Pożyczki bez BIK i KRD oferowane przez instytucje pożyczkowe to propozycja przeznaczona dla tych klientów, którzy z różnych powodów mają negatywną historię kredytową. W toku procesu pożyczkowego instytucje finansowe nie weryfikują potencjalnych klientów w rejestrach dłużników, dzięki czemu mają oni szansę na finansowanie.

Pożyczki bez BIK i KRD, bez sprawdzania baz dłużników i bez zdolności kredytowej

Biuro Informacji Kredytowej i Krajowy Rejestr Długów to dwie najpopularniejsze bazy informacyjne, w których weryfikowani są potencjalni klienci zarówno banków, jak i firm pozabankowych. Można znaleźć tam zarówno pozytywne, jak i negatywne wpisy, dotyczące konsumentów.

Wybrane dla Ciebie oferty pożyczek

Pożyczki bez BIK i KRD (sprawdzania w Krajowym Rejestrze Dłużników) to nic innego jak produkt oferowany przez firmy pożyczkowe. W procesie pożyczkowym klienci nie są weryfikowani w tych bazach, co pozwala im na uzyskanie wsparcia finansowego mimo negatywnej historii kredytowej.

Tacy klienci nie są pożądani przez placówki bankowe, dlatego też alternatywą dla nich są pożyczki pozabankowe, w przypadku których historia kredytowa nie jest aż tak ważną kwestią. 

bezpieczne pożyczki
bezpieczne pożyczki

Czym jest pożyczka weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej i informacji z Krajowego Rejestru Dłużników?

Pożyczka bez BIK i KRD to produkt finansowy, który oferowany jest przez sektor pozabankowy. Mogą z niej skorzystać w szczególności te osoby, które z różnych powodów nie mogą pochwalić się dobrą historią kredytową, choć jest to produkt skierowany do wszystkich. W związku z tym, na tego typu pożyczkę mogą zdecydować się także ci klienci, którzy nie mogą lub nie chcą brać kredytu bankowego.

Sprawdź także: Kredyt bez BIK

Pożyczka ratalna bez BIK i KRD przyznawana jest w takim samym trybie, jak inne produkty pozabankowe. Warto jednak wiedzieć, że w toku procedury pożyczkowej, pożyczkodawca nie sprawdza baz i rejestrów dłużników, takich jak Biura Informacji Kredytowej czy Krajowy Rejestr Długów, a nawet jeżeli w określonym przypadku weryfikuje potencjalnych klientów, to znajdujący się tam negatywny wpis lub wpisy nie mają znaczenia dla wydania decyzji pożyczkowej. 

Szybkie pożyczki bez baz i sprawdzania zdolności kredytowej to produkty skierowane głównie do osób ze słabą historią kredytową, ale również takich konsumentów, którzy po raz pierwszy będą korzystać z usług instytucji finansowych i nie mają jeszcze żadnej historii kredytowej.

KRD pożyczki
KRD pożyczki. Pożyczka dla każdego bez odmowy

Pożyczki bez BIK – dla kogo?

Do kogo skierowane są pożyczki bez baz? Głównie do osób, które nie mają dobrej historii kredytowej. Co to oznacza? Może to być związane z negatywnymi wpisami w rejestrach dłużników, ale również brakiem jakichkolwiek wpisów, zarówno tych negatywnych, jak i pozytywnych. Osoba, która po raz pierwszy stara się o pożyczkę lub kredyt i nie ma jeszcze żadnej historii kredytowej, również dla banku nie będzie atrakcyjnym klientem.

Sprawdź także: Pożyczka ratalna bez BIK online

Dla takich osób alternatywą może być właśnie pożyczka bez BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i KRD (Krajowy Rejestr Dłużników). Z tego typu finansowania mogą skorzystać także osoby, które mają zadłużenie oraz zajęcie komornicze.

Pożyczki bez BIK dla zadłużonych – na co należy zwrócić uwagę?

Pożyczki bez BIK i KRD, oferowane przez instytucje pożyczkowe są bezpieczne, a działalność takich firm regulowana jest przez przepisy prawa (antylichwiarskie i o kredycie konsumenckim). Jednak zawsze warto też samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo, m.in. poprzez:

 • Weryfikację potencjalnego pożyczkodawcy – warto sprawdzić, czy firma pożyczkowa figuruje na takich lista, jak Rejestr Firm Pożyczkowych czy Lista ostrzeżeń KNF. Dzięki temu klient może mieć pewność, że korzysta z usług uczciwego pożyczkodawcy,

 • Dopasowanie wysokości zobowiązania oraz długości okresu spłaty do aktualnej sytuacji finansowej – choć pożyczka bez weryfikacji bazy BIK charakteryzuje się dużą dostępnością i dla klienta może być kuszące wzięcie wyższej kwoty zobowiązania, to lepiej zdecydować się na tyle, ile jest niezbędne do tego, aby pokryć wydatek. W końcu im kapitał będzie wyższy, tym całkowity koszt pożyczki będzie wyższy, a pieniądze będzie trzeba oddać w wyznaczonym w umowie terminie,

 • Dokładnie zapoznać się z dokumentami pożyczki bez BIK – umowa oraz regulamin to podstawowe dokumenty, które powinny być znane każdemu klientowi. Dotyczy to w szczególności kosztów i opłat związanych z pożyczką. Dzięki odpowiedniemu zaznajomieniu się z Informacjami tam zawartymi, klient nie zostanie zaskoczony jakąś nieprzyjemną niespodzianką.

Potrzebujesz pożyczki na raty?

Firmy pozabankowe oferują także pożyczki na raty bez BIK i KRD. Jeśli klient potrzebuje dużej kwoty gotówki na dowolny cel, to najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty instytucji pozabankowej. Tu możesz też trafić na produkt, jak pierwsza pożyczka za darmo.

Parabanki udzielają pożyczek ratalnych z różnym terminem spłaty i wysokością kwoty. Klient może pożyczyć kilka lub kilkanaście tysięcy złotych, choć istnieją również oferty, w przypadku których klient może pożyczyć kilkadziesiąt tysięcy złotych i więcej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku wnioskowania o wysoką kwotę, prawdopodobnie będzie wymagane dodatkowe zabezpieczenie.

Może mieć ono różną postać, np. zestawu na wartościowym przedmiocie. W takim przypadku należy pamiętać o terminowej spłacie pożyczki bez baz, ponieważ spóźnienie może skutkować stratą zastawionego przedmiotu.

O czym warto pamiętać, biorąc pożyczki internetowe bez KRD? CO w przypadku braku spłaty pożyczki?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że pozabankowe pożyczki chwilówki bez baz są bezpieczne, ponieważ nadzór nad działalnością firm pozabankowych sprawują odpowiednie organy. Jednak warto samodzielnie również zadbać o swoje bezpieczeństwo, zwracając uwagę na następujące kwestie:

 • Parametry pożyczki bez BIK i KRD – wysokość zobowiązania oraz termin spłaty powinny być dostosowane do sytuacji finansowej klienta,

 • Weryfikacja pożyczkodawcy – warto wcześniej sprawdzić przyszłą firmę pożyczkową, m.in. weryfikując opinie na jej temat w internecie. Najlepiej zorientować się też, czy nie figuruje na liście ostrzeżeń KNF,

 • Czytanie dokumentów pożyczkowych – to niezbyt przyjemna część procesu pożyczkowego, jednak bardzo istotna. Choć wielu klientów pomija ten etap, warto poświęcić kilka minut na zaznajomienie się umową oraz regulaminem pożyczki. Dzięki temu można uchronić się przed przykrymi niespodziankami w przyszłości.

co w przypadku pożyczki bez KRD online
co w przypadku pożyczki bez KRD online. Pożyczki bez sprawdzania w rejestrze dłużników

Warunki skorzystania z szybkiej pożyczki online bez BIK?

Pożyczka bez BIK udzielana jest na takich samych warunkach, jak inne produkty finansowe, które oferowane są przez instytucje pożyczkowe. Zatem co trzeba zrobić, aby otrzymać finansowanie?

 • Ukończyć 18 rok życia,

 • Mieć pełną zdolność do czynności prawnych,

 • Mieć polskie obywatelstwo,

 • Aktywny numer telefonu,

 • Adres zamieszkania na terytorium kraju,

 • Adres e-mail,

 • Źródło dochodu,

 • Osobiste konto bankowe.

Z warunkami, jakie dotyczą danej oferty, najlepiej zapoznać się na stronie internetowej klienta. 

Czy potrzebujesz pożyczki bez sprawdzania baz BIK, BIG i KRD?

Jeżeli klient zastanawia się, czy potrzebuje pożyczki bez sprawdzania baz, powinien przeanalizować swoją sytuację, zanim zdecyduje się na złożenie wniosku pożyczkowego. Warto przemyśleć, czy nie udałoby się uzyskać pieniędzy z innych źródeł, np. pożyczając od rodziny lub osób bliskich.

Najlepiej zastanowić się też, czy potrzebnych środków finansowych nie można zdobyć w inny sposób, np. oszczędzając na rzeczach, które nie są niezbędne, np. wyjściach do kina, restauracji, itp. 

Warto też zastanowić się nad własną sytuacją finansową i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wzięcie pożyczki bez BIK i KRD nie spowoduje zbyt dużego obciążenia domowego budżetu klienta.

Jak złożyć wniosek przez internet

Wnioskowanie o pożyczkę online bez BIK i KRD możliwe jest przez internet. To wygodne rozwiązanie, dzikie któremu pożyczki bez baz dostępne są dla większości klientów nimi zainteresowanych. Złożenie wniosku online jest bardzo proste i bez problemu poradzi sobie z nim każdy, nawet osoba, która na co dzień nie korzysta z internetu.

Po wyborze oferty, która cechuje się najbardziej korzystnymi warunkami, należy wejść na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy i tam wybrać parametry zobowiązania, czyli wysokość kwoty pożyczki bez BIK i KRD oraz długość terminu jej spłaty.

jak wziąć pożyczkę online
jak wziąć pożyczkę online. Pożyczki online bez BIK z największą przyznawalnością

Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularzu pożyczkowego, w którym należy wpisać wszystkie wymagane dane i informacje, takie jak imię, nazwisko, źródło dochodu, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, itp. Po uzupełnieniu wniosku pożyczkowego, należy przesłać go do pożyczkodawcy i potwierdzić swoją tożsamość.

Można to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego Jeżeli weryfikacja tożsamości będzie pozytywna, klient może oczekiwać na wydanie decyzji pożyczkowej.

Jak otrzymać pożyczkę będąc w bazie BIK lub KRD? Czy zostają tylko pożyczki prywatne?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że obecność w bazie Biura Informacji Kredytowej wcale nie musi być negatywna. Gromadzone i przechowywane są tam również pozytywne informacje dotyczące konsumentów. Zatem sama obecność w bazie BIK nie jest czymś negatywnym. Jeżeli jednak na temat danego klienta znajdują się dla niekorzystne informacje, będzie on miał trudności w przypadku starania się o kredyt bankowy.

Możliwość wzięcia pożyczki mając złą historię kredytową

Jednak firmy pozabankowe mają całkiem inne podejście do takiej kwestii. Chętniej udzielają pożyczek osobom z negatywną historią kredytową, a złe wpisy w rejestrach dłużników nie stanowią czynnika, który znacznie wpływałby na wydanie decyzji pożyczkowej.

Chwilówki bez baz dłużników – czy trzeba spełnić jakieś wymagania?

Niezależnie od tego, czy klient korzysta z usług instytucji pożyczkowych, czy banku, zawsze musi spełnić warunki stawiane przez określonego pożyczkodawcę. Oczywiście w przypadku chwilówki bez baz dłużników te warunki są bardziej liberalne i o wiele łatwiej można im sprostać już starając się o finansowanie bankowe.

Dzięki temu, że chwilówki bez baz dostępne są dla tak szerokiego grona odbiorców, może z nich skorzystać wiele osób, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Także formalności ograniczone zostały do minimum – pożyczkobiorca nie jest zobowiązany do przedstawienia zaświadczenia o zarobkach czy innych dokumentów pożyczkowych, a w większości przypadków wystarczy po prostu okazania dowodu osobistego (pisaliśmy m.in. Pożyczka na PESEL).

Pożyczki bez BIKu i KRD przez internet – zalety

Pożyczki bez BIK i KRD mają wiele zalet, do których należy zaliczyć:

 • Szybkie tempo przyznawania środków – porównując pozabankowe pożyczki bez baz z produktami bankowymi, te pierwsze można otrzymać o wiele szybciej niż bankowe. Wynika to z ograniczonych warunków przyznawania finansowania, a także ograniczonych formalności,

 • Bez sprawdzania baz dłużników – to największa zaleta tego typu pożyczek, które docenią osoby mające negatywne wpisy w rejestrach oraz zajęcie komornicze. Złe wpisy w rejestrach tego typu nie stanowią przeszkody do otrzymania finansowania,

 • Niewielkie wymagania – nie bez znaczenia są również warunki stawiane przyszłym klientom. Ponieważ nie są one tak restrykcyjne, jak w przypadku banków, pożyczki bez BIK i KRD cechują się tak dużą dostępnością wśród klientów,

 • Możliwość otrzymania chwilówki lub pożyczki ratalnej – parabanki oferują zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe zobowiązania, dzięki czemu każdy może dopasować pożyczkę do własnych potrzeb.

Często zadawane pytania na temat Pożyczka bez BIK i KRD

Poniżej najczęściej zadawane pytania, które dotyczące pożyczek bez BIK i KRD. Warto się z nimi zapoznać, przed podjęciem ostatecznej decyzji o wzięciu pożyczki.

pożyczkowe oferty online - wybierz najlepszą ofertę
pożyczkowe oferty online – wybierz najlepszą ofertę. Kto udzieli pożyczki bez BIK i KRD?

Czy pożyczki bez BIK i KRD są bezpieczne?

Tak. Działalność firm pozabankowych regulowana i nadzorowana jest przez stosowne organy, takie jak Komisja Nadzoru Finansowego. Niemniej jednak, każdy klient powinien wcześniej sprawdzić potencjalnego pożyczkodawcę, weryfikując np. poprzez opinie na temat danej firmy pożyczkowej.

Czy warto brać chwilówkę bez BIK?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Decyzja uzależniona jest od indywidualnej sytuacji każdego klienta. Wcześniej należy przeanalizować swoją sytuację finansową.

Jak długo czeka się na środki z pożyczki?

Czas oczekiwania na pieniądze z pożyczki bez baz uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim od dnia i godziny złożenia wniosku pożyczkowego. Większość instytucji pozabankowych udziela pożyczek w dni robocze, w godzinach od rana do popołudnia. Jeśli pożyczkobiorcy zależy na finansowaniu w dzień wolny od pracy, powinien poszukać takiego pożyczkodawcy, który udziela pożyczek 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Szybkość przyznania środków może zależeć również do wniosku pożyczkowego. Jeżeli wysłany przez klienta formularz będzie zawierał błędy, zostanie automatycznie odrzucony albo zwrócony klientowi do poprawy, co wpłynie na długość oczekiwania na pieniądze.

Co trzeba zrobić, aby dostać pożyczkę bez BIK?

Aby pożyczka bez BIK i KRD była w zasięgu ręki klienta, musi on spełnić kilka prostych warunków. Wiele osób decyduje się na taki rodzaj finansowania właśnie przez wzgląd na niskie wymagania oraz ograniczone formalności związane z jego uzyskaniem.

Czy pożyczka bez BIK i KRD i bez sprawdzania zdolności kredytowej jest dla każdego?

Tak, dla każdego, kto spełni warunki, które stawiane są przez parabanki. Skierowana jest jednak w szczególności do osób, mających niezbyt dobrą zdolność kredytową.

Chwilówki bez BIKu i KRD – wady

Tak, jak każdy inny produkt finansowy, również chwilówka bez baz ma pewne wady. Jest to przede wszystkim wyższy koszt całkowity zobowiązania w porównaniu z kosztem kredytu bankowego. Wynika to z faktu, że instytucje pozabankowe, oferujące pożyczki osobom z trudną sytuacją finansową, ponoszą duże ryzyko, które związane jest z ich ewentualną niewypłacalnością. Ryzyko to rekompensują sobie m.in. stosując wyższe opłaty dodatkowe.

Do wad pozabankowych pożyczek można również zaliczyć konieczność ustanowienia zastawu na wartościowym przedmiocie w sytuacji, gdy wysokość zobowiązania jest znaczna. Wówczas klient musi pilnować terminu spłaty, ponieważ może stracić np. samochód lub inną wartościową rzecz.

Informacje z biura informacji gospodarczej
Informacje z biura informacji gospodarczej. Gdzie nie sprawdzają BIK i KRD?

Zastanów się, jakie parametry pożyczki są dla Ciebie najważniejsze

Parametry zobowiązania to wysokość kwoty pożyczki bez BIK i KRD i bez sprawdzania zdolności kredytowej oraz długość okresu jej spłaty. Klient powinien wcześniej dokładnie się zastanowić się, jakie parametry będą dla niego odpowiednie. Należy zrobić to, opierając się na własnej sytuacji finansowej, czyli wziąć pod uwagę zarobki i możliwości finansowe, ale również potrzeby.

Kwota zobowiązania powinna mieć taką wysokość, aby pokrywała to, na co pożyczka została zaciągnięta (szczególnie, jeśli mamy już kilka zaciągniętych zobowiązań). Choć chwilówki cieszą się dużą dostępnością i niektórych może kusić wzięcie większej sumy pieniędzy, to warto pamiętać o tym, że im większy kapitał, tym wyższy całkowity koszt zobowiązania.

Jeśli chodzi o termin spłaty, to powinien być ja tyle długi, aby klient mógł spłacić pożyczkę bez żadnych problemów i narażenia się na dodatkowe koszty związane z brakiem spłaty zobowiązania. Warto też pamiętać o tym, że im dłuższy będzie termin spłaty, tym całkowity koszt pożyczki bez sprawdzania w bazach BIK będzie wyższy.

A co jeśli nie chcę ubiegać się o pożyczki online?

Osoby, dla których wnioskowanie o pożyczkę przez internet nie jest odpowiednim rozwiązaniem, mogą zdecydować się na wzięcie pożyczki stacjonarnie. W tym celu należy udać się do placówki firmy pożyczkowej. W większości przypadków wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Na miejscu, razem z pracownikiem firmy pożyczkowej dokonuje się wszystkich niezbędnych formalności, a po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej, pieniądze przekazywane są klientowi prosto do ręki.

Dzięki temu, że pożyczki bez baz dłużników dostępne są także w sposób stacjonarny (spory wybór ofert pożyczek tego typu), mogą z nich skorzystać osoby, które mają zadłużenie i zajęcie komornicze (pisaliśmy: Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych). Pożyczenie pieniędzy jest tu łatwiejsze. W takich przypadkach, jeśli środki finansowe trafiłyby na konto, które zostało zajęte przez komornika, prawdopodobnie niezwłocznie i bez wiedzy klienta zostałyby zajęte.

Jak widać, klienci instytucji pożyczkowych mają różne możliwości na uzyskanie finansowania i mogą skorzystać z takiej, która w największym stopniu im odpowiada.

Jak długo można spłacać pożyczki online bez sprawdzania bazy dłużników?

Pożyczkę przede wszystkim należy spłacić w terminie, który został ustalony w umowie pożyczkowej. Termin ten ustalany jest indywidualnie przy każdym udzielaniu finansowania. Klient sam może zdecydować, jak długo będzie spłacać dane zobowiązanie. Oczywiście warto wybrać taki okres spłaty, który pozwoli na swobodne wygospodarowanie każdego miesiąca potrzebnej sumy pieniędzy i terminową spłatę pożyczki z wpisami

Okres spłaty zobowiązania będzie zależny także od rodzaju pożyczki. Jeśli klient zdecyduje się na krótkoterminowe zobowiązanie, czyli tzw. chwilówkę, będzie musiał ją spłacić w ciągu jednego lub dwóch miesięcy. Z kolei pożyczki ratalne mogą być udzielane na kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miesięcy, w zależności od kwoty zobowiązania.

Jakie warunki najczęściej trzeba spełniać, aby uzyskać chwilówkę online?

Warunki, które należy spełnić, aby otrzymać finansowanie w firmie pożyczkowej nie są wygórowane, dzięki czemu większość klientów może liczyć na wsparcie finansowe. Co więcej, w przypadku większości pożyczkodawców wymagania powtarzają się i są uniwersalne, a należą do nich:

 • Pełnoletniość,

 • Pełna zdolność do czynności prawnych,

 • Źródło dochodu,

 • Ważny dowód osobisty,

 • Polskie obywatelstwo,

 • Osobiste konto bankowe.

A jeśli chodzi o źródła dochodu, to firmy pożyczkowe akceptują ich o wiele więcej niż banki. Poza umową o pracę, akceptowana jest również umowa o dzieło, umowa zlecenie, stypendium, alimenty, świadczenia rodzinne, renta, emerytura, zasiłki o trwałym charakterze.

Czy pożyczka bez BIK to dobre rozwiązanie?

Pożyczka bez BIK to finansowanie, z którego zazwyczaj korzystają osoby będące w trudnej sytuacji. To, czy jest to odpowiednie rozwiązanie, zależy od indywidualnej sytuacji każdego pożyczkobiorcy. W przypadku, gdy potrzebuje on jak najszybciej dodatkowej gotówki i ma negatywne wpisy w bazach dłużników, powinien rozważyć tego typu opcję. 

szukanie ofert pożyczek online
szukanie ofert pożyczek online

Podjęcie decyzji o wzięciu pożyczki, zwłaszcza wtedy, kiedy posiada się już inne niespłacone zobowiązania, powinno być poprzedzone wnikliwą analizą. Potencjalny klient powinien zastanowić się, czy kolejna szybka pożyczka jest mu rzeczywiście potrzebna, a także czy sprosta jej spłacie. Jeśli tak, nie powinien obawiać się korzystania z usług firm pożyczkowych, ponieważ działalność ich regulowana jest i nadzorowana przez przepisy prawa.

Sprawdź również: Pożyczki do domu klienta

Czy mogę znaleźć pożyczki bez bik i krd z komornikiem?

Pożyczki bez BIK i KRD z komornikiem są jak najbardziej możliwe do uzyskania. Zajęcie komornicze w wielu firmach pożyczkowych nie stanowi przeszkody do otrzymania finansowania. Może się jednak pojawić problem związany z wypłatą środków na konto. Jeżeli pożyczkobiorca będzie miał zajęcie komornicze, to przesłane środki mogą zostać bardzo szybko zajęte przez komornika.

Wówczas można skorzystać z innych dostępnych sposobów na uzyskanie pożyczki, np. udając się do placówki firmy, korzystając z początku na czek GIRO albo z pożyczki domowej.

Jak prezentuje się korzystna oferta pożyczki bez BIK?

Każdy, kto jest zainteresowany pożyczkami bez BIK, z pewnością chciałby skorzystać z oferty, której warunki będą atrakcyjne. Co to oznacza w praktyce? Chodzi o to, aby np. koszty związane z finansowaniem nie były zbyt wygórowane, aby nie obciążać budżetu klienta.

Atrakcyjną opcją może być darmowa pożyczka bez BIK. W takim przypadku pożyczkobiorca po uzyskaniu zobowiązania, ma do oddania pożyczkodawcy tylko kapitał, który pożyczył, czyli kwotę, która pozbawiona jest wszelkich dodatkowych opłat. Pożyczkodawca udzielając takiego finansowania, nie nalicza m.in. prowizji, opłaty administracyjnej, przygotowawczej, odsetek czy oprocentowania.

Aby skorzystać z takiej promocji, należy oddać pieniądze w wyznaczonym w umowie terminie. Jeśli klient tego nie zrobi, promocja zostanie cofnięta i będzie musiał oddać pieniądze wraz z wszystkimi opłatami dodatkowymi. 

Co więcej, może zapłacić jeszcze więcej, jeżeli zostaną naliczone karne odsetki, które obowiązują za każdy dzień zwłoki w spłacie zobowiązania. Dłużnik może zostać obciążony także opłatami za wysyłanie przez wierzyciela płatnych ponagleń do zapłaty, czyli monitów, które mogą mieć różną formę, np. listów, telefonów albo smsów. 

Chwilówki bez sprawdzania baz przez internet – opinie klientów

Jeśli chodzi o opinie pożyczkobiorców o instytucjach pozabankowych, które dotyczą chwilówek bez baz, to większość z nich jest pozytywnych. Oczywiście wszystko zależy od wybranego pożyczkodawcy, a także tego, czy klient spłacił chwilówkę w wyznaczonym terminie.

Aby dowiedzieć się, jakie opinie ma wybrana firma pożyczkowa, wystarczy wpisać jej nazwę w internet, a na wielu forach społecznościowych będzie można przeczytać opinie na jej temat. Warto również sprawdzić jakiś wiarygodny ranking pożyczek.

Sprawdź także: Konsolidacja chwilówek online

Oczywiście inne opinie będą od osób, które terminowo spłaciły zobowiązanie, a inne od klientów, którzy z różnych powodów nie byli w stanie spłacić pożyczki bez baz w wyznaczonym terminie. Niemniej jednak, zawsze warto zapoznać się z opiniami na temat danej firmy, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Czy warto brać pożyczki bez baz online?

Pożyczki bez baz online nie są pozbawione wad, jednak mają wiele zalet, dlatego też trafiają do szerokiego grona odbiorców. Do największych plusów pozabankowych pożyczek online można zaliczyć:

 • Szybki proces pożyczkowy,

 • Minimum formalności,

 • Niewielkie wymagania,

 • Bez weryfikacji w bazach dłużników,

 • Bez zaświadczeń o dochodach.

Znajdując się w trudnej sytuacji i potrzebując szybkiej gotówki, warto rozważyć opcję chwilówki bez baz online, która pozwala na uzyskanie potrzebnych środków na określony cel. Działalność firm pożyczkowych nadzorowana jest przez prawo, dlatego nie należy obawiać się korzystania z ich usług. Jednak wcześniej warto sprawdzić przyszłego pożyczkodawcę, np. poprzez weryfikację jego obecności w Rejestrze Firm Pożyczkowych albo na liście ostrzeżeń Krajowego Nadzoru Finansowego.

W pierwszym przypadku jego obecność jest pozytywną informacją, a w drugim wręcz przeciwnie. Jeśli podmiot znajduje się na liście ostrzeżeń KNF, lepiej zrezygnować z usług takiego pożyczkodawcy.

Krok po kroku – jak wziąć pożyczkę bez BIK ?

Wnioskowanie o pożyczkę bez BIK jest proste i każdy powinien bez problemu sobie z tym poradzić. Poniżej instrukcja krok po kroku, jak starać się o pożyczkę bez BIK.

Sprawdź także: Pożyczki online bez BIK z największą przyznawalnością

Krok 1 – wybór oferty

Pierwsze co musi zrobić każdy pożyczkobiorca, to spośród dostępnych oferty pożyczek wybrać taką, która będzie odpowiadać na jego potrzeby oraz możliwości finansowe. W internecie znaleźć można wiele ofert, a instytucji pozabankowych funkcjonuje tak wiele, że łatwo się pogubić.

Zamiast samodzielnie szukać najlepszej oferty, można skorzystać z dostępnych rankingów oraz porównywarek pożyczek online. Tego typu narzędzia zestawiają ze sobą najbardziej atrakcyjne oferty pożyczek, które w danym miesiącu są aktualne.

Sprawdź również RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania)

Krok 2 – złożenie wniosku pożyczkowego

Pożyczka bez BIK może być dostępna po zawnioskowaniu o nią. Aby to zrobić, należy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy, gdzie powinien być zamieszczony specjalny kalkulator. Klient może na nim zaznaczyć główne parametry zobowiązania, czyli długość terminu oraz wysokość zobowiązania. 

Sprawdź także: Chwilówki online bez BIK – poradynacodzien.pl

Następnie może przejść do wypełnienia formularza pożyczkowego. Należy wpisać w nim wszystkie wymagane przez pożyczkodawcę dane, m.in. imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, itp.

Krok 3 – weryfikacja tożsamości

Aby pozytywnie przejść proces pożyczkowy, należy potwierdzić swoją tożsamość. Firmy pożyczkowe zwykle umożliwiają dokonanie tego na kilka sposobów – poprzez przelew weryfikacyjny, przez telefon albo logując się do specjalnej aplikacji z poziomu swojej bankowości elektronicznej.

Krok 4 – oczekiwanie na wydanie decyzji pożyczkowej i otrzymanie zaciągniętej pożyczki

Decyzja powinna pojawić się w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku pożyczkowego. Jeżeli będzie pozytywna, pożyczka bez baz dłużników wpłynie na podane we wniosku konto bankowe.

W powyższych 4 prostych krokach można zawnioskować o finansowanie i uzyskać pożyczkę na dowolnie wybrany cel. Klienci, w przeciwieństwie do klientów banków, nie muszą tłumaczyć się pożyczkodawcom, na co potrzebują pieniędzy.

Sprawdź także: Potrzebuję szybko pieniądze

Jaki jest koszt pożyczki bez BIK online? Ile kosztuje otrzymanie pożyczki online?

Pożyczki bez BIK i KRD to produkty finansowe, które są droższe niż kredyty bankowe. W ten sposób firmy pożyczkowe rekompensują sobie ryzyko związane z możliwą niewypłacalnością klientów. Banki udzielają kredytów wyłączenie tym osobom, które mają dobrą zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową. A co składa się na całkowity koszt pożyczki chwilówki bez baz?

 • Część kapitałowa, czyli suma, jaką klient pożycza od firmy,

 • Opłata administracyjna,

 • Prowizja za udzielenie pożyczki,

 • Opłata przygotowawcza,

 • Odsetki,

 • Oprocentowanie, które może być stałe lub zmienne,

 • Ubezpieczenie pożyczki, jeżeli całkowita kwota pożyczki jest stosunkowo wysoka i istnieje ryzyko braku spłaty pożyczki albo spłata nadszarpnęłaby zbyt mocno domowy budżet pożyczkobiorcy (do sprawdzenia na stronie pożyczkodawcy)

Zazwyczaj firmy pożyczkowe nie stosują wszystkich powyższych opłat za jednym razem, a jedynie wybrane. Najlepiej przed złożeniem wniosku, zapoznać się z cennikiem usług danej firmy. Wszystkie koszty i opłaty dodatkowe powinny być znane pożyczkobiorcy. W sytuacji, gdy firma zataja całkowity koszt chwilówki bez baz dłużników albo niechętnie wyjaśnia tą lub inną informację, lepiej skorzystać z innej oferty pożyczki.

Szybka pożyczka online bez BIK i KRD to oferta, która skierowane jest w szczególności do osób, mających złą historię kredytową, ale liczących na szybki dodatkowy zastrzyk gotówki, jednak z takiego finansowania może skorzystać każdy, kto jest nim zainteresowany – otrzymanie pieniędzy jest szybkie, ale pożyczka będzie droższa niż bankowa (a różnica może być spora, jeśli decydujesz się na wysoką kwotę pożyczki – pisaliśmy Pożyczki ze złą historią w BIK). W takim przypadku formalności są niewielkie, a pożyczkę można otrzymać w trybie przyspieszonym.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.