Darmowe porady prawne Rzeszów – bezpłatne porady prawne w Rzeszowie udzielane są przez kilka podmiotów. Od pewnego czasu świadczy je także (w wybranych dniach i godzinach) Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie. Jeśli zatem potrzebujesz nieodpłatnej pomocy prawnej czy bezpłatnego doradztwa prawnego, skorzystaj z pomocy którejś z wymienionych w poniższym wykazie instytucji.

Każda z nich świadczy kompleksową darmową pomoc prawną w wybranych dziedzinach.

Jeśli masz problem prawny czy sprawę w sądzie, a nie możesz pozwolić sobie finansowo na wykorzystanie do pomocy profesjonalnej kancelarii prawnej, skorzystaj z tej bezpłatnej. Nieważne, czego dotyczy Twoja sprawa – czy masz problem w sprawie cywilnej, karnej, podatkowej czy jeszcze innej – nie jesteś sam.

Możesz liczyć na darmową i fachową pomoc i porady prawne, udzielane przez doświadczonych prawników z odpowiednią wiedzą i przygotowaniem zawodowym.

darmowe porady prawne rzeszów
darmowe porady prawne Rzeszów. bezpłatne porady prawne rzeszów fredry

Darmowe porady prawne wcale nie są gorsze od tych płatnych, a nierzadko w zupełności Ci wystarczą. Nie każda z instytucji świadczy usługi typu darmowa telefoniczna pomoc prawna. W wielu wypadkach będziesz musiał najpierw zadzwonić, a potem umówić się na spotkanie z prawnikiem, w czasie którego będziesz mógł szerzej i precyzyjniej opisać swoją sprawę. Nie czekaj zatem, aż Twój problem rozwiąże się sam i skorzystaj z pomocy darmowego prawnika.

Pisaliśmy m.in. Darmowe porady prawne Warszawa

Pamiętaj też, że nieodpłatna pomoc prawna i darmowe porady prawne świadczone są również w podmiotach, prowadzonych przez państwo. Obecnie funkcjonuje sieć punktów darmowych porad prawnych, w których bezpłatnej pomocy prawnej udzielają adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy czy radcowscy, ale również inne osoby zawodowo zajmujące się pomocą prawną.

Jeśli nie stać Cię na pomoc profesjonalnego prawnika, skontaktuj się z najbliższym punktem nieodpłatnej pomocy prawnej w mieście Rzeszów i umów na wizytę.

Darmowe porady prawne Rzeszów – bezpłatna pomoc prawna w Rzeszowie:

  • Państwowa Inspekcja Pracy w Rzeszowie, ul. Gen. Stanisława Maczka 4, tel. 17 717 98 98
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie, ul. Leszczyńskiego 3, tel. 17 858 10 33
  • Uniwersytecka Poradnia Prawna w Rzeszowie, ul. Wyspiańskiego 4/09, tel. 17 872 19 52
  • Biuro Porad Prawnych i obywatelskich w Rzeszowie, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, al. Rejtana 10, tel. 17 853 82 13
  • Rzeszowski Klub Sportowy Głuchych, ul. Langiewicza 22, tel. 17 852 92 33
darmowe porady prawne rzeszów
darmowe porady prawne rzeszów. Radca prawny rzeszów za darmo

Darmowe porady prawne w mieście Rzeszów oferują również punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, działające w ramach ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej (tekst ustawy TUTAJ).

Darmowe porady prawne w Rzeszowie – punkty bezpłatnej pomocy prawnej

Punkt darmowej pomocy prawnej w Rzeszowie. Szkoła Podstawowa nr 31, ul. Pułaskiego 11, 35-011 Rzeszów, punkt darmowej pomocy prawnej w Rzeszowie, czynny od 9.00 do 13.00 od poniedziałku do piątku. Darmowe porady prawne Rzeszów, udzielane w punkcie, udziela są przez radców prawnych.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Rzeszowie, Rzeszowski Dom Kultury Filia Zwięczyca, ul. Beskidzka 6, 35-083 Rzeszów, nieodpłatna pomoc prawna w Rzeszowie udzielana przez adwokatów, w zakresie prawa rodzinnego, cywilnego (w tym spadkowego) i innych gałęzi prawa

Darmowe porady prawne Rzeszów, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, ul. Wyspiańskiego 16a, 35-111 Rzeszów, darmowa pomoc prawna udzielana w godzinach 8.00 – 12.00 od poniedziałku do piątku. Porady prawne i nieodpłatna pomoc prawna udzielana przez radców prawnych z Rzeszowa i okolic

Sprawdź także: Adwokat rozwód cennik

darmowe porady prawne Rzeszów
darmowe porady prawne Rzeszów

Punkt darmowej pomocy prawnej w Rzeszowie, ul. Langiewicza 15, 35-021 Rzeszów. Nieodpłatna pomoc prawna, świadczona m.in. przez adwokatów i radców prawnych, a także organizację pozarządową – Stowarzyszenie Sumsum Corda. Darmowe porady prawne Rzeszów, udzielane w punkcie, dotyczą prawa rodzinnego, prawa cywilnego, prawa pracy i innych gałęzi prawa

Darmowe porady prawne Rzeszów – Rzeszowska Rada Seniorów, Rynek 7, 35-064 Rzeszów. Nieodpłatna pomoc prawna, udzielana w ramach punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet VICTORIA oraz organizację pozarządową Centrum Poradnictwa Prawnego Prawnikon

Sprawdź także: Notariusz cennik spadek

Bezpłatna pomoc prawna w Rzeszowie – Rzeszowski Dom Kultury, Filia „Widokowa”, ul Widokowa Rzeszów, nieodpłatna pomoc prawna udzielana m.in. przez organizację pozarządową Pasieka – Fundacja Wsparcia i Rozwoju.

Jeśli znasz jakieś inne punkty darmowych porad prawnych w Rzeszowie – daj znać w komentarzu. Uwzględnimy je na powyższej liście.

Darmowe porady prawne w Rzeszowie – czy warto z nich korzystać?

Warto. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji – przed Tobą sprawa rozwodowa, masz problemy ze spłatą pożyczek chwilówek, grozi Ci eksmisja, Twój pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia albo w ogóle pracodawca płaci pod stołem, nie wiesz, co zrobić z długami spadkowymi – nie zastanawiaj się, tylko skorzystaj z bezpłatnych porad prawnych czy poradnictwa obywatelskiego, udzielanych w jednym z punktów bezpłatnej pomocy prawnej w Rzeszowie.

Korzystając z pomocy adwokata czy radcy prawnego albo innego prawnika, oferującego bezpłatne porady prawne w jednym z punktów w Rzeszowie masz pewność, że korzystasz z pomoc profesjonalnego doradcy. Nawet, jeśli darmowej pomocy prawnej udziela Ci aplikant adwokacki czy radcowski, wiesz, że to pomoc prawna fachowa i ma ona na celu pomóc Ci znaleźć rozwiązanie obecnej sytuacji.

Radca prawny Rzeszów za darmo – gdzie szukać?

Adwokat czy radca prawny albo inny prawnik, udzielający bezpłatnej pomocy prawnej w punkcie w Rzeszowie udzieli Ci informacji, pomoże przygotować pismo, np. pozew o rozwód, wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, wniosek o wstrzymanie eksmisji, skargę na czynności komornicze. Jeśli Twoja sprawa trafiła już do sądu, adwokat czy radca prawny pomoże Ci przygotować pismo – wniosek o zwolnienie z opłat i kosztów sądowych.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie mieści się przy ul. Hoffmanowej 8, 35-016 Rzeszów

darmowe porady prawne rzeszów
darmowe porady prawne Rzeszów

Co ważne – w punktach bezpłatnych porad prawnych w Rzeszowie możesz skorzystać również z mediacji. Jeśli np. zalegasz z pożyczką w banku czy opłatami do spółdzielni, prawnik pomoże Ci wyjść z całej sytuacji na drodze ugody, która zawsze będzie dla Ciebie korzystniejsza niż przegrana sprawa sądowa.

Od razu jedna ważna uwaga – mediacje w punktach bezpłatnych porad prawnych w Rzeszowie nie obejmują sytuacji, w których mediacja ma być prowadzona pomiędzy sprawdzą przemocy domowej i jego ofiarami.

Jak wspominaliśmy, darmowe porady prawne w Rzeszowie, udzielane w punktach nieodpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego są dla każdego, kto znajduje się w sytuacji, w której nie może ponieść kosztów odpłatnej pomocy i złoży takie oświadczenie w punkcie, w którym świadczona jest nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie lub nieodpłatna mediacja.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.