Reklama

darmowe porady prawne
| .
21 maja 2021 20:24

Darmowe porady prawne Bielsko-Biała

Darmowe porady prawne Bielsko-Biała. Jeśli szukasz darmowych porad prawnych w Bielsku-Białej oraz jej okolicach, zapoznaj się z ofertą przedstawionych poniżej podmiotów. Być może to właśnie prawnicy w którymś z nich zaoferują Ci darmowe porady prawne i darmową pomoc prawną, dzięki której rozwiążesz swoje problemy i unikniesz nerwów i stresu.

Pamiętaj, aby kontaktować się z instytucją, która jest w stanie Ci pomóc (jeśli Twoim problemem jest np. dyscyplinarka dla pracownika, kontaktuj się z Inspektoratem Pracy, z kolei jeśli szukasz pomocy w kwestii np. zakup towaru z wadami i chęć odzyskania pieniędzy, musisz kontaktować się z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów.

darmowe porady prawne Bielsko-Biała

Darmowe porady prawne Bielsko-Biała udzielane są m.in. w:

 1. Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej, ul. Partyzantów 55, tel. 33 496 51 50
 2. Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Bielsku-Białej, ul. Piastowska 40, tel. 33 813 68 76
 3. Okręgowy Inspektorat Pracy Oddział w Bielsku Białej, ul. Warszawska 5, tel. 33 829 13 40
 4. Bezpłatne Porady Prawne Bielsko-Biała, ul. Traugutta 21, tel. 33 822 46 90
darmowe porady prawne Bielsko-Biała

To tylko wybrane podmioty, które świadczą darmowe porady prawne Bielsko Biała. W każdym z nich uzyskasz informację odnośnie swojej sprawy, zostaniesz również ewentualnie skierowany do podmiotu, który będzie w stanie udzielić Ci szerszych porad prawnych w danej sferze.

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz edukacja prawna dla mieszkańców  Bielska-Białej

Zakres rzeczowy dotyczący świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego reguluje ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Z bezpłatnej pomocy prawnej i darmowych porad prawnych w punkach nieodpłatnej pomocy prawnej w Bielsku-Białej mogą korzystać mieszkańcy Bielska-Białej i okolic. Zgodnie z art. 3 powołanej powyżej ustawy nieodpłatna pomoc prawna obejmuje m.in.

 • poinformowanie osoby fizycznej, zwanej dalej „osobą uprawnioną”, o
  obowiązującym stanie prawnym oraz przysługujących jej uprawnieniach, spoczywających na niej obowiązkach, w tym w związku z toczącym się
  postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub
  sądowoadministracyjnym
 • wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego
 • sporządzenie projektu pisma, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu sporządzenie projektu pisma, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowoadministracyjnym
 • nieodpłatną mediację
 • sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub
  ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub
  ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowoadministracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową

Z darmowych porad prawnych w Bielsku-Białej, udzielanych w punktach nieodpłatnego poradnictwa prawnego mogą skorzystać mieszkańcy Bielska-Białej i okolic, którzy nie są w stanie finansowo skorzystać z pomoc profesjonalnego adwokata czy radcy prawnego.

darmowe porady prawne Bielsko-Biała

Dodać jednak należy, iż w punktach nieodpłatnych porad prawnych pomoc prawnej bezpłatnej udzielają również adwokaci i radcowie prawni oraz aplikanci adwokaccy i radcowscy, pod okiem doświadczonych adwokatów i radców.

Punkty nieodpłatnych porad prawnych i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Bielsku-Białej znajdują się pod następującymi adrsami:

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzony przez radców prawnych, Bielsko-Biała, ul.  1 Maja 17a,

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzony przez adwokatów Bielsko-Biała, ul. Bratków 16

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzony wspólnie przez adwokatów (a) i radców prawnych, Bielsko-Biała, ul. Akademii Umiejętności 1A

Darmowe porady prawne Bielsko-Biała udzielane są również w punkach nieodpłatnego poradnictwa prawnego. Punkty nieodpłatnego poradnictwa prawnego znajdują się pod następującymi adresami:

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzone przez Ślaską Fundację “Błękitny Krzyż”, Bielsko-Biała, ul. Adama Mickiewicza 30A

Bielsko-Biała, Plac Opatrzności Bożej 18

Bielsko-Biała, ul. Lipnicka 36

Bielsko-Biała, ul. Józefa Lompy 7

Jeśli jesteś mieszkańcem Bielska-Białej czy okolic i szukasz darmowych porad prawnych, skontaktuj się z wybranym punktem, umów wizytę.

Bezpłatna pomoc prawna w Bielsku-Białej – jak z niej korzystać?

Spora grupa osób, stojąca przed perspektywom “uruchomienia” sprawy w sądzie nabiera obaw, czy poradzą sobie, czy stać ich będzie na prowadzenie sprawy przez adwokata czy radcę prawnego, jak długo potrwa sprawa w sądzie, czy załatwienie sprawy w urzędzie nie przerośnie ich możliwości.

A nie ma się czego obawiać – warto rozważyć najpierw darmowe porady prawne w Bielsku-Białej. Porad prawnych udziela się w Bielsku Białej nie tylko w punktach nieodpłatnego poradnictwa prawnego – warto zobaczyć, czy np. Okręgowa Rada Adwokacka w Bielsku-Białej nie organizuje jakiś akcji typu darmowe porady prawne, pomoc pro bono itp.

Nie warto rezygnować z walki o swoje – nie masz pieniędzy na profesjonalnego adwokata czy radcę prawnego z Bielska-Białej, zacznij poszukiwania darmowych porad prawnych. Nie bez przyczyny sprawy w sądach przerażają, szczególnie osoby kompletnie bez jakiejkolwiek wiedzy prawniczej czy doświadczenia w sprawach sądowych. Ale nie wolno wychodzić z założenia, że bez dużych pieniędzy nie mamy szans na wygranie swojej sprawy.

Od tego jest właśnie bezpłatna pomoc prawna w Bielsku-Białej, świadczona w punktach nieodpłatnych porad prawnych i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Bielsku-Białej. Warto z tej pomocy korzystać. Ta bezpłatna pomoc prawna udzielana jest osobom, które wykażą, iż nie są w stanie pokryć kosztów odpłatnej pomocy adwokata czy radcy prawnego.

Kwestię grona osób, które mogą ubiegać się o nieodpłatną pomoc prawną, reguluje art. 4 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej.

O bezpłatną pomoc prawną oraz poradnictwo obywatelskie może starać się każda osoba fizyczna (osoby prawne, np. spółki prawa handlowego, nie mają możliwości uzyskania takiej pomocy), która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Darowa pomoc prawna w punktach bezpłatnych porad prawnych dla osób niepełnosprawnych

Osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie udzielania porad prawnych/obywatelskich osobiście, oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się, może być udzielana nieodpłatna pomoc prawna lub świadczone nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, z wyłączeniem nieodpłatnej mediacji, także poza punktem albo za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.

Uwaga – nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności. Darmowe porady prawne w Bielsku-Białej mają służyć głównie osobom, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a potrzebują skorzystać z darmowej porady prawnej adwokata czy radcy prawnego.

Należy pamiętać, że bezpłatna pomoc prawna w Bielsku-Białej udzielana może być również przez aplikantów adwokackich i radcowskich. Aplikanci w ramach udzielania bezpłatnych porad prawnych funkcjonują pod nadzorem swoich patronów – zawodowych adwokatów i radców prawnych, nie ma więc obaw, że pomoc ta nie będzie profesjonalna.

Podziel się

Dodaj komentarz

Ostatnie wpisy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Czytaj więcej