przedstawi kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt ofert ubezpieczeń OC. Dzięki temu z łatwością każdy kierowca wybierze tanie OC

Podziel się

Dodaj komentarz

Ostatnie wpisy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Czytaj więcej