Jeśli szukasz darmowych porad prawnych w Bielsku-Białej oraz jej okolicach, zapoznaj się z ofertą przedstawionych poniżej podmiotów. Być może to właśnie prawnicy w którymś z nich zaoferują Ci darmowe porady prawne i darmową pomoc prawną, dzięki której rozwiążesz swoje problemy i unikniesz nerwów i stresu.

Darmowe porady prawne Bielsko-Biała udzielane są m.in. w:

 1. Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Bielsku-Białej, ul. Piastowska 40, tel. 33 813 68 76
 2. Okręgowy Inspektorat Pracy Oddział w Bielsku Białej, ul. Warszawska 5, tel. 33 829 13 40
 3. Bezpłatne Porady Prawne Bielsko-Biała, ul. Traugutta 21, tel. 33 822 46 90

To tylko wybrane podmioty, które świadczą darmowe porady prawne Bielsko Biała. W każdym z nich uzyskasz informację odnośnie swojej sprawy, zostaniesz również ewentualnie skierowany do podmiotu, który będzie w stanie udzielić Ci szerszych porad prawnych w danej sferze.

Czytaj także: Ile kosztuje adwokat w sprawie o rozwód?

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz edukacja prawna dla mieszkańców  Bielska-Białej 

Zakres rzeczowy dotyczący świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego reguluje ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Z bezpłatnej pomocy prawnej i darmowych porad prawnych w punkach nieodpłatnej pomocy prawnej w Bielsku-Białej mogą korzystać mieszkańcy Bielska-Białej i okolic. Zgodnie z art. 3 powołanej powyżej ustawy nieodpłatna pomoc prawna obejmuje m.in.

 • poinformowanie osoby fizycznej, zwanej dalej „osobą uprawnioną”, o
  obowiązującym stanie prawnym oraz przysługujących jej uprawnieniach, spoczywających na niej obowiązkach, w tym w związku z toczącym się
  postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub
  sądowoadministracyjnym
 • wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego
 • sporządzenie projektu pisma, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu sporządzenie projektu pisma, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowoadministracyjnym
 • nieodpłatną mediację
 • sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub
  ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub
  ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowoadministracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową

Punkty nieodpłatnych porad prawnych i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Bielsku-Białej znajdują się pod następującymi adresami:

 • Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzony przez radców prawnych, Bielsko-Biała, ul.  1 Maja 17a,
 • Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzony przez adwokatów Bielsko-Biała, ul. Bratków 16
 • Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzony wspólnie przez adwokatów (a) i radców prawnych, Bielsko-Biała, ul. Akademii Umiejętności 1A

Darmowe porady prawne Bielsko-Biała udzielane są również w punkach nieodpłatnego poradnictwa prawnego. Punkty nieodpłatnego poradnictwa prawnego znajdują się pod następującymi adresami:

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzone przez Ślaską Fundację „Błękitny Krzyż”, Bielsko-Biała, ul. Adama Mickiewicza 30A

 • Bielsko-Biała, Plac Opatrzności Bożej 18
 • Bielsko-Biała, ul. Lipnicka 36
 • Bielsko-Biała, ul. Józefa Lompy 7

Jeśli jesteś mieszkańcem Bielska-Białej czy okolic i szukasz darmowych porad prawnych, skontaktuj się z wybranym punktem, umów wizytę.

Bezpłatne porady prawne Bielsko-Biała – wykaz uzupełniający 2023

 1. Poradnia Prawna Bielskiego Centrum Wolontariatu – ul. Cieszyńska 3
 2. Poradnia Prawna „Centrum Obywatelskie” – ul. 1 Maja 2

Darowa pomoc prawna w punktach bezpłatnych porad prawnych dla osób niepełnosprawnych

Osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie udzielania porad prawnych/obywatelskich osobiście, oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się, może być udzielana nieodpłatna pomoc prawna lub świadczone nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, z wyłączeniem nieodpłatnej mediacji, także poza punktem albo za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.

Uwaga – nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności. Darmowe porady prawne w Bielsku-Białej mają służyć głównie osobom, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a potrzebują skorzystać z darmowej porady prawnej adwokata czy radcy prawnego.

Należy pamiętać, że bezpłatna pomoc prawna w Bielsku-Białej udzielana może być również przez aplikantów adwokackich i radcowskich. Aplikanci w ramach udzielania bezpłatnych porad prawnych funkcjonują pod nadzorem swoich patronów – zawodowych adwokatów i radców prawnych, nie ma więc obaw, że pomoc ta nie będzie profesjonalna.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.