Kredyt gotówkowy online to alternatywa dla standardowego kredytu, na którą decydują się osoby, którym zależy na czasie i szybkim uzyskaniu pieniędzy. To wygodna forma finansowania, na którą decyduje się wiele osób. Czy kredyt gotówkowy przez internet faktycznie dostępny jest bez wizyty w placówce? Uzależnione jest to od procesu kredytowego w wybranym banku.

Kredyt gotówkowy online

Kredyt gotówkowy przez internet jest sposobem na uzyskanie pieniędzy bez wychodzenia z domu. Jeśli chodzi o banki, to pozwalają one na złożenie wniosku kredytowego przez internet, choć czasami aby dopełnić wszelkich formalności, klient musi pojawić się w oddziale instytucji finansowej.

Wybrane dla Ciebie oferty pożyczek

Jakie są rodzaje kredytów gotówkowych online?

 • Kredyt w pełni online – w tym przypadku procedura w całości odbywa się zdalnie, a formalności można załatwić bez konieczności pojawiania się w oddziale banku. To będzie kredyt, który można wziąć w 100% przez internet. Taki kredyt można otrzymać m.in. w Kasie Stefczyka lub PKO BP,

 • Kredyt online częściowo – w takiej sytuacji wniosek można jak najbardziej złożyć przez internet, jednak części formalności klient będzie musiał dopełnić w placówce banku. Zatem nie będzie to kredyt, który w całości można otrzymać online.

Dokumenty wymagane do wzięcia kredytu

Jakie dokumenty należy przedstawić, aby otrzymać kredyt gotówkowy online? Tak, jak w przypadku standardowego kredytu, klient potrzebuje w szczególności:

 • Danych z dowodu, czyli numer PESEL, numer i seria dowodu, data ważności, a także data wydania dokumentu,

 • Informacji dotyczących wysokości comiesięcznych dochodów, a także ich źródeł. Bank potrzebuje informacji na temat tego, czy dochody pochodzą z tytułu umowy o pracę czy umowy zlecenia albo innego źródła, np. jakiegoś kontraktu zawodowego.

Jeśli chodzi o kwestię zarobków, to znaczenie ma również czas obowiązywania umowy. Większe szanse na to, że decyzja kredytowa będzie pozytywna mają klienci, którzy mają bezterminową umowę albo podpisaną na okres przynajmniej kilku lat od chwili złożenia wniosku.

bezpieczne pożyczki
bezpieczne pożyczki
stała stopa oprocentowania kredytu
stała stopa oprocentowania kredytu. pożyczka gotówkowa online

Dla kogo kredyt online? Jaka całkowita kwota kredytu? Jaka stopa oprocentowania kredytu?

Jeśli klient potrzebuje dodatkowych pieniędzy na dowolnie wybrany cel, kredyt gotówkowy przez internet albo pożyczka gotówka online może być odpowiednim rozwiązaniem. Przyznanie kredytu uzależnione jest od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta. Zanim potencjalny kredytobiorca wypełni i wyśle wniosek kredytowy, powinien zastanowić się, czy spełnia wymagane kryteria. Osoby, które mają zaległości w spalcie posiadanych zobowiązań, powinny sięgnąć po kredyt dla zadłużonych.

Ostateczne warunki zobowiązania uzależnione są od różnych czynników, zwłaszcza od momentu, w którym nastąpiło złożenie wniosku, zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, okresu spłaty, daty wypłaty zobowiązania albo nawet daty płatności pierwszej raty.

Warto pamiętać o tym, że często jest tak, że wyliczenia kalkulatorów kredytowych mają tylko orientacyjny charakter, a ostateczne wyliczenia kredytu mogą być odmienne. Jeśli decyzja kredytowa będzie pozytywna, wypłata środków z kredytu przez internet zrealizowana zostanie na konto bankowe klienta.

Pożyczka gotówkowa online – jakie należy spełnić wymagania, jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy?

Każdy bank indywidualnie ustala własne warunki, które muszą być spełnione, aby mógł  on przyznać klientowi finansowanie. Należy się wcześniej z nimi zapoznać, jeszcze przed złożeniem wniosku kredytowego. Najczęściej wymagania, które stawiane są potencjalnym klientowi, to:

 • Ukończenie 18 roku życia,

 • Pełna zdolność do czynności prawnych w rozumieniu kodeksu cywilnego,

 • Obywatelstwo polskie (sprawdź także: Pożyczka na kartę pobytu czasowego)

 • Posiadanie miejsca zamieszkania na terytorium Polski,

 • Aktywny numer telefonu,

 • Prowadzenie osobistego konta bankowego,

 • Adres email,

 • Źródło dochodu (wypełnij wniosek i wskaż, skąd i jaki uzyskujesz dochód),

 • Ważny dowód osobisty,

 • domowy budżet i jego obciążenia

To jedynie warunki, jakie należy spełnić, aby móc ubiegać się o kredyt gotówkowy przez internet. Kredytobiorca musi również przejść przez wszystkie formalności, m.in. dostarczyć zaświadczenie o dochodach, które otrzymuje się od pracodawcy. 

stopa oprocentowania rrso wynosi?
stopa oprocentowania rrso wynosi? kredyt gotówkowy przez internet

W zależności od wybranego pożyczkodawcy, akceptowana będzie nie tylko umowa o pracę, ale bardzo często banki akceptują również umowę zlecenie. Wcześniej warto zorientować się, jakie źródła dochodu akceptowane są przez wybrany bank, dzięki czemu można się uchronić przed niemiłą niespodzianką.

Sprawdź także: Szybki kredyt online bez zaświadczeń

Pożyczka gotówkowa online – na czym polega?

Kredyt dostępny od ręki to standardowy kredyt, który można zaciągnąć przez internet. To oznacza, że cała procedura kredytowa, wraz z formalnościami załatwiana jest zdalnie. Jednak istnieją także kredyty gotówkowe, które można wziąć częściowo przez internet. To oznacza, że na pewnym etapie procedury kredytowej konieczne będzie pojawienie się klienta w placówce banku. Zazwyczaj w takim przypadku możliwe jest jedynie złożenie wniosku przez internet, a klient musi przyjść do banku, aby podpisać umowę.

Na jaki cel mogę przeznaczyć kredyt gotówkowy? Co się wiąże z ryzykiem niespłacenia kredytu?

Kredyt gotówkowy online to finansowanie, które pozwala przeznaczyć środki finansowe na dowolnie wybrany przez klienta cel. Wiele osób decyduje się na takie zobowiązanie w momencie, kiedy potrzebują pieniędzy np. na spłatę posiadanego zadłużenia, remont mieszkania, opłacenie wakacji, naprawę samochodu, itp. (sprawdź także: Pożyczka 100 zł online).

Spłata posiadanych zobowiązań przy pomocy kredytu gotówkowego występuje bardzo często. Jednak taka operacja powinna odbywać się w sposób rozsądny i przemyślany. Należy dokładnie zastanowić się, czy taki kredyt pokryje spłatę posiadanych zobowiązań. W takim przypadku należy wykazać się również samodyscypliną, aby otrzymane pieniądze przeznaczyć dokładnie na ten cel.

Okres spłaty

Okres spłaty kredytu gotówkowego może być różny, w zależności od wysokości kwoty zobowiązania. Okres ten to jeden z najważniejszych parametrów, które klient musi wybrać i powinien dobrze zastanowić się nad tym. Jeżeli okres spłaty zobowiązania będzie zbyt długi, będzie to wpływać na całkowity koszt kredytu, podnosząc go.

Najlepiej wybrać taki okres spłaty, aby móc spokojnie spłacić kredyt gotówkowy online, bez konieczności korzystania z takich pomocy, jak przedłużenie okresu spłaty, które są dodatkowo płatne.

Czym jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO)?

Wskaźnik RRSO jest wskaźnikiem, który przedstawia klientom całkowity koszt danego zobowiązania, obejmujący nie tylko kapitał, ale również wszystkie opłaty dodatkowe. RRSO przedstawia koszt ten w ujęciu procentowym w skali roku. Powinno być podane przy każdej ofercie zarówno pożyczki pozabankowej, jak i kredytu bankowego. Dzięki temu klient dokładnie wie, jaki jest koszt danego zobowiązania.

kwota kredytu bez kredytowanych kosztów
kwota kredytu bez kredytowanych kosztów. kredyt online

RRSO można wykorzystać do porównywania różnych ofert pożyczek i kredytów. Warunek jest jednak taki, że parametry każdej pożyczki lub kredytu muszą być w każdym przypadku takie same. Tylko wtedy porównanie da miarodajne wyniki.

Co składa się na całkowity koszt kredytu? Jaka całkowita kwota kredytu bez kredytowanych kosztów?

Całkowity koszt kredytu gotówkowego online może zakładać się z takich opłat, jak:

 • Odsetki, prowizje, opłaty, marże, jeżeli znane są klientowi – odsetki zwykle są zasadniczym elementem kredytu. Jeśli chodzi o oprocentowanie, to może być ono stałe lub zmienne. Warto pamiętać także o tym, że oprocentowanie kredytu, które jest ustalane przez każdy bank w skali roku, nie powinno przekroczyć ustawowej wysokości maksymalnych odsetek,

 • Do całkowitego kosztu zobowiązania można doliczyć także wszystkie prowizje, np. przygotowawcza albo opłata za przyznanie kredytu,

 • Koszty związane z usługami dodatkowymi, m.in. ubezpieczenia kredytu, jeżeli ich poniesienie konieczne jest do tego, aby uzyskać kredyt gotówkowy online albo po to, aby uzyskać go określonych oferowanych warunkach. Ubezpieczenie zobowiązania może być formą zabezpieczenia banku i nie jest obligatoryjne.

Kwota kredytu dla nowych klientów bez kredytowanych kosztów

Zgodnie z przepisami ustawy o kredycie konsumenckim, całkowita kwota kredytu stanowi kwotę, którą klient rzeczywiście otrzyma od pożyczkodawcy, w związku z zawartą wcześniej umową kredytową. Należy pamiętać, że nie obejmuje ona kredytowanych kosztów kredytu.

To oznacza, że do całkowitej kwoty kredytu nie jest wliczany kapitał kredytu, który jest przeznaczony na sfinansowanie kosztów, jakie klient ponosi w związku z zaciągnięciem zobowiązania. Należy pamiętać, że pozaodsetkowe koszty kredytu nie mogą być wyższe niż całkowita kwota kredytu.

A czym jest całkowity koszt kredytu? Ustawa dotycząca kredytu konsumenckiego ustala, że wszystkie koszty, które klient musi ponieść w związku z zawarciem umowy kredytowej. Wyjątek stanowią opłaty notarialne, które ponoszone przez konsumenta.

złożysz wniosek dziś, pożyczka od następnego dnia roboczego
złożysz wniosek dziś, pożyczka od następnego dnia roboczego. kredyt przez internet

Czy mogę połączyć klika kredytów w jeden, tak aby płacić jedną ratę?

Tak, w tym przypadku chodzi o konsolidację zobowiązań. Pozwala ona na połączenie co najmniej 2 pożyczek lub innych zobowiązań w jedno. Dzięki temu klient może spłacać tylko jedną ratę w każdym miesiącu. Po połączeniu pożyczek w jedno zobowiązanie, pożyczkobiorca otrzymuje także nowy termin spłaty, który zwykle jest dłuższy niż poprzednie terminu spłaty zobowiązań.

Dzięki temu łatwiej będzie mu wygospodarować środki finansowe na comiesięczną ratę. Celem konsolidacji jest umożliwienie klientowi spłaty wszystkich pożyczek, bez ponoszenia konsekwencji związanych z brakiem spłaty zobowiązań w terminie.

Czy w ofercie Banku jest specjalna oferta dla pracowników sektora bankowego?

Niektórzy mogą zastanawiać się, czy kredyt dla pracownika banku różni się od standardowego kredytu. W tym zakresie dużo zależy od oferty określonej instytucji bankowej. Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie z nich oferują kredyt dla określonych grup zawodowych.

Tego rodzaju zobowiązania zazwyczaj są bardziej opłacalne niż kredyty, które każdy może zaciągnąć, bez względu na to, jaki zawód wykonuje. Możliwe jest to dzięki m.in.:

 • Uproszczeniu procedury udzielania zobowiązania,

 • Obniżeniu wysokości prowizji albo zrezygnowaniu z niej,

 • Obniżeniu wysokości marży.

Kredyt online – szczegóły oferty kredytowej

Kredyt online może być dobrym wsparciem w trudnej sytuacji materialnej, jednak przed podjęciem decyzji o jego wzięciu, należy zapoznać się ze wszystkimi szczegółami, które dotyczą konkretnej oferty kredytowej. Klient powinien znać nie tylko całkowity koszt zobowiązania oraz Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania RRSO, ale również wszystkie opłaty, które wchodzą w skład ostatecznego kosztu kredytu.

Chodzi w tym przypadku o oprocentowanie, odsetki, wysokość opłaty administracyjnej, przygotowawczej, itp.

Kredyt online – czy warto?

Niektórzy mogą zastanawiać się, czy warto zdecydować się na kredyt online. Podobnie, jak inne pożyczki lub kredyty, również kredyt przez internet ma zarówno zalety, jak i wady. Wcześniej warto je poznać, aby podjąć właściwą decyzję. Jeśli chodzi korzyści płynące z takiego kredytu to jest to:

 • Możliwość załatwienia wszystkiego przez internet, bez konieczności odwiedzania placówki firmy pożyczkowej,

 • Bez weryfikacji w bazach dłużników – pozabankowe firmy pożyczkowe zazwyczaj nie weryfikują swoich klientów w rejestrach dłużników, co pozwala na przyznanie wsparcia finansowego także osobom ze słabą historią kredytową, o ile klient stara się o pożyczkę w firmie pozabankowej (pisaliśmy m.in. Pożyczka ratalna bez bik online),

 • Możliwość wzięcia kredytu na zróżnicowane kwoty, które mogą wynosić od kilku, nawet do kilkuset tysięcy złotych.

Jednak na pytanie, czy warto wziąć kredyt gotówkowy online, nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko jest uzależnione od tego, w jakiej sytuacji znajduje się potencjalny klient. Być może będzie to jedyny sposób na to, aby poradzić sobie z opłaceniem wydatków.

Roczna stopa oprocentowania RRSO ma kluczowe znaczenie dla kredytu online

RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która stanowi wskaźnik dotyczący całkowitego kosztu zobowiązania. RRSO jest przedstawiane w skali rocznej w procentach. Obejmuje wszystkie opłaty, które związane są z danym zobowiązaniem. Powinno znajdować się przy każdej ofercie zarówno kredytu bankowej, jak i pożyczki pozabankowej.

W skład RRSO wchodzą wszelkie koszty oraz opłaty, które związane są z kredytem. Chodzi m.in. o prowizje, opłaty, oprocentowanie, odsetki, ubezpieczenie kredytu, itp. Dzięki RRSO można w łatwy i szybki sposób porównać najbardziej atrakcyjne dla klienta oferty kredytów.

pożyczki dla osób fizycznych na realizację swoich potrzeb
pożyczki dla osób fizycznych na realizację swoich potrzeb. szybki kredyt gotówkowy

Jest jednak jeden warunek. Wysokość kwoty kredytu, jak również długość okresu jego spłaty muszą być identyczne w każdym przypadku. Tylko wtedy porównanie będzie dawać miarodajne wyniki i będzie miało sens.

Sprawdź także: Szybka gotówka dla każdego

Kredyt gotówkowy online – czy warto?

Niektórzy, korzystający po raz pierwszy z tego rodzaju finansowania, mogą się zastanawiać, czy kredyt gotówkowy online to dobry sposób na uzyskanie dodatkowych pieniędzy. 

Oczywiście tak jak każdy inny kredyt lub pożyczka, również taki typ finansowania ma zarówno plusy, jak i minusy. Największe korzyści, które płyną z takiego kredytu to:

 • Możliwość otrzymania środków finansowych na dowolny cel – kredyt gotówkowy online pozwala na uzyskanie pieniędzy na dowolnie wybrany cel, którym mogą być różne rzeczy, od naprawy samochodu po sifnansowanie wymarzonych wakacji,

 • Możliwość załatwienia większości lub wszystkich formalności w sposób zdalny. Dzięki temu klient nie musi wychodzić z domu, ponieważ wszystko może załatwić z poziomu swojego komputera lub smartfona.

Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi na to, czy warto wziąć kredyt gotówkowy przez internet. Wszystko zależy od sytuacji, w jakiej znajduje się klient. Jeżeli nie ma innego wyjścia i jedynym sposobem na uzyskanie potrzebnych środków finansowych jest kredyt online, to jak najbardziej warto taką opcję rozważyć. Wcześniej jednak klient powinien zorientować się, czy ma możliwość pożyczenia pieniędzy wśród znajomych oraz osób z rodziny.

Na Twoje dodatkowe potrzeby

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy online? Klienci, którzy decydują się na takie finansowanie, zaciągają je po to, aby opłacić różne wydatki, zarówno te nieprzewidziane, jak również zaplanowane. Warto pamiętać o tym, że kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel. Na co najczęściej kredytobiorcy biorą takie finansowanie?

 • Na naprawę samochodu – jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy auto potrzebne jest klientowi do dojeżdżania do pracy,

 • Remont mieszkania – często to jedyny sposób na to, aby wyremontować i odnowić dom lub mieszkanie,

 • Zakup niezbędnych sprzętów AGD – trudno wyobrazić sobie życie bez sprawnej lodówki, ale również pralki.

 • Na opłacenie wakacji – istnieje grupa osób, które nie wahają się przed wzięciem kredytu na przyjemność, w tym również opłacenie wymarzonych wakacji.

Niezależnie od tego, na co ma zostać przeznaczony kredyt gotówkowy online, cały lub większość procesu kredytowego odbywa się w sposób zdalny, dzięki czemu klient nie musi nawet wychodzić z domu, aby otrzymać pieniądze na wskazane we wniosku konto bankowe.

oprocentowanie w stosunku rocznym
oprocentowanie w stosunku rocznym. pożyczka gotówkowa

Kto oferuje tani kredyt online?

Dla większości kredytobiorców przy wyborze kredytu najważniejszy jest jego koszt. Im niższe będzie RRSO, tym comiesięczna rata będzie mniejsza, a także całkowity koszt zobowiązania. Różnice w szczegółach określonych ofert firm bankowych są duże.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania RRSO może wahać się między 6 a 20%. Trzeba też zwrócić uwagę na typ oprocentowania, ponieważ oferowane jest oprocentowanie zmienne lub stałe.

Kto może ubiegać się o kredyt online?

Czy kredyt przez internet to produkt, który dostępny jest dla każdego? W takim przypadku należy liczyć się z tym, że klient musi spełnić standardowe wymagania, jakie stawiane są osobom, które chcą otrzymać takie finansowanie. Oznacza to, że taki kredyt otrzymają osoby, które:

 • pełnoletnie,

 • Zameldowanie w Polsce,

 • Mające zdolność kredytową,

 • Posiadające pozytywną historię kredytową – opóźnienia w spłacie posiadanych zobowiązań mogą stanowić przeszkodę do wzięcia kredytu.

Należy mieć na względzie to, że obliczając zdolność kredytową, bank bierze pod uwagę nie tylko wysokość dochodów, ale również rodzaj zatrudnienia. Znaczenie ma to, czy zatrudnienie jest stabilne, a wynagrodzenia musi wpływać na konto regularnie.

Jakie dokumenty należy przygotować, starając się o kredyt online?

Również w tym przypadku wymagania, które dotyczą dokumentów są identyczne, tak jak w przypadku kredytu, który zaciągany jest w placówce bankowej. Należy przygotować:

Może się okazać tak, że określony bank nie wymaga zaświadczenia o dochodach. Dotyczy to w szczególności niższych kwot zobowiązania. W takim przypadku dostępny może być kredyt na oświadczenie online. To oznacza, że we wniosku wystarczy wpisać wysokość wynagrodzenia oraz źródło dochodu, choć bank może informacje te zweryfikować.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Osoby, które nie są pewne, czy kredyt gotówkowy online będzie dla nich odpowiednim rozwiązaniem, mogą mieć pewne wątpliwości oraz pytania, na które poniżej przedstawione zostały odpowiedzi.

Co trzeba zrobić, aby dostać kredyt gotówkowy online?

Należy spełnić wszystkie warunki wymagane przez klienta, a także wypełnić wniosek pożyczkowy oraz dopełnić wszystkich wymaganych formalności.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy online?

Koszt zobowiązania uzależniony jest od oferty, a także od tego, czy jest on udzielany przez firmę pozabankową, czy przez bank.

Jak szybko można otrzymać pieniądze?

Środki finansowe na rachunku klienta mogą pojawić się już w ciągu kilku dni od wysłania wniosku kredytowego.

Jak potwierdzić swoją tożsamość przez internet?

Kredyt gotówkowy przez internet wymaga potwierdzenia swojej tożsamości. Można zrobić to na kilka sposobów. Najpopularniejszy z nich to po prostu wykonanie przelewu bankowego, opiewającego na kwotę symboliczną, rzędu 1 grosza lub 1 złotówki. Tożsamość można również potwierdzić, logując się na aplikacji bankowej albo rozmawiając z pracownikiem instytucji finansowej przez telefon.

Sprawdź także: Pożyczki prywatne i społecznościowe

Czy warto wziąć kredyt online? Od czego udzielenie kredytu zależy?

W pewnych przypadkach jak najbardziej. Jednak każda sytuacja powinna być rozpatrywana indywidualnie. Kredyt gotówkowy ma na celu wspomóż klienta finansowo. Warto takie zobowiązanie wziąć po uprzedniej analizie swojej sytuacji oraz możliwości, aby nie spowodować tego, że stanie się on źródłem kłopotów finansowych.

pożyczki dla nowych klientów
pożyczki dla nowych klientów

Ubezpieczenie przy kredycie online

Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkową opłatą, jaką musi ponieść klient w związku z pożyczeniem pieniędzy. Jest to opłata dodatkowa i zwykle naliczana jest wtedy, kiedy kwota zobowiązania jest bardzo wysoka. Przykładowo, jeżeli kredytobiorca zdecyduje się na kwotę w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, prawdopodobnie będzie musiał opłacić także dodatkowe ubezpieczenie związane z tym kredytem.

Ubezpieczenie kredytowe ma na celu zabezpieczenie banku przed ewentualnym ryzykiem braku spłaty kredytu przez klienta ze względu na losową sytuację, np. chorobę, utratę pracy, wypadek, itp. Jeśli chodzi o niektóre rodzaje kredytów, np. hipoteczne, ubezpieczenie jest obowiązkowe. Zawsze warto dokładnie zapoznać się z warunkami danego ubezpieczenia, jak również kosztami, które są z tym związane.

Jak skorzystać z kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy to finansowanie, które funkcjonuje w ofercie banków, ale coraz częściej można go spotkać także wśród ofert firm pożyczkowych. Aby skorzystać z takiego kredytu, wystarczy wejść na stronę internetową firmy lub banku, gdzie będzie zamieszczony wniosek, który należy wypełnić i przesłać do pożyczkodawcy. 

W formularzu kredytowym należy wpisać wszystkie wymagane dane, które potrzebuje pożyczkodawca. Następnym krokiem jest potwierdzenie swojej tożsamości, a można to zrobić m.in. poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Innym sposobem jest zalogowanie się do specjalnej aplikacji ze swojej bankowości elektronicznej.

Sprawdź także: Najczęściej przyznawane chwilówki

Jeśli proces ten klient przejdzie pozytywnie, w ciągu kilkunastu minut powinna pojawić się decyzja o przyznaniu. W ciągu kilku dni na podanym rachunku bankowym powinny być dostępne pieniądze z pożyczki przez internet.

Porównanie kredytu gotówkowego i kredytu ratalnego – czym się różnią? Czy są różnice co do spłaty zadłużenia? Jaka maksymalna kwota kredytu i jak złożyć wniosek?

Pożyczki online czasami mają postać pożyczki ratalnej. Kredyt na raty polega na tym, że klient otrzymuje środki finansowe na dowolny cel, cel ten musi od razu zrealizować oraz zobowiązuje się do spłaty zobowiązania w ratach. Zazwyczaj odbywa się w comiesięcznych, równych ratach.

Historia kredytowa i zdolność kredytowa a kredyt gotówkowy online i okres kredytu gotówkowego

Kredyt przez internet, który udzielany jest przez banki, tak naprawdę nie różni się niczym od standardowego zobowiązania. Także w toku procesu kredytowego weryfikowana jest zdolność kredytowa klienta, a także jego historia kredytowa. 

Na zdolność kredytową składają się różne czynniki, m.in. źródło wynagrodzenia, wysokość dochodów, comiesięczne wydatki, spłacane zobowiązania, liczba osób na utrzymaniu, itp. Z kolei jeśli chodzi o historię kredytową, to chodzi o wpisy w bazach, takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy Biuro Informacji Gospodarczej. Jeżeli znajdują się tam pozytywne wpisy, klient może liczyć na pozytywną decyzję kredytową. W przypadku negatywnej historii kredytowej, wnioskodawca musi liczyć się z ewentualną odmową.

Sprawdź także: Pożyczki ekspresowe online i w domu klienta

Co przeanalizować przed wzięciem kredytu online? Harmonogram spłat i co jeszcze? Oprocentowanie kredytu gotówkowego

Zanim klient zdecyduje się na zawnioskowanie o wybrany kredyt gotówkowy online, powinien zwrócić uwagę na pewne kwestie i je przeanalizować. Chodzi w szczególności o takie rzeczy, jak:

 • Dokumenty pożyczkowe – w tym przypadku mowa głównie o umowie, ale należy zapoznać się także z regulaminem zobowiązania, a jeżeli występują jeszcze inne dokumenty, to również je trzeba przeanalizować,

 • Parametry kredytu – chodzi o wysokość kwoty pożyczki, a także okres spłaty i oprocentowanie stałe albo oprocentowanie zmienne. Wysokość zobowiązania powinna pokrywać wymagane wydatki, a okres spłaty pozwolić klientowi na terminową spłatę kredytu,

 • Własna sytuacja finansowa – indywidualna sytuacja klienta ma ogromne znaczenie i to od jej analizy zależą dalsze kroki klienta i wzięcie kredytu,

 • Pożyczkodawca – klient musi wcześniej zweryfikować swojego pozyżyczkodawcę także sprawdzić opinie na jego temat, jakie można znaleźć w internecie. Dzięki temu można dowiedzieć się, w jaki sposób bank traktuje swoich klientów, jak również w jaki sposób podchodzi do kwestii związanej z brakiem spłaty pożyczki w wyznaczonym terminie.

Pożyczki online – jaką kwota i okres spłaty? Oprocentowanie stałe stałe czy zmienne?

Kwota zobowiązania oraz okres kredytowania to indywidualne parametry, które każdy klient powinien ustalić samodzielnie, w oparciu o swoją sytuację finansową. Kwota kredytu może być różna, zależy to także od oferty banku. Kredyt na dowolny cel może opiewać na kwotę kilkunastu, kilkudziesięciu lub kilkuset złotych.

Klient powinien zdecydować się na taką kwotę, która pozwoli mu na pokrycie wydatków. Choć może być to kuszące, lepiej nie wnioskować o zbyt wysoką kwotę, ponieważ będzie ona miała wpływ na całkowity koszt zobowiązania.

Okres kredytowania także może być różny i również uzależniony jest od tego, jaka jest kwota kredytu. Kredyt gotówkowy online często bierze się na okres od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy licząc od daty wypłaty kredytu. Możliwe jest wzięcie zobowiązania nawet na 10 lat. Wszystko uzależnione jest od tego, jaką kwotę klient potrzebuje.

Czy wzięcie kredytu gotówkowego online to dobre wyjście?

Niektórzy mogą zastanawiać się, czy kredyt przez internet będzie dla nich odpowiednim rozwiązaniem. Oczywiście dużo zależy od sytuacji, w jakiej znajduje się klient, jednak w wielu przypadkach będzie to odpowiednia opcja na zdobycie potrzebnych pieniędzy.

Myśl o kredycie gotówkowym online może być rozwiązaniem, które pozwala na zaoszczędzenie czas oraz pieniądze. Największą zaletą takiego finansowania jest to, że środki można otrzymać bez wychodzenia z domu. Coraz więcej banków udostępnia także kredyt w aplikacji bankowej.

Kredyt przez internet dostępny jest nawet w 15 minut. Jest to wygodne rozwiązanie, pozwalające na wnioskowanie o kredyt z dowolnie wybranego miejsca. Jedynie, czego klient potrzebuje, to dostęp do sieci. Nie ma znaczenia, czy wniosek składany jest z urządzenia jakim jest smartfon, laptop czy tablet.

Kredyt przez internet na konto nie różni się niczym od kredytu, który udzielany jest w placówce bankowej. Można otrzymać finansowanie nawet na kilkaset tysięcy złotych i na okres 10 lat. Inna jest jedynie procedura wnioskowania, ponieważ klient przechodzi go samodzielnie przez internet. Warunki oraz wymagania pozostają bez zmian, chociaż są pewne wyjątki.

Często zdarza się tak, że banki wprowadzają promocyjne oferty, które są dostępne jedynie przez internet. Limitowane są one czasowo oraz mogą np. być związane z koniecznością wykorzystania kodu, który został podany na stronie.

Jednak pojawia się pytanie, czy można wziąć kredyt online w każdym banku? Instytucje bankowe świetnie zdają sobie sprawę z tego, że muszą konkurować z innymi bankami i nadążać za zmieniającymi się potrzebami oraz wymaganiami klientów. Dlatego też większość z nich oferuje kredyt online

Kredyt gotówkowy online to sposób na zdobycie pieniędzy na dowolny, potrzebny cel. Aby wziąć kredyt przez internet, wystarczy wypełnić wniosek na stronie internetowej banku lub firmy pożyczkowej i załatwić wszystkie wymagane formalności zdalnie. Na rynku można spotkać się z kredytami częściowo oferowanymi zdalnie, jak również całkowicie.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.