Darmowe porady prawne Szczecin – wykaz miejsc, punktów i instytucji, w których świadczona jest bezpłatna pomoc prawna w Szczecinie. Wymienione instytucje zajmują się darmowym doradztwem prawnym, jednak nie wszystkie świadczą usługi typu porady prawne przez telefon. W niektórych wypadkach, aby skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej na terenie Szczecina, konieczne będzie wykonanie telefonu i umówienie się na wizytę i spotkanie z prawnikiem.

Jeśli zatem masz sprawę w sądzie, grozi Ci rozwód z orzeczeniem o winie, jesteś w sporze z pracodawcą czy nie wiesz, jak odwołać się od decyzji administracyjnej, koniecznie skorzystaj z usług, świadczonych przez jedną z wymienionych instytucji.

Darmowe porady prawne Szczecin
Darmowe porady prawne Szczecin

Nie zostawiaj swojej sprawy i swojego problemu prawnego na ostatnią chwilę – on sam się nie rozwiąże, a opóźnianie wszystkiego tylko pogorszy Twoją sytuację. Jeszcze dziś zadzwoń, umów termin spotkania, przygotuj odpowiednie dokumenty i przedstaw swoją sprawę. Możesz liczyć na rzetelną i fachową pomoc i opiekę prawną.

Darmowe porady prawne Szczecin – bezpłatna pomoc prawna w Szczecinie:

 • Okręgowa Inspekcja Pracy w Szczecinie, ul. Pszczelna 7, tel. 91 431 19 29
 • Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie, Plac Armii Krajowej 1, tel. 91 424 51 35
 • Miejski Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Szczecinie, ul. Jedności Narodowej 42, tel. 91 464 63 33
 • Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 4, tel. 91 422 52 39
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinie, ul. Sikorskiego 3, tel. 91 485 76 01
 • Studencka Poradnia Prawna Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Narutowicza 17a
 • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, ul. Gryfińska 151, tel. 91 460 08 05
 • Biuro Porad Obywatelskich, Polski Komitet Pomocy Społecznej, ul. Dąbrowskiego 22/24, tel. 91 852 53 56
 • Federacja Konsumentów Oddział w Szczecinie, ul. Mariacka 4, tel. 91 488 15 97
Darmowe porady prawne Szczecin
Darmowe porady prawne Szczecin

Oprócz wskazanych powyżej w Szczecinie funkcjonuje kilka punktów nieodpłatnego poradnictwa prawnego, działających w oparciu o przepisy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Wykaz tych punktów bezpłatnej pomocy prawnej znajdziesz poniżej. Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. W przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i niezatrudniająch innych osób w ciągu ostatniego roku nieodpłatna pomoc prawna kwalifikuje się jako pomoc de minimis.

Czytaj także: Ile kosztuje prawnik przy rozwodzie

Stosownie do art. 3 powołanej powyżej ustawy nieodpłatna pomoc prawna, udzielana m.in. przez adwokatów i radców prawnych w Szczecinie, obejmuje:

1. Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:

 • poinformowanie osoby fizycznej, zwanej dalej „osobą uprawnioną”, o obowiązującym stanie prawnym oraz przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach, w tym w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowoadministracyjnym lub
 • wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego, lub
 • sporządzenie projektu pisma w sprawach, o których mowa w pkt 1 i 2, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowoadministracyjnym, lub
 • nieodpłatną mediację, lub
 • sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowoadministracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową.

Punkty darmowej pomocy prawnej w Szczecinie:

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej Budynek Urzędu Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1 (Wejście od ul. św. Jacka Odrowąża)

Budynek filii Urzędu Miasta Szczecin, ul. Rydla 39-40

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Iskierka” ul. Św. Mikołaja 9/1 71-799 Szczecin

Zachodniopomorskie Forum Organizacji Socjalnych ZaFOS al. Wojska Polskiego 69 70-478 Szczecin tel. 091 812 09 12

Stowarzyszenie Solidarne Kobiety Zawsze ul. Turkusowa 6/12 70-778 Szczecin tel. 667854944

Tu także: Darmowe porady prawne Lublin

Pełny wykaz punktów znajdziesz na stronie Urzędu Miasta Szczecina tutaj. O darmowych poradach prawnych i nieodpłatnej pomocy prawnej szerzej pisaliśmy tutaj: darmowe porady prawne. Powyższy wykaz będzie na bieżąco aktualizowany.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.