Reklama

darmowe porady prawne
| .
14 marca 2021 15:33

Darmowe porady prawne Poznań

Darmowe porady prawne Poznań – wykaz miejsc i instytucji, oferujących bezpłatne porady prawne w Poznaniu. Jeśli jesteś z Poznania albo mieszkasz w najbliższej okolicy, interesuje Cię możliwość pozyskania nieodpłatnej porady prawnej, potrzebujesz konsultacji prawnych i pomocy w przygotowaniu pisma procesowego, koniecznie przejrzyj poniższy wykaz i skorzystaj z oferty doradczej jednej ze wskazanych instytucji. Instytucje te świadczą nieodpłatną pomoc prawną na rzecz mieszkańców Poznania.

Nie w każdej z nich uzyskasz darmowe porady prawne przez telefon. Nierzadko konieczne będzie zorganizowanie i umówienie spotkania, na którym będziesz mógł omówić swoją sprawę i uzyskać fachową pomoc. Zanim jednak skorzystasz z usług którejś z wymienionych instytucji, wypisz sobie na kartce pytania, które chciałbyś zadać, przygotuj się odpowiednio do rozmowy. Nawet najbardziej doświadczony prawnik nie będzie w stanie Ci pomóc, jeśli sam nie wiesz dokładnie, czego chcesz. Potrzebujesz napisać pozew o rozwód, odwołanie od dyscyplinarki, kupiłeś wadliwy towar i chcesz go zwrócić? Nie ma sprawy, po prostu zadzwoń do wybranej instytucji i ustal termin spotkania z prawnikiem w Poznaniu.

Darmowe porady prawne Poznań – bezpłatna pomoc prawna w Poznaniu:

 • Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Poznaniu, ul. Marcinkowskiego 3, tel. 61 852 29 34
 • Miejski Rzecznik Konsumentów w Poznaniu, ul. Libelta 16/20, tel. 61 878 58 70
 • Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Poznaniu, ul. Słowackiego 8, tel. 61 841 88 30
 • Biuro Porad Prawnych w Poznaniu, ul. Bukowskiej 27/29, tel. 61 624 28 92
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu, ul. Cześnikowska 18, tel. 61 860 99 01
 • Studencka Uniwersytecka Poradnia Prawna, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Dom Studencki “Hanka”, Al. Niepodległości 26, tel. 61 829 39 10
 • Federacja Konsumentów Oddział w Poznaniu, ul. 27 Grudnia 17/19, tel. 61 851 61 52
 • Bezpłatne Porady Prawne w Fundacji Familijny Poznań, ul. Staszica 15, tel. 61 843 63 04
 • Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, ul. Młyńska 5, tel. 61 853 27 21
 • Stowarzyszenie Obrony przed Przemocą “VIKTORIA”, Dom Kultury Os. Polan 100, tel. 503 912 925
 • Stowarzyszenie Prawników i Mediatorów w Poznaniu, ul. Słowackiego 13/29, tel. 61 847 23 16
 • Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu, ul. Mickiewicza 9a, tel. 61 847 21 11
 • Centrum Współpracy Obywatelskiej w Poznaniu, ul. Kościańska 11/1, tel. 888 738 565

Podziel się

Dodaj komentarz

Zobacz komentarze

 • Dzień dobry mam pytanie odnośnie urlopu w pracy czy przy umowie o pracę na pół etatu należy mi się płatny urlop.

  Cancel reply

  Dodaj komentarz

  • Dzień dobry

   Oczywiście - jeśli pracuje Pani w stosunku pracy, urlop wypoczynkowy należy się Pani bez względu na wymiar etatu. Wymiar etatu ma wpływ na wymiar urlopu wypoczynkowego, przykładowo praca na pół etatu to 1/2 z 20 albo 26 czyli odpowiednio 10 albo 13 dni urlopu za rok. Natomiast urlop wypoczynkowy jak najbardziej się Pani należy. Jest to urlop płatny - kodeks pracy wskazuje wprost:

   Art. 152. § 1. Pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego, zwanego dalej "urlopem".
   § 2. Pracownik nie może zrzec się prawa do urlopu.

   Jednocześnie przepis nie mówi nic o wymiarach etatu - urlop wypoczynkowy należy się bez względu na wymiar etatu.

   Cancel reply

   Dodaj komentarz

 • Witam.Co może Wspólnota Mieszkaniowa,gdy jeden z właścicieli lokalu nie płaci od 2013r czynszu.Obecny dług to 64tys.zl.Prezes spółdzielni dopuścił do takiego zadłużenia i nic nie robi w tej sprawie,bo za wszystko płacimy my.nigdzie Wspólnota nie ma długów.A blok wymaga remontu,a pieniędzy nie ma.Co możemy zrobić żeby nie sponsorować pasożyta.

  Cancel reply

  Dodaj komentarz

  • Dzień dobry

   Mogą Państwo skorzystać z dyspozycji art. 16 ustawy o własności lokali:

   1. Jeżeli właściciel lokalu zalega długotrwale z zapłatą należnych od niego opłat lub wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym, wspólnota mieszkaniowa może w trybie procesu żądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji na podstawie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego o egzekucji z nieruchomości.
   2.Właścicielowi, którego lokal został sprzedany, nie przysługuje prawo do lokalu zamiennego.

   W tym celu należy wystąpić do sądu. Muszą Państwo zwołać zebranie wspólnoty mieszkaniowej, by podjąć zgodnie uchwałę o skierowaniu sprawy dłużnika na drogę sądową oraz udzieleniu zarządowi wspólnoty pełnomocnictwa do wytoczenia powództwa. Podstawą jest art. 22 ust. 3 pkt 7 ustawy o własności lokali. Następnie zarząd wspólnoty musi w imieniu całej wspólnoty składa w sądzie pozew o nakazanie sprzedaży mieszkania dłużnika.

   Cancel reply

   Dodaj komentarz

Ostatnie wpisy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Czytaj więcej