Pożyczki bez bik na raty to jeden z produktów firm pożyczkowych, cieszący się ogromną popularnością. Obecnie coraz więcej ludzi widniej w bazach kredytowych, a to oznacza, że ich szanse na kredyt bankowy są znikome. Do BIK czy KRD bardzo łatwo trafić. Wystarczą zaległości w spłacie rat, niezapłacone alimenty, zaległe mandaty czy rachunki za media i mieszkanie.

Niestety, wpisów w bazach nie jest łatwo się pozbyć. Osoby, które chcą pożyczyć pieniądze, nie mogą starać się o kredyt w banku, bo ich wnioski będą z góry odrzucone. Rozwiązaniem są pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej, udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Tego typu firmy nie mają dużych oczekiwań wobec klientów, dlatego korzysta z nich coraz więcej osób.

Jak wygląda proces pożyczkowy? Co zrobić, aby otrzymać pieniądze i na jakie warunki mogą liczyć pożyczkobiorcy?

Pożyczki bez BIK na raty
Pożyczki bez BIK na raty

Pożyczki bez bik na raty – co to jest?

Pożyczki bez bik na raty to produkty finansowe, które udzielają pozabankowe firmy pożyczkowe. Podobnie jak inne produkty, pożyczka bez bik to umowa zawarta między pożyczkodawcą, czyli parabankiem, a pożyczkobiorcą, czyli klientem. Dwie strony podpisują umowę, której warunki muszą przestrzegać. Na mocy umowy pożyczkobiorca musi spłacić w określonym czasie pożyczoną kwotą wraz z naliczonym opłatami.

Sprawdź także: Kredyt dla obcokrajowca z kartą czasowego pobytu

Obowiązkiem firmy pożyczkowej jest wypłata pieniędzy w określonym czasie, w sposób podany w umowie. Cechą, która wyróżnia ten produkt, jest niesprawdzanie klientów w BIK czy innych bazach kredytowych. Dzięki temu osoby zadłużone, których wnioski zostały odrzucone przez banki, mają szanse na pieniądze.

Gwarantowane pożyczki dla zadłużonych charakteryzuje również minimum formalności oraz krótki czas oczekiwania na pieniądze. Co ważne, płatność następuje w ratach, które klienci mogą dopasować do swoich możliwości finansowych.

Bazy kredytowe działające w Polsce

Osoby, które starają się o kredyt bankowy, muszą zdawać sobie sprawę, że zostaną dokładnie sprawdzone w bazach kredytowych, działających na terenie kraju. Bazy, czy inaczej rejestry dłużników pokazują, jak wygląda sytuacja kredytowa danej osoby, czy regularnie spłaca zobowiązania, czy ma jakieś zaległości, długi, niezapłacone mandaty czy alimenty.

Sprawdź także: Pozyczka dla osob w bik

Do baz mogą zajrzeć również sami klienci, bo czasami zupełnie nieświadomie można się w nich znaleźć. Zdarza się, że oszuści kradną dane osobowe i zaciągają kredyt na niczego nieświadomą osobę. Raty nie są spłacane, a w biku pojawi się informacja o zadłużeniu. W Polsce najbardziej znane bazy kredytowe to:

Pożyczki bez BIK na raty
Pożyczki bez BIK na raty
  • BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej  – to baza, z które korzystają zarówno banki, jak i niektóre firmy pożyczkowe. Oczywiście dla parabanków obecność klientów w bik nie oznacza od razu, że nie może wnioskować o pożyczkę. Banki z góry odrzucają takie wnioski. W BIK-u można znaleźć informacje o wszystkich zobowiązaniach, zaciągniętych przez klienta. Są tam zarówno pozytywne wpisy, informujące o tym, że klient jest wiarygodny i spłaca raty terminowo, nie ma zaległości, jak i negatywne, informujące o długach i opóźnieniach w płatnościach.
  • BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej  – to kolejna baza, którą odwiedzają banki. Aby się w niej znaleźć, trzeba mieć dług większy niż 200 zł, a w przypadku firm większy niż 500 zł, zalegający co najmniej 2 miesiące (pisaliśmy niedawno: Pożyczka na 2 miesiące).
  • KRD to Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej – to biuro kredytowe z najdłuższą historią. Podobnie jak BIK, zawiera informacje pozytywne, potwierdzające wiarygodność klientów oraz negatywne, mówiące o zadłużeniu.
  • KBIG to Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej – to instytucja, która gromadzi i udostępnia dane pozytywne i negatywne klientów, zarówno osób prywatnych, jak i podmiotów gospodarczych.
  • BR, czy Bankowy Rejestr  – to mniej znana baza, z której korzystają wyłącznie banki. Można w niej znaleźć informacje o bieżących oraz minionych zobowiązaniach, a także terminowości spłat zadłużenia.

Inne istniejące bazy kredytowe to ERIF Biuro Informacji Gospodarczej, IDT – Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych czy Rejestr Dłużników KIDT BIG SA (pisaliśmy niedawno: Pożyczka bez sprawdzania w KRD i BIK). Oczywiście banki nie sprawdzają ich wszystkich, raczej zaglądają do najbardziej popularnych. Pozabankowe firmy pożyczkowe mogą korzystać z baz, często to robią, ale udzielenie pożyczki nie jest zależne od znalezionych tam informacji.

Jak wnioskować o pożyczkę bez bik na raty?

Wiele osób rezygnuje z wnioskowania o pożyczkę bez bik na raty, ponieważ uważa, że procedury są długie, czasochłonne, wymagają przedstawienia wielu dokumentów (pisaliśmy niedawno: Pilna pożyczka ze złym BIK). To jednak błędna teoria, ponieważ tego rodzaju produkty można otrzymać w jeden dzień, przy minimalnej ilości formalności. Cały proces można załatwić bez wychodzenia z domu, zdalnie, choć oczywiście wniosek można również stacjonarnie, w oddziale firmy.

Pożyczki bez BIK na raty
Pożyczki bez BIK na raty

Pierwsze, co należy zrobić, to wybrać odpowiedną firmę pożyczkową. Nie jest to łatwe, ponieważ na rynku istnieje kilkaset różnych parabanków. Dużą pomocą mogą być rankingi i porównywarki kredytowe, które skupiają najbardziej polecane instytucje. Po dokonaniu wyboru należy wejść na stronę parabanku i sprawdzić dostępne informacje. Warto skorzystać z kalkulatora pożyczkowego, który po wpisaniu kwoty oraz okresy kredytowego, pokaże wysokość rat.

Sprawdź także: Pożyczka dla firmy jednoosobowej

Ważne, aby przeczytać regulamin, politykę prywatności, FAQ, sprawdzić opłaty oraz kary grożące za nieprzestrzeganie umowy. W przypadku niejasności można zadzwonić na infolinię i poprosić o wyjaśnienia lub pomoc w wybraniu odpowiedniego produktu. Dopiero gdy wszystko jest jasne, można przejść do kolejnego kroku, jakim jest wypełnienie formularza pożyczkowego. To właśnie na jego bazie parabank stworzy umowy. W formularzu należy podać podstawowe informacje, tzn.:

  • Imię i nazwisko,
  • Adres zamieszkania,
  • Datę i miejsce urodzenia,
  • Numer PESEL (sprawdź także: Czy można wziąć kredyt na pesel),
  • Numer i datę ważności dowodu osobistego (pisaliśmy niedawno: Pożyczka od ręki na dowód),
  • W przypadku obcokrajowca niezbędny jest dokument, potwierdzający prawo do stałego pobytu,
  • Aktywny numer telefonu,
  • Adres poczty elektronicznej,
  • Numer osobistego konta bankowego.
  • Źródła dochodu,
  • Sytuacja rodzinna i zawodowa.

Dwa ostatnie punkty są potrzebne do obliczenia zdolności kredytowej. Nie trzeba się jednak obawiać odrzucenia wniosku, ponieważ parabanki są bardzo liberalne i akceptują różne źródła utrzymania. Należy pamiętać, aby nie podawać fałszywych informacji, ponieważ w przypadku wykrycia wniosek pożyczkowy zostanie odrzucony, a klient może zostać oskarżony o oszustwo.

Wypełniony wniosek należy dokładnie sprawdzić. Zdarza się, że drobna literówka lub pomyłka w dacie skutkuje nieprzyznaniem pożyczki. W takiej sytuacji całą procedurę należy zacząć od początku. Jeżeli w dokumencie nie ma błędów, można go odesłać do parabanku. Kolejny krok należy do firmy pożyczkowej, która musi dokładnie zweryfikować klienta i sprawdzić, czy nie podszywa się pod inną osobę (pisaliśmy m.in. Pożyczka bez weryfikacji telefonicznej).

Sprawdź także: Pożyczki na raty bez BIK

Pożyczki bez BIK na raty
Pożyczki bez BIK na raty

Do tego celu można wykorzystać kilka metod. Parabanki zazwyczaj wymagają, aby klienci przesłali do nich skan lub zdjęcie dowodu osobistego. Ale to nie wystarczy, ponieważ dokument tożsamości można ukraść. Często wymagane jest zrobienie przelewu jednogroszowego czy jednozłotowego z konta podanego w formularzu. Dane na przelewie, który dotrze do firmy pożyczkowej, muszą być takie same, jak te na umowie.

Sprawdź także: Pożyczka na telefon od zaraz

Z tego powodu parabanki akceptują tylko konta osobiste, niedopuszczalne są wspólne czy firmowe. Coraz więcej firm pożyczkowych weryfikuje swoich klientów za pomocą specjalnej aplikacji, którą trzeba zainstalować na telefonie lub komputerze. Aplikacja łączy się z kontem i błyskawicznie oraz bezpiecznie potwierdza dane osobowe. Osoby, które nie mają konta lub nie mają na nim żadnych środków, mogą skorzystać z czeku GIRO (pisaliśmy niedawno: Błyskawiczne pożyczki bez BIK).

Tutaj, aby otrzymać pieniądze, trzeba udać się do oddziału poczty polskiej i wylegitymować się przed urzędnikiem. Jeżeli weryfikacja przebiegnie bez żadnych problemów, firma pożyczkowa tworzy umowę, która przesyła na adres mailowy klienta. Bardzo ważne, aby przed zaakceptowaniem dokumentu, dokładnie się z nim zapoznać. Warto sprawdzić, czy kwoty są takie same, jak były podane na stronie firmy pożyczkowej. Nie należy omijać załączników, tabel czy wykresów.

Sprawdź także: Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych

Dokładana analiza pomoże uniknąć zaskoczenia, gdy parabank naliczy dodatkowe kary czy opłaty. W przypadku pożyczki bez bik na raty załatwianej zdalnie podpis własnoręcznie nie jest potrzeby. W zależności od przepisów obowiązujących w danej firmie wystarczy zdjęcie podpisanego dokumentu lub kod zatwierdzający, przesłany SMS (pisaliśmy: Pożyczki SMS). Akceptacja umowy kończy całą procedurą pożyczkową.

Ostatnim, najważniejszym dla klientów krokiem, jest oczekiwanie na wypłatę pieniędzy. Zazwyczaj przelew wykonywany jest kilka minut później. To kiedy klient otrzyma pieniądze, zależy od banku oraz dnia starania się o pożyczkę. W dni wolne i święta pieniądze cały proces trwa zazwyczaj dłużej, pieniądze trafiają na konto w kolejny dzień roboczy.

Inne metody starania się o pożyczkę bez bik na raty

Nie wszyscy mają zaufanie do nowych technologii i składania wniosków pożyczkowych za pomocą internetu. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, które przyzwyczajone są do innego funkcjonowania. Pozabankowe firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw wszystkim klientem i proponują różne sposoby starania się o pieniądze. Istnieje możliwość złożenia wniosku osobiście, w siedzibie firmy. Aby z tego skorzystać, wystarczy tylko znaleźć oddział parabanku i udać się w godzinach jest pracy.

Firmy pożyczkowe są w każdym większym mieście, dokładne informacje można uzyskać, dzwoniąc na infolinię. Na miejscu, wspólnie w pracownikami, można wybrać optymalną pożyczkę, dopasowaną do swoich potrzeb oraz wypełnić formularz pożyczkowy. Dużym plusem tego rozwiązania jest możliwość bezpośredniej rozmowy z konsultantami, uzyskanie odpowiedzi na wszystkie ważne pytania.

Pożyczki bez BIK na raty
Pożyczki bez BIK na raty

Cały proces pożyczkowy załatwiany jest na jednej wizycie, pracownicy weryfikują klienta, tworzą umowę i jeżeli wszystko przebiega bez zakłóceń, wypłacają pieniądze. Osoby, które mieszkają w małych miejscowościach, gdzie nie ma oddziałów firm pożyczkowych, mogą zaprosić pracownika parabanku do siebie do domu. Cała procedura odbywa się w ten sam sposób, co w biurze.

Klient otrzymuje pieniądze do ręki lub jeśli woli, na konto bankowe. Spłata należności może odbywać się w ten sam sposób, tzn. przedstawiciel odwiedza klienta w wyznaczonym dniu i odbiera należną ratę. Niektóre parabanki umożliwiają wnioskowanie o pożyczkę bez bik na raty telefonicznie. Aby jednak z tego skorzystać, trzeba mieć założone konto w firmie pożyczkowej i być stałym klientem.

Sprawdź także: Pożyczka dla każdego bez odmowy

Jakie źródła dochodu są potrzebne, aby otrzymać pożyczkę dla zadłużonych bez zdolności kredytowe?

Obecnie coraz mniej osób ma stałą umowę o pracę, którą preferują banki. Wiele osób pracuje na innych zasadach, niektórzy nie mają żadnych umów, a ich zarobki ledwo wystarczają na podstawowe potrzeby. Banki nie pomagają takim klientom, dlatego dla osób w trudnej sytuacji finansowej, zadłużonych, bez stałej pracy są pozabankowe firmy pożyczkowe.

Tego typu instytucje są bardziej przychylne, akceptują wiele różnych źródeł dochodu. Dla nich najważniejsze jest to, aby klient spłacał raty. Uznają takie źródła dochodu jak:

  • umowa o pracę na czas próbny,
  • umowy cywilno-prawne, np. zlecenie, umowa o dzieło lub kontrakt,
  • umowa tymczasowa lub na zastępstwo,
  • prace sezonowe, wakacyjne,
  • zasiłek dla bezrobotnych i inne świadczenia (pisaliśmy niedawno: Pożyczka dla bezrobotnych),
  • dochody z najmu domu, mieszkania lub innej nieruchomości,
  • alimenty,
  • renta, zasiłek przedemerytalny lub emerytura,
  • zysk z własnej działalności gospodarczej,
  • prace dorywcze, wykonywane podczas studiów lub nauki,
  • dochody z  pracy za granicą, przelewane na polskie konto itp.

Dzięki temu każdy, kto ma dochód może wnioskować o pożyczkę bez bik na raty i nie musi się obawiać, że wniosek zostanie odrzucony

Pilna pożyczka dla zadłużonych online – kto może ją otrzymać?

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych to produkt łatwo dostępny, ale nie oznacza to, że otrzyma ją każdy, kto złoży wniosek. Każdy parabank ma swoje warunki, które dotyczą m.in. wieku. Aby uniknąć ryzyka odrzucenia wniosku, warto przejrzeć propozycje różnych firm pożyczkowych i dopasować ją do swoich możliwości. Zazwyczaj wymagania, jakie stawiają parabanki swoim klientom to:

  • Wiek – minimum, jakie trzeba mieć, aby starać się o jakąkolwiek pilną pożyczkę online to 18 lat. Ale nie zawsze pełnoletność wystarczy, ponieważ coraz więcej firm pożyczkowych podnosi minimalną granicę wieku, aby zmniejszyć ryzyko niewypłacalności. Zdarzają się parabanki, które rozpatrują wnioski osób, które skończyły 21, 23, a nawet 25 lat. Istnieje również górna granica wieku. W zależności od konkretnej firmy pożyczkowej o pożyczkę bez bik na raty mogą starać się osoby, które nie ukończyły 65,70 lub 75 lat.
  • Posiadanie pełniej zdolności do czynności cywilnoprawnych.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego, choć coraz więcej firmy pożyczkowych udziela pilnych pożyczek online również obcokrajowcom (pisaliśmy niedawno: Szybka chwilówka online). W takim wypadku niezbędna jest posiadanie karty stałego pobytu w Polsce.
  • Adres zamieszkania lub zameldowania na terenie Polski. To ważny wymóg, ale trzeba pamiętać, że w dniu wnioskowania nie trzeba przebywać w kraju. Internet nie ma zasięgu terytorialnego, dlatego wniosek można składać z dowolnego miesiąca na świecie.
Pożyczki bez BIK na raty
Pożyczki bez BIK na raty
  • Numer telefonu komórkowego, który jest potrzeby do ewentualnego kontaktu oraz wysyłania sms z potrzebnymi kodami.
  • Aktywna poczta elektroniczna, pozwalająca na wysyłanie wniosków i umów pożyczkowych.
  • Podanie źródeł dochodu, które pozwolą na regularną spłatę rat.
  • Pospadanie konta w banku polskim, które posłuży do weryfikacji klienta oraz przelania pieniędzy. Należy pamiętać, że konto musi być własnością pożyczkobiorcy, konta wspólne czy firmowe nie są akceptowane.

Osoby, które spełnią wymienione warunki, mogą liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Oczywiście może zdarzyć się, że konkretny parabank będzie miał również inne wymogi. Warto to sprawdzić w regularnie lub dzwoniąc na infolinię.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pożyczki bez BIK na raty?

Wybór idealnej pożyczki, odpowiadającej naszym potrzebom nie jest łatwy. Na rynku działa kilkaset różnych firm pożyczkowych, dlatego można łatwo pogubić się w gąszczu ofert. Nie warto pochopnie podejmować decyzji, bo może okazać się, że na rynku są dużo tańsze produkty. Nowi klienci, którzy wcześniej nie korzystali z pomocy parabanku, mogą zainteresować się pożyczką za darmo, z RRSO zero procent.

To ciekawa propozycja, pożyczkobiorcy spłacają dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyli. Trzeba jednak pamiętać, że spłata rat musi nastąpić w ustalonym terminie. Opóźnienie spowoduje, że zostaną naliczone bardzo wysokie odsetki i kary za zwłokę. Aby wybrać najbardziej opłacalną pożyczkę bez bik na raty, należy sprawdzić takie parametry jak:

  • RRSO, czyli Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania – pokazuje, ile faktycznie wynoszą rzeczywiste koszty pożyczki, uwzględnia wszystkie opłaty.
  • Pozaodsetkowe koszty zobowiązania – to m.in. opłata przygotowawcza, rejestracyjna czy prowizja. Ich wysokość nie może przekroczyć 25 proc. pożyczonej kwoty oraz 30 proc. tej sumy w ujęciu rocznym.
  • Maksymalna wysokość odsetek – zgodnie z ustaleniami Kodeksu cywilnego jest to dwukrotność odsetek ustawowych obliczonych jako suma stopy referencyjnej NBP, która obecnie wynosi1,5 proc. i 3,5 proc.
  • Maksymalne odsetki za opóźnienie w spłacie pożyczki – nie mogą przekraczać dwukrotności odsetek ustawowych za opóźnienie, obliczanych jako suma stopy referencyjnej.
  • Minimalna oraz maksymalna suma zaciągnięcia pożyczki – warto sprawdzić w regulaminie, na jaką pożyczkę można liczyć i ile wynosi okres spłaty.
  • Prowizje i opłaty dodatkowe – to ważny element, ponieważ parabanki mogą dowolnie je ustalać.
  • Wysokość miesięcznej raty – aby ją obliczyć, można skorzystać z kalkulatora, dostępnego na stronie. Rata powinna być dopasowana do możliwości pożyczkobiorcy.
  • Możliwość i opłaty związane z wydłużeniem terminu spłaty – nigdy nie wiadomo, co przyniesie los, dlatego warto zorientować się, czy można zmienić okres kredytowania.
  • Opłaty i kary wynikające z nieterminowej spłaty pożyczki.

Aby ułatwić sobie wybór pożyczki na raty bez BIK, warto skorzystać z rankingów lub kalkulatorów pożyczkowych. To darmowe, bardzo przydatne narzędzie, dzięki którym można sprawdzić interesujące nas parametry i wybrać najkorzystniejszy produkt. Co ważne, rankingi skupiają tylko legalnie działające, bezpieczne parabanki.

Pożyczki bez BIK na raty
Pożyczki bez BIK na raty

Jak wybrać bezpieczną firmę pożyczkową?

Obecnie ryzyko trafienia na firmę pożyczkową, która działa nielegalnie, jest znikome, ale oczywiście warto się zabezpieczyć i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Na początku swojej działalności firmy pożyczkowe nie cieszyły się dobrą sławą. Działały na pograniczu prawa, nikt nie kontrolował ich pracy, dlatego mogły dowolnie ustalać opłaty.

Pisaliśmy również: Pożyczki chwilówki, kredyty na dowód

Sytuacja jednak uległa zmianie i obecnie działania firm pożyczkowych są regularnie kontrolowane. Są zobowiązane do przestrzegania przepisów Ustawy o kredycie konsumenckim, Kodeksu cywilnego, ustawy antylichwiarskiej, norm KNF oraz zaleceń Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Koszty pożyczkowe muszą ustalać również zgodnie z zaleceniami. Aby jednak mieć pewność, że firma działa legalnie, warto sprawdzić kilka elementów, tzn.

  • Sprawdzić, czy na stronie internetowej zostały podane takie dane jak NIP, REGON, KRS, adres siedziby, telefon na infolinię. Warto tam zadzwonić i sprawdzić, czy odbierze przedstawiciel parabanku. Dane na stronie internetowej muszą być takie same, jak w otrzymanej umowie pożyczkowej. Warto na to zwrócić uwagę.
  • Sprawdzić, czy numery ewidencyjne znakują się bazie CEIDG, KRS i GUS oraz rejestrze  Komisji Nadzoru Finansowego.
  • Zapoznać się z opiniami osób, które korzystały z pożyczki bez bik na raty. Można popytać znajomych, a jeżeli nikt z naszego otoczenia nie zaciągał pożyczek online, poszukać oponie na formach tematycznych czy w mediach społecznościowych.
  • Zwrócić uwagę, czy strona internowane parabanku jest zabezpieczona i szyfrowana. Świadczy o tym kłódka na pasku adresu.

Osoby zaciągające pożyczki bez bik na raty

Pożyczki bez sprawdzania baz pożyczkowych cieszą się dużym zainteresowaniem, regularnie rośnie grupa osób, która z nich korzysta. Oczywiście główną grupę stanowią osoby zadłużone, widniejące w BIK-u, ale nie tylko one korzystają z tego rozwiązania. Wśród klientów są również:

  • Osoby młode, które jeszcze nie zdążyły wyrobić sobie żadnej historii kredytowej i z tego względu nie są wiarygodne dla banków.
  • Osoby bezrobotne, zarówno z prawem dla zasiłku, jak i bez żadnych świadczeń.
  • Emeryci i renciści, których dochody są niskie i nie pozwalają wnioskować o kredyt bankowy.
  • Studenci, którzy nie pracują na stałe, a potrzebują pożyczyć pieniądze.
  • Osoby pracujące na różnego typu umowy np. cywilno-prawne, które nie są lubiane przez banki.
  • Osoby pracujące za granicą.

Mocne i słabe strony pożyczek bez bik na raty

Nie ma idealnej pożyczki, spełniającej oczekiwania wszystkich klientów. Każdy pożyczkobiorca oczekuje czegoś innego, ale pożyczki online bez sprawdzania baz są lubiane. Osoby, które z nich skorzystały, wymieniają liczne zalety tego rozwiązania. Jest to m.in.:

  • Duża dostępność – z pożyczek online bez biku mogą korzystać osoby zadłużone, bez pracy, w trudnej sytuacji finansowej, które nie mogą liczyć na pomoc banków.
  • Proste zasady – firmy pożyczkowe muszą umieszczać regulaminy i dokładne informacje o pożyczkach, dzięki czemu każdy klient wie, jakiej raty może się spodziewać.
  • Wygoda – wnioski można składać w dowolny, dopasowany do swoich potrzeb sposób, o każdej porze dnia i nocy.
  • Formalności ograniczone do minimum – wnioskując o pożyczkę online bez baz, nie trzeba przedstawić zaświadczeń od pracodawców, PIT-ów itp. Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty (pisaliśmy niedawno: Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń).
Pożyczki bez BIK na raty
Pożyczki bez BIK na raty
  • Szybki przelew – pieniądze z pożyczek online można otrzymać w tym samym dniu, w którym składany jest wniosek.
  • Brak potrzeby podawania celu pożyczki – klienci firm pożyczkowych nie muszą tłumaczyć się, na jaki cel będą wykorzystane pieniądze. Ważne jest jedynie to, aby raty były spłacane w terminie.

Plusów pożyczek bez biku na raty jest bardzo dużo. Największym minusem są wyższe koszty, spowodowane ryzykiem, jakie ponoszą firmy pożyczkowe, a także małe możliwości negocjacji warunków umowy oraz niskie kwoty, które nie zawsze są w stanie zaspokoić potrzeby klientów.

Sprawdź także: Chwilówka bez BIK

Pożyczki bez BIK na raty to często jedyna dostępna oferta dla zadłużonych. Mimo że nie są idealnym rozwiązaniem, to często pozwalają wyjść z opresji i pozwalają wyjść z kłopotów finansowych. Ważne jednak, aby korzystać z nich tylko wtedy, gdy nie ma innego rozwiązania. Ratalne pożyczki online bez baz powinny być wykorzystywane na ważne cele, nie mogą służyć zaspakajaniu zachcianek.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.