Darmowe porady prawne Wrocław – jesteś z Wrocławia albo okolic? Potrzebujesz szybkiej, rzetelnej i darmowej porady prawnej? jeśli tak, zapoznaj się z naszą listą instytucji, na której prezentujemy podmioty, świadczące bezpłatne porady prawne we Wrocławiu. Nie każda z nich świadczy usługi typu telefoniczna pomoc prawna, niemniej w każdej z nich będziesz mógł umówić się na spotkanie i przedstawić prawnikowi swoją sprawę.

Darmowe porady prawne Wrocław – bezpłatna pomoc prawna we Wrocławiu

darmowe porady prawne Wrocław
darmowe porady prawne Wrocław
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu, ul. Strzegomska 6, tel. 71 782 23 22
 • Miejski Rzecznik Konsumentów we Wrocławiu, ul. Świdnicka 53, tel. 71 777 86 62
 • Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej we Wrocławiu, ul. Ofiar Oświęcimskich 15a, tel. 71 344 20 38
 • Powiatowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu, ul. Zielonego Dębu 22, tel. 71 371 04 31
 • Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu, ul. Gliniana 20/22, tel. 71 770 16 00
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, ul. Kościuszki 131, tel. 71 722 18 60
 • Uniwersytecka Poradnia Prawna Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Więzienna 10/12
 • Dolnośląskie Forum Integracyjne, ul. Suwalska 5
 • Biuro Porad Obywatelskich we Wrocławiu, ul. Szajnochy 12, te. 71 344 84 39
 • Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw Karta 99, ul. Kościuszki 35B, tel. 71 344 66 33
 • Wrocławskie Centrum Seniora, Plac Dominikański 6/21
 • Fundacja Centrum Praw Kobiet, ul. Ruska 46B
 • Fundacja Społecznych Kuratorów Sądowych, ul. Piłsudskiego 95, tel. 71 346 88 20
 • Fundacja Sancta Familia, ul. Monte Cassino 64, tel. 517 453 575
darmowe porady prawne Wrocław
darmowe porady prawne Wrocław

Nieodpłatna pomoc prawna we Wrocławiu

We Wrocławiu – podobnie jak w innych miastach i miasteczkach w Polsce, funkcjonują punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Działają one w oparciu o przepisy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej .

Jeśli uruchomisz przeglądarkę internetową i wpiszesz hasło typu „Darmowa pomoc prawna Wrocław”, z pewnością trafisz na stronę miasta Wrocław, a tam w jednej z zakładek znajdziesz informacje o punktach nieodpłatnej pomocy prawnej we Wrocławiu. Aby jednak ułatwić Ci życie, publikujemy poniżej wykaz punktów, w których świadczone są darmowe porady prawne we Wrocławiu.

Pisaliśmy m.in. Darmowe porady prawne Rzeszów

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej we Wrocławiu:

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Plac Dominikański 6, Wrocław. Darmowe porady prawne udzielane są tu przez adwokatów, na wizytę można umówić się w godzinach od 11.00 do 15.00. Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje prawo rodzinne, prawo cywilne, w tym np. spadkowe i inne gałęzie prawa.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu, ul. Rydygiera 43, Wrocław. Nieodpłatną pomoc prawną w MOPS Wrocław i darmowe porady prawne udzielają adwokaci. Pomoc prawna bezpłatna dotyczy głównie spraw z zakresu prawa rodzinnego, ale nie tylko.

Czytaj także: Notariusz cennik spadek

Rada Osiedla Krzyki – Partynice, ul. Wiosenna 14, Wrocław. Tutaj na darmową pomoc prawną we Wrocławiu możesz liczyć ze strony adwokatów, którzy nieodpłatnie udzielają porad w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego, karnego, prawa pracy i prawa administracyjnego.

darmowe porady prawne Wrocław
darmowe porady prawne Wrocław

Rada Osiedla Powstańców Śląskich, ul. Gajowicka 96a, Wrocław. Darmowe porady prawne udzielane są przez radców prawnych, a bezpłatna pomoc prawna może dotyczyć spraw z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego, karnego, prawa pracy.

Budynek Urzędu Miejskiego, al. Kromera 44, Wrocław. Tutaj darmowe porady prawne Wrocław są świadczone przez radców prawnych. O zakresie bezpłatnej pomocy prawnej dowiesz się telefonicznie

Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne, ul. Rękodzielnicza 1, Wrocław. Darmowa pomoc prawna świadczona jest tu przez Fundację Badań nad Prawem, o szczegółach nieodpłatnej pomocy prawnej i tego, kto może się ubiegać o darmową pomoc prawną dowiesz się na miejscu

Lokal miejski przy ulicy Ignuta 125, Wrocław. Tutaj bezpłatna pomoc prawna we Wrocławiu udzielana jest osoby współpracujące z Fundacją Sancta Familia, a pomoc obejmuje sprawy z zakresu prawa rodzinnego, opiekuńczego, prawa cywilnego, prawa pracy itp.

Jak widzisz, darmowe porady prawne we Wrocławiu są możliwe – umówić się możesz dzwoniąc pod numer Teleinformatycznego Centrum Obsługi Mieszkańca.

Czytaj również: Adwokat rozwód cennik

W większości przypadków te porady prawne bezpłatne dotyczyć będą spraw rodzinnych i opiekuńczych, ale adwokaci pomogą Ci za darmo również w sprawach karnych, a radcowie nie odmówią pomocy w sprawach z nieuczciwym kontrahentem.

Oczywiście, na darmową pomoc w szczególnie zawiłych sprawach raczej nie masz co liczyć – takie sprawy są czasochłonne, pochłaniają również zasoby finansowe, niemniej na pewno zostaniesz ukierunkowany, darmowy adwokat czy darmowy radca prawny odpowiednio Cię pokierują i wskażą drogę.

Pisaliśmy także:

Bezpłatne porady prawne Kraków

Podobne wpisy

4 komentarze

 1. Dzień dobry,mam pytanie odnośnie urlopu macierzyńskiego.
  Ja zaszłam w ciąży przed tym nie pracowałam więc nie mam płatnego urlopu, więc teraz pytanie jeśli mój mierz pójdzie na urlop macierzyński obecnie pracuję czy będziemy dostawać od państwa pomoc finansową jeśli on prowadzi działalność gospodarczą.
  Dziękuję pozdrawiam.

 2. Доброго дня. До кого, я, можу звернутися, як що агенція по працевлаштуванню в Глогуві не разрахувалася зі мною за відпрацьований період.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.