Reklama

darmowe porady prawne
| .
11 maja 2021 23:17

Darmowe porady prawne Wrocław

Darmowe porady prawne Wrocław – jesteś z Wrocławia albo okolic? Potrzebujesz szybkiej, rzetelnej i darmowej porady prawnej? jeśli tak, zapoznaj się z naszą listą instytucji, na której prezentujemy podmioty, świadczące bezpłatne porady prawne we Wrocławiu. Nie każda z nich świadczy usługi typu telefoniczna pomoc prawna, niemniej w każdej z nich będziesz mógł umówić się na spotkanie i przedstawić prawnikowi swoją sprawę.

Darmowe porady prawne Wrocław – bezpłatna pomoc prawna we Wrocławiu

darmowe porady prawne Wrocław

 

 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu, ul. Strzegomska 6, tel. 71 782 23 22
 • Miejski Rzecznik Konsumentów we Wrocławiu, ul. Świdnicka 53, tel. 71 777 86 62
 • Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej we Wrocławiu, ul. Ofiar Oświęcimskich 15a, tel. 71 344 20 38
 • Powiatowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu, ul. Zielonego Dębu 22, tel. 71 371 04 31
 • Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu, ul. Gliniana 20/22, tel. 71 770 16 00
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, ul. Kościuszki 131, tel. 71 722 18 60
 • Uniwersytecka Poradnia Prawna Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Więzienna 10/12
 • Dolnośląskie Forum Integracyjne, ul. Suwalska 5
 • Biuro Porad Obywatelskich we Wrocławiu, ul. Szajnochy 12, te. 71 344 84 39
 • Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw Karta 99, ul. Kościuszki 35B, tel. 71 344 66 33
 • Wrocławskie Centrum Seniora, Plac Dominikański 6/21
 • Fundacja Centrum Praw Kobiet, ul. Ruska 46B
 • Fundacja Społecznych Kuratorów Sądowych, ul. Piłsudskiego 95, tel. 71 346 88 20
 • Fundacja Sancta Familia, ul. Monte Cassino 64, tel. 517 453 575
darmowe porady prawne Wrocław

Nieodpłatna pomoc prawna we Wrocławiu

We Wrocławiu – podobnie jak w innych miastach i miasteczkach w Polsce, funkcjonują punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Działają one w oparciu o przepisy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej .

Jeśli uruchomisz przeglądarkę internetową i wpiszesz hasło typu “Darmowa pomoc prawna Wrocław”, z pewnością trafisz na stronę miasta Wrocław, a tam w jednej z zakładek znajdziesz informacje o punktach nieodpłatnej pomocy prawnej we Wrocławiu. Aby jednak ułatwić Ci życie, publikujemy poniżej wykaz punktów, w których świadczone są darmowe porady prawne we Wrocławiu.

Pisaliśmy m.in. Darmowe porady prawne Rzeszów

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej we Wrocławiu:

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Plac Dominikański 6, Wrocław. Darmowe porady prawne udzielane są tu przez adwokatów, na wizytę można umówić się w godzinach od 11.00 do 15.00. Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje prawo rodzinne, prawo cywilne, w tym np. spadkowe i inne gałęzie prawa.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu, ul. Rydygiera 43, Wrocław. Nieodpłatną pomoc prawną w MOPS Wrocław i darmowe porady prawne udzielają adwokaci. Pomoc prawna bezpłatna dotyczy głównie spraw z zakresu prawa rodzinnego, ale nie tylko.

Rada Osiedla Krzyki – Partynice, ul. Wiosenna 14, Wrocław. Tutaj na darmową pomoc prawną we Wrocławiu możesz liczyć ze strony adwokatów, którzy nieodpłatnie udzielają porad w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego, karnego, prawa pracy i prawa administracyjnego.

darmowe porady prawne Wrocław

Rada Osiedla Powstańców Śląskich, ul. Gajowicka 96a, Wrocław. Darmowe porady prawne udzielane są przez radców prawnych, a bezpłatna pomoc prawna może dotyczyć spraw z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego, karnego, prawa pracy.

Budynek Urzędu Miejskiego, al. Kromera 44, Wrocław. Tutaj darmowe porady prawne Wrocław są świadczone przez radców prawnych. O zakresie bezpłatnej pomocy prawnej dowiesz się telefonicznie

Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne, ul. Rękodzielnicza 1, Wrocław. Darmowa pomoc prawna świadczona jest tu przez Fundację Badań nad Prawem, o szczegółach nieodpłatnej pomocy prawnej i tego, kto może się ubiegać o darmową pomoc prawną dowiesz się na miejscu

Lokal miejski przy ulicy Ignuta 125, Wrocław. Tutaj bezpłatna pomoc prawna we Wrocławiu udzielana jest osoby współpracujące z Fundacją Sancta Familia, a pomoc obejmuje sprawy z zakresu prawa rodzinnego, opiekuńczego, prawa cywilnego, prawa pracy itp.

Jak widzisz, darmowe porady prawne we Wrocławiu są możliwe – umówić się możesz dzwoniąc pod numer Teleinformatycznego Centrum Obsługi Mieszkańca.

W większości przypadków te porady prawne bezpłatne dotyczyć będą spraw rodzinnych i opiekuńczych, ale adwokaci pomogą Ci za darmo również w sprawach karnych, a radcowie nie odmówią pomocy w sprawach z nieuczciwym kontrahentem. Oczywiście, na darmową pomoc w szczególnie zawiłych sprawach raczej nie masz co liczyć – takie sprawy są czasochłonne, pochłaniają również zasoby finansowe, niemniej na pewno zostaniesz ukierunkowany, darmowy adwokat czy darmowy radca prawny odpowiednio Cię pokierują i wskażą drogę.

Podziel się

Dodaj komentarz

Ostatnie wpisy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Czytaj więcej