Pożyczki z niskim oprocentowaniem to okazje finansowe, z których warto skorzystać będąc w potrzebie. Taką pożyczkę zwykle można otrzymać przez internet, po spełnieniu kilku warunków oraz dopełnieniu podstawowych formalności.

Pożyczki na niski procent – czyli na ile?

Pożyczka z niskim oprocentowaniem to produkt finansowy, który funkcjonuje zarówno w firmach pożyczkowych, jak i w bankach. Aby znaleźć ofertę finansowania, która oferuje atrakcyjne oprocentowanie, trzeba dokonać porównania przynajmniej kilku ofert i spośród nich wyłonić tą, która w największym stopniu odpowiada indywidualnym potrzebom klienta. 

Wybrane dla Ciebie oferty pożyczek

Klient może sam porównać oferty, wykorzystując do tego RRSO, jednak w takim przypadku wysokość kwoty pożyczki oraz okres spłaty w każdym przypadku muszą być identyczne. Jednak zawsze można skorzystać z rankingu lub porównywarki pożyczek z niskim oprocentowaniem, które dostępne są online.

Zdolność kredytowa – jak ją ocenić?

Zdolność kredytowa to czynnik, który w dużej mierze wpływa na to, jaka zostanie wydana decyzja przez pożyczkodawcę. Jednak inaczej oceniana jest zdolność kredytowa klienta firmy pożyczkowej, a inaczej klienta banku. Parabanki podchodzą do tej kwestii bardziej liberalnie, przez co większość klientów może liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku pożyczkowego.

bezpieczne pożyczki
bezpieczne pożyczki

Z kolei banki bardziej skrupulatnie podchodzą do kwestii zdolności kredytowej. Analizują i oceniają ją rygorystycznie, co ma również wpływ na dłuższy proces pożyczkowy. Warto wiedzieć, co składa się na zdolność kredytową:

 • Wysokość oraz źródła dochodów,
 • Comiesięczne wydatki,
 • Liczba osób na utrzymaniu,
 • Posiadanie innych zobowiązań do spłaty.

Biorąc pod uwagę powyższe elementy, pożyczkodawca ocenia zdolność kredytową przyszłego klienta i na jej podstawie wydaje decyzję pożyczkową.

Kredyt gotówkowy – informacje podstawowe

Kredyt gotówkowy to finansowanie, zgodnie z którym bank w oparciu o umowę, zobowiązuje się do oddania do dyspozycji klienta na okres ustalony w umowie określoną kwotę pieniędzy. Z kolei kredytobiorca zobowiązuje się do korzystania z udzielonych środków finansowych zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie z bankiem, jak również do zwrotu kwoty zobowiązania razem z odsetkami zgodnie z ustalonym harmonogramem w umowie, jak również zapłaty należnej pożyczkodawcy prowizji.

Kredytem gotówkowym często nazywana jest pożyczka udzielana przez bank albo kasę oszczędnościowo-kredytową. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Taki produkt finansowy spłacany jest w ratach, zwykle takich, które są równe. W przeciwieństwie do pożyczek instytucje, które uprawnione są do udzielania kredytów gotówkowych, są tylko banki oraz SKOK-i.

Może Cię zainteresuje: Kto pomoże wyjść z długów?

Gdzie najtańszy kredyt gotówkowy i pożyczki z niskim oprocentowaniem?

Koszt kredytu gotówkowego to jedna z najważniejszych informacji, która determinuje podjęcie decyzji o wzięciu zobowiązania. Co ma wpływ na całkowity koszt kredytu?

 • Kapitał kredytu,
 • Odsetki,
 • Oprocentowanie,
 • Koszty poboczne, 
 • Prowizja.

Gdzie najtańszy kredyt gotówkowy? Aby znaleźć ofertę, która będzie cechować się korzystnymi warunkami, konieczne jest dokonanie porównania różnych ofert. Nie warto korzystać z pierwszej lepszej oferty kredytu gotówkowego.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu?

Kredyt gotówkowy online oferowany jest przez parabanki, które udzielają swoich usług również przez internet. Decydując się na takie finansowanie, klient nie musi wychodzić z domu u pojawiać się w siedzibie firmy pożyczkowej, ponieważ wszelkie formalności związane z pożyczką można dopełnić zdalnie.

Aby złożyć wniosek kredytowy, trzeba znaleźć odpowiednią ofertę, co wbrew pozorom może okazać się niełatwym zadaniem. Kolejne kroki, które trzeba wykonać to:

 • Wejść na stronę główną pożyczkodawcy, gdzie znajduje się specjalny kalkulator. Klient musi wybrać na nim wysokość kwoty pożyczki z niskim oprocentowaniem, jak również okres spłaty zobowiązania,
 • Wpisać wszystkie dane we wniosku pożyczkowym, czyli dane osobowe, informacje dotyczące dochodu klienta, adres, itp.,
 • Zweryfikować swoją tożsamość – jest to nieodłączny element w przypadku starania się o pożyczkę. Pożyczkodawca musi mieć pewność, że dane, które znajdują się we wniosku, należą do klienta,
 • Po poprawnej weryfikacji tożsamości, konsument oczekuje na wydanie decyzji. Powinna się pojawić w ciągu kilkunastu minut.

Pożyczka gotówkowa online to wygodny sposób na zdobycie potrzebnych środków finansowych. Dzięki temu, że klient nie musi opuszczać domu, może zaoszczędzić czas i pieniądze. Co więcej, taki proces jest bardzo szybki, co pozwala na uzyskanie środków finansowych przez klienta o wiele szybciej.

pożyczki na niski procent
pożyczki na niski procent

Jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Jeśli chodzi o konsumencki kredyt gotówkowy, to zgodnie z przepisami Ustawy o kredycie konsumenckim, jego maksymalna kwota może wynosić 255 550 zł, choć banki zwykle samodzielnie nakładają limit w wysokości 150 000 zł lub 200 000 zł. Aby otrzymać taką kwotę, klient wcale nie musi mieć ogromnych dochodów w każdym miesiącu.

W zależności od okresu kredytowania, np. 10 lat oraz wysokości odsetek, taki kredyt może otrzymać bezdzietna para, zarabiająca w okolicach średniej krajowej.

Jak obliczana jest wysokość kwoty kredytu gotówkowego?

Jeszcze do niedawna, obliczając górną granicę zobowiązania, banki musiały się stosować w do surowych zaleceń Rekomendacji T KNF. Zgodnie z jej zapisami, stosunek sumy zobowiązań klienta do jego dochodu netto nie może być wyższy niż 50% albo 65%.

Obecnie każdy bank ma swobodę w ustalaniu poziomu tego wskaźnika. To oznacza, że może samodzielnie określić zasadny analizy i oceny zdolności kredytowej oraz kwoty pożyczki do ustalonego limitu. Dzięki temu banki mogą zaproponować temu samemu klientowi inne kwoty kredytu gotówkowego (pisaliśmy: Kredyt gotówkowy online).

Oceniając zdolność kredytową, banki korzystają z różnych algorytmów do tego przeznaczonych. Najważniejsze kryterium to wysokość oraz źródło dochodów klienta, jak również posiadane przez niego inne zobowiązania. Jednak każdy wniosek kredytowy rozpatrywany jest indywidualnie.

Kredyt gotówkowy online krok po kroku

Złożenie wniosku o kredyt gotówkowy przez internet jest proste i zwykle nie wymaga dostarczenia dodatkowych zaświadczeń, szczególnie wtedy, kiedy klient korzystał już z oferty danego banku. W innym przypadku niezbędne jest udokumentowanie stałych dochodów, przez odpowiednie oświadczenia. Proces zaciągnięcia kredytu online jest następujący:

 • Należy określić wysokość zobowiązania oraz okres spłaty,
 • Zweryfikować oferty banków, a następnie wybrać najbardziej pasującą z nich,
 • Wypełnić wniosek kredytowy, który dostępny jest na stronie internetowej banku,
 • Dołączyć wymagane dokumenty,
 • Zatwierdzony wniosku kredytowego,
 • Potwierdzić tożsamość klienta,
 • Czekać na decyzję kredytową.

Procedura kredytowa w przypadku kredytu gotówkowego jest o wiele mniej skomplikowana niż np. w przypadku starania się o kredyt hipoteczny. Przede wszystkim kredyt gotówkowy online zaciągany jest na niższą kwotę niż kredyt mieszkaniowy, co już powoduje zmniejszenie kosztu całkowitego. Co więcej, w przypadku kredytu hipotecznego konieczne jest dostarczenie większej liczby dokumentów, a to wydłuża cały proces.

Po jakim czasie od pozytywnej decyzji kredytowej, środki są przelewane na konto?

To, jak szybko pieniądze z kredytu mogą pojawić się na rachunku klienta, zależy od kilku czynników. Jeżeli klient stara się o kredyt lub pożyczkę w banku, w którym prowadzi także osobiste konto bankowe, proces ten zostanie przyspieszony (pisaliśmy: Pożyczki ekspresowe online). W takim przypadku pieniądze nie muszą opuszczać banku i proces pojawienia się pieniędzy na koncie jest błyskawiczny. W sytuacji, kiedy kredytobiorca ma rachunek bankowy ma w innym banku, ten proces zostaje wydłużony. 

Tempo pojawienia się środków finansowych z kredyty uzależnione jest również od tego, czy wnioskodawca wypełni poprawnie wniosek kredytowy. Jeżeli nie, prawdopodobnie zostanie on od razu odrzucony przez pożyczkodawcę, przez co cały proces zostanie wydłużony. Przed wysłaniem formularzu, klient powinien zweryfikować, czy wszelkie informacje we wniosku zostały wpisane poprawnie.

pożyczki z niskim oprocentowaniem 2
Gdzie znaleźć pożyczki z niskim oprocentowaniem? 6

Kalkulator kredytu gotówkowego i wszystkie koszty z nim związane

Kalkulator kredytu gotówkowego jest przydatnym narzędziem, z którego mogą korzystać osoby, które zainteresowane są wzięciem kredytu gotówkowego. Dzięki niemu może obliczyć całkowity koszt zobowiązania, ale również wysokość rat. Kalkulator to także symulator kredytu, gdyż klient dodatkowo może poznać przykładowy harmonogram spłat, a to jest pomocne przy podjęciu decyzji o wzięciu kredytu, a także planowaniu swojego domowego budżetu.

Koszt kredytu gotówkowego uzależniony jest od różnych czynników, m.in. wysokości oprocentowania oraz prowizji. Klient może spróbować samodzielnie obliczyć wysokość rat kredytu oraz oszacować jego całkowity koszt, jednak nie jest to łatwe. W takim przypadku najlepiej skorzystać z kalkulatora kredytowego. Wystarczy, że klient we właściwe pola wpisze takie informacje, jak: 

 • Kwota kredytu, która w największym stopniu będzie odpowiadać na potrzeby klienta,
 • Okres spłaty zobowiązania, który będzie odpowiadał możliwościom klienta,
 • Oprocentowanie – jeżeli wnioskodawca nie będzie wiedział, jakie wybrać, może zostać domyślne.

Darmowy kalkulator online umożliwi kredytobiorcy porównać oferty, które aktualnie oferowane są przez banki z poziomu swojego komputera albo urządzenia przenośnego. Pozwala na znalezienie odpowiedniego finansowania w kilka sekund. Takie narzędzie w ciągu kilku sekund wskaże klientowi kwotę do spłaty, RRSO, wysokość prowizji oraz raty zobowiązania. Co więcej, klient dowie się, ile będą wynosić odsetki płacone w każdej racie, jak również ile długu zostanie mu do spłaty po uregulowaniu należności w każdym miesiącu.

Jakie dokumenty potrzebne są do zaciągnięcia kredytu gotówkowego?

Chcąc złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online, warto wiedzieć, jakie dokumenty należy przygotować:

 • Ważny dowód osobisty,
 • Dokumenty, które potwierdzają zarobki – zależnie od rodzaju źródła dochodu, np. wyciąg bankowy, który potwierdza wpływy wynagrodzenia, zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy, deklaracja podatkowa za poprzedni rok, Zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotyczące wysokości przyznanego świadczenia,
 • Zestawienie z księgi przychodów oraz rozchodów.

Wymagane przez pożyczkodawców dokumenty mogą się różnić w zależności od wybranego banku. Przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku, przyszły klient powinien sprawdzić listę wymaganych dokumentów przez bank, w którym chcą wziąć kredyt.

Który bank ma stałe oprocentowanie kredytu gotówkowego?

Jeśli chodzi o kredyty gotówkowe z okresowo stałą stopą procentową, to na takie finansowanie można liczyć w kilku bankach. Takie oferty można znaleźć w Banku Millenium, ING Bank Śląski, Bank Pekao, Bank PKO BP oraz Santander Bank. W każdym banku maksymalny okres obowiązywania stałej stopy oprocentowania wynosi 5 lat. To tyle, ile minimalnie wyznacza rekomendacja KNF.

W Banku Pekao, ING Banku Śląskim, Banku Millenium oraz PKO BP, po pierwszym 5-letnim okresie, w którym obowiązuje stała stawka, może skorzystać z opcji ponownego wykorzystania stałego oprocentowania. Jednak stopa procentowa w takim przypadku będzie ustalana od nowa, w oparciu o warunki, jakie są proponowane w konkretnej chwili w banku. Jednak tego rodzaju możliwości nie będą mieć klienci banku Santander, ponieważ po 5 latach obowiązywania stawki stałej, dokonuje się przejście na WIBOR 3M plus marża. Wówczas kredytobiorca będzie korzystał ze zmiennego oprocentowania.

Sprawdź także: Najczęściej przyznawane chwilówki

Wniosek o kredyt gotówkowy – również przez internet

Aktualnie większość banków umożliwia swoim klientom złożenie wniosku kredytowego zdalnie. Dzięki temu zaciągnięcie kredytu jest obecnie o wiele szybsze. Podstawowe dokumenty, które niezbędne są do wzięcia kredytu gotówkowego, to:

 • Ważny dowód osobisty,
 • Wniosek kredytowy,
 • Dokument, który potwierdza posiadane dochody.

Wyżej wymienione dokumenty powinny wystarczyć w przypadku chęci pożyczenia stosunkowo niewielkiej kwoty. Może się jednak zdarzyć, że potrzebne będą dodatkowe dokumenty. Przykładowo, jeśli klient chce, aby ktoś poręczył mu kredyt, pożyczkodawca będzie również wymagał umowy poręczenia. Dokumenty dodatkowe mogą być także wymagane w przypadku ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia.

Niezbędne formalności przy kredycie gotówkowym – wymagania i dokumenty

Obecnie wzięcie pożyczki z niskim oprocentowaniem nie wiąże się z dużą liczbą formalności. Wystarczy, że klient spełni kilka warunków postawionych przez pożyczkodawcę, a także dostarczy wymagane przez niego dokumenty.

Wymagany jest przede wszystkim ważny dowód osobisty. Jeśli klient chce wziąć kredyt w banku, w którym prowadzi osobiste konto bankowe, to prawdopodobnie pożyczkodawca nie będzie wymagał nawet zaświadczenia o dochodach, ponieważ będzie miał wgląd do rachunku osobistego klienta. Konieczne będzie także złożenie wniosku kredytowego, co można zrobić internet, a samo wypełnienie formularza zajmuje od kilku do kilkunastu minut.

pożyczki z niskim oprocentowaniem 2
Gdzie znaleźć pożyczki z niskim oprocentowaniem? 7

Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa

Kredyt gotówkowy to pojecie, które funkcjonuje w przypadku usług bankowych. Z kolei pożyczka gotówkowa jest pojęciem, które zwykle stosowane jest w odniesieniu do pożyczek pozabankowych. 

Sprawdź także: Szybka pożyczka 100 zł

W przypadku podjęcia decyzji o wzięciu pożyczki gotówkowej, klient może wydać pieniądze na dowolnie wybrany cel. Co więcej, pożyczkodawcy zwykle nie weryfikują takiego klienta pod względem zdolności kredytowej czy historii kredytowej. Pozabankowe pożyczki gotówkowe trafiają do szerszego grona odbiorców.

W przypadku kredytu gotówkowego, aby dostać pozytywną decyzję kredytową, klient musi spełnić więcej warunków i są one bardziej rygorystyczne niż w przypadku pożyczki w parabanku. Z kolei koszt tego finansowania będzie niższy niż pożyczki w firmie pozabankowej. 

Jaki jest maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego?

Okres kredytowania może być różny i wynosić od kilku miesięcy, nawet do kilkunastu lat. Wszystko zależy od wysokości kredytu gotówkowego, a także możliwości finansowych kredytobiorcy. Warto jednak pamiętać o tym, że im dłuższy okres spłaty zobowiązania, tym wyższy koszt całkowity kredytu. Jednak z drugiej strony, długi okres kredytowania pozwala na spokojną i terminową spłatę zobowiązania. Biorąc pod uwagę własne dochody oraz wydatki, klient musi zdecydować się na taki okres kredytowania, który dodatkowo nie nadwręży za bardzo jego domowego budżetu.

Czy dostanę kredyt gotówkowy, jeśli spłacam już kredyt hipoteczny?

Jeśli chodzi o wymiar praktyczny, to posiadanie w jednym czasie kredytu mieszkaniowego i kredytu gotówkowego jest jak najbardziej możliwe. Co więcej, można mieć kilka kredytów.

Jednak posiadając kredyt hipoteczny i starając się kredyt gotówkowy, trzeba wykazać się dobrą zdolnością kredytową. Ważna jest również historia kredytowa i brak zaległości w spłacie posiadanych zobowiązań. Jeśli klient ma stabilne źródło dochodu i wysokie wynagrodzenie, a dodatkowo wzorową historię kredytową, ma duże szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego.

Jak wybrać najtańszy kredyt przez ranking kredytów gotówkowych?

Wybór najtańszej pożyczki gotówkowej może nie być prostym zadaniem. Głównie dlatego, że na rynku działa wielu pożyczkodawców, że klienci często gubią się i mają problem z wyborem odpowiedniej oferty. 

Ranking kredytów gotówkowych ma na celu pomoc klientów w wyborze najlepszej oferty kredytu. Jest to narzędzie dostępne online, z którego można skorzystać w dowolnym momencie. W zestawieniu można znaleźć aktualne w bieżącym miesiącu oferty kredytów, które cechują się najbardziej korzystnymi warunkami oraz oprocentowaniem.

Aby kredyt był tani, musi mieć przede wszystkim niskie oprocentowanie, ale także koszty poboczne. To oznacza, że należy zwrócić uwagę na wysokość prowizji, odsetek, a także opłat dodatkowych. Na wysokość całkowitego kosztu zobowiązania ma wpływ również okres spłaty kredytu. Im będzie on dłuższy, tym koszt będzie wyższy.

Wakacje kredytowe a kredyt gotówkowy

Osoby, które mają kredyt gotówkowy, mogą być zainteresowane wcześniejszą spłatą zobowiązania. Wiele osób pyta, czy rządowe wakacje kredytowe także im przysługują. Jednak nie możliwości skorzystania z takiego rozwiązania ten, kto spłaca kredyt gotówkowy.

Ustawowe wakacje kredytowe to okresowe zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego. Może skorzystać z tego każda osoba, która aktualnie spłaca kredyt mieszkaniowy. Ustawowe wakacje kredytowe dotyczą jednego kredytu hipotecznego. To forma pomocy dla klientów, która została prawnie oraz odgórnie ustalona. Jednak nie obejmuje ona kredytu gotówkowego.

Regulaminowe wakacje kredytowe dla kredytów gotówkowych

Spłacając kredyt gotówkowy, nie można skorzystać z rządowych wakacji kredytowych. Jednak warto pomyśleć o wakacjach kredytowych, które przysługują klientowi na podstawie zawartej umowy kredytowej. Warto wiedzieć, że wiele instytucji bankowych przewiduje w regulaminie wakacje kredytowe również w przypadku produktów gotówkowych.

Na jak długo można zawiesić spłatę kredytu gotówkowego? Biorąc pod uwagę oferty różnych banków, można w łatwy sposób zauważyć, że występuje kilka różnych okresów zawieszenia kredytu gotówkowego. Zazwyczaj jest to 3 miesiące, chociaż zdarzają się również oferty, gdzie można zawiesić spłatę zobowiązania nawet na okres pół roku.

Czy wiele zapytań o kredyt gotówkowy wpływa za zdolność kredytową?

Zapytania kredytowe w BIK to prośby banków, które składane są w Biurze Informacji Kredytowej o to, aby baza udostępniła informacje na temat określonego klienta. BIK jest bazą, która gromadzi i przechowuje dane na temat osób, które zaciągają kredyty. W oparciu o te informacje, wystawiany jest scoring, ułatwiający instytucjom finansowym ocenę zdolności kredytowej potencjalnych klientów.

Zbyt duża liczba zapytań kredytowych nie świadczy dobrze o potencjalnym kredytobiorcy. Jeżeli będzie miał na koncie wiele negatywnych rozpatrzonych wniosków, bank będzie miał wskazówkę do tego, aby bliżej się mu przyjrzeć. 

Kredyt gotówkowy dla młodych – jak zaciągnąć?

Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy dla młodych, to procedura zaciągnięcia takiego zobowiązania wygląda podobnie jak w przypadku innych kredytów. A czy banki udzielają kredytu młodym osobom?

Aby móc starać się o kredyt dla młodych, trzeba ukończyć 18 rok życia, choć wiele banków udziela kredytów osobom, które ukończyły 21 lub nawet 25 lat. A co zrobi, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu w młodym wieku? Przede wszystkim należy mieć pewne źródło zarobku, a także zwiększyć swoje dochody.

pożyczki z niskim oprocentowaniem
Gdzie znaleźć pożyczki z niskim oprocentowaniem? 8

W których bankach można zaciągnąć kredyt gotówkowy w 100% online?

Aktualnie większość banków umożliwia złożenie wniosku kredytowego przez internet. Jednak w toku procedury kredytowej konieczne jest pojawienie się w placówce bankowej. Wszystko zależy od wybranej oferty i palcówki bankowej. To, jak przebiega proces kredytowy, warto sprawdzić wcześniej na stronie internetowej banku.

Czy można zaciągnąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń przez internet, to takie finansowanie możliwe jest w parabanku. Zgodnie z prawem bankowym, instytucja bankowa zobowiązana jest do analizy zarobków oraz źródeł dochodu każdej osoby, która złoży wniosek o kredyt. 

Dlatego też jedynym pożyczkodawcą, który będzie skłonny udzielić kredytu bez zaświadczeń, jest firma pozabankowa. Na tego rodzaju finansowanie można liczyć też, decydując się na pożyczkę prywatną. Inwestorzy, którzy oferują takie usługi, nie wymagają od klientów okazywania zaświadczenia o dochodach.

Sprawdź także: Pożyczki społecznościowe

Z kolei w przypadku kredytu bankowego zaświadczenie o zarobkach jest jednym z najważniejszych dokumentów, jakie należy przedstawić w toku procedury kredytowej. Klient musi udokumentować przed bankiem, że posiada źródło dochodu oraz wynagrodzenie, które będzie umożliwiało mu spłatę raty zobowiązania w każdym miesiącu.

Szybki kredyt gotówkowy online – jak podpisać umowę kredytową?

Po wybraniu odpowiedniej oferty kredytu gotówkowego, klient będzie musiał wypełnić internetowy wniosek. W pierwszej kolejności zostanie poproszony o wybór kwoty zobowiązania oraz terminu spłaty.

Warto również przygotować informacje na temat posiadanych zobowiązań do spłaty, a także obliczyć kwotę stałych wydatków w każdym miesiącu. Bank będzie również wymagał zaświadczenia o dochodach.

W takim przypadku może okazać się ważne podjęcie decyzji o wyborze kredytu w banku, w którym prowadzone jest osobiste konto bankowe. Bank wie, jak prezentują się finanse takiego klienta i w oparciu o jego rachunek może być bardziej skłonny do tego, aby przyznać kredyt klientowi, który ma stałe, regularne dochody.

Po tym, jak wnioskodawca wypełni wszystkie pola we wniosku online, musi zaczekać na decyzję online. Jeżeli uzyska kredyt gotówkowy przez internet, pieniądze mogą trafić na jego konto po autoryzacji przez internet. Być może klient będzie jednak musiał podpisać papierową umowę w placówce banku albo po dostarczeniu dokumentów kurierem.

Czy kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem? Najważniejsze korzyści

Kredyt gotówkowy jest odpowiednim sposobem na zdobycie pieniędzy dla osób, które potrzebują doraźnej gotówki w określonej kwocie. Jeśli chodzi o zalety, jakie ma kredyt gotówkowy, to należy do nich zaliczyć:

 • Stosunkowo szybka dostępność gotówki – jeśli chodzi o taki kredyt, to jest on szybki do uzyskania, co docenią w szczególności osoby, którym zależy na czasie (pisaliśmy także: Pożyczki na 30 dni),
 • Bez określenia celu, na jaki mają zostać przeznaczone pieniądze – w tym przypadku klient może wydać pieniądze zgodnie z własnymi potrzebami, bez konieczności przedstawienia celu pożyczkodawcy,
 • Prosty proces pożyczkowy – złożenie wniosku o kredyt gotówkowy jest o wiele prostsze niż w przypadku bardziej skomplikowanych produktów finansowych, np. kredyty hipotecznego,
 • Duża kwota kredytu, która pozwala sfinansować klientom większe wydatki.

Jednak takie finansowanie również ma pewne wady, do których należy zaliczyć:

 • Zazwyczaj krótki okres spłaty zobowiązania,
 • Wyższe koszty dodatkowe oraz oprocentowanie,
 • Ryzyko wpadnięcia w kłopoty finansowe, ze względu na dużą dostępność takiego rozwiązania.

Czym jest nadpłata kredytu gotówkowego?

Nadpłata kredytu gotówkowego polega na tym, że klient przekazuje pożyczkodawcy dodatkową kwotę na spłatę zobowiązania, niż jest to zgodne z harmonogramem spłat, który dołączony został do umowy.

Jednak bank nie zawsze będzie z tego zadowolony, ponieważ dokonując nadpłaty kredytu, klient pozbawia pożyczkodawcę części odsetek. Warto jednak wiedzieć, że bank nie może zabronić pożyczkobiorcy dokonania nadpłaty. Spłacając kredyt konsumencki, klient ma do zagwarantowane przez przepisy prawa. 

A kiedy mowa o kredycie konsumenckim? Wtedy, kiedy zaciągnęła go osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej, a jego kwota nie przekracza 255 550 zł oznacza to, że jest to kredyt konsumencki. Zgodnie z przepisami, konsument może w każdej chwili trwania umowy, dokonać całkowitej albo częściowej spłaty kredytu gotówkowego. Ponadto, o takim zamiarze nie trzeba uprzedzać bank albo pytać pożyczkodawcę o zgodę.

W jakim banku najlepiej zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to finansowanie, które można zaciągnąć na dowolny cel. Jednak w dobie dzisiejszych czasów, rosnących stóp procentowych, itp., wiele osób zastanawia się, czy wzięcie kredytu gotówkowego będzie dobrym posunięciem. Trzeba przede wszystkim porównać dostępne oferty. Warto skorzystać z dostępnych rankingów.

Pożyczka gotówkowa online dla nowych klientów w Citi Bank Handlowy

Bank oferuje pożyczkę dla nowych klientów, która cechuje się bardzo korzystnymi warunkami, gdyż maksymalne oprocentowanie zobowiązania może wynieść nawet 16%. Bank ten umożliwia zawnioskowanie o kredyt gotówkowy online do kwoty 150 000 zł. To oznacza, że cały proces może przeprowadzić przez internet, bez względu na to, czy wnioskodawca jest stałym klientem banku, czy nowym.

Pisaliśmy także: Pierwsza darmowa pożyczka online

Nie trzeba również korzystać z żadnych dodatkowych produktów, np. zakładać konta osobistego. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że ostateczne warunki kredytowania uzależnione są zawsze od indywidualnej sytuacji klienta, a także oceny jego zdolności kredytowej przez bank.

Pożyczka internetowa Alior Bank

Oprocentowanie pożyczki w Alior Banku wynosi 8,69%, jednak bank nie pobiera prowizji za jej udzielenie. Oferta jest przeznaczona dla nowych klientów. W przypadku wyższych kwot finansowania, powyżej 70 tysięcy złotych, niezbędne będzie wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Pożyczka Ekspresowa w Bank Pekao

Bank nie pobiera prowizji za udzielenie pożyczki z niskim oprocentowaniem. Oprocentowanie wynosi 9,49%. W tym przypadku RRSO wyniesie 9,91%.

Inne pożyczki gotówkowe, udzielane przez banki to:

 • BNP Paribas – kredyt na zielone zmiany z oprocentowaniem w wysokości 10,59%,
 • Kasa Stefczyka – bank oferuje pożyczkę gotówkową z oprocentowaniem w wysokości 12,50%,
 • Santander Consumer Bank – mistrzowski kredyt gotówkowy – wysokość oprocentowania wynosi 9,99%,
 • ING Bank Śląski – oferuje pożyczkę pieniężną z oprocentowaniem 9,24%,
 • Bank Millennium – pożyczka gotówkowa, oprocentowaniem 7,60%.

Pożyczki z niskim oprocentowaniem dostępne są zarówno w firmach pożyczkowych, jak i bankach. Od klienta zależy, na które usługi się zdecyduje. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja ma wady i zalety. Jednak skorzystanie z finansowania w banku wymaga od kredytobiorcy spełnienia bardziej rygorystycznych wymagań.

Pamiętaj, że niskie oprocentowanie to tylko jeden z aspektów pożyczki, więc zawsze warto dokładnie przeanalizować wszystkie warunki umowy przed podjęciem decyzji.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.