Pożyczki bez zatrudnienia to nierzadko jedyna szansa dla osób, które straciły pracę, a mają zobowiązania finansowe. Tyle, że osoby bez stałych dochodów mogą mieć problem z uzyskaniem wsparcia finansowego w postaci pożyczki czy kredytu. Banki, a nawet parabanki preferują jednak pożyczkobiorców ze stałymi dochodami.
Nie oznacza to jednak, że pożyczki dla bezrobotnych są nieosiągalne – one są osiągalne, ale na nieco innych niż tradycyjne pożyczki warunkach (pisaliśmy m.in. Pożyczki na oświadczenie online).
Utrata pracy to przykre, mające wiele niekorzystnych konsekwencji zjawisko. Niestety, w obecnych czasach nikt nie może być pewien, że utrzyma stanowisko. Sytuacja nie jest stabilna, panuje wysokie bezrobocie, a sytuacje pogarsza stan epidemiologiczny, utrzymujący się już od ponad roku. Ludzie często tracą pracę z dnia na dzień, czasami firma zawiesza swoją działalność, bankrutuje, w innym wypadku szef, aby utrzymać się na powierzchni, musi ograniczyć etaty i zwolnić część pracowników.
Utrata pracy to poważny problem, który wpływa na całe życie, dla wielu osób oznacza utratę źródła utrzymania. Brakuje pieniędzy na codzienne potrzeby, opłaty, regularne spłaty zobowiązań. Niestety znalezienie nowego zatrudnienia nie jest łatwe, a zasiłek dla bezrobotnych nie wystarcza na wszystkie potrzeby. Dla wieku osób ratunkiem w okresie szukania pracy są pożyczki, ale tu rodzi się kolejny problem.
Bezrobotni nie mają dużego wyboru. Banki nie są przychylne, pozostają jedynie instytucje finansowe. Pożyczkę bez zatrudnienia można otrzymać, ale trzeba wiedzieć, kto ich udziela i jak je znaleźć. Nigdy nie wiadomo, czy nie znajdziemy się w sytuacji, gdy będą nam potrzebne.
Gdzie można starać się o pożyczkę nie mając zatrudnienia?
Miejscem, do którego idzie większość osób, potrzebujących pożyczki są banki. To instytucje, które działają według ściśle określonych reguł, są bezpieczne, regularnie kontrolowane, a odsetki, które narzucają, nie są wysokie. Banki oferują wiele różnorodnych produktów finansowych, ale mają jedną zasadniczą wadę. Na kredyt lub pożyczkę mogą liczyć jedynie osoby, które mają stabilną sytuację finansową, pracują, najlepiej na umowę o pracę na czas nieokreślony.
Sprawdź także: Kredyt na firmę jednoosobową
Aby otrzymać kredyt w banku, trzeba spełnić wiele wymogów, przedstawić szereg dokumentów, m.in. zaświadczenie o zatrudnieniu, wystawione przez pracodawcę oraz wyciągi z konta bankowego z ostatnich kilku miesięcy. Wniosek kredytowy może złożyć osoba, która jest pełnoletnia, ma pozytywną historię kredytową oraz odpowiednią zdolność kredytową. Banki, obliczając zdolność kredytową, biorą pod uwagę wiele parametrów.
Rozpatrywana jest wysokość otrzymywanych dochodów, miejsce zatrudnienia, sytuacja rodzinna, ilość osób zamieszkujących w gospodarstwie domowym, miesięczne wydatki, zawód, wykształcenie. Niestety, wiele osób nie przechodzi pozytywnie weryfikacji. W przypadku braku pracy można być pewnym, że banki nie przyznają pożyczki. Jakie są inne możliwości?
Osoby bezrobotne mogą szukać pomocy u rodziny lub bliskich znajomych, ale w dzisiejszych czasach mało kto ma poduszkę finansową i może pomóc innym. Kolejną opcją są pozabankowe firmy pożyczkowe, które mają dużo mniejsze wymogi niż banki. To rozwiązanie, z którego mogą korzystać osoby w kiepskiej sytuacji finansowej, bezrobotne, niemające stałego źródła utrzymania.
Pożyczki bez zatrudnienia są łatwe do otrzymania, nie wymagają składania dużej ilości dokumentów, a cały proces od złożenia wniosku do otrzymania pieniędzy trwa bardzo krótko, najczęściej zamyka się w ciągu jednego dnia. Gdzie można starać się o pożyczki bez zatrudnienia, czy mogą otrzymać je wszyscy, którzy złożą odpowiedni wniosek? Jak zaciągnąć taką pożyczkę, aby była ona bezpieczna?
Pisaliśmy m.in. Konsolidacja chwilówek
Oferty pożyczki bez zatrudnienia – co to jest?
Pożyczki bez zatrudnienia to produkty finansowe, oferowane przez działające na rynku pozabankowe firmy pożyczkowe. Firmy te, podobnie jak banki, zajmują się pożyczaniem pieniędzy, ale działają na nieco innych warunkach. Ich działanie regulują przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy o kredycie konsumenckim oraz ustawy antylichwiarskiej, nadzorowane są przez Komisję Nadzoru Finansowego.
Świadczą usługi dla osób, które nie mają szans na otrzymanie kredytu czy pożyczki w banku. Pożyczki dla bezrobotnych zawierane są na określony czas, strony ustalają w umowie warunki i czas spłaty. W przeciwieństwie do kredytów bankowych, chwilówki i inne szybki pożyczki online trzeba najczęściej spłacić jednorazowym przelew, po 30,45 lub 60 dniach od otrzymania pieniędzy.
Tego typu pożyczki udzielane są zazwyczaj na niewielkie kwoty, zaczynające się do 100 zł, kończąc na 5000 zł. Pożyczki można otrzymać szybko, bez zbędnych formalności (pisaliśmy m.in. Pożyczka online w 15 minut).
Kto może korzystać z pożyczek bez zatrudniania?
Oferty pożyczki dla bezrobotnych, jak sama nazwa mówi, skierowane są dla osób bezrobotnych, bez stałego zatrudnienia. Mogą z nich korzystać zarówno osoby, które straciły pracę niedawno, jak również ci, którzy od wielu miesięcy szukają zatrudnienia. Z szybkich pożyczek online mogą korzystać osoby pobierające zasiłek, ale także, ci którzy nie korzystają z pomocy.
Czytaj także: Szybkie pożyczki pozabankowe bez formalności
Oczywiście bezrobotnie to nie jedyna grupa osób, korzystająca z usług pozabankowych firm pożyczkowych. Oferta skierowana jest dla wszystkich, którzy nie są w stanie udokumentować źródła dochodów. Z pożyczek online bez weryfikacji mogą korzystać:
- Bezrobotni, utrzymujący się z zasiłków, nie mający zdolności kredytowej,
- Osoby bez stałego zatrudnienia, pracujące dorywczo,
- Osoby pracujące na umowę zlecenie lub umowę o dzieło,
- Osoby, które pracują „na czarno”, bez umowy (pisaliśmy m.in. Szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej),
- Osoby pracujące za granica,
- Studenci, których źródłem utrzymania jest praca dorywcza lub stypendium,
- Emeryci i renciści, których dochód oraz wiek jest przeszkodą w staraniu się o kredyt bankowy (pisaliśmy m.in. Pożyczki dla emerytów i rencistów).
Pożyczki bez zatrudnienia to produkt, z którego mogą również korzystać freelancerzy, osoby z długami oraz młodzi ludzie, którzy nie zdążyli jeszcze stworzyć pozytywnej historii kredytowej, nie mają również odpowiedniej zdolności kredytowej (pisaliśmy m.in. pilna pożyczka dla zadłużonych).
Czy pożyczki bez zatrudnienia są bezpieczne?
W przeciągu ostatnich kilkunastu lat firmy pożyczkowe zostały objęte przepisami i musiały dostosować się od obowiązujących ich wymogów. Wczesnej zaciąganie pożyczek było mocno ryzykowne. Firmy stosowały nieuczciwe praktyki, odsetki i całkowity koszt pożyczki był bardzo wysoki, a spóźnienie w płatności oznaczało wizytę firmy windykacyjnej. Obecnie każdy parabank musi przestrzegać prawa.
Sprawdź także: Kredyt na pesel
Po wejściu w życie przepisów poodsetkowe koszty pożyczki nie mogą również być wyższe niż 25 % całkowitej kwoty kredytu lub 30 % iloczynu całkowitej kwoty. Oczywiście to nie oznacza, że nie można natknąć się na firmę oszusta, która zamiast udzielaniem pożyczek, zajmuje się naciąganiem osób w trudnej sytuacji lub wyłudzaniem danych osobowych. Aby nie popaść ofiarą naciągaczy, trzeba dokładnie sprawdzić wybrany parabank. Jest kilka czynności, które należy zrobić, tzn.:
- Sprawdzić, czy dane firmy tj. NIP, REGON, adres siedziby itp. są takie same na stronie internetowej, jak na umowie pożyczkowej,
- Potwierdzić, czy firma widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej,
- Sprawdzić, firmę w Komisji Nadzoru Finansowego lub u pośrednika kredytowego. Jeżeli parabank widnieje na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego lepiej zrezygnować z jego usług. Oznacza to, że toczy się wobec niego postępowanie.
- Poszukać opinii osób, które już korzystały z pożyczek. Warto wejść na fora tematyczne, sprawdzić informacje w mediach społecznościowych oraz opinie w goglach.
- Wybrać firmę, która istnieje już kilka lat, jest znana, z jej usług korzysta spora grupa osób, a całkowity koszt pożyczki jest znany z góry.
Czerwona lampa powinna zapalić się w głowie, gdy firma pożyczkowa nalicza wysokie opłaty za przygotowanie umowy, prowizja, ubezpieczenie, a wysokość odsetek maksymalnych w umowie, która nie może być wyższa niż dwukrotność odsetek ustawowych. Sygnałem alarmowym mogą być również dziwne wymogi, tzn. przelanie na konto bankowe określonej kwoty, unikanie przekazania umowy czy brak możliwości skontaktowania się z firmą telefonicznie. Tak się może zdarzyć, jeśli natkniemy się na nieuczciwą pożyczkę pozabankową.
Pisaliśmy m.in Tanie pożyczki pozabankowe bez weryfikacji)
Co zrobić, aby otrzymać pożyczkę bez zatrudnienia?
Pozabankowe firmy pożyczkowe udzielają pożyczek osobom o różnym statusie majątkowym, ale na pieniądze mogą liczyć osoby, które spełnią określone warunki. Ważne jest obywatelstwo polskie oraz określony w umowie wiek. Aby otrzymać pieniądze trzeba mieć ukończone 18 lat. Niektóre parabanki ustalają wyższą granicą i pożyczkobiorcy muszą mieć skończony 21 lub 24 rok życia.
Niektóre firmy zabezpieczają się dodatkowo i ustalają również górną granicę wieku. Najczęściej odrzucane są wnioski osób, które mają więcej niż 75 lat. Nie jest to jednak norma i wiele parabanków ma również dużo starszych klientów. Aby sprawdzić, jakie warunki ma dana firma, najlepiej wejść na jej stronę internetową i zapoznać się z regulaminem.
Warunkiem koniecznym do otrzymania pożyczki jest posiadanie aktywnego numeru telefonu, poczty elektronicznej oraz konta bankowego. Ważne jest również źródło utrzymania. Oczywiście nie musi to być umowa o pracę. Pożyczki bez zatrudnienia można otrzymać na podstawie:
- umowy o pracę na czas próbny,
- zasiłku dla bezrobotnych,
- najmu nieruchomości,
- umowa zlecenie, umowa dzieło lub kontrakt,
- świadczeń rodzinnych i alimentów,
- zasiłku pielęgnacyjnego i opiekuńczego,
- świadczenia rentowego, emerytalnego i zasiłek przedemerytalnego,
- działalności gospodarczej i rolniczej,
- zarobków podczas studiów,
- dochodów z zagranicy przelewanych na polskie konto bankowe.
Trzeba jednak pamiętać, że każda firma może mieć swoje wymogi, dlatego trzeba sprawdzić, które źródła utrzymania pozwalają starać się o pożyczkę.
Jak złożyć wniosek o pożyczkę bez zatrudnienia?
Wiele osób, pozostających bez pracy nie wiem, że może starać się o pożyczkę. Oczywiście jest to możliwe, ale trzeba wybrać odpowiednią firmę, która zajmuje się tego typu usługami. Proces wnioskowania nie różni się niczym szczególnym od starania się o chwilówkę czy pożyczkę bez weryfikacji. Wystarczy znaleźć firmę pożyczkową, a jest to bardzo proste. W internecie ogłasza się wiele parabanków, należy wpisać w wyszukiwarkę pożyczka bez zatrudnienia.
Pisaliśmy m.in. Pożyczka bez udokumentowanych dochodów
Pojawią się setki ofert, ale nie warto podejmować pochopnej decyzji pożyczkowej. Aby ułatwić sobie wybór, można skorzystać z bezpłatnych porównywarek pożyczek. Tego typu narzędzia stanowią bardzo duże ułatwienie. Zawierają aktualne oferty, działają na zasadzie algorytmów i umożliwiają szybkie porównanie wielu ofert. Za pomocą rankingów można sprawdzić takie informacje jak:
- całkowity koszt pożyczki,
- wysokość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania),
- minimalna i maksymalna kwota pożyczki,
- ilość możliwych rat,
- czas oczekiwania na pieniądze,
- wysokość raty miesięcznej,
- warunki przyznawania pożyczek,
- doświadczanie firmy pożyczkowej,
- minimalny i maksymalny wiek pożyczkobiorcy,
- opinie o firmie pozabankowej.
Porównywarki pomagają oszczędzić czas i podjąć optymalną decyzję. Aby złożyć wniosek o pożyczkę, nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy sprzęt komputerowy z dostępem do internetu. Sam proces jest bardzo łatwy, strony firm pożyczkowych zostały tak skonstruowane, aby z ich obsługą poradziły sobie nawet osoby, które nie mają styczności z nowymi technologiami.
W razie problemów można zadzwonić na infolinię, a konsultanci podpowiedzą, co należy zrobić. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą iść bezpośrednio do siedziby firmy lub złożyć wniosek telefonicznie. Jest wiele możliwości, z których można korzystać. W celu wypełnienia wniosku należy przygotować dowód osobisty i podać następujące informacje:
- Imię i nazwisko wnioskodawcy,
- Adres zamieszkania,
- Numer dowodu osobistego,
- Data ważności dowodu osobistego,
- Numer PESEL,
- Adres poczty elektronicznej,
- Aktywny numer telefonu,
- Numer konta bankowego, na które będą miały być przelane pieniądze.
Najczęściej firmy pożyczkowe proszą o złożenie oświadczenie o przybliżonych dochodach. Trzeba pamiętać, że oświadczenie nie ma służbowego charakteru, można złożyć je ustnie lub w formie pisemnej. Nie wymagane są pieczątki i oficjalna forma. Aby zweryfikować tożsamość, firmy wymagają przesłania skanu lub zdjęcie pierwszej i drugiej strony dowodu osobistego oraz zrobienia przelewu weryfikacyjnego (pisaliśmy m.in. Pożyczka chwilówka bez dochodów).
Sprawdź także: Chwilówka 100 zł
Z konta podanego w formularzu, trzeba przelać niską kwotę, najczęściej 1 zł. To potwierdzenie dla banku, że pożyczkobiorca jest tym, za kogo się podaje. Pieniądze są zwracane. Jeżeli wszystko jest wypełniane poprawnie, firma podejmuje decyzje, która jest z reguły pozytywna. Na konto klienta wysyłana jest umowa. Należy ją dokładnie przeczytać, zapoznać się z informacjami, również tymi pisanymi małym druczkiem i jeżeli wszystko jest w porządku, podpisać.
Nie ma potrzeby składania podpisu własnoręcznego. Wystarczy podać kod, który zostanie przesłany SMS. Jego wpisanie oznacza, że klient podpisał umowę i w tym momencie można przelać mu pieniądze. Czas, w jakim pożyczona suma trafi na konto, jest zależne od pracy banku. Najszybciej pożyczki przelewane są w dni robocze, w godzinach rannych i popołudniowych. Najdłużej na pieniądze będą musiały czekać osoby, które składają wniosek w dni wolne i w godzinach nocnych.
Pożyczki bez umowy o pracę – jakie mają zalety?
Nikt nie chciałaby się znaleźć w sytuacji, gdy pożyczki na dowód bez umowy o pracę będzie koniecznością, ale w życiu nic nie jest pewne. Pracę można stracić z dnia na dzień, bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi. W takiej sytuacji najtrudniej mają osoby, które są jedynymi żywicielami rodziny. Bez stałego dochodu trudno otrzymać rodzinę, kupić jedzenie, zadbać o podstawowe potrzeby.
Dla takich osób pożyczki bez zatrudnienia są często jedynym wybawieniem. To rozwiązanie, które ma wiele zalet, pozwala odbić się od dna i zdobyć środki na utrzymanie. Inne korzyści, jakie można wymienić to:
- Wysoka przyznawalność – pożyczki bez umowy o pracę mogą otrzymać osoby bez stałego zatrudnienia, bezrobotne, a także zadłużone czy widniejące w bazach dłużników czy rejestrach dłużników. Większość wniosków pożyczkowych przechodzi pozytywną weryfikację i osoby bezrobotne dostają wyczekiwane pieniądze.
- Wygoda przy składaniu wniosku – o pożyczkę dla bezrobotnych online można starać się bez wychodzenia z domu. Wystarczy komputer, internet i już można składać wniosek. Można to zrobić o każdej porze dnia i nocy, przez wszystkie dni w roku. Nie ma potrzeby szukania siedziby firmy, stania w kolejkach, dopasowywania terminów. Sam termin spłaty pożyczki można dopasować do swoich możliwości finansowych.
- Mała ilość formalności – banki wymagają ogromu dokumentów, pozabankowe firmy pożyczkowe udzielają kredytów szybko, sprawnie, oczekując jedynie przedstawienia dowodu osobistego.
- Błyskawiczna decyzja kredytowa – osoby w trudnej sytuacji finansowej najczęściej nie mają czasu, aby kilka tygodni czekać na decyzje kredytową. Parabanki wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom i decyzja wydawana jest najczęściej w tym samym dniu, w którym został złożony wniosek.
- Jasne warunki umowy – minęły już czasy, kiedy parabanki miały trudne do zrozumienia umowy, pełne niedomówień, utrudniające spłatę pożyczki. Obecnie prawo nakazuje, aby wymienione instytucje działały według określonych zasad. Konieczne jest udostępnienie klientom regulaminu oraz polityki prywatności. Obowiązkiem jest również informowanie o RRSO, wszystkich warunkach umowy, całkowitych kosztach oraz konsekwencjach, jakie grożą za opóźnienia w spłacie rat i jakie są konsekwencje za opóźnioną spłatę pożyczki.
- Kwota pożyczki dopasowana do potrzeb – najczęściej pożyczki dla bezrobotnych online udzielane są na niskie kwoty, ale osoby sprawdzone, które wielokrotnie pożyczały pieniądze i dokonywały regularnych spłat, mogą liczyć na większe kwoty i atrakcyjne warunki kredytowania.
- Brak konieczności udokumentowania wydatków – banki wymagają, aby klienci dokumentowali wydatki, zbierali faktury, firmy pozabankowe nie mają takich wymagań. Bezrobotni mogą wydać pieniądze na dowolny cel. Dla parabanków ważna jest terminowa spłata, a nie to, na co pożyczka została spożytkowana. Instytucje pozabankowe nie zwracają na to uwagi.
- Atrakcyjne promocje dla nowych klientów – firmom pożyczkowym zależy na nowych klientach, dlatego zachęcają i proponują korzystne warunki umowy. Osoby bez pracy, które pierwszy raz biorę pożyczkę w konkretnym parabanku, mogą liczyć na zerowe odsetki. Spłacają dokładnie taką kwotę, jaką pożyczyły. Oczywiście jest ważny warunek, a mianowicie spłata musi odbyć się w terminie. W przeciwnym wypadku naliczane są wysokie odsetki.
Pożyczki dla bezrobotnych online – o czym trzeba pamiętać?
Pożyczki bez umowy o pracę to rozwiązanie, które pomaga wielu osobom, ale nie jest idealne. Parabanki – instytucje pozabankowe muszą na czymś zarobić, ponoszą również duże ryzyko, dlatego pożyczki są dużo droższe niż podobne produkty finansowe oferowane przez banki. Trzeba być ostrożnym i pilnować regularnej spłaty, ponieważ parabanki szybko naliczają karne odsetki oraz korzystają z pomocy windykatorów (pisaliśmy m.in. Pożyczka z komornikiem).
Minusem są kwoty, które są zazwyczaj niskie, nie przekraczają 5 tys. zł, a to nie zawsze wystarczy, aby zaspokoić wszystkie potrzeby. Krótki jest również okres kredytowania. Jeżeli osoba bezrobotna nie znajdzie pracy, może mieć problem ze spłatą. W takiej sytuacji można łatwo wpaść w spiralę zadłużenia.
Bezrobotni, decymując się na pożyczki pozabankowe, muszą liczyć się z tym, że będą musieli ją w określonym czasie zwrócić. Pożyczka bez zatrudnienia jest dobrą opcją tylko wtedy, gdy pożyczkobiorca będzie w stanie regularnie spłacać zobowiązanie. Parabanki bywają bezlitosne i najczęściej nie są chętne do negocjacji (pisaliśmy m.in. Czy można dostać kredyt bez umowy o pracę).
Czy bezrobotni powinni decydować się na szybkie pożyczki pozabankowe bez weryfikacji?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda sytuacja jest inna, trzeba rozważyć różne czynniki, przeanalizować dostępne możliwości. Bezrobotni mają odmienne sytuacje rodzinne, niektórzy są samotni, inni mają na utrzymaniu rodziny i dzieci. To głównie od tego zależy, czy dana osoba powinna korzystać z pożyczki bez zatrudnienia. Bardzo ważny jest fakt, czy bezrobotny będzie w stanie spłacać raty.
Jeżeli nie, lepiej zrezygnować z usług parabanków, bo na pewno nic dobrego z tego nie wyjdzie. W dobrej sytuacji są osobę bez pracy, ale utrzymujące się z innych regularnych źródeł, np. stypendiów, darowizn, alimentów, z dywidend z posiadanych akcji. Dla nich spłata pożyczek online nie powinna stanowić dużego problemu.
Osoby, które mają regularny dochód, mogą wziąć pożyczkę na większy wydatek, np. remont, naprawę samochodu, zakup lodówki, a potem stopniowo ją spłacać. W podobnej sytuacji są osoby pracujące na czarno, które od lat mają pracodawcę, ale nie podpisują z nim umowy. W najgorszej sytuacji są osoby, które nie mają żadnej pracy ani żadnego innego źródła utrzymania. Nawet jeżeli parabank przyzna im pożyczkę, to powinni z niej zrezygnować.
Prywatne pożyczki dla bezrobotnych
Osoby bez pracy mają jeszcze inną możliwość pożyczenia pieniędzy. Są to tzw. pożyczki prywatne, czyli umowa między osobą prywatną a bezrobotnym, czyli pożyczkobiorcą. Tego typu oferty pojawiają się dość często, ale trzeba na nie bardzo uważać. Z reguły są próbą oszustwa, wyłudzenia pieniędzy i danych osobowych. Prywatne pożyczki nie podlegają takim przepisom jak kredyty bankowe i usługi w parabankach, dlatego mogą być udzielane na dowolnych zasadach.
Często wiążą się z wysokimi odsetkami, prowizjami lub dodatkowymi opłatami. Nie jest to najlepsze rozwiązania, osoby, które się na nie zdecydują, muszą dokładnie zapoznać się z umową, szczegółowo przeanalizować każdy punkt. To ostateczne rozwiązania dla tych, którym parabanki odmówiły przyznania pożyczki.
Co zrobić, aby bez problemów spłacać pożyczkę bez zatrudnienia?
Każdy kredyt, chwilówka czy pożyczka na dowód bez umowy o pracę wymaga spłaty. Zaciągając pożyczkę, trzeba rozważyć dokładnie swoją sytuację finansową i spróbować wdrożyć plan, ułatwiający spłatę zobowiązania. Pierwsze co należy zrobić, to rozejrzeć się za nową pracą. Gdy nie ma wolnych stanowisk w swoim zawodzie, warto pomyśleć o przebranżowieniu. Urzędy pracy oferują darmowe kursy, pozwalające zdobyć nowe kwalifikacje.
Czasami warto zgłosić się do pracy, która nie jest spełnieniem marzeń, ale pozwala zarobić na utrzymanie. Z czasem można szukać atrakcyjniejszego zatrudnienia. Można pomyśleć o emigracji zarobkowej. W wakacje można znaleźć dobrze płatną pracę w miejscowość turystycznych. To kolejna opcja do rozważenia. Ważne, aby nie poddawać się i mimo kilku niepowodzeń, nie ustawać w szukaniu nowej drogi zawodowej.
Pożyczki dla bezrobotnych bez BIK i KRD
Należy dokładnie przeanalizować wydatki, zrezygnować z zakupu rzeczy, które nie są niezbędne. W domu warto postarać się zmniejszyć rachunki za prąd czy wodę. Trzeba pamiętać o gaszeniu światła, zakręcaniu wody itp. To pozwoli zaoszczędzić, a przy okazji przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Jak widać z powyższego artykułu, bezrobotni mogą otrzymać pożyczki, ale muszą zdecydować się na usługi instytucji pozabankowych.
Większość działających na rynku firm nie sprawdza faktu zatrudnienia klienta, ważne są jedynie regularne wpływy na konto. Pożyczki bez zatrudnienia można załatwić całkowicie online, bez wychodzenia z domu. Warunkiem jest określone kryterium wiekowe, obywatelstwo polskie oraz rachunek bankowy. To wystarczy, aby otrzymać pieniądze i przeznaczyć je na ważne cele.