| .
14 marca 2021 15:34

Darmowe porady prawne Olsztyn

Darmowe porady prawne Olsztyn – jesteś z Olsztyna albo okolic i poszukujesz fachowej, nieodpłatnej pomocy prawnej i interesuje Cię bezpłatna pomoc prawna? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z wykazem, jaki przygotowaliśmy poniżej. Zawiera on listę instytucji państwowych i niepaństwowych, które zajmują się świadczeniem nieodpłatnej pomocy prawnej. To, że świadczą one nieodpłatną pomoc prawną nie oznacza, że nie jest to pomoc profesjonalna i rzetelna. Pomocy prawnej we wskazanych instytucjach udzielają prawnicy z doświadczeniem i nie

zbędną wiedzą, nie musisz zatem obawiać się, że Twoją sprawą zajmie się ktoś bez odpowiedniego przygotowania. Nie każdy ze wskazanych podmiotów świadczy usługi typu telefoniczna pomoc prawna, niemniej w każdym z nich możesz liczyć na doradztwo w interesującej Cię sprawie. Aby skorzystać z usług darmowego doradztwa prawnego najlepiej najpierw zadzwonić do wybranej instytucji, umówić się na spotkanie, na którym będziesz mógł przedstawić swoją sprawę i swój problem prawny.

Pamiętaj, nie musisz ponosić kosztów płatnego doradztwa, skorzystaj w pierwszej kolejności z usług nieodpłatnej pomocy prawnej, a dopiero potem, jeśli okaże się, że Twoja sprawa jest stosunkowo skomplikowana albo grozi Ci wysoka odpowiedzialność, poszukaj odpowiedniej kancelarii prawnej.

Darmowe porady prawne Olsztyn:

 • Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie, ul. Kopernika 29/1, tel. 89 679 88 00
 • Studencka Poradnia Prawna, ul. Knosały 3/5, budynek B, pok. 19
 • Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Pl. Bema 5, pok. 14, tel. 89 523 28 83
 • Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Olsztynie, ul. Dąbrowszczaków 10, tel. 89 527 27 65
 • Federacja Konsumentów Oddział w Olsztynie, ul. 1 Maja 13, tel. 89 535 21 16
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie PCPR Olsztyn, Plac Bema 5, tel. 89 535 32 18
 • Punkt Konsultacyjny Projektu Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Tarasa Szewczenki 1
Podziel się

Dodaj komentarz

Zobacz komentarze

 • Pytanie: Pracuje w firmie juz 6 lat i wszyscy dostaliśmy wypowiedzenia umowy w czesci dotyczącej miejsca wykonywania pracy w Olsztynie i dostałem trzymieśięczne wypowiedzenie . Przyczyną wypowiedzenia jest reorganizacja oddziału w Olsztynie i Kętrzynie połączenie tych oddziałów z siedzibą w Kętrzynie. Oni proponują prace w Kętrzynie to znaczy że musiałbym dojeżdżać około 100 km.Mam do 15.11. 2020 dać odpowiedz czy przyjmuje takie warunki ,jeżeli nie zgodzę się na te warunki to automatycznie zostanie rozwiązanie umowy.Mam pytania czy tak można rozwiązać umowę i jak nie przyjmę tych warunków to czy ja dostane świadectwo pracy gdzie zostanie wpisane mi wypowiedzenie za porozumieniem stron i czy należy się odprawa. Proszę o pomoc.

  Cancel reply

  Dodaj komentarz

  • Dzień dobry

   Jeśli nie przyjmie Pan warunków z wypowiedzenia zmieniającego, umowa o pracę rozwiąże się z upływem okresu wypowiedzenia. Skoro pisze Pan, że do 15 listopada musi dać znać, to zakładam, że obowiązuje Pana miesięczny okres wypowiedzenia, a więc umowa o pracę rozwiąże się z dniem 30 listopada. W świadectwie pracy zostanie wskazany tryb - rozwiązanie za wypowiedzeniem (art. 30 par. 1 pkt 2 kodeksu pracy). Natomiast co do tego, czy należy się odprawa dla zwalnianego pracownika, to wszystko zależy, czy zakład pracy zatrudnia do czy powyżej 20 osób - jeśli powyżej, odprawa będzie, bo zwolnienie, do którego dojdzie wobec nieprzyjęcia wypowiedzenia zmieniającego jest zwolnieniem z art. 10 ust. 1 ustawy o zwolnieniach grupowych.

   Cancel reply

   Dodaj komentarz

Ostatnie wpisy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Czytaj więcej