Pomoc w konsolidacji kredytów to ratunek dla wielu osób, które nie są w stanie poradzić sobie ze spłatą zobowiązań. Konsolidacja może zostać udzielona przez bank lub firmę pożyczkową. Warto wiedzieć, gdzie szukać najlepszej konsolidacji i jak starać się o finansowanie.
Kredyt konsolidacyjny na spłatę innych kredytów i pożyczek
Kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek jest szczególnie przydatna osobom, które z różnych powodów nie są w stanie regularnie spłacać posiadanych zobowiązań – spłaty raty kredytu konsolidacyjnego mają im pomóc odzyskać płynność finansową. Powodem może być np. zaciągnięcie zbyt dużej liczby zobowiązań lub brak organizacji posiadanych pożyczek. Kredyty gotówkowe, pożyczki gotówkowe i chwilówki potrafią być sporym ciężarem.
Sprawdź także: Kredyt bez BIK
Kredyt konsolidacyjny i konsolidacja kredytów i pożyczek możliwa jest zarówno w bankach, jak i firmach pożyczkowych. Jeśli chodzi o bankową opcję, to mogą ją otrzymać osoby, które mają zdolność kredytową na odpowiednim poziomie, dobrą historię kredytową oraz stabilne zatrudnienie. Alternatywą dla konsolidacji bankowej jest konsolidacja kredytów w parabanku.
W tym przypadku klient nie musi wykazywać się dobrą zdolnością kredytową czy pozytywnymi wpisami w bazach (np. BIK – Biurze Informacji Kredytowej czy KRD – Krajowym Rejestrze Długów). Firmy pożyczkowe akceptują także takie źródła dochodu, których banki nie biorą pod uwagę. Kredyty konsolidacyjne udzielane są również przez instytucje pozabankowe (pisaliśmy: Pożyczki bez BIK i KRD).
Gdzie po konsolidację chwilówek? Czy kredyt konsolidacyjny gotówkowy bez zdolności kredytowej to dobry pomysł?
Konsolidacja kredytów i pożyczek chwilówek to zazwyczaj domena instytucji pozabankowych, choć coraz częściej można spotkać się z tym, że konsolidacja pożyczek pozabankowych oferowana jest również przez banki. Jednak jak wiadomo, w przypadku konsolidacji bankowej konieczne jest wykazanie się dobrą zdolnością kredytową, itp.
Na czym polega konsolidacja kredytów? Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek?
Konsolidacja kredytów polega na połączeniu części lub wszystkich posiadanych pożyczek w jedno zobowiązanie. Decydując się na konsolidację, klient otrzymuje nową pożyczkę, która ma nową wysokość raty do spłaty oraz nowy termin.
Sprawdź także: Konsolidacja chwilówek online
Zazwyczaj kwota comiesięcznej raty jest niższa niż suma poprzednich rat, a okres spłaty ulega wydłużeniu. To wszystko powoduję, że klientowi o wiele łatwiej spłacić kredyty gotówkowe i co miesiąc znaleźć środki na spłatę konsolidacji.
W jakich sytuacjach warto ubiegać się o skonsolidowanie dotychczasowych zobowiązań? Kiedy kredyty konsolidacyjne są opłacalne?
Czasami sytuacje życiowe zmuszają klienta do wzięcie kilku pożyczek. Później okazuje się, że konieczna jest jeszcze jedna pożyczka. Nagle pojawia się utrata pracy albo choroba i konieczność wykupienia kosztownych lekarstw. W takim przypadku często klient nie jest w stanie w dalszym ciągu spłacać posiadanych zobowiązań, przez co wpada w zadłużenie.
Sprawdź także: Jak szybko spłacić kredyt
W takiej sytuacji najlepiej jak najszybciej podjąć się konsolidacji pożyczek. Dzięki temu można zorganizować i uporządkować swoje zobowiązania, a to pozwala na terminową spłatę posiadanych zobowiązań w postaci konsolidacji.
Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – czy osoba bez zdolności ma szansę na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej?
Zdolność kredytowa to jeden z czynników, które mają wpływ na wydanie decyzji kredytowej. Słaba zdolność kredytowa uniemożliwia wzięcie kredytu bankowego. Na zdolność kredytową składają się różne elementy, m.in. wysokość wynagrodzenia, stałe zatrudnienie, liczba osób na utrzymaniu, itp.
Banki biorą pod uwagę zdolność kredytową potencjalnych klientów, analizują ją i oceniają. Osoba, która nie ma zdolności kredytowej, nie otrzyma kredytu konsolidacyjnego w banku. Alternatywą dla takiego klienta mogą być pozabankowe pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej. W tym przypadku zdolność kredytowa także jest weryfikowana, jednak na zupełnie innych zasadach – o wiele bardziej elastycznych.
Jak dostać gotówkowy kredyt konsolidacyjny? Czy kredyty konsolidacyjne są dla każdego?
Aby otrzymać pomoc w zakresie konsolidacji pożyczek i kredytów gotówkowych, konieczne jest złożenie wniosku kredytowego w wybranej instytucji finansowej. Jednak najpierw klient musi znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę konsolidacji. Kolejne kroki, które należy wykonać to:
Wejść na stronę internetową wybranej instytucji, gdzie znajduje się kalkulator pożyczkowy. Należy na nim zaznaczyć główne parametry zobowiązania, czyli wysokość konsolidacji oraz długość terminu spłaty,
Konieczna będzie także weryfikacja tożsamości klienta na jeden z kilku dostępnych sposobów,
Decyzja w sprawie pożyczki konsolidacyjnej powinna pojawić się w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku, a sama pożyczka konsolidacyjna przelewana jest niezwłocznie
To uproszczony proces uzyskania zobowiązania w firmie pożyczkowej. Możliwe, że konieczne będzie także dostarczenie dokumentów związanych z posiadanymi pożyczkami. Inaczej procedura kredytowa będzie wyglądała w przypadku bankowej konsolidacji.
Czy możliwe jest skonsolidowanie kredytu gotówkowego i hipotecznego? Czy pożyczka konsolidacyjna pozwala na łączenie różnych rodzajów zadłużeń?
Spłacając różne zobowiązania, klient może zastanawiać się, czy bank połączy kredyt gotówkowy z hipotecznym. Istnieje taka możliwość. Jeżeli klient zdecyduje się na takie rozwiązanie, część sumy przeznaczona zostanie na nieruchomość, a pozostałe środki pokryją spłatę kredytu gotówkowego.
Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny? Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego mając pozytywną historię kredytową
Co w sytuacji, kiedy klient posiada już kredyt konsolidacyjny i chce połączyć go razem z innymi spłacanymi zobowiązaniami? Czy jest możliwe skonsolidowanie kredytu konsolidacyjnego? Istnieje taka możliwość. Posiadając kredyt konsolidacyjny, klient może połączyć go z innymi kredytami i pożyczkami. W sytuacji, kiedy określony bank przedstawi mu lepsze warunki finansowania, powinien on rozważyć skorzystanie z takiej oferty.
Kredyt konsolidacyjny – czy i dla kogo się opłaca? Jak wygląda konsolidacja kredytów i pożyczek pozabankowych?
Kredyt konsolidacyjny opłacalny jest w pewnych przypadkach – podobnie jak każde inne zobowiązanie. Takie wsparcie finansowanie skierowane jest w szczególności do osób, które z różnych powodów nie są w stanie poradzić sobie z posiadanymi pożyczkami i zaciągnięte uprzednio kredyty gotówkowe stają się niemożliwe do regularnego spłacania.
Możliwe, że mają ich zbyt dużo i comiesięczna wysokość rat przerosła ich, zobowiązania finansowe nawarstwiają się i nie są w stanie regularnie ich spłacać i wywiązać się z ustalonych terminów. Dzięki konsolidacji i organizacji finansowych zobowiązań, można wyjść z zadłużenia i odzyskać płynność finansową.
Oczywiście każde zobowiązanie niesie ze sobą konieczność spłaty i wywiązania się z terminu zawartego w umowie. Jednak w sytuacji, kiedy klient posiada kilka zobowiązań, które cechują się różnym terminem spłaty, może łatwo się pogubić. To prowadzi do braku spłaty pożyczek w wyznaczonych terminach i kłopotów finansowych.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy warto skorzystać z konsolidacji, jednak będąc w trudnej sytuacji finansowej, lepiej zdecydować się na taki krok, który byłby pomocny w wyjściu z zadłużenia.
Sprawdź czym jest kredyt bez zdolności kredytowej i jaki jest okres kredytowania
Czym jest kredyt bez zdolności kredytowej? Zdolność kredytowa to czynnik, który determinuje wydanie decyzji kredytowej, zwłaszcza w przypadku banków (brak zdolności kredytowej nierzadko zmusza pożyczkobiorcę do porzucenia myśli o kredycie w banku – pozostają jedynie pożyczki pozabankowe). Jeśli chodzi o instytucje bankowe, to zdolność kredytowa ma ogromne znaczenie.
Kredyt bez zdolności kredytowej możliwy jest do uzyskania jedynie w firmach pożyczkowych. Parabanki nie przywiązują tak dużej uwagi do zdolności kredytowej. To powoduje, że duże grono klientów może liczyć na otrzymanie wsparcia finansowego.
Parabanki udzielają pożyczek, jednak pojęcie „kredyt” stosowane jest często zamiennie. W firmie pożyczkowej można otrzymać kredyt bez zdolności kredytowej, a to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy potrzebują skonsolidować posiadane zobowiązania.
Rodzaje kredytów konsolidacyjnych kredyt konsolidacyjny hipoteczny i inne
Warto wiedzieć, że poza gotówkowym kredytem konsolidacyjnym, możliwe jest również uzyskanie konsolidacyjnego kredytu hipotecznego. Jakie są różnice między tymi zobowiązaniami?
Gotówkowy kredyt konsolidacyjny jest droższym rozwiązaniem, jednak łatwiejszym do uzyskania. Zabezpieczeniem takiego kredytu jest zwykle wynagrodzenie kredytobiorcy. Ten kredyt wymaga złożenia podstawowych dokumentów, takich jak ważny dowód osobisty (pisaliśmy: Pożyczka na PESEL), zaświadczenie o zarobkach oraz posiadane umowy kredytowe. Maksymalny okres spłaty gotówkowego kredytu konsolidacyjnego wynosi 10 lat.
Hipoteczny kredyt konsolidacyjny udzielany jest zazwyczaj na wyższą kwotę, a także dłuższy okres spłaty, który może wynosić nawet 30 lat. W przypadku tego kredytu zabezpieczeniem jest nieruchomość, która stanowi własność klienta, co umożliwia uzyskanie lepszych warunków finansowania. Wymagane jest także wniesienie wkładu własnego.
Jeśli chodzi o ten rodzaj kredytu, to poza złożeniem podstawowych dokumentów, konieczne będzie także przedstawienie dokumentacji dotyczącej nieruchomości. Jeżeli klient planuje zaciągnięcie takiego kredytu, powinien liczyć się także z koniecznością poniesienia kosztów, które związane są z wyceną nieruchomości, jak również dokonaniem wpisu w księdze wieczystej.
Konsolidacja chwilówek – czy jest możliwa w banku?
Konsolidacja chwilówek zwykle udzielana jest przez firmy pożyczkowe. Jednak coraz częściej można spotkać się z tym, że konsolidacja pożyczek krótkoterminowych udzielana jest także przez banki. Instytucje bankowe wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów i decydują się również na tego typu oferty.
Pomoc w zakresie konsolidacji kredytów znacząco ułatwia spłatę zobowiązań. Po połączeniu wszystkich pożyczek oraz kredytów, klient nie będzie musiał się już martwić wieloma ratami, które trzeba spłacać w różnych terminach. Do uregulowania pozostanie mu jedna łączna rata, która zmniejszy ryzyko przeoczenia terminu spłaty.
Konsolidacja zobowiązań pozwala także na obniżenie wysokości raty, co znacząco odciąży domowy budżet klienta, a przy okazji podwyższy jego zdolność kredytową. Ze względu na wydłużenie okresu spłaty zobowiązania koszt kredytu wzrośnie, jednak warto przemyśleć tą opcję wtedy, kiedy problemy ze spłatą zobowiązań są dla klienta mocno odczuwalne.
Jakie są warunki uzyskania kredytu konsolidacyjnego?
Warunki uzyskania kredytu konsolidacyjnego różnią się w zależności od wybranej oferty – czy klient ma zamiar skorzystać z oferty firmy pożyczkowej czy banku?
Jeśli chodzi o parabanki, to warunki uzyskania konsolidacji zwykle są uniwersalne i obejmują:
Ukończenie 18 roku życia,
Aktywny numer telefonu,
Adres e-mail,
Polskie obywatelstwo,
Osobiste konto bankowe,
Źródło dochodu,
Ważny dowód osobisty.
Warunki, które należy spełnić, mogą różnić się w zależności od firmy pożyczkowej oraz oferty, dlatego też wcześniej warto zorientować się, jakie wymagania stawia konkretny pożyczkodawca.
Najczęściej zadawane pytania w przypadku kredytu gotówkowego konsolidacyjnego na spłatę chwilówek
Poniżej lista pytań, które często pojawiają się w przypadku zainteresowania kredytem konsolidacyjnym.
Czy konsolidacja kredytów jest opłacalna? Jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny?
Osoby, które rozważają konsolidację, mogą się zastanawiać, czy to rozwiązanie jest opłacalne. Jeśli klient ma do wyboru konsekwencje związane z brakiem spłaty posiadanych zobowiązań, a nieco droższą konsolidację i możliwość wyjścia z zadłużenia, to powinien zdecydować się na kredyt konsolidacyjny (pisaliśmy: Bardzo trudna konsolidacja kredytów).
Czy konsolidacja kredytów jest droga?
Całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego uzależniony jest od wybranej oferty instytucji finansowej.
Czy konsolidacji trzeba poddać wszystkie zobowiązania?
Konsolidacja musi obejmować co najmniej 2 pożyczki. Klient może skonsolidować wszystkie lub wybrane zobowiązania.
Jak wnioskować o konsolidację kredytów?
W większości przypadków wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem strony internetowej wybranego pożyczkodawcy. Decydując się na konsolidację w firmie pożyczkowej, zwykle wszystkie formalności można załatwić online. W wielu bankach taka możliwość również istnieje.
Czy opłaca się korzystać z konsolidacji chwilówek?
Osoby, które zainteresowane są konsolidacją chwilówek, często zastanawiają się, czy opłaca się korzystać z takiego rozwiązania. To zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta. W przypadku, gdy ma on wiele niespłaconych pożyczek i spore zadłużenie oraz zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie w stanie spłacić ich w wyznaczonych terminach, najlepszym wyjściem może okazać się konsolidacja chwilówek.
Czy opłaca się korzystać z takiego rozwiązania? Konsolidacja chwilówek to nowe zobowiązanie, więc klient będzie musiał przygotować się na dodatkowe koszty. Jednak z drugiej strony dzięki konsolidacji może wyjść z zadłużenia, spłacić posiadane pożyczki i kredyty i odzyskać płynność finansową (sprawdź także: Gdzie szybko pożyczyć pieniądze).
Czym jest porównywarka kredytów konsolidacyjnych? Czy można dzięki niej wybrać najlepsze oferty kredytów konsolidacyjnych? Co można znaleźć w rankingu kredytów konsolidacyjnych?
Porównywarka kredytów konsolidacyjnych to narzędzie, dzięki któremu w łatwy sposób można znaleźć ofertę kredytu, która będzie w największym stopniu odpowiadać na potrzeby klienta.
Na rynku można znaleźć tak wiele ofert pożyczek konsolidacyjnych, że często trudno jest wybrać najlepszą. Wówczas warto skorzystać z rankingów kredytów, które dostępne są przez internet. Zestawiają one najbardziej atrakcyjne oferty, a także aktualne w danym miesiącu.
Kredyt na spłatę chwilówek – czy jest możliwe zawieszenie kredytu konsolidacyjnego?
Chwilówki to produkty finansowe, które cechują się łatwą dostępnością. W związku z tym, wiele osób decyduje się na ich wzięcie, czasami bez zastanowienia. Cele mogą być różne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie są to najtańsze produkty finansowe. W przypadku posiadania kilku zobowiązań tego typu, można bardzo łatwo wpaść w kłopoty finansowe.
Aby uporać się z kilkoma zobowiązaniami, odpowiednim posunięciem może być konsolidacja chwilówek, którą najłatwiej można otrzymać w instytucji pozabankowej. Takie finansowanie jest pomocne w przypadku, gdy klient nie radzi sobie ze spłatą posiadanych pożyczek.
Kredyt na spłatę chwilówek można również otrzymać w banku, jednak w takim przypadku konieczne jest wykazanie się odpowiednią zdolnością kredytową, a także pozytywną historią kredytową. Banki stosują bardziej rygorystyczne wymagania względem swoich klientów i nie każdy będzie w stanie je spełnić.
Jakie są koszty przy uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego? Gdzie po najtańszy kredyt konsolidacyjny pozwalający spłacić dotychczasowe zobowiązania?
Korzystna konsolidacja pożyczek cechuje się niskimi kosztami. Aby zapoznać się z dokładnymi kosztami oferty, która interesuje klienta, powinien on zwrócić uwagę na takie parametry, jak prowizja, oprocentowanie, kwota do spłaty, comiesięczna rata oraz RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania).
Oprocentowanie wpisane do umowy kredytowej
Jest to podstawowy koszt konsolidacji. Im wartość oprocentowania jest niższa, tym mniej odsetek klient będzie musiał zwrócić pożyczkodawcy.
Wyróżnia się dwa rodzaje oprocentowania – stałe oraz zmienne. W przypadku opracowania zmiennego, jego wartość będzie ulegać zmianom podczas okresu kredytowania. Z kolei stałe oprocentowanie będzie mieć taką samą wartość przez cały okres spłaty kredytu.
Oprocentowanie złożone jest z 2 elementów, które mają wpływ na jego wysokość. Mowa o stawce bazowej oraz marży. Jeśli chodzi o kredyty z oprocentowaniem zmiennym, zastosowanie ma stawka WIBOR, której wartość uzależniona jest przede wszystkim od wysokości stóp procentowych, które ustalane są przez Radę Polityki Pieniężnej. Zależnie od rodzaju zastosowanej stawki – WIBOR3M albo WIBOR6M, wartość oprocentowania aktualizowana jest co 3 lub 6 miesięcy.
W przypadku kredytów z oprocentowaniem stałym, stosuje się stałą stawkę bazową, która nie zmienia się przez okres wskazany w umowie.
Sprawdź także: Pożyczki ze złą historią w BIK
Drugi składnik oprocentowania to marża, która ustalana jest przez bank. Jej wysokość można negocjować. Na obniżenie marży zazwyczaj mogą liczyć ci wnioskodawcy, którzy mają wysoką zdolność kredytową.
Prowizja i wniosek kredytowy
Pomoc w zakresie konsolidacji kredytów związana jest również z naliczeniem przez pożyczkodawcę prowizji. Prowizja stanowi zysk dla instytucji finansowych za udzielenie konsolidacji. Zanim klient podejmie ostateczną decyzję, powinien zorientować się, czy instytucja finansowa, w której chce wziąć pożyczkę konsolidacyjną, pobiera tą opłatę, a jeżeli tak, to w jakiej wysokości. Może zdarzyć się tak, że ze względu na zbyt wysoką prowizję, wybrana oferta konsolidacji okaże się niekorzystna.
Warto także wspomnieć o tym, że decydując się na kredyt konsolidacyjny, trzeba sprawdzić, czy pożyczkodawcy, w których aktualnie klient posiada zobowiązania, nie naliczą prowizji za ich wcześniejszą spłatę. Zwykle zaciągnięcie kredytu pożyczki konsolidacyjnej jest korzystne wtedy, kiedy za wcześniejszą spłatę aktualnych kredytów lub pożyczek klient nie ponosi żadnych kosztów.
RRSO
Skrót RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania i jest to wskaźnik, który obejmuje wysokość prowizji, oprocentowania, a także wszystkich innych kosztów, które naliczane są przez pożyczkodawcę, w ujęciu rocznym.
Parametr ten jest w stanie znacznie ułatwić klientowi porównanie interesujących go ofert, a także wybór najtańszej z nich. Wystarczy, że osoba zainteresowana zestawi ze sobą kredyty, które cechują się taką samą wysokością, a także identycznym okresem spłaty. Najbardziej korzystną ofertą pod względem kosztów będzie ta, której RRSO będzie najniższe.
Kwota do spłaty przy kredycie konsolidacyjnym
Kwota do spłaty stanowi całkowity koszt zobowiązania. Ta wartość zawiera w sobie pożyczony kapitał, odsetki, a także pozostałe koszty, które ostatecznie klient będzie musiał zwrócić pożyczkodawcy. Warto pamiętać o tym, że im dłuższy okres spłaty kredytu, tym wyższy całkowity koszt zobowiązania.
Konsolidacja kredytu a comiesięczna rata
Rata jest comiesięcznym kosztem udzielonego kredytu. Składa się z 2 części – kapitałowej oraz odsetkowej. Jeżeli głównym warunkiem klienta jest odciążenie domowego budżetu, powinien on zwrócić uwagę na wysokość raty. Powinna być niższa niż suma aktualnie spłacanych zobowiązań.
Warunki uzyskania kredytu konsolidacyjnego i okres kredytowania
Analizując warunki otrzymania kredytu konsolidacyjnego, warto wziąć pod uwagę maksymalną kwotę zobowiązania, jaką może uzyskać klient, a także maksymalny okres kredytowania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kwota, jaką będzie w stanie zaproponować pożyczkodawca, uzależniona jest m.in. od zdolności kredytowej klienta.
Dokonując oceny ofert, warto uwzględnić również możliwość wnioskowania o kredyt konsolidacyjny przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu.
Wymagania dodatkowe stawiane przez bank udzielający pożyczki gotówkowe konsolidacyjne
Do warunków dodatkowych zazwyczaj zalicza się konieczność założenia konta osobistego albo wykupienia ubezpieczenia kredytu. Skorzystanie z tego typu dodatkowych produktów zazwyczaj obniża koszty zobowiązania. Jednak warto upewnić się, czy tak rzeczywiście jest. Może się okazać, że koszty, które związane są z kontem osobistym albo ubezpieczeniem okażą się spore i bardziej korzystne okaże się skorzystanie ze standardowej oferty.
Porównanie ofert kredyty konsolidacyjnego w rankingu kredytów konsolidacyjnych
Ze względu na dużą ilość ofert, wybór odpowiednio kredytu konsolidacyjnego może być czasochłonny oraz trudny. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, warto skorzystać z gotowej porównywarki kredytów konsolidacyjnych (ranking kredytów konsolidacyjnych), która zawiera aktualne oferty z korzystnymi warunkami.
W takim zestawieniu można znaleźć najważniejsze parametry, dzięki czemu klient może łatwo porównać ich koszty. To zdecydowanie ułatwi mu wybór najlepszego kredytu konsolidacyjnego.
Trzeba mieć na uwadze to, że ostateczne warunki kredytowania uzależnione są w szczególności od zdolności kredytowej klienta. Dlatego też może okazać się, że będą one nieco inne niż te, które przedstawione zostaną w porównywarce.
Jakie kredyty (zobowiązania) można skonsolidować? Czy można skonsolidować kredyt samochodowy albo kredyt hipoteczny?
Konsolidacji kredytowej można poddać różne zobowiązania. Do najpopularniejszych należą pożyczki i kredyty bankowe, ale także krótkoterminowe zobowiązania, czyli chwilówki. Jednak konsolidacja może obejmować także inne zobowiązania, takie jak kredyt leasingowy, debet na karcie kredytowej, itp.
Sprawdź także: Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych
Konsolidacja kredytów może obejmować jedynie część posiadanych zobowiązań albo wszystkie. To, jakie zobowiązania zostaną poddane konsolidacji, uzależnione jest od wyboru samego klienta. Co do zasady, konsolidacja może obejmować co najmniej 2 pożyczki lub kredyty.
Konsolidacja kredytów a Twoja zdolność kredytowa
Posiadanie zdolności kredytowej jest warunkiem koniecznym w przypadku starania się o kredyt konsolidacyjny w banki. Instytucje bankowe analizują oraz oceniają zdolność kredytową każdego klienta, ponieważ są do tego zobowiązane przez przepisy prawa. Ma to na celu ograniczenie ryzyka, które związane jest z możliwością niewypłacalności klientów.
Chcąc starać się i otrzymać kredyt konsolidacyjny w banku, konieczne jest wykazanie się dobrą zdolnością kredytową. Jeśli klient nie może tego zrobić, może postarać się poprawić swoją zdolność kredytową, np. poprzez wyższe wynagrodzenie lub zmniejszenie comiesięcznych kosztów utrzymania albo zdecydować się na pożyczkę konsolidacyjną w firmie pożyczkowej.
W jakim banku najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny?
Pomoc w przypadku konsolidacji kredytów to wsparcie, które mają celu połączenie wszystkich zobowiązań w jedno i pomoc w wyjściu z zadłużenia. Zanim klient podejmie ostateczną decyzję, powinien sprawdzić i porównać co najmniej kilka ofert konsolidacji bankowej lub pozabankowej. Dzięki temu będzie mógł wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę, która cechuje się najlepszymi warunkami oraz najtańszymi kosztami.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, w jakim banku najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny, ponieważ oferty banków często ulegają zmianom. Najlepiej zapoznać się z aktualną ofertą kredytów określonego banku i wówczas podjąć decyzję.
Kredyt konsolidacyjny 30 tys. zł na 24 miesiące
Pomoc w trakcie konsolidacji kredytów może mieć różną formę. W zależności od wybranego banku albo firmy pożyczkowej, klient może otrzymać do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset tysięcy złotych. Wszystko zależy od wysokości zobowiązań, które mają zostać poddane konsolidacji.
Także długość okresu kredytowania może być różny, w zależności od indywidualnej sytuacji klienta, jak również kwoty zobowiązań, które mają zostać poddane konsolidacji. Istnieje również możliwość wzięcia konsolidacji kredytów w wysokości 30 tysięcy na okres 24 miesięcy.
Kalkulator kredytu konsolidacyjnego i ranking kredytów konsolidacyjnych
Dobrym sposobem na to, aby się dowiedzieć, jaka rata kredytu konsolidacyjnego może być przez bank określona, jest skorzystanie z narzędzi, które pozwalają na porównanie różnych produktów bankowych.
Właśnie w tym celu stworzono kalkulatory kredytów konsolidacyjnych. A w jaki sposób one działają? Wystarczy, że klient wpisze kilka danych, a system automatycznie wygeneruje listę wyników, która będzie dostosowana do potrzeb klienta.
Dane, jakie należy zazwyczaj określić, to rodzaj kredytu, kwotę zobowiązania, oprocentowanie, a także liczne miesięcy do spłaty. Te informacje należy podać w przypadku każdego typu zobowiązania, jakie klient chce poddać konsolidacji. Jak przedstawiają się wyniki uzyskane w kalkulatorze kredytów konsolidacyjnych?
Wskazany jest bank, który oferuje określony produkt bankowy, wysokość oprocentowania oraz prowizji, w także wartość RRSO. Wszystkie takie dane umieszczone jest jeden pod drugim, dzięki czemu łatwo i szybko można porównać oferty poszczególnych instytucji bankowych.
Co więcej, kalkulator kredytów konsolidacyjnych często umożliwia wypełnienie formularza, a to pozwala na kontakt z ekspertami, którzy pomogą klientowi ocenić, czy określony produkt bankowy jest dla niego odpowiedni, a także przedstawi formalności, które związane są z zaciągnięciem zobowiązania.
Jak obliczyć ratę kredytu konsolidacyjnego?
Aby dowiedzieć się, jak obliczyć ratę konsolidacji, najlepiej skorzystać z kalkulatorów do tego przeznaczonych. Jednak wcześniej trzeba dowiedzieć się, od czego zależy jej wysokość.
Najpierw trzeba wziąć pod uwagę sumę kredytu, a także wysokość oraz rodzaj oprocentowania. Ważnym czynnikiem będzie też prowizja banku, która wpływa na zwiększenie kosztu zobowiązania. O tym, jaka rata kredytu będzie obliczona, decyduje także to, jak długi będzie okres spłaty zobowiązania.
Porównanie kredytów konsolidacyjnych przy pomocy specjalnie przygotowanym do tego narzędziom umożliwia szybkie oraz wygodne sprawdzenie, które oferty będą najbardziej opłacalne. Co więcej, kalkulatory pożyczek konsolidacyjnych wyłączają, jaka jest wysokość raty, w także ukazują, ile będzie wynosić całkowita kwota do spłaty.
Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to tylko symulacja, która chociaż dokładna, może się różnić od ostatecznej propozycji, która zostanie określona przez bank. Dzieje się tak, ponieważ
Czym powinien się charakteryzować najlepszy kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny dla osób, które mają problemy ze spłatą posiadanych zobowiązań, powinien cechować się stosunkowo niskim kosztem. Chodzi o to, aby dodatkowo nie obciążać klienta pobocznymi kosztami w sytuacji, kiedy ma on już zadłużenie.
Kredyt konsolidacyjny powinien mieć także stosunkowo niską ratę do spłaty. Chodzi o to, aby klient mógł bez problemu w każdym miesiącu wygospodarować wyznaczoną kwotę na spłatę zobowiązania.
Najlepszy kredyt konsolidacyjny powinien też mieć taki termin spłaty, aby zobowiązanie było odpowiednio rozłożone, jednak nie może on być zbyt długi. Należy pamiętać o tym, że długość terminu spłaty kredytu ma wpływ na wysokość kosztu zobowiązania. Im dłuższy będzie termin spłaty od podpisania umowy kredytowej, tym wysokość ta będzie większa (należy pamiętać, że jest się związanym terminem spłaty całej kwoty).
Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę konsolidacyjną?
W sytuacji, kiedy klient ma przeterminowane zobowiązania, słabą zdolność kredytową lub negatywne wpisy w bazach dłużników, najłatwiej będzie mu uzyskać konsolidację w instytucji pozabankowej. Parabanki stosują minimalne formalności, a do wzięcie konsolidacji często wystarczy jedynie posiadanie ważnego dowodu osobistego.
Sprawdź także: Pożyczki w domu klienta
Co więcej, warunki, jakie należy spełnić, nie są wygórowane, dzięki czemu większość potencjalnych klientów jest w stanie bez problemu je spełnić i otrzymać pomoc w konsolidacji chwilówek (kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek).
Zatem osoby, które są w bardziej złej sytuacji finansowej, powinny zwrócić się w stronę firm pożyczkowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zobowiązanie udzielane przez instytucje pozabankowe będą kosztować więcej niż konsolidacja bankowa.
Koszt konsolidacji pozabankowej jest wyższy z tego powodu, że firmy pożyczkowe często udzielają kredytów osobom, które nie mogą pochwalić się dobrą zdolnością kredytową. Co więcej, nierzadko mają długi i negatywne wpisy w rejestrach dłużników. Także zatrudnienie potencjalnych klientów często daje wiele do życzenia.
W jakim banku najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny? Stacjonarnie czy konsolidacja online?
Poniżej lista instytucji finansowych, w których warto wziąć kredyt konsolidacyjny.
ING Bank Śląski – konsolidacja kredytu gotówkowego
Bank Śląski za udzielenie pożyczki konsolidacyjnej nie pobiera prowizji, a także oferuje niskie oprocentowanie, które wynosi 11,49% w skali roku w sytuacji, kiedy klient skorzysta z oferty bez ubezpieczenia, a 10,99% kiedy pożyczkobiorca skorzysta z oferty z ubezpieczeniem.
Warunki związane z oprocentowaniem dotyczą wyłącznie kwot powyżej 30 tysięcy złotych. Konsolidacja pożyczek o niższej wartości będzie nieco droższa.
W banku ING oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego może być stałe, jeżeli okres spłaty zobowiązania nie będzie przekraczał 3 lat. W przypadku dłuższego harmonogramu będzie ono zmienne.
W ramach oferty konsolidacji można skonsolidować 7 kredytów z innych banków, o łącznej wartości, która nie przekracza 200 000 zł. Z kolei nowe raty można spłacać przez okres od 3 do 96 albo 120 miesięcy, zależnie od kwoty konsolidacji.
Pekao i pomoc w spłacie dotychczasowych zobowiązań finansowych
W specjalnej ofercie, która obowiązuje od końca maja 2023 roku można zaciągnąć pożyczkę konsolidacyjną bez prowizji oraz z oprocentowaniem w wysokości 11,85%. W przypadku kredytu konsolidacyjnego wysokości 50 tysięcy złotych z 5 letnim okresem spłaty, comiesięczna rata będzie wynosić 1108,44 zł.
Możliwość skorzystania z zerowej prowizji wymaga spełnienia ważnego warunku. W ramach kredytu należy pożyczyć dodatkową gotówkę na dowolnie wybrany cel w wysokości do 25% kwoty konsolidowanych pożyczek.
W ramach kredytu konsolidacyjnego w Pekao, na spłatę zadłużenia w innych instytucjach finansowych można pożyczyć kwotę od 1000 do 250 000 zł i spłacać ją przez okres do 20 lat.
Pożyczka konsolidacyjna online w PKO BP
W tym przypadku można otrzymać pożyczkę konsolidacyjną w wysokości od 1500 do 300 000 zł oraz z okresem spłaty od 2 miesięcy do 10 lat. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie konsolidacji, a głównym kosztem jest oprocentowanie zmienne, które wynosi 13,99%. W ramach konsolidacji można pożyczyć dodatkową gotówkę na dowolny cel w kwocie do 30 procent wartości konsolidowanych pożyczek.
Sprawdź także: Pożyczki online bez BIK z największą przyznawalnością
Wniosek o konsolidację w tym banki można złożyć poprzez bankowość elektroniczną iPKO albo przez aplikację IKO. Z kolei klienci zewnętrzni mogą zrobić to w oddziale albo zdalnie, decydując się na zamówienie na stronie internetowej banku, rozmowę z doradcą.
BNP Paribas – ten bank konsoliduje chwilówki
Bank ten proponuje kredyt konsolidacyjny w wysokości od 1000 do 230 000 zł, a okres kredytowania wynosi od 6 do 120 miesięcy. Kredyt można otrzymać bez prowizji, ze stałym oprocentowaniem, które wynosi 11,99% w skali roku.
Jeśli klient chce skorzystać z oferty, musi przenieść do banku co mają jedno zobowiązanie z innego banku albo SKOK-u i nie może to być inny kredyt konsolidacyjny lub mieszkaniowy. Klienci mogą złożyć wniosek przez telefon albo bezpośrednio w oddziale banku.
Citi Handlowy i pomoc na zaciągnięte zobowiązania finansowe
W Citi Handlowy klient ma możliwość wnioskowania o pożyczkę konsolidacyjną w kwocie od 1000 do 150 000 zł, z okresem kredytowania do 10 lat. Aktualnie bank nie pobiera prowizji za jej udzielenie, a także stosuje zmienne oprocentowanie w wysokości 13,49%.
Formalności, które związane są z zaciągnięciem kredytu, można załatwić bez wychodzenia z domu. W tym celu wystarczy na stronie internetowej banku zostawić swoje dane kontaktowe i oczekiwać na telefon od doradcy.
Wniosek można złożyć przez telefon, a na decyzję kredytową oczekuje się około godziny. Klienci, którzy mają już jakiś produkt kredytowy w tym banku, nie muszą dostarczać dokumentów dochodowych. Pozostałe osoby mogą je dostarczyć w formie elektronicznej.
Chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny w Alior Bank
Alior Bank proponuje korzystny kredyt konsolidacyjny, ponieważ można zaciągnąć tam kredyt bez prowizji, z oprocentowaniem w wysokości 11,9% w skali rocznej. Oprocentowanie jest stałe oraz gwarantuje niezmienność rat przez cały czas trwania umowy. W przypadku, gdy klient zdecyduje się na kredyt w wysokości 50 tysięcy złotych, z okresem spłaty 60 miesięcy, rata będzie wynosiła 1109,70 zł.
Przy pomocy kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku można połączyć zobowiązania o łącznej kwocie do 200 000 zł. Z kolei harmonogram spłat można rozłożyć na okres do 10 lat.
Aby dowiedzieć się, w jakim banku najlepiej wziąć kredyt na spłatę pożyczek, warto skorzystać z dostępnych rankingów kredytów konsolidacyjnych. Takie narzędzia często zestawiają najtańsze oferty, jakie w określonym momencie są na rynku dostępne.
Warto zwrócić uwagę, że najtańszy kredyt konsolidacyjny nie zawsze będzie łatwo dostępny. Każdy klient musi indywidualnie ocenić, czy zależy mu na najniższych kosztach oraz najmniejszej racie do spłaty, czy na minimalnych i prostych formalnościach oraz większej pewności uzyskania kredytu.
Konsolidacja kredytów może się opłacać w niektórych sytuacjach. Poprzez konsolidację można połączyć kilka różnych kredytów w jeden, co może prowadzić do niższej miesięcznej raty i prostszego zarządzania finansami. Jednak opłacalność zależy od indywidualnej sytuacji finansowej, warunków konsolidacji, wysokości oprocentowania i innych czynników, dlatego warto dokładnie przeanalizować ofertę i porównać koszty, aby ocenić, czy konsolidacja kredytów jest korzystna.