Kredyty internetowe są alternatywą dla stacjonarnych pożyczek, udzielanych z reguły w bankach, ale również firmach pożyczkowych. Tego typu rozwiązanie jest bardzo wygodne, a co więcej minimalne formalności i niskie wymagania powodują, że cieszy się ono ogromną popularnością wśród konsumentów. Czym są kredyty przez internet i na co zwrócić uwagę, decydując się na takie finansowanie?

Czym są kredyty internetowe?

Kredyt online nazywany jest również kredytem na sam dowód, gdyż w większości przypadków wystarczy posiadanie ważnego dowodu tożsamości, aby otrzymać pozytywną decyzję pożyczkową. Co więcej, wszystkie formalności, począwszy od złożenia wniosku, po wypłatę środków na konto, odbywają się w całości przez internet. Dzięki temu klient nie musi wychodzić z domu, aby dostać kredyt internetowy (czytaj także: Pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych).

Wybrane dla Ciebie oferty pożyczek

Tego typu zobowiązanie kierowane jest przede wszystkim do klientów, którzy z różnych przyczyn nie chcą albo nie mogą skorzystać z oferty banków. Wówczas może być to dobra alternatywa, która jedną z drugiej strony będzie droższa niż kredyt bankowy – warto zdawać sobie z tego sprawę.

Pisaliśmy niedawno również: Pozabankowa pożyczka konsolidacyjna oraz Konsolidacja chwilówek

Kredyty internetowe
pożyczka gotówkowa online

Kredyt internetowy bez BIK

Czy możliwe jest wzięcie kredytu online bez sprawdzania bazy BIK i innych? Okazuje się, że tak. Kredyty internetowe udzielane są przez instytucje pozabankowe, które mają bardziej elastyczne wymogi i liberalne podejście do zdolności i historii kredytowej klientów (pisaliśmy m.in. Pożyczka pozabankowa ratalna bez BIK).

bezpieczne pożyczki
bezpieczne pożyczki

Dzięki temu osoby, które mają zadłużenie, nie są pozbawione szansy na otrzymanie wsparcia finansowego. Posiadanie negatywnych wpisów w bazach dłużników nie stanowi przeszkody w uzyskaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Czytaj także: Szybka pożyczka bez BIK

Kredyt internetowy bez zdolności kredytowej

Warto również wiedzieć, że osoby, które mają słabą zdolność kredytową, np. nie posiadają stabilnych dochodów i w banku nie otrzymają kredytu bankowego, mogą liczyć na pozabankowe wsparcie. Kredyt online bez zdolności kredytowej jest jak najbardziej możliwy. Niska zdolność kredytowa nie przekreśla szansy na wsparcie finansowe ze strony instytucji pozabankowych (pisaliśmy niedawno: Szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej).

Kredyt internetowy dla bezrobotnych

Osoby, które nie mają stałego dochodu, mogą zastanawiać się, czy dostaną kredyt gotówkowy przez internet. Firmy pożyczkowe akceptują różne dochody, również takie, których nie akceptują banki, czyli umowę o dzieło, umowę zlecenie, zasiłki, rentę, emeryturę, a nawet świadczenia rodzinne takie jak 500 plus czy alimenty i stypendium.

Dzięki temu nie trzeba pracować w oparciu o umowę o pracy, aby dostać finansowanie (pisaliśmy m.in. Pożyczka pracownicza ile wynosi). To duży plus i dobra wiadomość dla osób, które przebywają np. na zasiłku dla bezrobotnych.

Kredyt internetowy bez dochodu

Kredyt przez internet bez posiadania dochodu niestety nie jest możliwy. Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe wymagają, aby potencjalni klienci mieli jakikolwiek dochód. Pożyczanie pieniędzy osobom, które nie mają żadnego dochodu jest związane z dużym ryzykiem, którego żadna instytucja finansowa nie podejmuje. Jakikolwiek dochód to warunek konieczny, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową.

Sprawdź także: Pożyczka dla firmy jednoosobowej

Kredyty internetowe
kredyt gotówkowy przez internet

Do kogo skierowane są kredyty internetowe?

Kredyty gotówkowe online to produkty finansowe, które skierowane są przede wszystkim do tych klientów, którzy nie mają szansy na otrzymanie kredytu w banku z różnych względów. Kredyt internetowy bez BIK i KRD to dobry sposób na uzyskanie potrzebnych środków w przypadku słabej historii kredytowej, niskiej zdolności kredytowej albo niestabilnego zatrudnienia.

Czytaj także: Pożyczka z wpisami w bazach

Jakie warunki należy spełnić, aby dostać kredyt przez internet?

Jak powszechnie wiadomo, aby otrzymać kredyt gotówkowy online, nie trzeba spełniać restrykcyjnych wymagań. Instytucje pozabankowe mają luźniejsze podeście do warunków, jaki stawiają swoim potencjalnym klientom niż banki. Dzięki temu z wparcia finansowego skorzystać mogą osoby, które przez banki są od razu skreślone. Co trzeba spełnić, aby dostać kredyt internetowy bez weryfikacji?

 • Ukończyć 18 rok życia. Warto jednak wiedzieć, że niektóre instytucje pozabankowe wymagają od klientów ukończenia 21 lub 25 lat – wszystko uzależnione jest od polityki określonej firmy pożyczkowej,
 • Mieć pełną zdolność do czynności prawnych,
 • Ważny dowód osobisty,
 • Miejsce zamieszkania w Polsce,
 • Źródło dochodu,
 • Aktywny numer telefonu,
 • Adres email.

Jednym z warunków bezwzględnych, jest posiadanie źródła dochodu. Jak to rozumieć? Wiadomo, że banki wymagają, aby ich klienci pracowali w oparciu o umowę o pracę, gdyż jest to największym gwarantem terminowej spłaty zobowiązania. Jednak nie każdy, kto potrzebuje wsparcia finansowego, zatrudniony jest na umowę o pracę. Na szczęście w przypadku firm pożyczkowych możliwe jest otrzymanie finansowania, pracując na umowę zlecenie i o dzieło.

Co więcej, niektóre firmy pożyczkowe akceptują również inne źródła dochodu, takie jak alimenty czy stypendium, renta oraz emerytura. Jeśli klient stara się o wysoki kredyt internetowy, prawdopodobnie pożyczkodawca będzie wymagał dodatkowego zabezpieczenia, takiego jak zastaw na nieruchomości albo wartościowej ruchomości lub też ustanowienia poręczenia (pisaliśmy m.in. Pożyczka pod zastaw mieszkania). Wszystko zależy od zasad określonych w wybranej firmie pożyczkowej.

Kredyty przez internet mogą być udzielane na naprawdę wysokie sumy, choć w większości przypadków pozabankowi pożyczkodawcy udzielają kredytów, które opiewają na sumę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zdarzają się oferty, w przypadku których możliwe jest otrzymanie nawet kilkuset tysięcy złotych. Z tego względu klient bez problemu może dopasować kwotę do własnych potrzeb, jak również możliwości finansowych. 

Sprawdź także: Kredyt na dowód bez umowy o pracę

Kredyty internetowe
kredyt gotówkowy online

Jaki jest koszt kredytu internetowego?

W przypadku kredytu internetowego koszt będzie wyższy niż jeśli klient zdecydowałby się na kredyt w banku. Z czego wynika wyższy koszt takiego zobowiązania? Chodzi o ryzyko, które ponosi pożyczkodawca, decydujący się na pożyczenie pieniędzy klientowi z niską zdolnością kredytową albo słabą historią kredytową (pisaliśmy niedawno: Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online). A co składa się na całkowity koszt kredytu w parabanku?

 • Część kapitałowa, czyli dokładnie tyle, ile klient pożycza,
 • Prowizja,
 • Odsetki,
 • Oprocentowanie,
 • Ubezpieczenie zobowiązania,
 • Opłata administracyjna,
 • Opłata za przygotowanie dokumentów kredytowych.

Przedstawione koszty są jedynie orientacyjne i z całą listą najlepiej zapoznać się na stronie internetowej. W większości przypadków pożyczkodawcy nie stosują wszystkich opłat, a tylko wybrane, np. prowizje oraz odsetki. Wszystko uzależnione jest od polityki wybranej instytucji pozabankowej.

A jak obniżyć koszty kredytu przez internet? Z pewnością dodatkowe zabezpieczenie, np. w postaci nieruchomości obniży całkowity koszt zobowiązania. Wówczas klient może także liczyć na bardziej korzystne warunki umowy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku braku spłaty kredytu, nieruchomość przejdzie na własność firmy pożyczkowej.

Sprawdź także: Kredyt oddłużeniowy pozabankowy

A czym jest RRSO? Wskaźnik ten bardzo często pojawia się przy ofertach zarówno kredytów bankowych, jak i pozabankowych. RRSO to Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania, która oznacza całkowity koszt kredytu do spłaty. RRSO jest przydatne wtedy, kiedy klient porównuje kilka różnych ofert kredytów, jednak o takiej samej kwocie oraz takim samym okresie kredytowania. W innym wypadku nie ma sensu porównywać różnych ofert przy pomocy RRSO.

Jak wziąć kredyt przez internet?

Kredyt internetowy to produkt finansowy, o który można bardzo łatwo wnioskować i otrzymać go przez internet, bez wychodzenia z domu. Należy jednak zacząć od wyboru najlepszej oferty spośród wszystkich dostępnych. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż na rynku finansowym funkcjonuje wiele firm pożyczkowych, które udzielają kredytów internetowych. Warto porównać kilka lub więcej różnych ofert, aby wybrać tą, która najbardziej będzie odpowiadać na potrzeby klienta.

Kredyty internetowe
kredyt przez internet

Aby skutecznie wyłonić najlepszy kredyt przez internet bez baz, warto skorzystać z dostępnych w sieci rankingów oraz porównywarek, w których zawarte są aktualne oferty kredytów (pisaliśmy m.in. Chwilówki 24/7 bez baz oraz Ranking chwilówek). Tego typu narzędzia zestawiają oferty najpopularniejszych i renomowanych firm pożyczkowych, dzięki czemu klient ma pewność, że pożycza pieniądze w bezpieczny sposób od legalnie działającej instytucji pozabankowej. A co po wyborze odpowiedniej oferty?

 • Należy przejść na stronę internetową konkretnego pożyczkodawcy i tam zaznaczyć pożądane parametry kredytu, czyli wysokość sumy oraz długość okresu spłaty zobowiązania. Następnym krok to kliknięcie przycisku „weź pożyczkę”,
 • Kolejny krok, jeśli chodzi o kredyt gotówkowy przez internet, to uzupełnienie wniosku kredytowego o wymagane dane osobowe, kontaktowe oraz adresowe osoby wnioskującej,
 • Po przesłaniu wniosku, pora na weryfikację tożsamości klienta. Można to zrobić na kilka sposobów, np. wykonując przelew bankowy na symboliczną sumę, poprzez rozmowę telefoniczną albo korzystając ze specjalnej aplikacji do potwierdzenia tożsamości klienta, m.in. Kontomatik (pisaliśmy niedawno: Pożyczka na raty bez weryfikacji),
 • Następny etap to oczekiwanie na wydanie decyzji w sprawie przyznania kredytu przez internet. Zwykle klient oczekuje na nią kilkanaście minut (opisywaliśmy: Pożyczki online w 15 minut),
 • Potem klient może oczekiwać na środki z kredytu, które pojawią się na jego koncie nawet tego samego dnia.

Jak widać, aby wziąć kredyt internetowy bez sprawdzania baz, nie trzeba znać szczególnych informacji, gdyż każdy bez problemu poradzi sobie z jego wzięciem. O kredyt przez internet bez BIK można również wnioskować w sposób stacjonarny. To oznacza, że klient udaje się do wybranego pożyczkodawcy, a konkretnie siedziby firmy pożyczkowej, z usług której chce skorzystać i tam dopełnia wszelkich wymaganych formalności. Jedyne, co musi ze sobą zabrać, to ważny dowód osobisty.

Niektóre firmy pożyczkowe wymagają, aby klient przyniósł ze sobą zaświadczenie o dochodach, jednak w większości przypadków nie jest to konieczne. Warunki, jakie należy spełnić, aby otrzymać kredyt bez BIK i KRD, warto wcześniej sprawdzić na stronie internetowej pożyczkodawcy. 

Kredyty internetowe – co w sytuacji, gdy klient nie będzie spłacał zobowiązania?

Może zdarzyć się tak, że mimo szczerych chęci, kredytobiorca nie będzie w stanie spłacać zobowiązania. W takim przypadku ważna jest jak najszybsza reakcja. Klient powinien zareagować jeszcze przed wystąpieniem problemów w spłacie, kiedy już przeczuwa, że nie będzie w stanie uiszczać spłat. Powinien to zgłosić do swojego pożyczkodawcy (pisaliśmy m.in. Parabanki dla zadłużonych). Wówczas mogą wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie, aby klient mógł wyjść z problemów i uiszczać raty kredytu. Zwykle pożyczkodawca proponuje dwa rozwiązania:

 • Refinansowanie zobowiązania – w takim przypadku kredyt gotówkowy online zostaje zamieniony na nowe zobowiązanie, które ma nową wysokość raty (zwykle jest ona niższa), a także dłuższy okres kredytowania. Dzięki temu klient jest w stanie wygodnie i bez stresu wygospodarować co miesiąc określoną sumę pieniędzy, aby przeznaczyć ją na spłatę raty,
 • Przedłużenie terminu spłaty – to wybór dla klientów, którzy wiedzą, że będą mieć pieniądze w ciągu kilku kolejnych dni, gdyż firmy pożyczkowe zwykle przedłużają termin spłaty o kilka dni lub kilka tygodni maksymalnie.
Kredyty internetowe
kredyty gotówkowe online

A jakie są konsekwencje braku spłaty kredytu? Niestety mogą być bardzo poważne. Przede wszystkim z każdym dniem zwłoki będą naliczane karne odsetki. Natomiast jeśli to nie skłoni klienta do tego, aby zaczął spłacać swoje zobowiązanie, klient zacznie otrzymywać płatne ponaglenia do zapłaty, których kosztem zostanie obciążony. Mogą one mieć różne formy, np. listów, telefonów czy smsów. Najbardziej poważnym skutkiem braku spłaty kredytu, jest dokonanie przez wierzyciela wpisu do rejestru dłużników. 

Darmowe kredyty internetowe – czy są możliwe?

Niektórzy mogą zastanawiać się, czy możliwe jest wzięcie darmowego kredytu przez internet. Firmy pożyczkowe udzielają darmowych chwilówek i w takim przypadku klient nie musi spłacać żadnych dodatkowych opłat, a jedynie sam kapitał. Jednak w przypadku kredytów i pożyczek ratalnych, raczej nie decydują się na takie rozwiązanie. Chwilówki opiewają na niskie kwoty, a kredyty internetowe na wysokie, dlatego też pożyczkodawcom nie opłaca się udzielane pożyczek ratalnych za darmo.

Kredyty internetowe – jak bezpiecznie z nich korzystać?

Wielu potencjalnych klientów, którzy jeszcze nie korzystali z usług firm pozabankowych obawia się skorzystać z usług parabanków. Obawiają się oni, że mogą zostać oszukani i naliczone zostaną horrendalnie wysokie koszty, które będą musieli spłacić. Przede wszystkim kredyty internetowe udzielane są przez firmy pożyczkowe, które podlegają przepisom prawa i nadzorowane są przez Komisję Nadzoru Finansowego. Z tego względu, aby bezpiecznie pożyczać od instytucji pozabankowych, należy korzystać wyłącznie z usług sprawdzonych i renomowanych firm, które działają na rynku od dłuższego czasu. Dzięki temu można mieć pewność, że instytucja działa w sposób legalny.

Co więcej, przed skorzystaniem z usług parabanków, warto sprawdzić, czy pożyczkodawca znajduje się na liście ostrzeżeń KNF. Jeśli tak, najlepiej zrezygnować z usług takiego pożyczkodawcy. 

Niektórzy obawiają się również tego, że podawanie swoich dokładnych danych osobowych przez internet, nie jest bezpieczne. Warto zatem wiedzieć, że instytucje pozabankowe stosują szyfrowanie SSL, które zabezpiecza dane wrażliwe przed dostaniem się ich w niepowołane ręce. Połączenie jest zatem w pełni bezpieczne.

Jakie zalety mają kredyty internetowe?

Kredyty online bez sprawdzania baz mają różne zalety, o czym warto wiedzieć, przed podjęciem decyzji i wzięciu zobowiązania (pisaliśmy m.in. Chwilówki bez baz oraz Pożyczki bez sprawdzania baz). Jakie korzyści płyną z takiego finansowania?

 • Możliwość uzyskania kredytu w przypadku posiadania zadłużenia – nawet osoby, które mają długi, mają szansę na kredyt gotówkowy przez internet (pisaliśmy niedawno: Kredyt na spłatę długów). Liberalne podejście pożyczkodawców powoduje, że są oni w stanie udzielić finansowania osobom, które mają wysokie zadłużenie (pisaliśmy m.in. Pilna pożyczka na dzisiaj). Oczywiście w takim przypadku prawdopodobnie wymagane będzie dodatkowe zabezpieczenie, jednak wszystko zależy od polityki określonej instytucji pozabankowej,
 • Bez sprawdzania baz i rejestrów dłużników – większość pozabankowych pożyczkodawców nie weryfikuje potencjalnych klientów w tego typu bazach, dzięki czemu osoby z negatywnymi wpisami mogą śmiało złożyć wniosek o kredyt internetowy bez BIK (pisaliśmy m.in. Kredyt z wpisami w bazach oraz Pożyczki online bez weryfikacji),
 • Szybki proces kredytowy – aby dostać kredyt w banku, klient musi czekać nawet kilka tygodni. Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku firm pożyczkowych (pisaliśmy m.in. Chwilówka dla zadłużonych natychmiastowe). W tym przypadku możliwe jest otrzymanie decyzji pożyczkowej jeszcze tego samego dnia, a na środku oczekuje się maksymalnie kilka dni roboczych,
Kredyty internetowe
szybki kredyt online
 • Wysokie kwoty kredytu – jeśli jest taka potrzeba, klient może zdecydować się na wysoką kwotę, rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych. Zwykle kredyty internetowe udzielane są na kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak kwota może być zdecydowanie wyższa. Osoby, których interesuje kredyt internetowy na niższą kwotę, również mają wybory,
 • Szybki przelew na konto – pieniądze mogą pojawić się na rachunku kredytobiorcy jeszcze tego samego dnia, co jest dużym atutem (pisaliśmy niedawno: Chwilówka od zaraz). Jeśli klient potrzebuje środków jak najszybciej, z pewnością doceni tą zaletę.

Kredyty internetowe – na co zwrócić uwagę, decydując się na wzięcie zobowiązania?

Kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach można łatwo uzyskać bez wychodzenia z domu. Co więcej, jest to bezpieczny sposób pożyczania pieniędzy, jednak przed podjęciem decyzji, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • Weryfikacja firmy pożyczkowej – przed podjęciem decyzji, warto sprawdzić wybranego pożyczkodawcę, aby skorzystać z usług firmy sprawdzonej i renomowanej. Dzięki temu klient będzie miał poczucie bezpieczeństwa, że padnie ofiarą oszustwa. Zanim weźmie kredyt internetowy bez sprawdzania baz, powinien sprawdzić opinie na temat pożyczkodawcy, jak również to, czy firma znajduje się na liście Rejestru Firm Pożyczkowych oraz liście ostrzeżeń Krajowego Nadzoru Finansowego. Z kolei na stronie internetowej warto sprawdzić, czy znajdują się najważniejsze informacje, takie jak dane kontaktowe i adres siedziby firmy. Jeśli ich brakuje, lepiej zrezygnować z takiej oferty, gdyż można paść ofiarą oszusta,
 • Przeczytać dokładnie każdy dokument, poza umową kredytu, który został dołączony do niej. Każdy zapis oraz informacja, która się tam znajduje, powinna być dla kredytobiorcy jasna i klarowna. Dzięki temu będzie wiedział, czego się podejmuje i co podpisuje. Jeżeli pożyczkodawca niechętnie odpowiada na wszelkie pytania klienta, powinien on poszukać innej oferty. Na rynku jest ich tak wiele, że bez problemu znajdzie dla siebie najbardziej odpowiednią,
 • Całkowity koszt kredytu – przed podpisaniem umowy, kredytobiorca musi znać całkowitą sumę, jaką będzie miał do spłaty (pisaliśmy niedawno: Spłata chwilówek). Dzięki temu będzie mógł zdecydować, czy korzystać z usług firmy pożyczkowej i czy kredyt internetowy bez baz nie obciąży jego domowego budżetu. To jedna z najważniejszych informacji, która powinna być znana kredytobiorcy.

Kredyty internetowe oferowane przez banki

Kredyty przez internet zwykle kojarzą się z parabankami, jednak kredyt online można także otrzymać w banku. Wiele instytucji bankowych udziela kredytów przez internet, dzięki czemu klient nie musi pojawiać się w oddziale banku (pisaliśmy m.in. Pożyczki przez internet). Warto jednak wiedzieć, że banki na pewno nie udzielą kredytu przez internet bez sprawdzania baz dłużników, gdyż są zobowiązane do weryfikacji klientów w rejestrach dłużników przez prawo bankowe. W banku można otrzymać kredyt gotówkowy internetowy w wysokości do 200 tysięcy złotych na okres 10 lat.

Pisaliśmy niedawno również: Pożyczki oddłużeniowe online

Jednak czy kredyt internetowy w banku rzeczywiście dostępne jest w całości przez internet, bez konieczności wizyty w oddziale? Zależy to od procedury kredytowej w danym banku. Wyróżnia się 2 rodzaje kredytów przez internet:

 • Kredyt w całości przez internet – cała procedura odbywa się online i formalności można dopełnić bez konieczności wizyty w banku. Weryfikacją danych osobowych klienta oraz dokumentów również odbywa się przez internet, zazwyczaj poprzez email albo rozmowę telefoniczną. Tego typu kredyt można otrzymać np. w Alior Banku,
 • Kredyt w części online – wniosek kredytowy klienta może złożyć online, jednak część formalności musi dopełnić w oddziale banku. Taki typ kredytu można otrzymać np. w PKO BP albo Kasie Stefczyka.
Kredyty internetowe
kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń

Jakie dokumenty wymagane są w przypadku starania się o kredyt przez internet w banku?

Podobnie, jak w przypadku starania się o standardowy kredyt, klient będzie potrzebował:

 • Danych z dowodu osobistego, takich jak numer i seria dowodu, PESEL (pisaliśmy: Czy można wziąć kredyt na PESEL), daty ważności, daty wydania,
 • Informacji dotyczących comiesięcznych dochodów oraz źródeł.

W większości przypadków banki wymagają swoich klientów okazania zaświadczenia o dochodach. Jednak jeśli chodzi o kredyty internetowe, to formalności ograniczone zostały do minimum.

Banki honorują wyciąg z konta bankowego, na które wpływa dochód klienta. Dzięki temu kredytobiorcy nie muszą przesyłać żadnych zaświadczeń o dochodach (pisaliśmy również: Pożyczki na dowód bez konta bankowego). Wypełniając wniosek o kredyt przez internet, wystarczy oświadczenie o dochodach.

W takim przypadku umowę podpisuje się zwykle za pośrednictwem kuriera albo przez dokonanie przelewu weryfikacyjnego. W tytule przelewu należy złożyć oświadczenie woli o przystąpieniu do umowy.

Tani kredyt internetowy

Wybierając kredyt gotówkowy online, większość klientów przywiązuje największą wagę do jego ceny. Im RRSO będzie niższe, tym niższa rata kredytu, a także łączny koszt kredytu. Różnice w ofertach konkretnych banków są spore, ponieważ RRSO waha się od 6, nawet do 20% (Pisaliśmy m.in. Pożyczka 0 RRSO). Należy też zwrócić uwagę na rodzaj oprocentowania, gdyż może być oferowane oprocentowanie stałe albo zmienne.

Pisaliśmy niedawno również: Jak sprawdzić, czy ktoś wziął na mnie kredyt

Kredyt internetowy z niskim oprocentowaniem można znaleźć m.in. w Alior Banku, Bancovo czy Kasie Stefczyka. Zanim klient wybierze najbardziej atrakcyjną ofertę, powinien sprawdzić przykładową ratę kredytu w kalkulatorze kredytowym.

Jakie są zasady przyznawania kredytu internetowego?

Aktualnie większość najpopularniejszych banków w Polsce oferuje kredyty przez internet. Zanim klient zdecyduje się na konkretną ofertę, powinien poczytać w internecie na temat danego pożyczkodawcy i dowiedzieć się, jakie ma opinie. Warto również sprawdzić listę wymaganych dokumentów, a w szczególności RRSO.

Gdzie można znaleźć szybkie kredyty przez internet?

Wbrew powszechnej opinii, przyznawalność kredytu gotówkowego, który oferowany jest przez internet jest bardzo podobna, jak w przypadku standardowego kredytu (pisaliśmy m.in. Błyskawiczne pożyczki bez BIK). Środki finansowe dostępne są dla osób pełnoletnich, które mają polskie obywatelstwo, a także ważny dowód osobisty, mają oficjalne comiesięczne dochody, pracują w Polsce, dobrą historię kredytową oraz zdolność kredytową na odpowiednim poziomie.

Pożyczki online – alternatywa dla kredytów internetowych

Procedura przyznawania pożyczek online jest o wiele bardziej prosta niż w przypadku kredytu gotówkowego. Bez względu na to, czy klient ma do czynienia z chwilówką, która oferowana jest przez instytucje pozabankowe czy też pożyczką społecznościową, zawsze będzie o nich myślał jak o alternatywie dla kredytów bankowych (pisaliśmy m.in. Pożyczki pozabankowe). Dlaczego? Gdyż wiele osób, które otrzymało odmowną decyzję w banku i próbuje swoich sił w firmach pożyczkowych.

Kredyty internetowe
Kredyty internetowe

W przypadku parabanków odmowa praktycznie nie występuje. Duży wpływ ma na to brak weryfikacji w bazach oraz rejestrach dłużników. To oznacza, że z chwilówek mogą skorzystać również osoby, które mają zadłużenie oraz komornika (pisaliśmy niedawno: Kredyt na spłatę komornika oraz Bardzo trudne pożyczki z komornikiem).

Jeśli chodzi o kredyty internetowe, to płatność występuje w ratach, które ustalone zostały w indywidualnym harmonogramie. W przypadku krótkoterminowego zobowiązania, np. pożyczki na 60 dni, jest możliwość wyboru jednej z 3 opcji – zwrot w 2 comiesięcznych ratach, kilku tygodniowych ratach albo jednorazowo całej sumy po 60 dniach lub nawet wcześniej.

Warto pamiętać jeszcze o jednej ważnej kwestii, jeśli chodzi pozabankowe kredyty internetowe, czyli o opłatach, które związane są z kredytem przez internet oraz pożyczką online. Zgodnie z prawem bankowym, kredyt udzielany jest po to, aby bank zarobił na kliencie. Nie ma czegoś takiego, jak darmowy kredyt z RRSO 0 procent, gdyż byłoby to po prostu niezgodne z prawem.

Chwilówka oraz pozabankowa pożyczka regulowana jest przez przepisy kodeksu cywilnego. Dopuszcza on możliwość pożyczania na zasadzie – klient może oddać dokładnie tyle, ile pożyczył. Z tego względu wiele firm pożyczkowych oferuje darmową pierwszą pożyczkę, aby zachęcić potencjalnych klientów.

Kredyty internetowe – co powinno wzbudzić czujność pożyczkobiorcy?

Choć kredyty przez internet to na ogół bezpieczne produkty finansowe, zawsze warto mieć się na baczności i zachować czujność, aby w bezpieczny sposób skorzystać z finansowania. W szczególności trzeba zwrócić uwagę na:

 • Czytelną i zrozumiałą umowę pożyczki – dokument powinien zawierać jasne zapisy, które nie wprowadzają klienta w błąd, tak aby dokładnie wiedział, co podpisuje. Jeżeli umowa napisana jest małym, nieczytelnym druczkiem, warto poprosić o egzemplarz, który będzie sporządzony większymi literami,
 • Brak wyjaśnień – jeśli klient będzie miał pytania do pożyczkodawcy odnośnie dokumentów kredytowych, powinien otrzymać wyczerpującą odpowiedź. Jeżeli jej nie uzyska, lepiej aby znalazł inną ofertę kredytu,
 • Brak informacji dotyczącej całkowitej kwoty do spłaty – ostateczny koszt zobowiązania to podstawowa i jedna z najważniejszych informacji, jeśli chodzi o kredyt internetowy. Jeżeli pożyczkodawca nie podaje go lub niechętnie odpowiada w przypadku zapytania, klient może mieć do czynienia z nieuczciwym podmiotem,
 • Wymaganie przesłania opłaty wstępnej – żadna legalnie i uczciwie funkcjonująca firma pożyczkowa nie wymaga od swoich klientów, aby ci przesyłali jakąkolwiek sumę pieniędzy przed otrzymaniem kredytu. Jeżeli pożyczkodawca wymaga, aby klient przesłał jakąkolwiek sumę w ramach tzw. opłaty wstępnej albo weryfikacyjnej, np. kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych, klient prawdopodobnie ma do czynienia z oszustem, który ma na celu wyłudzenie środków finansowych. Po przesłaniu wymaganej przez niego kwoty, kontakt urywa się, gdyż nie miał on zamiaru udzielać żadnego finansowania,
 • Wypytywanie o dane wrażliwe, które dotyczą osób bliskich klienta – jeśli stara się on o kredyt internetowy, to jedyne dane, które zobowiązany jest podać, dotyczą właśnie jego. Jeżeli potencjalny pożyczkodawca chce, aby klient podał dane osobowe bliskich osób, najlepiej znaleźć inną ofertę kredytu. Prawdopodobnie jest to oszust, który próbuje wyłudzić dane osobowe,
 • Dopasować kwotę raty kredytu oraz jego całkowitą wysokość do uzyskiwanych dochodów – ze względu na dużą dostępność, kredytobiorcę może kusić wzięcie wyższej sumy kredytu niż rzeczywiście jest mu potrzebna. Warto jednak pamiętać o tym, że pieniądze będzie trzeba zwrócić, a wyższy kapitał to wyższy całkowity koszt zobowiązania. Z tego względu trzeba wziąć jedynie tyle, ile rzeczywiście jest potrzebne na pokrycie wymaganych wydatków.
Kredyty internetowe
Kredyty internetowe

Kredyty internetowe to produkty finansowe, z których można skorzystać w wielu sytuacjach, np. gdy bank odmówi przyznania kredytu. Mają wiele zalet i cechują się dużą dostępnością, dlatego też warto skorzystać z takiego finansowania w momencie, gdy potrzebne są jak najszybciej duże pieniądze. W dobie internetu wiele rzeczy można załatwić bez wychodzenia z domu, co bardzo ułatwia życie i w wielu przypadkach pozwala na wygodne wzięcie zobowiązania, nie tylko w firmie pożyczkowej, ale okazuje się, że również w instytucji bankowej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.