Darmowe porady prawne Toruń – poniższy wykaz zawiera listę instytucji i podmiotów, świadczących profesjonalne bezpłatne porady prawne w Toruniu, świadczone na rzecz mieszkańców (głównie osób fizycznych). Jeśli chciałbyś skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, zapoznaj się z niniejszym wykazem, wybierz instytucję właściwą dla rodzaju Twojej sprawy, zadzwoń i ustal termin spotkania. Spotkanie może być obowiązkowe – nie wszystkie instytucje świadczą telefoniczne darmowe porady prawne.
Do takiego spotkania należy się odpowiednio przygotować – ustal, co chcesz powiedzieć, aby niczego ważnego nie pominąć, przygotuj sobie ewentualną listę pytań, jakie chcesz zadać prawnikowi, zgromadź niezbędne dokumenty, które mogą być przydatne w czasie spotkania z prawnikiem.
Usługi darmowej pomocy prawnej w Toruniu świadczone są przez doświadczonych prawników z ogromną wiedzą zawodową, nie powinieneś obawiać się, że skoro porady prawne są za darmo, to nie będą one przydatne czy w pełni satysfakcjonujące.
To nieprawda – każda z instytucji świadczy bezpłatne usługi prawne na wysokim poziomie. Nie każda jednak zajmuje się wszystkimi dziedzinami prawa, a więc, zanim zadzwonisz i ustalisz termin wizyty, ustal najpierw, która z instytucji będzie właściwa w Twojej sprawie.
Darmowe porady prawne Toruń – bezpłatna pomoc prawna w Toruniu – telefoniczne porady prawne Toruń:
- Fundacja Zielony Liść w Toruniu, ul. Ducha Świętego 5/4
- Uniwersytecka Pomoc Prawna w Toruniu, ul. Bojarskiego 3, tel. 56 611 40 20
- Polska Akcja Humanitarna Oddział w Toruniu, ul. Wita Stwosza 2, tel. 56 652 13 68
- Państwowa Inspekcja Pracy w Toruniu, ul. Szosa Chełmińska 30, tel. 56 622 83 77
- Uniwersytecka Poradnia Prawna Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ul. Gagarina 15 (więcej tutaj: https://www.law.umk.pl/student/uniwersytecka-poradnia-prawna/)
- Punkt Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego, ul. Bydgoska 58, tel. 515 276 424
Bezpłatna pomoc prawna Toruń – punkty nieodpłatnej pomocy prawnej
W Toruniu działa 8 punktów nieodpłatnego poradnictwa prawnego. Punkty te funkcjonują na podstawie przepisów ustawy z 2015 roku o nieodpłatnych poradach prawnych. W punktach tych darmowe porady prawne obejmują w szczególności porady dla osób zadłużonych i porady z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego.
Aby skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej i darmowych porad prawnych w Toruniu, należy umówić się na spotkanie i udokumentować fakt niemożności poniesienia kosztów płatnych porad prawnych.
Sprawdź także: Adwokat rozwód cennik
Bezpłatne porady prawne udzielane są osobom która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku.
Osoba uprawniona, przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej dodatkowo składa oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.
Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. Darmowe porady prawne w Toruniu w punktach nieodpłatnego poradnictwa prawnego udzielane są przez wykfalifikowanych prawników – adwokatów, radców prawnych, ale również aplikantów adwokackich i radcowskich pod okiem patrona.
Pisaliśmy również: darmowe porady prawne – dla kogo?
Lista punktów bezpłatnej pomocy prawnej w Toruniu:
- ul. Wały gen. Sikorskiego 10 (punkt nieodpłatnej pomocy prawnej)
w godz. 7.30-11.30 (pok. 17) - ul. Grudziądzka 126 b (punkt nieodpłatnej pomocy prawnej)
w godz. 9.00-13.00 (Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Torunia) - ul. Poznańska 52 (punkt nieodpłatnej pomocy prawnej)
w godz. 9.00-13.00 (Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Torunia) - ul. Dziewulskiego 38 (punkt nieodpłatnej pomocy prawnej)
w godz. 9.00-13.00 (Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Torunia) - ul. Wały gen. Sikorskiego 10 (punkt nieodpłatnej pomocy prawnej)
w godz. 11.30-15.30 (pok. 17 – Stowarzyszenie Sursum Corda) - ul. Grudziądzka 126 b (punkt nieodpłatnej pomocy prawnej)
w godz. 13.00-17.00 (Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Torunia – Stowarzyszenie Sursum Corda) - ul. Poznańska 52 (punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego)
w godz. 13.00-17.00 (Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Torunia – Zaborskie Towarzystwo Naukowe) - ul. Dziewulskiego 38 (punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego)
w godz. 13.00-17.00 (Punkt Informacyjny Urzędu Miasta Torunia – Stowarzyszenie Sursum Corda)
Dodatkowe informacje dotyczące organizacji pracy punktów można otrzymać pod nr telefonu: 56 611 88 00 w godz. 7.30-15.30. Szersze informacje na temat poradnictwa prawnego bezpłatnego można uzyskać na stronie miasta oraz na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pod adresem ms.gov.pl
Pisaliśmy m.in. Darmowe porady prawne Bytom, Darmowe porady prawne Sosnowiec, Darmowe porady prawne Warszawa, Darmowe porady prawne Białystok.
Szanowni Państwo,
proszę o sprostowanie – z Uniwersytecką Poradnią Prawną UMK skontaktować można się wyłącznie drogą mailową pod adresem: poradniaprawna@umk.pl lub na dyżurach (więcej informacji tutaj: https://www.law.umk.pl/student/uniwersytecka-poradnia-prawna/). Podany na Państwa stronie numer telefonu nie jest numerem Uniwersyteckiej Poradni Prawnej.
Dzień dobry
Oczywiście – usuwamy numer z artykułu.