Kredyt dla firm online to finansowanie, które może być przydatne na rozwój przedsiębiorstwa albo jego rozpoczęcie. Zobowiązanie można otrzymać w banku albo firmie pożyczkowej – wszystko zależy od indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy.

Kredyt dla firm online – co to jest?

Zgodnie ze statystykami, kredyty dla firm są coraz bardziej popularne wśród polskich przedsiębiorców. Wynika to nie tylko z chęci rozwoju oraz pozyskania nowych kontrahentów, ale również dogodnymi warunkami, jakie aktualnie oferują instytucje finansowe.

Na kredyt na firmę decydują się zarówno osoby, które zakładają nową działalność, jak również te, które od jakiegoś czasu prowadzą własny biznes. Oferta banków jest bardzo zróżnicowana, dlatego też każdy przedsiębiorca bez problemu może znaleźć kredyt dla nowych firm na bardzo korzystnych warunkach, które dostosowane są do indywidualnych możliwości finansowych klienta.

Na co można zaciągnąć kredyt dla firm?

kredyt na firmę może starać się wtedy, kiedy istnieje potrzeba uzyskania dodatkowej gotówki na założenie albo rozwój przedsiębiorstwa. Często zdarza się również tak, że klient ma długi, których nie daje rady spłacić samodzielnie. W takim przypadku przedsiębiorcy często decydują się na pozbycie zaległości finansowych w spłatach, bez konieczności zamknięcia działalności.

bezpieczne pożyczki
bezpieczne pożyczki

Jeśli chodzi o kredyty dla firm, to pozwalają one sfinansować takie wydatki, jak:

 • Kupno potrzebnego sprzętu do pracy – np. maszyny, drukarki, komputery,

 • Spłata zadłużenia firmowego na rzecz banku czy innych podmiotów,

 • Broszury, kampanie marketingowe oraz ulotki reklamowe, itp.

Większość przedsiębiorców, stawiających na rozwój swojej firmy, w pewnym momencie potrzebuje dodatkowych środków finansowych. Jedną z najszybszych metod na uzyskanie większych pieniędzy jest kredyt dla firm online.

konto firmowe i linia kredytowa
konto firmowe i linia kredytowa. kredyt dla firmy online

Jeżeli konkretny przedsiębiorca spełnia wszystkie wymagane przez pożyczkodawcę warunki, może liczyć na finansowanie na korzystnych warunkach. Oczywiście głównym warunkiem jest rentowność przedsiębiorstwa.

Aby bank przyjął wniosek kredytowy do rozpatrzenia, niezbędne będzie udokumentowanie zysków z poprzednich lat. Podejmując decyzję kredytową, bank zwraca uwagę także na staż właściciela w prowadzeniu firmy, a także terminowe wywiązywanie się zobowiązań zusowskich oraz podatkowych.

Jak uzyskać kredyt dla firm?

Kredyt dla firm online można wziąć bez wychodzenia z domu, wnioskując o finansowanie przez internet. Trzeba jednak pamiętać o tym, że banku mogą wymagać do klientów udostępnienia określonej dokumentacji. Starając się kredyt dla firm w wyższej kwocie, konieczne może być przekazanie m.in. PIT-ów za poprzednie lata albo księgi przychodów oraz rozchodów.

Niezbędne okazuje się również udowodnienie, że działalność wpisana została do CEIDG – Centralnej Ewidencji i Działalności Gospodarczej.

Banki, które udzielają kredytów dla firm, to m.in.:

 • Alior Bank oferuje kwotę do 3 000 000 zł,

 • BNP Paribas oferuje do 250 000 zł,

 • Nest Bank udziela kredytu dla firm w kwocie do 550 000 zł,

 • Visset – oferuje kredyt do 12 000 zł,

 • Janvest – bank ten oferuje kredyt dla firm w kwocie do 5 000 000 zł,

 • Finiata – w tym przypadku można otrzymać finansowanie w kwocie do 100 000 zł.

Kredyt gotówkowy dla firm skierowany jest do klientów, którzy są na etapie zakładania firmy, jak również przedsiębiorców, którzy już działają na rynku jakiś czas. W drugim przypadku banki zwykle wymagają, aby biznes działał przynajmniej rok albo dwa lata, zależnie od stabilności branży, wysokości dochodów oraz kwoty, o jaką klient się ubiega. 

We wniosku należy podać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące działalności, czyli takie dane osobowe, jak nazwa firmy, REGON, NIP, kwota przychodów oraz dochodów, wydatki, a także czas działalności firmy. Konieczne jest również potwierdzenie swojej tożsamości, jednak to także można załatwić przez internet.

Czy banki badają zdolność kredytową firm?
Czy banki badają zdolność kredytową firm? pożyczka dla firm online

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt inwestycyjny dla firm?

Chcąc ubiegać się o kredyt dla firm online, należy w szczególności prowadzić działalność. Jednak nie jest wymagane to, aby było to przedsiębiorstwo duże oraz świetnie prosperujące. Takie zobowiązanie to również kredyt na firmę jednoosobową, oczywiście po spełnieniu określonych warunków. 

Sprawdź także: Pożyczka dla firmy jednoosobowej

Banki jednak wymagają, aby firma istniała od co najmniej 6 miesięcy na rynku. Zależnie od kwoty, okres ten może być wydłużony do 2 lub 3 lat. Nie będzie to zatem kredyt dla nowych firm, które dopiero zaczęły działać na rynku.

Przedsiębiorcy, którzy szukają wsparcia finansowego w celu rozwinięcia firmy, muszą skorzystać z innego rodzaju finansowania. W takim przypadku warto szukać w ofertach banków finansowania o nazwie kredyt na rozwój firmy.

Bez względu na to, czy klient chce wziąć kredyt inwestycyjny dla firmy jednoosobowej, czy prowadzi duże przedsiębiorstwo, musi spełnić warunki, które są zostały nałożone przez bank. Zazwyczaj jest to:

 • Działanie na rynku minimum przez 6 miesięcy. Często banki wymagają prowadzenia działalności przez rok lub dwa, jeśli klient chce zaciągnąć kredyt na duże inwestycje, wymagający wysokiego nakładu,

 • Wkład własny – w zależności od kwoty, o którą klient wnioskuje, wkład własny może wynosić od 20 do 30 procent. Część banków decyduje się na przyznanie kredytu inwestycyjnego dla firm bez wkładu własnego.

Czy firma może udzielić pożyczki pracownikowi?

Pracownicy niektórych zakładów może starać się o pożyczkę od swojego pracodawcy, na o wiele bardziej atrakcyjnych warunkach w porównaniu z kredytem w banku.

Cechą charakterystyczną takich pożyczek jest brak oprocentowania albo bardzo niskie oprocentowanie. Celem tego jest zatrzymanie pracowników w zakładzie pracy. Czasami jest to również zachętą do podjęcia pracy przez nową osobę.

Ile kosztuje kredyt dla firm?

Kredyt dla firm online związany jest z pewnymi kosztami, które musi ponieść przedsiębiorca w związku z otrzymaniem finansowania. Opłaty i koszty, które składają się na całkowity koszt kredytu, zależą od wybranej oferty finansowania. Zazwyczaj są to:

 • Kapitał, czyli suma, jaką przedsiębiorca pożycza od firmy pożyczkowej albo banku,

 • Prowizja za udzielenie kredytu,

 • Opłata administracyjna,

 • Opłata przygotowawcza,

 • Odsetki,

 • Oprocentowanie, które może być stałe lub zmienne w skali roku,

 • Ubezpieczenie kredytu, jeżeli opiewa on na stosunkowo wysoką kwotę.

Ilość kosztów i opłat uzależniona jest od wybranej oferty, a także tego, czy przedsiębiorca korzysta z usług instytucji pozabankowej, czy banku.

Udzielenie kredytu obrotowego na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą
Udzielenie kredytu obrotowego na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą. pożyczka na firmę

Kredyt dla firm na dowolny cel

Jeśli chodzi o pozabankowy kredyt dla firm online, to decydując się na taki rodzaj finansowania, przedsiębiorca nie musi tłumaczyć się pożyczkodawcę, na co potrzebuje dodatkowej gotówki. Pieniądze może przeznaczyć na dowolny cel.

Inaczej wygląda to w przypadku kredytów bankowych. Instytucje bankowe obligują klientów do tego, aby podawali oni cel, na który mają zostać przeznaczone pieniądze z kredytu na firmę.

Kredyt dla małych firm

Podjęcie decyzji, jaki rodzaj kredytu najlepiej sprawdzi się w przypadku określonego przedsiębiorstwa, może nie być prostą sprawą. W szczególności, rodzaj kredytu najlepiej dostosować do celu, który ma być przy jego pomocy sfinansowany. Jednak to nie wszystko. Należy również sprawdzić, jakie warunki musi spełnić firma, aby skorzystać z określonego rodzaju finansowania. 

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie typy kredytów skierowane są do nowych przedsiębiorców. W przypadku podjęcia decyzji ważne jest to, jakie wielkości przychody osiąga firma, a także jakie ponosi w każdym miesiącu wydatki.

Kredyt na start dla nowych firm

Większość banków ma w swojej ofercie kredyt dla firm, jednak niechętnie pomaga finansowo przedsiębiorcom, którzy dopiero zaczynają własną działalność. Banki wolą udzielać zobowiązań firmom, które działają na rynku dłużej, gdyż łatwiej jest im ocenić ich zdolność kredytową oraz wiarygodność.

Istnieją jednak instytucje, które skłonne są do udzielenia pieniędzy przedsiębiorcy, który krótko prowadzi swój biznes, jednak pod pewnymi dodatkowymi warunkami.

O kredyt dla nowych firm warto starać się z kilku powodów. W szczególności dlatego, że każda firma na potrzebuje sporego kapitału, który pozwoli rozkręcić działalność. Dla osób, które nie mają dużych oszczędności, a chcą otworzyć firmę, często jedynym sposobem na zdobycie środków finansowych jest wzięcie kredytu dla nowych firm na start.

Karta kredytowa dla firm. Finansowanie inwestycji
Karta kredytowa dla firm. Finansowanie inwestycji. pozyczka dla firm

Kredyt dla nowych firm z założenia ma na celu pomoc przedsiębiorcy wystartować z biznesem oraz przetrwać w początkowym, czyli najtrudniejszym okresie rozwijania działalności. To dodatkowe środki finansowe, które w dużej mierze ułatwiają realizację założonego biznesplanu.

Wiele instytucji określa minimalny staż działalności, który pozwala na ubieganie się o zobowiązanie i jest to zwykle od 12 do 18 miesięcy. Istnieją jednak banki, które udzielają kredytów działalnościom gospodarczym, które działają na rynku od 6 miesięcy.

Warto chociaż postarać się uzyskać je z banku, biorąc pod uwagę także to, że w wielu instytucjach o taki kredyt można ubiegać się przez internet.

Kredyt obrotowy dla firm

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, z których korzystają firmy, jest kredyt obrotowy. To opcja, która pozwala na utrzymanie płynności finansowej firmy. Środki, które klient uzyska z takiego kredytu, może przeznaczyć na spłatę posiadanego zobowiązania, kupno towarów, jak również wypłaty wynagrodzenia dla pracowników.

Taki kredyt na firmę zaciągany jest po to, aby móc płynnie zarządzać finansami, które wydawane są na bieżące wydatki, konieczne do prowadzenia działalności.

Kredyt hipoteczny dla firm

Kredyt hipoteczny dla przedsiębiorstw jest zobowiązaniem, które zabezpieczone zostaje przez hipotekę na określonej nieruchomości. To jedno z najlepszych rozwiązań kredytowych, które są najchętniej przyjmowane przez bank. Dzięki temu, jeżeli wystąpią jakieś opóźnienia w spłacie, wierzyciel z łatwością może odzyskać całość albo większą część zadłużenia.

Kredyt hipoteczny dla firm przyznawany jest na różne nieruchomościowe cele, a do najpopularniejszych należą:

 • Kupno albo budowa nieruchomości,

 • Kupno lokalu na wynajem,

 • Kupno działki budowlanej, na której rozpocząć ma się budowa nieruchomości pod działalność gospodarczą,

 • Remont albo modernizacja nieruchomości.

Kredyt inwestycyjny dla firm

Kredyt inwestycyjny dla firm to oferta, która skierowana jest do właścicieli firm, prowadzących działalność od dłuższego czasu, jednak potrzebujących środków no dokonywanie nowych inwestycji.

Dzięki temu, że klient zaciągnie taki kredyt gotówkowy, może rozpocząć dokonywanie inwestycji, które pomnożą jego aktywa, a klient zacznie jeszcze bardziej rozwijać swój biznes.

Jak otrzymać pożyczkę na firmę?
Jak otrzymać pożyczkę na firmę? pożyczka dla firm

Pomimo tego, że jest to rodzaj pożyczki bankowej, kredyt dla przedsiębiorców nieco różni się od standardowego zobowiązania. W szczególności jest to swego rodzaju kredyt celowy, podobnie jak kredyt hipoteczny, który jest udzielany na podobnych zasadach.

Sprawdź także: Nowe pożyczki z dojazdem do klienta

W tym przypadku uzyskane środki można przeznaczyć jedynie na wydatki, które związane są z rozpoczęciem nowych inwestycji. Banki często wymagają także wniesienia wkładu własnego, który wynosi od 20 do 30%, jeżeli chce wziąć kredyt inwestycyjny dla firm na przedsięwzięcia, które wymagają sporych nakładów finansowych.

Zdarza się tak, że na rynku pojawiają się oferty kredytów firmowych, które nie wymagają wkładu własnego. W takim przypadku banki pokrywają 100% kosztów inwestycji. Tego typu opcja może być dostępna np. w mBanku albo BNP Paribas, a klienci mają możliwość wstępnego wnioskowania o takie zobowiązanie przez internet.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt dla firm?

Najbardziej korzystny kredyt to taki, który będzie cechował się najniższym RRSO. Wskaźnik ten przedstawia wszystkie opłaty, jakie klient będzie ponosił w związku z finansowaniem. Im mniejsze RRSO, tym lepiej dla klienta. Nie bez znaczenia jest również wysokość raty. Warto pamiętać o tym, że im dłuższy okres spłaty, tym mniej będzie wynosić rata.

SPRAWDŹ: Pomoc de minimis

Jednak wybierając dłuższy okres kredytowania, wzrastają też ogólne koszty kredytu. To od klienta zależy, czy woli uiszczać wyższą ratę, a także czy go na to stać, czy lepszym rozwiązaniem okaże się dłuższy okres kredytowania, jednak większe koszty, rozłożone na większą liczbę rat.

Pożyczka dla firm online

Pożyczkę dla firm można otrzymać łatwiej niż kredyt dla firm online. Aby uzyskać kredyt dla firm w banku, przedsiębiorcy najczęściej potrzebują:

 • Zaświadczenia z ZUS oraz US,

 • Wyciąg z rachunku bankowego za ostatnie 12 miesięcy (obroty w rachunku bieżącym),

 • Zabezpieczenia w postaci ruchomości lub nieruchomości.

Dla wielu przedsiębiorstw, zwłaszcza tych z niewielkim stażem, są to warunki nie do przejścia. W takim przypadku z pomocą przychodzą instytucje pozabankowe, które oferują osobom prowadzącym firmy nawet do 200 000 zł gotówki na dowolnie wybrany cel, który jest z firmą związany lub nie.

Do uzyskania pożyczki pozabankowej wystarczy zazwyczaj ważny dowód osobisty lub podstawowe dokumenty, które dotyczą działalności, np. odpis z krajowego rejestru sądowego.

Sprawdź także: Szybka gotówka dla każdego bez zbędnych formalności

Kto może otrzymać pożyczkę dla firm w instytucji pozabankowej? Warunki umowy kredytowej

Jest to produkt skierowany do szerokiego grona odbiorców. Mogą z niego skorzystać osoby, które prowadzą działalność gospodarczą i spełniają określone warunki, tak jak osoby fizyczne. Pożyczka dla firm może zostać przyznana osobom po złożeniu wniosku kredytowego, które spełniają następujące warunki:

 • Mają pełną zdolność do czynności prawnych,

 • Ukończyły 18 rok życia,

 • Mają ważny dowód osobisty,

 • Mają osobiste konto bankowe (niekoniecznie konto firmowe), numer telefonu oraz adres e-mail,

 • Mają pozytywną historię kredytową.

Do kogo jest skierowana oferta pożyczek dla firm? Produkty kredytowe

Oferta tego typu pożyczek skierowana jest do jednoosobowych działalności gospodarczych, choć nie tylko. Pożyczkę mogą uzyskać również osoby, które mają spółki. Wówczas mogą być potrzebne dokumenty, które potwierdzają status prawny określonej osoby.

Sprawdź także: Pożyczki online bez BIK z największą przyznawalnością

całkowita kwota kredytu dla firm
całkowita kwota kredytu dla firm

Należy pamiętać o tym, że firmy pożyczkowe mogą również weryfikować klientów w rejestrach osób zadłużonych. Z tego względu, bardzo ważna jest dobra historia kredytowa. Jeżeli potencjalny klient ma opóźnienia w spłacie posiadanych zobowiązań, pożyczka może nie zostać mu przyznana.

W takim przypadku klient może starać się np. o pożyczkę bez BIK i KRD. W toku procesu pożyczkowego klient nie jest weryfikowany w rejestrach dłużników.

Dokumenty potrzebne do wzięcia pożyczki dla firm

Oferty firm pożyczkowych cechują się minimalnymi formalnościami. W ich przypadku nie trzeba dostarczać tylu dokumentów, co w przypadku starania się o finansowanie w banku. Głównym dokumentem, który będzie potrzebny, jest ważny dowód osobisty, dlatego też produkty finansowe często nazywane są pożyczkami na dowód.

Sprawdź także: Pożyczka na telefon od zaraz

Dzięki minimalnym formalnościom, można uzyskać kredyt dla firm w bankowości internetowej w rachunku bieżącym bez wychodzenia z domu. Procedura pożyczkowa jest możliwa do przejście całkowicie przez internet.

Co więcej, wnioski rozpatrywane są w błyskawicznym tempie, dzięki czemu klient może spodziewać się decyzji w krótkim czasie, a wypłaty środków nawet w ciągu 24 godzin. Trochę dłużej rozpatrywane są wniosku o kredyt konsolidacyjny dla firm

Czy warto wziąć pożyczkę dla firm w parabanku?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ dużo będzie zależało od indywidualnej sytuacji każdego klienta, czyli jego możliwości oraz oczekiwań. Pożyczki udzielane są przez popularne instytucje pozabankowe i są łatwo dostępne, a pożyczone pieniądze klient może przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, np. na rozwój działalności albo jej założenie.

Z tego typu ofert korzystają osoby, które z pewnych względów nie mogą uzyskać kredytu dla nowych firm.

Zatem pożyczka dla firm może być odpowiednim rozwiązaniem, kiedy rzeczywiście klientowi potrzebna jest dodatkowa gotówka i jednocześnie jest to on pewny, że bez problemu będzie w stanie ją spłacić. Najlepiej byłoby, gdyby klient posiadał pewne oszczędności, które będzie mógł spożytkować na opłacenie raty zobowiązania w sytuacji, kiedy firma nie przyniesie od razu oczekiwanych zysków. Warto być przygotowanym na wszystkie ewentualności.

Pozabankowe pożyczki od sprawdzonych firm pożyczkowych nie wymagają zabezpieczenia kredytu pod żadną postacią (pożyczki bez zabezpieczeń rzeczowych) i są bardziej bezpieczne niż prywatne pożyczki, których ogłoszenia można znaleźć na różnych forach internetowych. Oczywiście nie wpływa to na spłatę kredytu, udzielonego po pozytywnej decyzji kredytowej.

Pożyczki w firmach pozabankowych – ogólne informacje

Pożyczki pozabankowe dla firm są bardzo popularnym produktem, z którego korzysta wielu właścicieli działalności gospodarczych. Tego typu pożyczka wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Często można spotkać się z negatywnie opiniami dotyczącymi pozabankowych pożyczek, choć nie zawsze są one zgodnie z prawdą.

Sprawdź także: Konsolidacja kredytów

Nierzadko są one wystawione zostały przez osoby, które nie spłacały zobowiązań w wyznaczonych terminach. W momencie, gdy bank odmawia przyznania kredytu, wiele osób zwraca się w stronę firm pożyczkowych.

Maksymalna kwota pożyczki dla firm. Pożyczka na konto firmowe
Maksymalna kwota pożyczki dla firm. Pożyczka na konto firmowe. pożyczki dla firm jednoosobowych

Pożyczki pozabankowe często są opłacalne

Ratalna pożyczka w firmie pożyczkowej może się opłacać! Szczególnie wtedy, kiedy pierwsza pożyczka jest darmowa, a klient może przeznaczyć środki na dowolny cel. To oznacza, że klient będzie miał do oddania jedynie kapitał, bez żadnych kosztów dodatkowych, takich jak prowizja, opłata przygotowawcza, itp.

W ostatnim czasie finansowanie pozabankowe może być naprawdę opłacalne. Firmy pożyczkowe, chcąc zachęcić klientów do korzystania z ich usług, a także utrzymać go przy sobie, często decydują się na oferty promocyjne, w ramach których można np. pożyczyć pieniądze za darmo. Będąc nowym klientem, warto skorzystać z takiej możliwości, gdyż pozwala ona zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

Jakie firmy pożyczkowe oferują kredyty dla firm online?

Później lista firm pożyczkowych, które chętnie udzielają pożyczek przedsiębiorcom:

 • Smartney – ten pożyczkodawca oferuje zobowiązania na wysokie kwoty, do 60 tysięcy złotych, a okres kredytowania może wynosić do 96 miesięcy. Jest to firm pożyczkowa, która łączy w sobie tradycyjną bankowość z prostym systemem ubiegania się o finansowanie. Firma ta jest częścią Grupy Oney Bank, która zapewnia finansowanie, ale także wiedzę oraz doświadczenie zdobyte w sektorze bankowym, z kolei klientom gwarantuje bankowe standardy bezpieczeństwa, a także obsługę na najwyższym poziomie. Cały proces odbywa się przez internet – wszystkie formalności również można załatwić online, pożyczkę można spłacić wcześniej, a opłaty związane z udzieleniem pożyczki są niewielkie

 • Provident – pożyczka dla firm online dostępna jest także w instytucji, jaką jest Provident i oferuje ona pożyczkę bez BIK do wysokości 20 tysięcy złotych. Gotówkę można otrzymać w jeden dzień,

 • Weź to na firmę – w tym przypadku jest firma pośrednicząca, która oferuje kredyt na firmę do 200 tysięcy złotych, na okres kredytowania do 10 lat. Mając dochody z działalności, klient może otrzymać ofertę dopasowaną do jego potrzeb nawet w ciągu kilku minut, bez wychodzenia z domu,

 • Visset Biznes – firma oferuje pożyczki do maksymalnej kwoty 50 tysięcy złotych. Istnieje możliwość podniesienia limitu. Firma oferuje elastyczny plan spłat. Klient może skorzystać z atrakcyjnego systemu rabatów, pożyczka na raty równe albo elastyczne, pożyczka na bieżącą działalność albo określony cel, koszty pożyczki relatywnie niewielkie, pożyczka dla osób fizycznych i firm na pełnej księgowości (spółek kapitałowych, np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością), minimum formalności, dowolny cel związany z działalnością,

 • Nest Bank – oferuje kredyt firmowy dla twojej firmy do 450 tysięcy złotych. Wystarczy przedstawić PIT, KPiR albo wyciąg z konta. Wstępną decyzję można otrzymać przez telefon, a decyzja kredytowa może pojawić się po około 5 minutach,

 • Brutto – oferuje limit zakupowy dla firmy do 100 tysięcy złotych, a procedura przebiega w 100% online. Plusem jest brak opłat stałych, a prowizja jedynie za finansowanie określonego zakupu,

 • Ekassa – firma oferuje kredyty dla firm do 30 tysięcy złotych, na okres kredytowania wynoszący do 3 lat. Oferta prowadzona jest dla przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i z powodu przejściowych kłopotów finansowych, nie mogą uzyskać kredytu w banku,

 • Profi Credit – firma oferuje pozabankowe pożyczki dla firm na kwotę do 12 tysięcy złotych. Pożyczkodawca wymaga od klientów jedynie kilku podstawowych informacji,

 • Trend Capital – firma oferuje pożyczki dla klienta biznesowego. Środki z finansowania pojawiają się na koncie już w ciągu 48 godzin od złożenia wniosku. Nie ma żadnych ukrytych kosztów i klient otrzymuje indywidualną opiekę pracownika, może również zdecydować się na wcześniejszą spłatę

 • Autokapital – jest to pożyczka przeznaczona dla właścicieli firm i zabezpieczona samochodem. Firma nie weryfikuje klientów w bazach dłużników, a także pożyczka kwoty do 65% wartości samochodu. Wyceny pojazdu dokonać można bezpośrednio na stronie firmy. Jeśli chodzi o kwotę pożyczki, to można otrzymać nawet do 100 tysięcy złotych, a formalności jest niewiele, samo udzielenie pożyczki jest stosunkowo proste

 • Gold Kredyt – firma oferuje pożyczki ratalne dla przedsiębiorców w kwocie do 1 miliona złotych na okres nawet do 60 miesięcy. O zobowiązanie można wnioskować przez internet, a decyzję otrzymać już po godzinie. Firma musi być zarejestrowana w Polsce, mieć stały adres zamieszkania, a także nie figurować w rejestrze Biura Informacji Gospodarczej.

Wysokość pożyczek firmowych

Banki, a także firmy pożyczkowe oferują zróżnicowane kredyty firmowe, jeśli chodzi o wysokość kwoty zobowiązania. Może być to kilka tysięcy złotych na nieduże wydatki albo kilkaset tysięcy złotych w przypadku większych inwestycji. To, o jaką kwotę będzie starać się dane przedsiębiorstwo, będzie zależeć nie tylko od planowanych wydatków, ale również od zdolności kredytowej przedsiębiorstwa.

Udzielenie pożyczki dla firm i cały proces zależą od tego, czy to np. kredyt obrotowy czy pożyczka na konkretny cel inwestycyjny, czy klient korzysta z bankowości internetowej czy jedynie w placówce banku itd.

Sprawdź także: Pożyczki bez biku i KRD przez internet

To oznacza, że mniejsze firmy albo przedsiębiorstwa, którym gorzej wiedzę się finansowo, uzyskają mniejsze pożyczki w porównaniu do przedsiębiorstw, które mają bardzo dobrą zdolność kredytową. Większość właścicieli firm wnioskuje o pożyczkę w kwocie 10 tysięcy złotych.

Taka kwota z jednej strony jest wystarczająca na to, aby przedsiębiorca mógł sfinansować bieżące wydatki związane z przedsiębiorstwem, a także różnie niespodziewane wydatki, które były dla właściciela zaskoczeniem.

Ile wynosi okres spłaty pożyczek firmowych?

Od wysokości zobowiązania zależy również okres, w jakim należy w jakim należy zwrócić pożyczkę. Przedsiębiorcy zazwyczaj korzystają z pożyczek na raty dla firm co oznacza, że w każdym miesiącu spłacają określoną część posiadanego zobowiązania. Warto zastanowić się nad płynnością finansową i brać ją pod uwagę przy ustalaniu okresu spłaty pożyczki.

Pożyczka na raty jeszcze szczególnie korzystna dla właścicieli firm, ponieważ mogą oni w krótkim czasie uzyskać wysoką kwotę zobowiązania, którą mogą regularnie spłacać w mniejszych kwotach, a te łatwiej dostosować do comiesięcznego budżetu przedsiębiorstwa.

Tego typu pożyczki dla firm związane są także z mniejszym ryzykiem braku spłaty zobowiązania w wyznaczonym terminie, co zwykle bywa bardzo kosztowne. Właściciele firm zazwyczaj korzystają z pożyczek udzielanych na 24 raty, czyli zaciągają zobowiązanie na okres 2 lat.

Sprawdź także: Bardzo trudna konsolidacja kredytów

Oczywiście zdarzają się też przypadki pożyczek, cechujące się o wiele dłuższym okresem spłaty, np. 10 lat. Kwota pożyczki nie będzie relatywnie wysoka, ale też otrzymać pożyczkę firmową jest łatwiej.

Zarówno wysokość zobowiązania, jaką przedsiębiorcy udzieli pożyczkodawca, jak i długość okresu kredytowania w dużej mierze wynikają ze zdolności kredytowej określonej firmy. Jeśli chodzi o pożyczki w kwocie 10 tysięcy złotych, która zaciągnięta zostaje na rok, miesięczne raty będą bardzo wysokie i mogą stanowić spore obciążenie dla budżetu przedsiębiorstwa.

Z kolei, jeżeli taką samą kwotę przedsiębiorca rozłoży sobie na dwa lata, poszczególne raty będą niższe i będzie mu o wiele łatwiej znaleźć środki co miesiąc w budżecie firmy. Zatem można przyjąć, że im dłuższy okres spłaty, tym określone zobowiązanie jest bardziej bezpieczne pod względem płynności finansowej firmy, chociaż ostatecznie będzie ono droższe.

Warto pamiętać jednak o tym, że w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo nie ma wystarczającej zdolności kredytowej, jej właściciel może zawsze rozważyć wydłużenie okresu spłaty.

Na co można przeznaczyć pożyczkę firmową?

Przedsiębiorcy sięgają po finansowanie w różnych celach. Zwykle zależą one od ogólnej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, jej plany rozwojowego, sezonu, a także wielu innych czynników. Ważne jest jednak tak, że w przypadku pożyczki gotówkowej, można wykorzystać ją na dowolnie wybrany cel. Z tego powodu, wypełniając wniosek pożyczkowy, nie trzeba podawać, na jaki cel mają zostać przeznaczone otrzymane pieniądze.

Sprawdź także: Kredyt na PESEL

Precyzyjne określenie celu, na jaki mają zostać przeznaczone środki finansowe, cechuje kredyty bankowe, np. kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy czy kredyt inwestycyjny. W takim przypadku bank udziela zobowiązania na ustalony we wniosku cel, a właściciel przedsiębiorstwa otrzymanych pieniędzy nie może przeznaczyć na inny cel.

Na jakie cele przedsiębiorcy zaciągają kredyty dla firm przez internet? Jest to np.:

 • Rozliczenie faktur,

 • Kupno towaru,

 • Opłacenie składek oraz podatków,

 • Inwestycje firmowe, które związane są z działalnością firmy, np. zakup komputerów, maszyn, mebli czy oprogramowania,

 • Czynsz oraz inne rachunki firmowe,

 • Kupno materiałów niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej,

 • Wyjazdy służbowe,

 • Przeprowadzenie nagłych oraz niezbędnych napraw,

 • Inne koszty, które związane są z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Dzięki tak dużej różnorodności celów, na jakie klient może przeznaczyć środki z pożyczki na firmę, wiele firm może uniknąć różnych problemów. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy w firmie nie ma wystarczających aktywów, które można przeznaczyć na różnego typu zobowiązania. Kolejną zaletą pożyczek gotówkowych jest to, że procedura ubiegania się o nie jest bardzo szybka.

Sprawdź także: Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych

Jeśli chodzi o większość przypadków, to pieniądze trafiają na konto klienta niemalże natychmiast, a czas rozpatrzenia wniosku pożyczkowego jest bardzo krótki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.