Pożyczka na 120 dni na dowód, bez sprawdzania zdolności kredytowej, najlepiej jeszcze oczywiście z jak najmniejszymi odsetkami. O ile jeszcze kilka lat temu, w dobie nieuregulowanego rynku pożyczkowego takie coś – choć było możliwe – było bardzo ryzykowne, tak teraz Pożyczka na 120 dni na dowód nie jest czymś specjalnie trudnym do pozyskania.
Natomiast zawsze oczywiście, korzystając z tego typu rozwiązań, należy zachować ostrożność – mimo regulacji prawnych wciąż zdarzają się pożyczkodawcy, którzy są nieuczciwi, oferują pożyczki chwilówki na niejasnych zasadach.
Pożyczka na 120 dni – po co w ogóle z niej korzystać?
Utrata pracy, nagły wypadek, awaria sprzętu czy problem ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań to przyczyny, dla których wiele osób jest zmuszonych pożyczać pieniądze. Niestety, życie staje się coraz droższe, koszty utrzymania z roku na rok stają się wyższe, a pensje często od lat stoją w miejscu. Sytuację finansową wielu osób pogorszyła epidemia, która od ponad roku panuje na świecie.
Koronawirus wpłynął niemal na wszystkie dziedziny życia, wzrosło bezrobocie, wiele osób straciło pracę. Pracodawcy byli zmuszeni zawiesić działalność, zredukować zatrudnienie lub obniżyć pensje. Wiele osób pozostało bez środków do życia. Problemem stała się nie tylko spłata kredytów czy pożyczek, ale również codzienne utrzymanie.
W najgorszej sytuacji są jedyni żywiciele rodziny, którzy muszą martwić się nie tylko o sobie, ale również o osoby, które mają na utrzymaniu. Rozwiązaniem na trudną sytuację może być pożyczka na 120 dni, która pozwoli przetrwać najgorszy okres (pisaliśmy m.in. Pożyczka od ręki online).
Propozycje dla osób w ciężkiej sytuacji finansowej
Nie wszyscy wiedzą, że oprócz banków, na rynku działają inne instytucje, zajmujące się udzielaniem pożyczek. Od kilkudziesięciu lat w Polsce funkcjonują pozabankowe firmy pożyczkowe, które świadczą usługi dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą korzystać z banków (pożyczki pozabankowe). Banki mają bardzo dużo wymagań, masę formalności, cały proces pożyczkowy zajmuje kilka tygodni.
Czytaj także: Pożyczka na rok
Aby wniosek o kredyt został rozpatrzony pozytywnie, należy mieć dobrą historię kredytową, odpowiednią zdolność kredytową, przedstawić zaświadczenie o stałym zatrudnieniu. Wiele osób nie przechodzi weryfikacji i musi szukać innych rozwiązań. Niektórzy mają możliwość pożyczenia pieniędzy od rodziny lub bliskich znajomych. To dobra opcja, najczęściej nie wiąże się z odsetkami, można ustalić dogodny dla obu stron termin oddania pieniędzy.
Dla osób, które nie mają bliskich w dobrej sytuacji finansowej, pomocna może być pożyczka na 120 dni na dowód. Firmy pożyczkowe działają na terenie całego kraju, z łatwością można je znaleźć w internecie. Złożenie wniosku o pożyczkę online jest szybkie, pieniądze można otrzymać już tego samego dnia.
Kto najczęściej korzysta z pilnej pożyczki na 120 dni?
Wiele osób sądzi, że szybka pożyczka na 120 dni od ręki jest przeznaczona wyłącznie dla osób w trudnej sytuacji finansowej. Oczywiście, takie osoby są najczęstszymi klientami parabanków, ale z szybkich pożyczek online korzystają również osoby, którym zależy na szybkiej gotówce, bez zbędnych formalności i długiego oczekiwania na rozpatrzenie wniosku.
Sprawdź także: Kredyt na pesel
Czasami pieniądze są potrzebne na już, ponieważ nadarza się okazja na atrakcyjny wyjazd, potrzebny jest pilny zakup sprzętu czy opłacenie ważnej wizyty u specjalisty. W takiej sytuacji pożyczki na 120 dni są dobrym rozwiązaniem dla osób o różnym statusie finansowym. Według najnowszych informacji z szybkich pożyczek na 30,60,90 lub 120 dni najczęściej korzystają:
- Pełnoletnie osoby uczące się lub studenci, którzy nie pracują na stałe, a utrzymują się z prac dorywczych, sezonowych czy stypendium.
- Freelancerzy, którzy pracują na własny rachunek.
- Osoby, które nie pracują, są bezrobotne i zarejestrowane w urzędzie pracy (pisaliśmy m.in. Pożyczki bez zatrudnienia).
- Osoby zadłużone w różnych instytucjach, np. ZUS-ie, Urzędzie Skarbowym, bankach, u znajomych lub rodziny.
- Osoby potrzebujące szybkiej gotówki na okazyjny zakup.
- Osoby pracujące za granicą i niebędące w stanie przedstawić zaświadczenia o wysokości dochodów.
- Osoby, które utrzymują się z zasiłków i zapomóg.
- Emeryci i renciści, którzy otrzymują świadczenia, ale są zbyt niskie, aby starać się o kredyt w banku.
- Osoby zadłużone, których konta są zagrożone przejęciem przez komornika (pisaliśmy m.in. Pożyczka z komornikiem oraz tutaj: Konsolidacja chwilówek).
- Młodzi ludzie, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie i nie mieli okazji, aby wyrobić sobie pozytywną historię kredytową.
- Osoby pracujące na podstawie umów cywilnoprawnych, tzn. umowa o dzieło lub umowa zlecenie.
- Osoby pracujące na umowę tymczasową lub na czas określony.
Lista klientów pozabankowych firm pożyczkowych jest bardzo długa i systematycznie się zwiększa. Pożyczki pozabankowe są obecnie dość popularne. Banki mają coraz większe restrykcje, dlatego pożyczka na 120 dni jest dla wielu osób ostatnią deską ratunku. Jak twierdzą eksperci, z szybkich pożyczek na 90 dni lub inny okres, korzysta w Polsce ponad 1,5 mln osób. Liczba będzie regularnie rosła (pisaliśmy m.in. Tani kredyt gotówkowy online).
Jak wnioskować o pożyczkę online na 4 miesiące?
Wnioskowanie o pożyczkę na 120 dni jest łatwe, nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy umiejętności, zajmuje niewiele czasu. Pierwsze, co trzeba zrobić to wybrać firmę pożyczkową. Pomoce mogą być dostępne w internecie narzędzia, które ułatwią wybór odpowiedniej oferty (pisaliśmy m.in. Pożyczka online w 15 minut). Następnie należy postępować według instrukcji, które będą pojawiać się na stronie parabanku.
Sprawdź także: Pożyczka na telefon od zaraz
- Osoba wnioskująca o pożyczkę na 120 dni musi podać dane osobowe. Aby w pospiechu nie szukać informacji, warto zawczasu przyszykować dowód osobisty. We wniosku trzeba będzie podać imię i nazwisko, numer PESEL, numer i serię dowodu osobistego oraz datę ważności dokumentu. Potrzeby będzie również numer konta bankowego w polskim banku, adres poczty elektronicznej oraz aktywny numer telefonu.
- Drugim etapem procesu pożyczkowego jest potwierdzenie tożsamości kredytobiorcy przez firmę pożyczkową. Dzięki temu parabanki mogą uniknąć oszustów, którzy posługują się wyłudzonymi danymi osobowymi. Weryfikację tożsamości można wykonać na kilka sposobów. Niektóre firmy pożyczkowe stosują sprawdzenie klienta przez telefon oraz darmowy kod SMS, ale najczęściej weryfikacja przeprowadzana jest przez przelew bankowy.
- Potencjalny pożyczkobiorca proszony jest o wykonanie przelewu weryfikacyjnego na niską kwotę, 1 grosz lub 1 zł z konta bankowego, które podał w formularzu zgłoszeniowym. Wybrane firmy stosują weryfikację automatyczną, którą przeprowadza wyspecjalizowany program. To bardzo dobry sposób, ponieważ weryfikacja następuje niemal natychmiast. Przelew na konto bankowe, w zależności od banku może trwać do jednego dnia roboczego.
- Bardzo często parabanki proszą klienta o przesłanie na podany adres skanu lub zdjęcia dowodu osobistego. Kiedyś częstą metodą potwierdzenia tożsamości był przelew GIRO. Teraz sposób jest rzadko praktykowany. Wybierają go osoby, które nie mają konta w żadnym banku lub wolą otrzymać pieniądze bezpośrednio do ręki. Aby potwierdzić swoje dane, trzeba iść na pocztę, okazać przesłany SMS kod i to wystarczy, aby otrzymać pieniądze.
- Zdarza się, że firmy wysyłają do przyszłych klientów swoich przedstawicieli. To rozwiązanie wybierają najczęściej osoby starsze, które nie mają komputerów, nie są obeznane w zdalnym załatwianiu spraw. W takiej sytuacji przedstawiciel odwiedza klienta w domu, przedstawia mu ofertę, pomaga wybrać najkorzystniejszą.
- Po podpisaniu umowy pożyczki przekazuje pieniądze do ręki. Spłata pożyczki i kredytu może odbyć się również na podobnych zasadach, w domu pożyczkobiorcy.
- Czas akceptacji wniosku zależny jest od wybranego sposobu weryfikacji, działania firmy pożyczkowej oraz dnia tygodnia. Nowoczesne parabanki, w celu przyśpieszenia procesu pożyczkowego, wykorzystują algorytmy, wydające natychmiastowe decyzje. Inne firmy zlecają rozpatrzenie wniosku analitykom, ale to również nie zajmuje dużo czasu. Czasami firmy proszę o klienta o przesłanie potrzebnych dokumentów, ale w przypadku pożyczki na 120 dni jest to bardzo rzadko wymagane.
- Jeżeli wszystko jest w porządku, firma przesyła na adres mailowy umowę, z którą należy się dokładnie zapoznać. Ważne, aby przeczytać wszystkie punkty, również te pisane drobnym drukiem. Dzięki temu będzie można uniknąć przykrych niespodzianek, np. wysokich kar za opóźnienia w płatnościach. Po zapoznaniu się z dokumentami umowę należy podpisać. Nie jest wymagany podpis własnoręczny, wystarczy wpisać kod wysłany przez parabank SMS.
- Po odesłaniu umowy proces pożyczkowy uznaje się za zakończony. Następuje jeszcze to, na co klient czeka najbardziej, czyli przelew gotówki. Jeżeli firma pożyczkowa korzysta z błyskawicznych przelewów, pieniądze od razu znajdują się na koncie. Najdłużej czeka się na tradycyjny przelew, w takim wypadku pieniądze trafiają na konto bankowe w kolejny dzień roboczy.
Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę online na 90 lub 120 dni.
Procedury, które stosują banki, są bardzo skomplikowane, wymagane jest przedstawienie źródła dochodów i innych potrzebnych dokumentów. Banki dokładnie analizuję wszystkie czynniki, np. wykształcenie, wykonywany zawód, sytuację rodzinną, zarobki, wydatki itp. Pozabankowe firmy pożyczkowe mają znacznie uproszczone procedury, dlatego wielu klientów zamiast do banków, udaje się po szybką pożyczkę online.
Jest kilka podstawowych warunków, które trzeba spełnić, aby ubiegać się o pieniądze. Oto one:
- Minimalny wiek – o pożyczkę w parabankach nie mogą się starać osoby niepełnoletnie. Podstawowym warunkiem jest ukończenie 18 lat, choć wiele firm ustala wyższe granice. W takim wypadku klienci muszą mieć skończone 21, 24, a nawet 25 lat. Warto sprawdzić, jak wygląda to w konkretnym parabanku.
- Maksymalny wiek – parabanki ponoszą duże ryzyko, dlatego dla większego zabezpieczenia, ustalają wiek maksymalny. Najczęściej jest to 75, 80 lub 85 lat (pisaliśmy m.in. Pożyczki dla emerytów i rencistów).
- Obywatelstwo polskie – wymagane jest również zamieszkanie na terenie Polski.
- Posiadanie konta w banku polskim.
- Posiadanie źródła dochodów- parabanki nie oczekują, że klienci będą mieli stałą umowę o pracę. Wystarczy oświadczenie o innym źródle utrzymania, np. umowa o dzieło, umowa zlecenie, wyciąg z renty, emerytury, zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, umowa najmu nieruchomości itp. Źródłem utrzymania mogą być również dochody z pracy świadczonej za granicą (pisaliśmy m.in. Pożyczka na oświadczenie online).
- Zdolność kredytowa – tu również wymagania są dużo mniejsze niż w bankach. Składając wniosek do firmy pożyczkowej należy podać przybliżoną wysokość wydatków tj. czynsz, opłaty za media, inne zobowiązania. Brana jest również pod uwagę sytuacja rodzinna i zawodowa, one również mają wpływ na zdolność kredytową.
- Historia kredytowa – aby otrzymać pożyczkę na 120 dni, nie trzeba mieć nieskazitelnej historii kredytowej. Większość parabanków nie sprawdza klientów w bazach kredytowych (weryfikacja bazy dłużników), dlatego pieniądze mogą otrzymać nawet osoby zadłużone, bez pracy.
Kiedy można starać się o pożyczkę na 30, 60, 90 lub 120 dni?
Ogromną zaletą pożyczek długoterminowych pozabankowych jest to, że można starać się o nią o każdej porze dnia i nocy. Wnioski online składa się za pomocą internetu, który ma nieograniczony zasięg. Można przebywać w dowolnym miejscy, niekoniecznie pod adresem zameldowania. O pożyczkę na 120 dni można się starać w dni wolne, weekendy lub święta.
Proces pożyczkowy jest zautomatyzowany, a dzięki temu, że parabanki stosują błyskawiczne przelewy, już po kilkunastu minutach można cieszyć się pieniędzmi.
Jakie źródła dochodu akceptują firmy pożyczkowe?
Pozabankowe instytucje finansowe nie są zbyt wymagające i akceptują wiele różnych źródeł dochodów. Aby strać się o pieniądze, nie trzeba pracować na stałe. Wystarczy oświadczenie, w którym wskaże się źródło utrzymania. Może nim być:
- umowy o pracę na czas próbny,
- umowa tymczasowa lub na zastępstwo,
- praca sezonowa,
- praca na podstawie umowy zlecenia, umowa o dzieło lub kontraktu,
- zasiłek dla bezrobotnych,
- najem domu, mieszkania lub innego lokalu,
- otrzymywanie świadczeń rodzinnych i alimentów,
- zasiłek np. pielęgnacyjny,
- świadczenia rentowe, emerytalne i zasiłek przedemerytalne,
- prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub rolniczej,
- prace dorywcze podczas studiów lub nauki,
- dochody z zagranicy przelewane na polskie konto bankowe.
Czy pożyczki 120 dni to dobre rozwiązanie? Czy to są korzystne oferty pożyczek?
Pożyczki, niezależnie czy zaciągnięte w banku, czy w firmie pożyczkowej zawsze są ostatecznym rozwiązaniem. Najlepiej mieć poduszkę finansową, aby móc funkcjonować bez pożyczania pieniędzy. Niestety, mało kto jest w takiej sytuacji, większość osób żyje od wypłaty do wypłaty, inni nie mają stałego źródła pieniędzy lub utrzymują się z zasiłków czy alimentów. W takim wypadku pożyczki 120 dni są dobrym i pomocnym rozwiązaniem.
Pisaliśmy m.in. Pilna pożyczka dla zadłużonych
Warto jednak dobrze sprawdzić ofertę i poszukać produktów, które mają najbardziej korzystne warunki. Osoby, które pierwszy raz korzystają z oferty parabanków, mogą liczyć na pożyczkę na 60 lub 120 dni bez dodatkowych kosztów. Oznacza to, że klient pożycza od parabanku określoną kwotę i jeżeli zwrócić ją w wyznaczonym terminie nie ponosi żadnych kosztów (całkowity koszt pożyczki i termin spłaty). Oddaje dokładnie tyle samo, ile pożyczył.
Oczywiście w sytuacji, gdy nastąpi opóźnienie w spłacie, naliczane są dodatkowe, często bardzo wysokie odsetki. Szybkie pożyczki online mają kilka korzystnych rozwiązań, tj.:
- Szybkość przyznawania – na rozpatrzenie wniosku w firmie pożyczkowej nie trzeba długo czekać. W banku czeka się kilka tygodni, w parabankach wszystkie procedury zajmują kilkanaście minut. Dla osób w trudnej sytuacji finansowej to bardzo ważne, pozwala szybko zdobyć pieniądze na podstawowe potrzeby, niezbędną naprawę czy leczenie w prywatnej placówce (pisaliśmy m.in. Szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności).
- Minimum formalności -starając się o pożyczkę 120 dni, nie trzeba zbierać przeróżnych dokumentów czy zaświadczeń. Sam dowód osobisty najczęściej wystarczy, aby wniosek kredytowy został rozpatrzony pozytywnie.
- Bez sprawdzania w bazach kredytowych – parabanki udzielają pożyczek bezrobotnym i zadłużonym, które mają negatywną historię w bazach kredytowych. Większość firm udziela pożyczek bez sprawdzania klientów w BIK-u czy KRD (pisaliśmy m.in. Tanie pożyczki pozabankowe bez weryfikacji).
- Bez potrzeby podawania celu pożyczki – parabanki nie wymagają, aby podawać cel, na jaki będą przeznaczone pieniądze. To bardzo wygodne rozwiązanie. Nie trzeba zbierać faktur, pisać kosztorysów itp. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, liczy się jedynie to, aby były zwrócone w określonym w umowie terminie.
Inne zalety pożyczek online na kilka miesięcy
Pożyczki na 120 dni są popularne, korzystają z nich osoby w różnym wieku, zarówno z małych wsi, jak i dużych miast. Klienci wymieniają jeszcze inne zalety tego rozwiązania. Jest to m.in.:
- Wysoka przyznawalność – tylko nieliczne osoby otrzymują decyzję odmowną. Większość klientów przechodzi pozytywnie weryfikacje i otrzymuje pożyczkę na 120 dni.
- Komfortowe składanie wniosku – wnioskując o szybką pożyczkę online, można siedzieć wygodnie w ulubionym fotelu, w domu, na spokojnie wypełniać potrzebne formularze.
- Oszczędność czasu – nie trzeba tracić czasu na dojazdy, kompletowanie dokumentów, rozmowy z bankowcami. Wystarczy tylko komputer lub telefon z dostępem do internetu i kilkanaście minut wolnego czasu.
- Jasno sprecyzowane warunki umowy – obecnie instytucje pozabankowe muszą podawać określone informacje m.in.: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), dokładne warunki umowy, całkowity koszt pożyczki, konsekwencjach, grożące za opóźnienia w spłacie rat.
- Różne kwoty, pozwalające na dopasowanie pożyczki do swoich indywidualnych potrzeb.
Jak wybrać uczciwą pozabankową firmę pożyczkową?
Pierwsze parabanki pojawiły się w Polsce około dwadzieścia lat temu i na początku nie cieszyły się dobrą sławą. Często nie działały uczciwie, naliczały ogromne odsetki kapitałowe, a brak spłaty oznaczał nieprzyjemną wizytę przedstawicieli, którzy grozili i szantażowali spóźnialskich klientów. Na szczęście ten okres już minął i obecnie istniejące na rynku firmy pozabankowe działają zgodnie z prawem, według obowiązujących zasad.
Oczywiście zdarzają się parabanki, które zamiast pożyczaniem pieniędzy, zajmują się oszustwami i wyłudzaniem danych osobowych, ale to znikomy procent. Warto jednak zachować ostrożności i dokładnie sprawdzić wybraną firmę. Przestrzegając kilku prostych zasad, można uniknąć poważnych problemów.
- Do każdej pożyczki należy podchodzić z rozwagą i po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji. Nie należy popadać w długi z powodu zachcianek czy wydatków, które nie są pilne i mogą poczekać na lepsze czasy.
- Należy unikać firm, które wymagają opłat przygotowawczych czy wstępnych. Może się okazać, że po przesłaniu pieniędzy, firma nagle zniknie.
- Warto dokładnie sprawdzić wybraną pozabankową firmę pożyczkową. Niezbędny jest NIP, REGON, adres głównej siedziby, aktualny numer telefonu. Te danej muszą być takie same w internecie oraz na umowie przesłanej pożyczkobiorcy.
- Każdą firmę, nawet tę ogólnie znaną, warto sprawdzić w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Jeżeli nie widnieje w bazie – rejestrze firm pożyczkowych, należy poszukać innego parabanku .
- Wybraną firmę świadczącą usługi pożyczkowe trzeba sprawdzić w Komisji Nadzoru Finansowego. Firmy, które tam się znajdują, nie działają uczciwie, toczy się wokół nie postępowanie, dlatego pożyczkę na 120 dni lepiej zaciągnąć gdzie indziej.
- Najbardziej wiarygodne informacje można zdobyć od osób, które korzystały z usług parabanków. Jeżeli jest taka możliwość, warto z nimi porozmawiać osobiście. Można również zadać pytanie na forach społecznościowych lub tematycznych, poczytać dostępne recenzje. Dzięki zapoznaniu się z tym, co mówią inni, można ominąć oszustów.
- Należy zapoznać się z regulaminem oraz polityką prywatności. Obecnie każda legalnie działająca firma musi udostępniać dokumenty.
Na jakich zasadach działają pożyczki na kilka miesięcy udzielane przez parabanki?
Od kilku lat firmy udzielające pożyczek podlegają określonym przepisom, dzięki którym stały się bezpieczniejsze i bardziej opłacalne. Każda istniejący na rynku parabank musi być zarejestrowany, jego przepisy reguluje Ustawa o kredycie konsumenckim (kredyt konsumencki), Ustawa antylichwiarska oraz Kodeks cywilny. Od wejścia w życie przepisów, czyli od 2017 roku firmy udzielające pożyczek nie mogą dowolnie ustalać wysokości kosztów związanych z udzielaniem pożyczek – całkowity koszt pożyczki jest ograniczany ustawowo.
Maksymalny limit kosztów odsetkowych nie może być wyższy niż równowartość odsetek maksymalnych, a maksymalna wysokość pozaodsetkowych kosztów pożyczki nie może wynosić więcej niż 25 proc. całkowitej kwoty kredytu lub 30 proc. iloczynu całkowitej kwoty. Oczywiście osoby, które decydują się na ofertę pożyczkową, muszą być świadome, że całkowity koszt pożyczki będzie wyższy niż przy takim samym produkcie bankowym.
Pisaliśmy m.in. Pożyczka bez udokumentowanych dochodów
Całkowity koszt pożyczki na 120 tygodni nie jest stały, zależy od dodatkowych opłat. Firmy naliczają stosunkowo wysokie oprocentowanie stałe i oprocentowanie zmienne, stopa oprocentowania pożyczki jest wysoka, a okres kredytowania jest zazwyczaj krótki, wynosi od 30 do 120 dni. Zdarzają się również pożyczki długoterminowe, ale mogą na nie liczyć stali klienci, o sprowadzonej opinii. Kwota pożyczki nie będzie jednak wysoka w tym wypadku.
Pożyczki ratalne online na 30 czy 120 dni przyznawane są z reguły na dość niskie kwoty, do kilkuset złotych do 5000 zł. Pożyczkobiorcy muszą liczyć się z tym, że każde, nawet niewielkie opóźnienie w płatnościach wiąże się z dużymi karami. Jeżeli dług nie zostanie uregulowany, firma prawdopodobnie rozpocznie proces windykacyjny.
W najgorszym wypadku do drzwi zapuka komornik, który przejmie majątek. To czarny scenariusz, ale warto o nim pamiętać i zrobić wszystko, aby nie dopuścić do zaległości.
Jak znaleźć korzystną szybką pożyczkę dla zadłużonych?
Wybór pożyczki nie jest łatwym zadaniem. Każda firma pozabankowa, a w Polsce jest ich ponad 500, reklamuje się jako najlepsza, zachęca pięknymi plakatami i ciekawymi propozycjami. Samemu ciężko przeanalizować oferty, jest to bardzo czasochłonne i wymagające wiedzy. Można doradzić się specjalistów, ale z reguły takie usługi są płatne (pisaliśmy m.in. Pożyczka chwilówka bez dochodów).
Dobrym, darmowym rozwiązaniem są porównywarki, które można znaleźć w internecie. Działają na zasadzie algorytmów, są co kilka dni aktualizowane, dlatego dane są świeże i wiarygodne. Korzystając z rankingów pożyczek na 120 dni, można sprawdzić takie parametry pożyczki ratalnej, jak:
- całkowity koszt pożyczki,
- wysokość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania),
- wysokość raty miesięcznej lub okres spłaty jednorazowej,
- warunki przyznania pożyczki na 120 dni,
- wiarygodność firmy pożyczkowej,
- doświadczenie, jakie posiada dany parabank,
- minimalna i maksymalna całkowita kwota pożyczki,
- ilość możliwych rat,
- czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy,
- minimalny i maksymalny wiek pożyczkobiorcy,
- opinie o firmie pozabankowej.
Porównywarki są łatwe w obsłudze, dlatego każdy, niezależnie od znajomości internetu, może z nich skorzystać. W ten sposób łatwa do ustalenia będzie całkowita kwota pożyczki do spłaty, wygodniejsze będzie również uzyskanie pożyczki.
Pożyczki online zaciągane na kilka miesięcy to popularne rozwiązanie, wybierane przez osoby w trudnej sytuacji finansowej lub te, które potrzebują szybkiej gotówki, bez zbędnych formalności. Oferta tego typu produktów jest bardzo dużo, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.
Nie trzeba spełniać specjalnych wymagań, wystarczy dowód osobisty i oświadczenie o jakimkolwiek źródle dochodów. Warto sprawdzić kilka podobnych ofert i wybrać tę, najbardziej dopasowaną do własnych potrzeb, której spłata nie będzie stanowić dużego problemu.
Na ile maksymalnie można wziąć pożyczkę na dowód? Chodzi mi o czas spłaty – ewentualnie żeby raty były elastyczne, żeby można było np. nadpłacać albo odraczać. Nie mam stałych dochodów.
Pożyczka na 120 dni to 4 raty? Takie co miesiąc? Czy to się spłaca jednorazowo po tych 120 dniach? Ile kosztuje taka pożyczka na 120 dni i gdzie można złożyć wniosek o taką pożyczkę? Pożyczki na 4 miesiące widziałem w jakiś firmach pożyczkowych, ale tam nie było rat, tylko jednorazowo się oddawało kwotę, z odsetkami i innymi kosztami.