Bank który pomaga zadłużonym wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą poradzić sobie ze spłatą posiadanych długów. Jednak pomoc banku w sytuacji, kiedy klient ma długi, zwykle nie będzie dostępna. W takim przypadku osoba zadłużona może skorzystać z innych metod, które pomagają w oddłużaniu.
Czy jest ktoś kto pomaga zadłużonym?
Osoby zadłużone zastanawiają się, gdzie mogą otrzymać pieniądze, które pozwolą im spłacić posiadane zobowiązania. Jednym ze skutecznych sposobów jest złożenie wniosku w firmie pozabankowej, która specjalizuje się w ofertach również dla osób zadłużonych. W takim przypadku klient może zdecydować się na pożyczkę konsolidacyjną, która pokryje jego długi.
Innym sposobem na spłatę zadłużenia jest kredyt konsolidacyjny w banku. Jednak takiego zobowiązania nie otrzyma każdy. Klient musi pochwalić się dobrą zdolnością kredytową, nie może mieć przeterminowanych zobowiązań i wpisów w rejestrach osób zadłużonych. W innym wypadku nie będzie miał szansy na kredyt konsolidacyjny w banku.
Czy banki pomogą Ci wyjść z długów?
Zadłużenie związane jest z utratą stabilności finansowej oraz strachem o przyszłość. Osoby zadłużone szukają skutecznego sposobu na to, aby polepszyć swoją sytuację i jak najszybciej wyjść z zadłużenia.
Osoby zadłużone często szukają pomocy w instytucjach bankowych. Jednak czy to właściwe rozwiązanie? Niekoniecznie. Bank który pomaga zadłużonym prawdopodobnie nie istnieje. Banki nie są instytucjami, które specjalizują się w pomocy osobom zadłużonym. Zatem w takiej instytucji ciężko będzie uzyskać kredyt na spłatę komornika albo innych zadłużeń.
Zanim bank zdecyduje się na udzielenie jakiegokolwiek zobowiązania, musi dokładnie zweryfikować stan finansowy osoby, która ubiega się o kredyt. Weryfikują wysokość oraz źródła dochodu, jak również sprawdzają rejestry dłużników.
Zobacz również: Konsolidacja chwilówek online
Jeśli potencjalny klient zwleka z zapłatą posiadanych zobowiązań, może zostać wpisana do rejestru osób zadłużonych, co w zasadzie uniemożliwi uzyskanie bankowej pomocy finansowej. Bank nie zdecyduje się na udzielenie kredytu osobie, która już teraz ma problemy ze spłatą posiadanych zobowiązań, gdyż z jego punktu widzenia niesie to ze sobą zbyt duże ryzyko oraz jest niezgodne z wytycznymi Krajowego Nadzoru Finansowego.
Czy Twój bank może pomóc w spłacie zadłużenia?
Bank który pomaga zadłużonym wydaje się być tym, czego szukają osoby, które nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z posiadanymi zobowiązaniami. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na pożyczkę ze strony banku mogą liczyć tylko te osoby, które mogą pochwalić się pozytywną historią kredytową w BIK. Zatem warto poznać inne metody na radzenie sobie z problemami finansowymi.
Dobrą alternatywą dla produktów bankowych są pożyczki pozabankowe. Istnieją firmy pożyczkowe, które oferują konsolidację zobowiązań osobom borykającym się z długami. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że takie finansowanie będzie kosztowne, a warunki udzielenia pożyczki będą o wiele mniej korzystne niż w przypadku kredytu bankowego. Taka opcja powinno się zatem dobrze rozważyć, aby nie narazić się na dodatkowe problemu finansowe.
Jeśli chodzi o pomoc dla zadłużonych, to takie osoby mają także możliwość w postaci sprzedaży wartościowych rzeczy. Choć dla niektórych osób sprzedaż majątku może wydawać się najgorszym scenariuszem, sprzedaż nieruchomości albo samochodu jest skutecznym sposobem na uzyskanie potrzebnych pieniędzy na spłatę zobowiązań.
Jak połączyć wszystkie długi w jeden?
Jeśli chodzi o bank który pomaga zadłużonym, to warto wspomnieć o możliwości konsolidacji zobowiązań. Na pomoc od banku mogą liczyć te osoby, które mają wiele zobowiązań do spłaty, np. pożyczki, kredyty, karty kredytowe. Posiadanie zbyt wielu zobowiązań może prowadzić do chaosu w finansach i utratę kontroli nad nimi. Chodzi o posiadanie zbyt wielu rat oraz dużą sumę wszystkich zobowiązań.
Sprawdź także: Pomoc w konsolidacji kredytów i pożyczek
Konsolidacja pożyczek w banku może stanowić skuteczny sposób na rozwiązanie problemów finansowych osób z zadłużeniem. Procedura konsolidacji polega na tym, że zastępuje się kilka zobowiązań jednym produktem finansowym. To wygodna opcja, gdyż dzięki niej klient płaci tylko jedną ratę w każdym miesiącu, co znacząco ułatwia kontrolowanie domowego budżetu.
Banki posiadają indywidualne programy konsolidacyjne, które dostosowane są do potrzeb klientów. Chcąc skorzystać z takiego produktu finansowego, trzeba pamiętać o pewnych warunkach. Chodzi przede wszystkim o to, że konsument nie może być dłużnikiem. Posiadane przez niego zobowiązania powinny być na czas zapłacone.
Klienci, którzy zwlekają ze spłatą dotychczasowych pożyczek, nie powinny liczyć na bank który pomaga zadłużonym. Jednak warto pamiętać, że opcję konsolidacji oferują również inne instytucje finansowe, takie jak firmy pożyczkowe, które nie podchodzą do klientów tak rygorystycznie, jak banki.
Kto pomoże mi spłacić długi?
Osoby, które mają problemy ze spłatą pożyczek i kredytów, mogą liczyć na wsparcie finansowe w różnych instytucjach, głównie pozabankowych. Konsolidacja zadłużeń dostępna jest nie tylko w banku, ale również w firmach pozabankowych.
W przypadku tych drugich wystarczy spełnić kilka niewygórowanych warunków, aby dostać pozytywną decyzję pożyczkową. Konsolidacji można poddać różne zobowiązania, kredyty bankowe, pożyczki pozabankowe, karty kredytowe, itp.
Dzięki pożyczce konsolidacyjnej, można uporządkować swoje zobowiązania. Zamiast kilku rat o różnych wysokościach oraz do spłaty w innych terminach, klient otrzymuje jedną ratę, ponieważ pożyczki i kredyty zostają połączone.
Jak spłacić długi nie mając pieniędzy?
Nie mając środków finansowych na spłatę posiadanych zobowiązań, warto zdecydować się na pożyczkę konsolidacyjną, która pozwoli spłacić posiadane zobowiązania. W ramach takiego finansowania można połączyć co najmniej 2 pożyczki lub kredyty.
Decydując się na pożyczkę konsolidacyjną, klient otrzymuje jedno zobowiązanie, w związku z czym do spłaty ma jedną ratę w miesiącu w ustalonej wysokości. Dzięki temu może uporządkować swoje zobowiązania i wprowadzić ład i porządek do strefy finansowej. Opóźnienia w spłacie posiadanych zobowiązań często wynikają z tego, że klienci mają ich zbyt dużo i nie są w stanie spłacać konkretnych rat w ustalonych terminach.
Sprawdź także: Bardzo trudna konsolidacja kredytów
Jak najlepiej spłacić długi?
Wiele osób, mających problemy finansowe wynikające z długów, decyduje się na wzięcie kolejnej pożyczki po to, aby spłacić posiadane zobowiązania. To nie zawsze jest odpowiednie rozwiązanie, które pozwala na spłatę zadłużenia. W takim przypadku klient musi wykazać się odpowiedzialnością i rozsądkiem, a także samodyscypliną, aby pożyczone środki przeznaczyć na spłatę posiadanych zobowiązań.
Jeśli klient zdecyduje się na wzięcie dodatkowego zobowiązania na spłatę długów i pożyczonych pieniędzy nie przeznaczy na ten cel, może wpaść w jeszcze większe problemy finansowe.
Gdzie dostanę kredyt oddłużeniowy?
Kredyt oddłużeniowy to nic innego, jak kolejne zobowiązanie, które ma służyć do zapłacenia zaległych rat innych zobowiązań oraz uwolnić klienta od zaciągniętych długów. Jednak taka forma kredytu nie jest dostępna w banku. Zazwyczaj udzielają go prywatni inwestorzy oraz firmy pozabankowe.
Oferta kredytów oddłużeniowych skierowana jest głównie do osób w bardzo złej sytuacji finansowej, które ze względu na negatywną historię kredytową nie mogą liczyć na wsparcie ze strony banku i otrzymanie kolejnego zobowiązania, np. kredytu konsolidacyjnego.
Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, który skierowany jest do osób, które pomimo posiadania długów, mają jeszcze zdolność kredytową na odpowiednim poziomie i mogą starać się o taką pomoc finansową z banku. Z kolei oferta kredytu oddłużeniowego skierowana jest do osób, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i nie pozwala ona na to, aby zwrócić się o pomoc do banku. W związku z tym, oferowany jest przez osoby prywatne oraz firmy pożyczkowe.
W związku z wysokim ryzykiem, jakie istnieje w przypadku udzielania kredytu oddłużeniowego, prawdopodobnie będzie on droższy od standardowego kredytu. Kredytodawca musi się zabezpieczyć na wypadek braku spłaty i robi to np. poprzez podniesienie wysokości prowizji oraz oprocentowania.
Aby dostać kredyt, który będzie pomocny w spłacie zadłużenia, klient musi przedstawić dokumenty, potwierdzające wcześniej zaciągnięte zobowiązania. Te dokumenty pozwalają na ocenę potrzeb klienta oraz ryzyko udzieleniu mu kolejnego kredytu. Co więcej, konieczne okaże się zapewne dostarczenie pisma od pracodawcy. Musi w nim być potwierdzony dochód albo wyciąg z banku, w którym zostaną ujęte regularne wpływy z wynagrodzenia. Firma pożyczkowa, do której klient zwróci się z wnioskiem o przyznanie kredytu oddłużeniowego, może również sprawdzić klienta w Biurze Informacji Kredytowej.
Sprawdź także: Konsolidacja zadłużenia – najlepsze oferty
To, na jakich warunkach udzielony zostanie kredyt oddłużeniowy, uzależnione jest od zasad, jakie panują w firmie. Zwykle ryzyko związane z udzieleniem kredytu oddłużeniowego jest spore, dlatego też firmy wspierające takich klientów, wymagają pewnych zabezpieczeń. Zwykle jest to zastaw na nieruchomości oraz poręczenie innej osoby, która ma stały dochód oraz dobrą historię kredytową.
Z kolei zastawienie mieszkania albo domu jest bardzo ryzykowne dla kredytobiorcy. Jeśli nie uda mu się spłacić rat w wyznaczonych terminach, może on stracić nieruchomość. Jednak w przypadku starania się o wysokie kwoty zobowiązania, ustanowienie zastawu na mieszkaniu albo domu może okazać się niezbędne. W przypadku zaciągania niższych pożyczek, wystarczające może być ustanowienie żyranta.
Jakie są wady i zalety kredytu oddłużeniowego? Do plusów warto zaliczyć:
- Spłata co miesiąc jednej raty zamiast kilku,
- Rata kredytu oddłużeniowego zazwyczaj jest niższa niż wszystkie raty poprzednich zobowiązań,
- Uniknięcie zajęcia mienia przez komornika oraz poprawa swojej historii kredytowej.
Z kolei wady takiego rozwiązania to:
- Ryzyko utraty nieruchomości, np. domu, jeżeli raty nie będą regularnie płacone,
- Wysoka prowizja oraz oprocentowanie.
Kredyt oddłużeniowy stanowi dodatkowy kredyt dla osób, które znajdują się w skrajnie trudnej sytuacji finansowej i nie mogą poradzić sobie ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Po jego uzyskaniu należność spłacana jest w formie jednej raty, zazwyczaj niższej niż suma rat poprzednich. W przeciwieństwie do kredytu konsolidacyjnego, nie udziela go bank, a firma pożyczkowa. Ma zazwyczaj wyższe oprocentowanie niż kredyt konsolidacyjny. Aby dostać kredyt oddłużeniowy, konieczne jest przedstawienie zawartych do tej pory umów kredytowych oraz innych dokumentów związanych z posiadanymi zobowiązaniami, np. wezwania do zapłaty zaległych rat kredytów i pożyczek.
Jak zdobyć pieniądze na spłatę długów?
Pieniądze na spłatę długów można zdobyć na różne sposoby. Wszystko zależy od sytuacji finansowej, w jakiej znajduje się klient. W zależności od jego zdolności kredytowej oraz historii kredytowej, konsument może zdecydować się na kredyt konsolidacyjny w banku albo pozabankową pożyczkę konsolidacyjną. Coraz częściej banki decydują się na objęcie konsolidacją również zobowiązania pozabankowe.
Sprawdź również: Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny
Jeśli konsument nie ma najlepszej zdolności kredytowej, a jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia, lepszym wyjściem będzie jak najszybsze złożenie internetowego wniosku pożyczkowego w firmie pozabankowej.
Jak wziąć kredyt na spłatę długów?
Kredyt na spłatę długów może wziąć np. w firmie pozabankowej. Parabanki udzielają zobowiązań na wysokie kwoty, np. kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że takie finansowanie będzie związane z wyższymi kosztami. Co więcej, w przypadku wysokich kwot istnieje konieczność ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia.
Gdzie dostanę pożyczkę mając długi?
Pożyczka dla osób z długami nie będzie możliwa w banku, ponieważ instytucja ta zobowiązana jest przepisami prawa bankowego do tego, aby weryfikować wszystkich potencjalnych pożyczkobiorców.
Osoba, która ma zadłużenie, powinna zainteresować się ofertami pożyczek pozabankowych. Parabanki wymagają od swoich klientów spełniania tylko kilku warunków, do których należą:
- Posiadanie polskiego obywatelstwa,
- Pełna zdolność do czynności prawnych,
- Prowadzenie osobistego konta bankowego,
- Źródło dochodu,
- Aktywny numer telefonu,
- Ważny dowód osobisty,
- Adres zamieszkania na terytorium Polski,
- Adres email.
Zwykle warunki, jakie należy spełnić są uniwersalne i występują we wszystkich firmach pożyczkowych. Każdy klient przed złożeniem wniosku pożyczkowego, powinien zapoznać się z wszystkimi warunkami, które powinny być na stronie internetowej pożyczkodawcy.
Gdzie dostanę kredyt ze złym bikiem
Kredyt ze złym bikiem to domena firm pozabankowych. Banki nie udzielają kredytów osobom, które mają zły BIK. Wiąże się to z przepisami prawa bankowego, które nakładają na banki obowiązek sprawdzają przyszłych pożyczkobiorców w rejestrach typu BIK.
Jeśli konsument zastanawia się, gdzie dostępnie kredyt ze złym bikiem, powinien złożyć wniosek w placówce pozabankowej. Procedura takiej pożyczki konsolidacyjnej jest szybka i prosta, a także cechuje się ograniczonymi formalnościami. Takie rozwiązanie docenią przede wszystkim osoby, którym zależy na czasie oraz potrzebujące gotówki na pilne wydatki.
Kredyt konsolidacyjny dostępny jest także w banku, jednak aby mieć szansę na takie finansowanie, trzeba wykazać się wystarczającą zdolnością kredytową, a także dobrą historią kredytową. Na takie finansowanie nie pozwoli sobie każdy konsument. Trzeba spełnić szereg warunków, jakie stawiane są przez bank, a także dopełnić wielu formalności. Procedura bankowa często jest długa i skomplikowana. Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na to, żeby przez długi czas kompletować różne dokumenty, zwłaszcza wtedy, kiedy pieniądze są potrzebne jak najszybciej.
Kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?
Czy pomoc w spłacie długów w postaci kredytu konsolidacyjnego to dobry pomysł w każdej sytuacji? To zależy od indywidualnego przypadku każdego klienta. Nie zawsze będzie to dobre rozwiązanie. Przed podjęciem decyzji, konsument powinien przeanalizować swoją sytuację i poddać ją ocenie, aby stwierdzić, czy kredyt konsolidacyjny online to najlepsza opcja na wyjście z długów.
Jeśli chodzi o konsolidację kredytów, to w przypadku, gdy klient ma zbyt wiele zobowiązań do spłaty i jego problemy wynikają głównie z chaosu, jaki panuje w jego finansach, skonsolidowanie pożyczek może być dobrym sposobem na wprowadzenie ładu i uporządkowanie wszystkich posiadanych zobowiązań. Wówczas zamiast kilku różnych rat, które cechują odmienne wysokości kwot oraz terminy spłat, klient ma do spłaty tylko jedną. To znacznie ułatwia cały proces spłacania zadłużenia. Klient nie gubi się już w swoich zobowiązaniach wiedząc, że do spłaty ma co miesiąc jedną ratę w ustalonym terminie.
Czy konsolidacja się opłaca?
Wiele osób, mających problemy z długami, z pewnością zastanawia się, czy konsolidacja jest opłacalnym rozwiązaniem. Jest to opcja, która ma wiele plusów, m.in. połączenie wszystkich zobowiązań, jeden termin spłaty pożyczki konsolidacyjnej.
Jednak decydując się na konsolidację zobowiązań, należy pamiętać o tym, że wydłużeniu ulega termin spłaty takiej pożyczki. To z kolei wpływa na całkowity koszt konsolidacji, podnosząc go. Im dłuższy okres spłaty zobowiązania, tym wyższy ostateczny jego koszt.
Z drugiej strony dzięki konsolidacji można skutecznie wyjść z długów, o ile klient sam tego chce i będzie spłacał pożyczkę konsolidacyjną. Pomoc banku w spłacie zadłużenia byłaby bardzo pomocna, jednak w sytuacji, kiedy klient nie spłacał swoich pożyczek, może liczyć jedynie na wsparcie finansowe od firm pożyczkowych. Parabanki również oferują swoim klientom konsolidacje.
Jeśli chodzi o zalety konsolidacji, to są to:
- Możliwość połączenie wszystkich pożyczek w jedno zobowiązanie,
- Otrzymanie jednego terminu spłaty zamiast kilku różnych,
- Możliwość skutecznego wyjścia z zadłużenia,
Wady pożyczek konsolidacyjnych:
- Wyższy całkowity koszt do spłaty,
- W przypadku wysokich kwot, konieczność zapewnienia dodatkowego zabezpieczenia, np. poręczenia albo zastawu.
Nie zawsze istnieje też możliwość wzięcia kredytu konsolidacyjnego w banku, gdyż instytucje te wymagają dobrej zdolności kredytowej i historii kredytowej bez negatywnych wpisów.
Jak wnioskować o pomoc w spłacie zadłużenia?
Aby otrzymać konsolidację i pomoc w spłacie długów, w pierwszej kolejności należy złożyć wniosek u wybranego pożyczkodawcy. Aktualnie zarówno firmy pożyczkowe, jak i banki oferują możliwość złożenia wniosku pożyczkowego przez internet. Aby to zrobić, należy przede wszystkim znaleźć odpowiednią ofertę, a następnie:
- Przejść na stronę główną wybranego pożyczkodawcy, gdzie znajduje się kalkulator pożyczkowy,
- Na kalkulatorze należy wybrać kwotę konsolidacji oraz długość okres spłaty zobowiązania,
- Kolejnym etapem jest wypełnienie wniosku pożyczkowego – w formularzu trzeba wpisać najważniejsze informacje i dane, dotyczące pożyczkobiorcy, czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, itp.,
- Następnie konieczne jest potwierdzenie swojej tożsamości. To obowiązkowy element w każdej procedurze pożyczkowej. Klient może wybrać sposób, w jaki zweryfikuje swoją tożsamość, choć najpopularniejszym jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego,
- Na koniec klient oczekuje na wydanie decyzji, która powinna pojawić się w ciągu kilkunastu minut od wysłania wniosku pożyczkowego.
Wnioskowanie o pomoc w spłacie zadłużenia online jest bardzo prosta i każdy konsument bez problemu poradzi sobie z przejściem przez procedurę pożyczkową. Alternatywą dla osób, które wolą bezpośredni kontakt z drugą osobą, jest pożyczka stacjonarna, o którą można wnioskować w siedzibie firmy pożyczkowej lub banku.
Sprawdź także: Pożyczka konsolidacyjna na spłatę chwilówek
Banki mają w swojej ofercie produkty finansowe, które mogą pomóż klientom w spłacie posiadanych zobowiązań. Jednak nie udzielą wsparcia osobie, które ma długi. Wynika to z prawa bankowego, które nakłada na banki obowiązek wykazania się dobrą zdolnością kredytową, a także brakiem negatywnych wpisów w bazach BIK, BIG czy KRD.
Osoby, które z różnych powodów nie mogą skorzystać z pomocy banków, nie zostają bez żadnych innych opcji finansowania. Drugą popularną drogą na pomoc w spłacie zadłużenia, są firmy pozabankowe. Parabanki słyną z tego, że udzielają pożyczek również takim osobom, które nie mają dobrej historii kredytowej.
Posiadanie zadłużenia nie stanowi dla nich tak dużego problemu, jak dla banków. Trzeba jednak liczyć się z tym, że firmy pożyczkowe naliczają o wiele wyższe koszty niż banki. Nierzadko wymagają także dodatkowych zabezpieczeń, szczególnie w przypadku, gdy klient stara się o wysoką kwotę zobowiązania.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, która opcja jest lepsza. Uzależnione jest to od indywidualnej sytuacji osoby zainteresowanej. Z pewnością tańsza będzie konsolidacja w banku. Jednak klient musi wykazać się dobrymi dochodami, zdolnością i historią kredytową. Inaczej jest w przypadku firm pozabankowych, które stawiają stosunkowo niskie wymagania swoim klientom, przez co mają większe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku.
Jak pozbyć się długów?
Aby spłacić swoje zadłużenie, trzeba znaleźć w sobie dużo samozaparcia oraz dyscypliny, nastawiając się na spłatę długów i uporządkowanie swoich finansów. W spirale zadłużenia bardzo łatwo wpaść, jednak wydostać się z niej dla niektórych jest czasem czymś niewykonalnym.
Warto też znaleźć najlepszy dla siebie sposób, który pozwoli stopniowo, jednak skutecznie wydostać się z długów i odzyskać płynność finansową. Pozbycie się zadłużenia, zwłaszcza jeśli jest to wysoka kwota, nie jest łatwą sprawą i wymaga czasu. Nie da się spłacić długów w kilka dni, zwłaszcza nie mając najlepszej sytuacji finansowej.
Bank który pomaga zadłużonym byłby świetną opcją na spłatę posiadanych długów, jednak taka pomoc w praktyce nie występuje. Owszem, bank pomaga jednak w konsolidacji zobowiązań, jednak nie długów. Posiadając zadłużenie, najlepiej zwrócić się do firm pożyczkowych, które chętniej udzielają pożyczek klientom, którzy mają niespłacone długi.