Pożyczki ze złą historią w BIK udzielane są głównie przez firmy pożyczkowe, które działają w sektorze pozabankowym. Tego typu oferty cechują się ograniczoną liczbą formalności, a także minimalnymi wymaganiami. Takie produkty finansowe są łatwo dostępne i cieszą się wśród konsumentów zainteresowaniem.
Pożyczki ze złą historią w BIK – co to jest?
Pożyczka ze złą historią w BIK możliwa jest do uzyskania w instytucjach pozabankowych, które mają luźne podejście do zdolności kredytowej, zatrudnienia i twojej historii kredytowej potencjalnych klientów. W związku z tym, większość osób, które otrzymały odmowną decyzję z banku, zwraca się ku firmom pożyczkowym, które chętniej udzielają pożyczek wykluczonym przez banki klientom (kredyt konsumencki), wzięcie kolejnego kredytu staje się prostsze (pytanie, czy rozsądne).
Pożyczka ze złą historią wyróżnia się na tle innych pożyczek tym, że w toku procedury pożyczkowej pożyczkodawca nie sprawdza historii kredytowej potencjalnego klienta. Jeśli jednak weryfikuje ją, to i tak przymyka oko na znajdujące się tam negatywne wpisy, istotna jest tutaj jedynie weryfikacja tożsamości. To wszystko powoduje, że wsparcie finansowe mogą otrzymać klienci z zadłużeniem, negatywnymi wpisami w rejestrach dłużników, a nawet mający zajęcie komornicze (pisaliśmy: Kredyt z wpisami w bazach).
Do kogo skierowana jest pożyczka ze złą historią w BIK?
Pożyczka ze złą historią kredytową to produkt, który skierowany jest do osób, które nie mogą wykazać dobrej historii kredytowej. Tego typu osoby mogą mieć negatywne wpisy w bazach dłużników, ponieważ nie udało im się spłacić określanego zobowiązania w terminie.
W związku z tym, banki nie będą przychylne do udzielenia im finansowania. Jednak nie pozostają bez pomocy. Alternatywą są pozabankowe pożyczki bez baz. W takim przypadku konsumenci mają szansę na otrzymanie pieniędzy na pokrycie swoich wydatków. Należy pamiętać, że nie reguluje ich prawo bankowe, a przepisy prawa cywilnego i o kredycie konsumenckim.
Takie finansowanie to również dobra opcja dla innych konsumentów, którzy z różnych powodów nie mogą uzyskać pożyczki bankowej, np. z powodu niskiej zdolności albo niestabilnego zatrudnienia czy niskiego dochodu. Zdolność kredytowa to czynnik, który zawsze analizowany jest przez banki.
Pożyczka ze złą historią w BIK online
W internecie znaleźć można wiele firm pożyczkowych, które oferują swoje usługi w całości przez internet. Dzięki temu, że wszelkie formalności można załatwić online, klienci oszczędzają sporo czasu, a czasami i nerwów (pisaliśmy: Chwilówka online). Cały proces, od złożenia wniosku do wypłaty środków finansowych odbywa się przez internet, co stanowi znaczne ułatwienie dla pożyczkobiorców.
Oczywiście jeśli klient woli bezpośrednio spotkać pośrednika kredytów konsumenckich, jest wiele instytucji pozabankowych, które udzielają zobowiązań w sposób stacjonarny – . Zatem pożyczka ze złym BIK i KRD możliwa jest do wzięcia przez internet, jak i w siedzibie wybranego pożyczkodawcy.
Pożyczka ze złą historią kredytową w BIK dla bezrobotnych. kredyt dla zadłuzonych
Osoby, które nie mają stałego zatrudnienia, mogą zastanawiać się, czy istnieje dla nich szansa na uzyskanie pożyczki pozabankowej. W banku stałe zatrudnienie ma duże znaczenie przy dokonywania oceny zdolności kredytowej. Dlatego też klienci, którzy nie pracują na umowę o pracę, nie dostaną pozytywnej decyzji kredytowej.
Alternatywą są pożyczki pozabankowe bez BIK i KRD, ponieważ w parabanki nie przywiązują takiej wagi do historii kredytowej swoich klientów, tym samym udzielając pożyczek także osobom ze słabą historią i negatywnymi wpisami w bazach. Zła historia kredytowa nie zawsze skutkuje odmową.
Osoby, które nie mają stałego zatrudnienia, ale posiadają jakiekolwiek źródło dochodu, mogą liczyć na pozytywną decyzję pożyczkową. Firmy pozabankowe często biorą pod uwagę różne inne źródła dochodu, takie jak umowa zlecenie, umowa o dzieło, renta, emerytura, zasiłki, a także świadczenia rodzinne.
Wszystko to powoduje, że nawet jeżeli potencjalny pożyczkobiorca nie pracuje w oparciu o umowę o pracę, to w dalszym ciągu ma szansę na wsparcie finansowe właśnie w firmach pożyczkowych. Zatem pożyczka bez BIK dla bezrobotnych jest jak najbardziej możliwa.
Pożyczka ze złą historią w BIK bez dochodu
Z kolei osoby, które z różnych względów nie posiadają żadnego źródła dochodu, jednak potrzebują pomocy finansowej w postaci pozabankowej pożyczki, mogą zastanawiać się, czy istnieje szansa, aby otrzymać w takiej sytuacji pozytywną decyzję. Niestety brak jakiegokolwiek dochodu przekreśla szansę klienta na wzięcie zobowiązania.
Klient, który nie ma żadnego dochodu związany jest z wysokim ryzykiem niewypłacalności, którego nie podejmują się ani firmy pożyczkowe, ani placówki bankowe. Osoba bez żadnego dochodu nie będzie w stanie spłacać zobowiązania, dlatego nie jest pożądanym klientem przez pożyczkodawców. Zła historia kredytowa dodatkowo zmniejsza szanse na jakiekolwiek pożyczki pozabankowe.
Jak wziąć pożyczki pozabankowe ze złą historią w BIK?
Wnioskowanie o finansowanie jest proste i nie wymaga wykonywania skomplikowanych kroków czy czynności. Wszystko można załatwić przez internet. W tym celu należy wejść na stronę główną wybranej firmy pożyczkowej i tam wypełnić wniosek pożyczkowy, czyli wpisać wymagane dane, jednak w pierwszej kolejności trzeba:
Wybrać ofertę pożyczki, która będzie miała najbardziej korzystne warunki. Na rynku pożyczkowym działa tak wiele instytucji finansowych, które udzielają pożyczek bez baz, że wybór może nie być łatwym zadaniem. Pomocny może okazać się ranking pożyczek ze złą historią w BIK. Można tam znaleźć aktualne oferty pożyczek, które mają atrakcyjne warunki i stosunkowo niskie koszty,
Po tym, jak klient dokona wyboru, może przejść na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy, gdzie znajduje się kalkulator pożyczkowy. Służy on do tego, aby zaznaczyć na nim główne parametry zobowiązania, czyli wysokość pożyczki oraz długość terminu jej spłaty,
Następnym krokiem jest wypełnienie wniosku pożyczkowego i przesłanie go do pożyczkodawcy. Warto zwrócić uwagę na to, aby wniosek był wypełniony poprawnie, wnioski pożyczkowe można składać także przez internet w przypadku pożyczki online,
Klient będzie musiał także potwierdzić swoją tożsamość i może to zrobić na kilka sposobów. Najbardziej popularnym jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego, który opiewa na symboliczną sumę, np. w wysokości 1 zł lub 1 gr (czytaj także: pożyczki bez przelewania grosza). Inny sposób na potwierdzenie tożsamości klienta to zalogowanie się do specjalnej aplikacji albo rozmowa telefoniczna z pracownikiem banku,
Po potwierdzeniu swojej tożsamości, klient oczekuje na pojawienie się decyzji pożyczkowej, a jeżeli będzie ona pozytywna, to na wypłatę środków finansowych. Pieniądze z pożyczki ze złą historią w BIK powinny pojawić się na koncie pożyczkobiorcy w ciągu 2 dni roboczych.
Przyszły pożyczkobiorca ma także możliwość wnioskowania o pożyczkę w sposób stacjonarny. Aby to zrobić, musi udać się do siedziby instytucji pozabankowej i wziąć ze sobą dowód osobisty. W takim przypadku klient dokona wszelkich formalności na miejscu, a pieniądze dostanie prosto do ręki.
Czytaj także: pozyczka z wpisem w bik
Warunki, jakie należy spełnić, aby dostać pożyczkę ze złą historią kredytową
Wymagania, jakie stawiają pozabankowi pożyczkodawcy swoim klientom nie są wysokie, dzięki czemu z pożyczek może skorzystać większość chętnych osób. W większości przypadków warunki powtarzają się i są tożsame dla firm pożyczkowych. Co zrobić, aby pożyczka ze złą historią w BIK była w zasięgu ręki? Należy:
Ukończyć 18 rok życia,
Posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
Mieć adres zamieszkania na terenie kraju,
Numer telefonu i adres e-mail,
Osobiste konto w banku,
Ważny dowód osobisty.
Jeśli chodzi o źródła dochodu, które akceptowane są przez firmy pożyczkowe, to poza umową o pracę, będzie to także umowa zlecenie, o dzieło, renta, emerytura, zasiłki o trwałym charakterze, świadczenia rodzinne, alimenty oraz stypendia.
Jaki jest koszt pożyczki bez BIK i KRD i dobrej historii kredytowej?
Pożyczka ze złą historią w BIK to produkty finansowe, które są droższe niż bankowe. Z czego to wynika? Przede wszystkim z ryzyka, jakie ponoszą pozabankowe firmy, udzielając pomocy finansowej klientom, którzy często mają słabą zdolność kredytową, złą historię kredytową lub zbyt niskie wynagrodzenie. W związku z tym, takie osoby są związane z wyższymi ryzykiem niewypłacalności niż osoby z dobrą zdolnością kredytową.
Wyższe opłaty stanowią swego rodzaju zabezpieczenie i rekompensatę ponoszonego przez pożyczkodawców ryzyka. Jednak nie mają wyboru i potrzebując jak najszybciej pieniędzy, wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie.
Wcześniej jednak warto wiedzieć, co składa się na całkowity koszt zobowiązania – jaka jest całkowita kwota kredytu. To przede wszystkim:
Prowizja,
Kapitał, czyli suma, jaką klient pożyczył,
Opłata administracyjna,
Opłata przygotowawcza, która pobierana jest za przygotowanie dokumentów pożyczkowych, nie zawsze towarzyszy przyznaniu pożyczki,
Odsetki,
Oprocentowanie, które może być stałe lub zmienne,
Ubezpieczenie pożyczki ze złą historią w BIK, jeśli całkowita kwota pożyczki opiewa na wysoką sumę. Nierzadko warunek uzyskania pożyczki – zła historia kredytowa to zawsze ryzyko dla pożyczkodawcy
To orientacyjne opłaty, które stosowane są przez pozabankowych pożyczkodawców. Zwykle nie nakładają oni wszystkich opłat dodatkowych za jednym razem. Przed podjęciem decyzji konsument powinien wcześniej sprawdzić cennik wybranego pożyczkodawcy.
Czym jest RRSO?
RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to wskaźnik, który powinien być podany w przypadku każdej oferty zarówno bankowej, jak i pożyczki oferowane przez parabanku. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wyrażona jest w procentach w skali rocznej. Dzięki temu wskaźnikowi potencjalni klienci mogą dowiedzieć się, ile dokładnie będą musieli zapłacić i jakie opłaty dodatkowe będą wchodzić w to, co składa się na całkowity koszt kredytu.
RRSO jest jeszcze przydatne w jednym przypadki. Przy jego pomocy można dokonać porównania ofert, zatem Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania pozwala na wyłonienie najlepszej oferty pożyczki lub kredytu i pozwala rozeznać, jaki jest całkowity koszt kredytu. Można to jednak zrobić pod jednym warunkiem. Aby porównanie miało sens i dało miarodajne wyniki, wysokość pożyczki bez baz BIK i KRD oraz długość terminu jej spłaty. Tylko wtedy warto porównywać ofert pożyczek.
Jak szybko można otrzymać przelew? szybka pożyczka dla zadłużonych
Przede wszystkim o wiele szybciej niż w przypadku banków. Instytucje bankowe prowadzą długą i skomplikowaną procedurę pożyczkową, a to przekłada się na dłuższy czas oczekiwania na pieniądze.
Inaczej sytuacja przedstawia się w instytucjach pożyczkowych, gdzie wszystkie procedury zostały ograniczone do minimum, co pozwala na przyspieszenie okresu wykonania przelewu z pieniędzmi. To świetna wiadomość dla osób, które potrzebują środków finansowych tak szybko, jak to możliwe. Warto także wiedzieć, od czego zależy szybkość uzyskania środków finansowych:
Godziny wnioskowania – godzina ważna jest z tego względu, że im wcześniej zostanie wysłany wniosek, tym szybciej zostanie on rozpatrzony i szybciej można otrzymać środki na konto. Najlepsza pora na złożenie wniosku to godziny poranne,
Dnia wnioskowania – aby chwilówka ze złą historią w BIK była dostępna jak najszybciej, najlepiej wnioskować o nią w dzień roboczy. Starając się o pożyczkę w weekend albo dzień wolny od pracy, decyzję kredytową można otrzymać dopiero w pierwszy dzień powszedni. Wyjątkiem są firmy pożyczkowe, które mają automatyczne rozpatrywane wniosków. Wówczas decyzja może pojawić się zaraz po złożeniu wniosku,
Wypełnienia wniosku pożyczkowego – przed ostatecznym wysłaniem formularzu pożyczkowego, należy dokładnie sprawdzić wniosek, aby wykluczyć ewentualne błędy. Dzięki temu można uniknąć zwrócenia wniosku przez pożyczkodawcę do poprawy, czego skutkiem jest wydłużenie procesu pożyczkowego. W związku z tym, warto poświęcić kilka chwil na to, aby zweryfikować swój wniosek, czy nie ma w nim zadnych błędów, a także czy wszystkie pola zostały wypełnione. To pozwoli przyspieszyć cały proces pożyczkowy.
Jak widać, pożyczka bez BIK i KRD możliwa jest do otrzymania w bardzo szybkim tempie. To świetna wiadomość dla klientów, którzy nie mogą pozwolić sobie na długie oczekiwanie, dlatego też pożyczki bankowe nie są dla nich odpowiednie.
Czym jest BIK?
BIK to skrót od Biura Informacji Kredytowej i jest to baza, która gromadzi i udostępnia dane dotyczące wszelkich zobowiązań kredytowych pożyczkobiorców, którzy zaciągnęli pożyczkę w banku, firmie pożyczkowej czy SKOK-u. Dane, które przechowywane są w bazie BIK, mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne.
Raport BIK zawiera informacje o osobach i firmach, które z różnych powodów korzystają z pożyczonych pieniędzy. W raporcie BIK znajdują się informacje, które wykorzystywane są przez kredytodawców do tego, aby mogli oszacować ryzyko kredytowe, ale stanowi także element oceny zdolności klienta.
Wbrew pozorom znalezienie się w biurze informacji kredytowej BIK wcale nie jest czymś negatywnym. Jeśli historia kredytowa zapisana w biurze informacji kredytowej BIK-u jest długa i pozytywna, może stanowić duży atut w momencie, kiedy klient będzie chciał zaciągnąć kredyt. Jeśli potencjalny pożyczkodawca będzie widział, że w przeszłości klient dobrze gospodarował swoimi finansami, w terminie regulował swoje zobowiązania, bank zakwalifikuje takiego klienta do osób z grupy obniżonego ryzyka.
Ma to ogromne znaczenie w szczególności w przypadku kredytów hipotecznych, które często zaciągane są na kwoty liczne w kilkuset tysiącach złotych.
W sytuacji dużo gorszej znajdują się osoby, które mają negatywne wpisy na bazie BIK. W momencie, gdy klient zaciąga zobowiązanie i przestaje je spłacać, wierzyciel ma możliwość zrobić negatywny wpis w bazie BIK, który będzie tak utrzymywał przez okres 5 lat od dnia spłaty zaległej pożyczki (a więc nierzadko dłużej niż okres spłaty pożyczki.
Jak sprawdzić zadłużenie w BIK?
Wysokość swojego zadłużenia najlepiej sprawdzić w instytucji finansowej, w której zobowiązanie zostało zaciągnięte. Z kolei z raportu BIK można dowiedzieć się, jak oceniana jest wiarygodność kredytowa klienta, czyli jaką dostał ocenę punktową. A co ma wpływ na scoring?
Terminowość – chodzi o to, czy klientowi zdarzały się opóźnienia w spłacie pożyczek, ile trwały, a także jakich kwot dotyczyły,
Korzystanie – w tym przypadku mowa o umiarkowanym korzystaniu z limitów kart kredytowych, sporadyczne sięganie po kredyty konsumpcyjne, które wpływa pozytywnie na ocenę punktową,
Wnioskowanie – jest to element, którego obawiają się najbardziej klienci poszukujący najlepszej oferty kredytowej, ponieważ wiele zapytań w krótkim czasie, szczególnie jeśli kończą się decyzją odmowną, obniża wiarygodność klienta,
Doświadczenie – w tym przypadku znaczenie ma długie i bogate archiwum korzystania z produktów bankowych. Dlatego też to w interesie klienta leży to, aby wyraził on zgodę na przetwarzanie historii spłaty kredytu również po opłaceniu ostatniej raty.
Dlaczego banki nie udzielają pożyczek osobom z wpisami w BIK-u?
Kredyty bankowe to produkty finansowe, które dostępne są dla określonej grupy osób. Instytucje bankowe zobowiązane są przez przepisy prawa bankowego do tego, aby skrupulatnie analizować i oceniać zdolność kredytową klientów, na którą składa się wiele elementów. W związku z tym, osoby, które mają negatywne wpisy w bazach dłużników, np. bazie Biura Informacji Kredytowej, nie mogą liczyć na uzyskanie pozytywnej decyzji od banku.
Klient ze słabą zdolnością kredytową to dla banku klient obarczony zbyt wysokim ryzykiem związanym z jego niewypłacalnością. W związku z tym, nie będzie on mógł liczyć na pożyczkę bankową, jednak zawsze ma możliwość wzięcia pozabankowej pożyczki, która również ma swoje zalety. Przede wszystkim, jeśli klient potrzebuje pieniędzy jak najszybciej, to w parabanku otrzyma je o wiele szybciej niż gdyby zdecydował się na pożyczkę bankową.
Warto wiedzieć, co składa się na zdolność kredytową. Banki biorą pod uwagę przede wszystkim zatrudnienie, wysokość pobieranego wynagrodzenia, źródła dochodu, ale także comiesięczne wydatki, ewentualne posiadanie innych zobowiązań, liczbę osób na utrzymaniu, itp.
Po analizie wszystkich czynników, dokonują oceny zdolności kredytowej i na tej podstawie wydają decyzję pożyczkową. Jeśli zdecydują, że zdolność kredytowa klienta nie jest na odpowiednim poziomie, nie otrzyma on finansowania. Co więcej, zwykle proces w banku trwa długo, a związane jest to z wieloma skomplikowanymi formalnościami do przejścia. Dlatego też nie będzie to dobra opcja dla osób, które potrzebują gotówki tak szybko, jak to możliwe.
Czy opłaca się korzystać z usług firm pożyczkowych?
Wielu osobom wydaje się, że instytucje pozabankowe nie mogę udzielać uczciwych pożyczek i lepiej omijać szerokim łukiem tego typu pożyczki. Tak naprawdę pożyczki pozabankowe nie są wcale złym wyborem, szczególnie w sytuacji, kiedy klient po prostu nie ma innego wyjścia i musi skorzystać z usług firmy pożyczkowej.
Wówczas warto poszukać takiej instytucji, która oferuje usługi wysokiej jakości, jest renomowana i cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Dzięki temu przyszły pożyczkobiorca ma gwarancję, że nie będzie oszukany przez pożyczkodawcę.
Jednak na pytanie, czy warto korzystać z usług instytucji pozabankowych, należy odpowiedzieć twierdząco. Oczywiście warto zachować ostrożność, jak w przypadku korzystania z usług innych pożyczkodawców, jednak firmy pozabankowe podlegają pod przepisy m.in. ustawy antylichwiarskiej, która ma na celu m.in. ochronę konsumentów przed nieuczciwymi warunkami ofert pożyczkowych. Należy także zawsze czytać wszystkie dokumenty pożyczkowe.
Zatem to, czy opłaca się korzystać z usług firm pożyczkowych czy też nie, uzależnione jest od konkretnej sytuacji finansowej określonej osoby. Możliwe, że konsument po prostu nie ma wyjścia i musi zdecydować się na takie rozwiązanie. Jednak z drugiej strony, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, może się okazać, że lepszym wyjściem będzie rezygnacja z pożyczki ze złą historią kredytową. Każdy przypadek należy rozpatrywać w indywidualny sposób.
Czy pożyczka ze złą historią w BIK to dobry pomysł?
Wiele osób mających problemy finansowe uważa, że jedynym wyjściem na to, aby pozbyć się długów, jest wzięcie kolejnego zobowiązania. Jednak nie myślą o tym, że nową pożyczkę też będzie trzeba spłacić, a jej ostateczna kwota może być nawet wyższa niż suma wszystkich dotychczasowych pożyczek. Kredytem na spłatę posiadanych zobowiązań jest typowy kredyt konsolidacyjny (czytaj także: Konsolidacja pożyczek po terminie).
W takim przypadku warto porozmawiać z doradcą kredytowym albo inną osobą, która zna się na finansach i może doradzić odpowiednie rozwiązanie. Mając złą historię kredytową, wchodzenie w następne zobowiązanie powinno być ostatecznym krokiem. Nie wszystkie osoby potrafią oszczędzać oraz zarządzać swoim budżetem. Jeżeli klient poniósł na tym polu pewne porażki, pożyczkę powinien traktować jako ostateczną deskę ratunku.
A kiedy pożyczka ze złą historią w BIK nie będzie dobrym wyjściem? W szczególności wtedy, kiedy klient ma możliwość uzyskania potrzebnych mu środków finansowych w inny sposób, a najlepiej poprzez zarobek.
Podjęcie nawet chwilowego, dodatkowego zatrudnienia zawsze będzie lepszą opcją niż zaciągnięcie kolejnego zobowiązania. Jeśli klient chce wziąć pożyczkę opiewającą np. na kilkaset złotych albo tysiąc, warto wcześniej policzyć, ile czasu potrzeba na to, aby zapracować na tą kwotę. Jednorazowych zleceń często można podjąć się w wielu miejscach. Chodzi np. o układanie towaru lub pomoc przy inwentaryzacji. Z pewnością to rozwiązanie będzie lepsze niż wejście w kolejne zobowiązanie, przy posiadaniu jeszcze innych niespłaconych.
Czym jest pożyczka bez ERIF?
W Polsce funkcjonuje wiele baz, które zabierając informacje na temat historii kredytowej określonych osób. Jeden z nich to ERIF. Zwykle firmy, które oferują pożyczki, sprawdzają 2 najpopularniejsze bazy dłużników, czyli Biuro Informacji Kredytowej oraz Krajowy Rejestr Długów. Jednak czasami zdarza się tak, że zaglądają do ERIF (pisaliśmy: Pożyczka bez sprawdzania w KRD i BIK).
W tej bazie danych znaleźć można informacje, które dotyczą nie tylko zaciąganych zobowiązań, ale również wszelkich zaległości, które związane są np. z opłatami za media, czynsz czy też usługi telekomunikacyjnej.
Jeżeli klient ma pewność, że w jego przypadku w bazie ERIF znajdują się negatywne wpisy, jedyną opcją może być skorzystanie z usług firm pożyczkowych, które oferują pożyczki bez BIK, KRD, ERIF, itp. Dzięki temu można uzyskać potrzebne pieniądze, pomimo złej historii kredytowej albo posiadania niespłaconych zobowiązań finansowych. Często zdarza się taka sytuacja, że klienci potrzebują pieniędzy na spłatę posiadanych pożyczek i kredytów.
Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki bez BIK?
Na rynku finansowym działa tak wiele firm pozabankowych, że w wieku przypadkach klienci mogą mieć problemy z wyborem najlepszej pożyczki ze złą historią w BIK (pisaliśmy: Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych). W takim przypadku warto dokonać porównania ci najmniej kilku różnych ofert. Można to zrobić samodzielnie albo skorzystać z gotowych rankingów pożyczek bez baz. Takie porównywarki dostępne są online i bezpłatnie.
Dzięki temu w każdej chwili klienci mają możliwość skorzystania z nich. W tego typu rankingach znaleźć można oferty pożyczek, które mają najbardziej korzystne warunki, a tym samym są w danym miesiącu aktualne. Przy takich ofertach można także znaleźć najważniejsze informacje, takie jak kwota pożyczki ze złym BIK i KRD, długość terminu spłaty, a także inne ważne informacje.
Oczywiście porównania można także dokonać samodzielnie, jednak często nie jest to taka prosta sprawa i wymaga pewnych umiejętności, dlatego też nie każdy sobie z tym poradzi. Można spróbować dokonać porównania ofert pożyczek przy pomocy RRSO, jednak w tym przypadku dwa główne parametry pożyczki, czyli wysokość zobowiązania oraz długość terminu spłaty powinny być takie same. Tylko w takim przypadku porównanie przy pomocy RRSO ma sens.
Czy warto skorzystać z pożyczki ze złą historią w BIK?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od określonej sytuacji konkretnego klient. Jeśli przyszły pożyczkobiorca nie ma innej wyjścia i musi zdecydować się na pożyczki pozabankowe, to oczywiście będzie to odpowiednie rozwiązanie.
Jeżeli jednak ma możliwość pożyczenia pieniędzy od kogoś z rodziny lub innej bliskiej osoby, to lepiej zdecydować się na drugą opcję. Niemniej jednak, pozabankowe pożyczki bez baz mają wiele zalet, do których należą:
Minimalne formalności – do wzięcia pożyczki w zasadzie wystarczy posiadanie ważnego dowodu osobistego. W większości przypadków pożyczkodawcy nie wymagają od przyszłych klientów, aby okazywali zaświadczenie o dochodach lub inne dokumenty, których zdobycie często nie jest łatwe. To duże ułatwienie i komfort dla pożyczkobiorców, a także czynnik przyspieszający cały proces pożyczkowy,
Niskie wymagania względem klientów – pozabankowi pożyczkodawcy mają niskie wymagania wobec swoich pożyczkobiorców, dzikie czemu na finansowanie może zdecydować się duża liczba osób i większość z nich otrzymać wsparcie. Także obniżone wymagania w porównaniu z bankami powodują, że cała procedura pożyczkowa przebiega szybciej i klienci w błyskawicznym tempie można otrzymać pieniądze na konto bankowe,
Bez sprawdzania baz i rejestrów dłużników czy sprawdzania historii kredytowej – firmy pozabankowe, które udzielają pozabankowe pożyczki bez BIK i KRD, zazwyczaj nie weryfikują potencjalnych klientów w rejestrach dłużników, co powoduje, że trafiają do większości konsumentów. Dzięki temu cieszą się także większą dostępnością,
Natychmiastowy proces pożyczkowy – pozabankowa pożyczka to odpowiednia opcja dla osób, które potrzebują pieniędzy na już. Dzięki temu, że wszelkie formalności zostały ograniczone do minimum, również cały proces pożyczkowy krótka trwa. To powoduje, że pieniądze dostępne będą na koncie maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych,
Wystarczy dowód – wiele firm pożyczkowych reklamuje swoje produkty jako pożyczki na dowód bez baz. Wynika z tego, że możliwe jest zaciągnięcie zobowiązania, przy posiadaniu jedynie ważnego dowodu osobistego. To duże ułatwienie i komfort dla wszystkich klientów instytucji pożyczkowych,
Ze słabą zdolnością kredytową – zdolność kredytowa to czynnik, który determinuje wydanie decyzji pożyczkowej w przypadku banków. Z kolei jeśli chodzi o firmy pozabankowe, to zwykle jest tak, że pożyczkodawcy nie przywiązują aż takiej wagi do tej kwestii i dzięki temu osoby, których zdolność kredytowa nie znajduje się na zadowalającym poziomie, mogą otrzymać wsparcie finansowe od parabanku,
Bez stabilnego zatrudnienia – osoby, które nie mają stałej i stabilnej pracy, a np. pobierają zasiłek lub rentę, nie otrzymają kredytu bankowego. Jednak w firmie pożyczkowej mają już spore szanse na to, aby decyzja pożyczkowa była pozytywna. Instytucje pozabankowe akceptują o wiele szerszy katalog źródeł dochodu, dzięki czemu klienci, którzy stracili pracę i np. przebywają na zasiłku dla bezrobotnych, a potrzebują zastrzyku gotówki, nie muszą obawiać się, że ich wniosek zostanie odrzucony.
Wszystkie powyższe elementy powodują, że pozabankowe pożyczki bez baz często stanowią dobry sposób na uzyskanie dodatkowych środków finansowych i mają wiele zalet, które zostaną doceniona przez przyszłych klientów. Przede mną jest to duży komfort, który powoduje, że klienci nie muszą wychodzić z domu, aby zawnioskować o pożyczkę, gdyż wszelkie formalności mogą załatwić przez internet.
Pożyczki udzielane przez banki charakteryzują się także o wiele większą dostępnością, a to za sprawą tego, że skierowane są do szerszego grona odbiorców, również tych, którzy zostali wykluczenie przez bank. To nie szczególności te osoby często szukają wsparcia finansowego u firm pożyczkowych, które mają bardziej elastyczne i liberalne podjęcie do potencjalnych klientów.
Pisaliśmy także: Natychmiastowe pożyczki dla zadłużonych
Pożyczki ze złą historią w BIK – jak bezpiecznie pożyczać pieniądze?
Tak, jak w każdej innej branży, również w przypadku branży pożyczkowej, zdarzają się osoby, które żerują na naiwności oraz trudnej sytuacji konsument i wykorzystując ich położenie, próbują ich oszukać. Dlatego też szczególnie osoby, które po raz pierwszy decydują się na skorzystanie z usług parabanków, powinny zachować szczególną ostrożność. Warto także wiedzieć, co powinno wzbudzić czujność u przyszłych pożyczkobiorców:
Brak podstawowych danych na temat pożyczkodawcy – obecnie niemalże wszystkie firmy mają swoje strony internetowe, a w instytucje, które udzielają pożyczek przez internet, po prostu muszą je mieć. Jeśli klient chce skorzystać z pożyczki ze złą historią w BIK, powinien wejść na stronę www firmy i sprawdzić, czy zamieszczona tam są najważniejsze informacje dotyczące pożyczkodawcy, czyli adres siedziby, a także numer telefonu i adres e-mail. Jeżeli klient nie jest w stanie ich znaleźć, powinien znaleźć inną firmę pożyczkową, gdyż może się okazać, że ta wybrana przez niego, po prostu nie istnieje,
Opłata przedwstępna – żadna legalnie działająca instytucja pozabankowa nie pobiera przed udzieleniem zobowiązania żadnych kosztów, w tym opłat wstępnych. Warto o tym pamiętać w momencie, kiedy przyszły pożyczkodawca będzie wymagał od klienta przelania określonej sumy pieniędzy, np. kilkudziesięciu złotych w ramach opłaty przedwstępnej. Zwykle kiedy pożyczkodawca otrzyma pieniądze, kontakt z nim urywa się, gdyż nie miał on zamiaru pożyczać pieniędzy. Lepiej unikać takich ofert pożyczek,
Brak podanego całkowitego kosztu zobowiązania – pożyczka ze złą historią w BIK i KRD oczywiście ma swoją cenę. Przed podjęciem decyzji, należy ją sprawdzić, jak również wszystkie dodatkowe opłaty, które składają się na całkowity koszt pożyczki. Jeżeli pożyczkodawca nie podaje opłat związanych z pożyczką albo na pytania dotyczące kosztów nie odpowiada, warto rozważyć inną ofertę pożyczki,
Brak chęci na odpowiedzi na zadawane pytania – może zdarzyć się tak, że klient będzie chciał zadać pożyczkodawcy dodatkowe pytanie, ponieważ jakaś kwestia nie będzie dla niego jasna. W takim przypadku powinien niezwłocznie otrzymać pomoc i uzyskać wyczerpującą odpowiedź na zadane pytanie. Jeśli tak się nie dzieje, lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie innej oferty pożyczki ze złą historią w BIK. Może okazać się, że taki podmiot będzie próbował oszukać klienta.
Powyżej przedstawione zostały pułapki, na które należy uważać, decydując się na pożyczkę, jednak bezpieczne pożyczanie większe się również z takimi aspektami, jak:
Czytanie dokumentów pożyczkowych – ten krok jest często pomijany przez pożyczkobiorców, co może powodować w przyszłości problemy. Warto poświęcić nieco czasu na to, aby przeczytać dokumenty, które mają zostać podpisane. Mowa tu nie tylko o umowie pożyczkowej, ale także regulaminie oraz innych dokumentach, jeśli zostały dołączone. Dzięki temu można uchronić się przed różnego rodzaju nieporozumieniami, które mogą być związane np. z kosztem zobowiązania,
Dostosowanie parametrów pożyczki bez baz do swoich potrzeb, ale również możliwości finansowych. Wysokość zobowiązania powinna być dopasowana do potrzeby, jaka ma być pokryta z tych środków, ale także do możliwości klienta. To oznacza, że nie należy wnioskować o więcej niż jest to potrzebne. Firmy udzielające pożyczek oferują produkty, które cechują się dużą dostępnością, dlatego też wiele osób decyduje się na wzięcie wyższej sumy niż jest im potrzebne (nie zawsze korzystając z usług sprawdzonych firm). To powoduje, że pożyczkobiorcy, którzy decydują się na wyższą kwotę pożyczki, musi zapłacić wyższy koszt całkowity zobowiązania. W związku z tym, lepiej zdecydować się na taką kwotę zobowiązania, która będzie wystarczająca dla klienta i nie podwyższy niepotrzebnie całkowitej kwoty zobowiązania,
Przemyślana decyzja – przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dobrze zastanowić się, czy wzięcie zobowiązania nie pogorszy sytuacji klienta i nie doprowadzi do powstania pętli kredytowej. W końcu pożyczka ze złą historią kredytową w BIK na na celu wspomóc klienta w złej sytuacji finansowej i jej poprawę, a nie pogorszenie ogólnej kondycji finansowej. Dlatego też tak ważne jest przemyślane podejmowanie decyzji pożyczkowych, jeśli masz złą historię kredytową, to jakiś powód tego jest – zapewne niespłacone pożyczki pozabankowe,
Analiza wszystkich za i przeciw – zanim klient podejmie ostateczną decyzję, powinien dobrze się zastanowić nad wszystkimi aspektami. Dzięki temu będzie mógł podjąć najlepszą decyzję, a wzięcie pożyczki nie spowoduje u niego dodatkowych kłopotów finansowych.
Pożyczki ze złą historią w BIK dla wielu konsumentów są ostateczną opcją na ratunek, na którą decydują się, będąc w złej sytuacji finansowej. Takie finansowanie ma wiele zalet i jeśli klient zdecyduje się na nie po przeanalizowaniu swojej sytuacji, to może ono poprawić jego kondycję finansową.
Minimum formalności oraz niskie wymagania powodują, że pieniądze można otrzymać bardzo szybko.