Szybki kredyt dla firm online to jeden z produktów finansowych, który ma na celu udzielenie wsparcia finansowego przedsiębiorcom. Decydując się na takie finansowanie, wszystkie formalności można załatwić przez internet, a pieniądze pojawią się na koncie w przyspieszonym tempie. Jak wziąć szybko kredyt dla firm?

Szybki kredyt dla firm online – na czym polega?

Szybki kredyt firmowy udzielany jest zwykle przez pożyczkodawców, którzy działają w sektorze pozabankowym, jednak taki produkt często pojawia się również w ofertach banków. Cechuje się szybką procedurą, minimalnymi formalnościami, jak również niewygórowanymi wymaganiami względem klientów.

Każda firma potrzebuje kapitału na rozwój, a czasami zdarzają się kryzysowe sytuacje, które powodują, że potrzebna jest szybka gotówka. W takiej sytuacji warto rozważyć pozabankowe pożyczki dla firm. Szybkość uzyskania pieniędzy w tym przypadku wyniki z błyskawicznej procedury pożyczkowej, a także niewielu formalnościom.

Jak i gdzie wziąć szybko kredyt dla firm?

Jeśli chodzi o firmy pożyczkowe, to całość można załatwić online, bez wychodzenia z domu. Kroki, które należy wykonać to:

bezpieczne pożyczki
bezpieczne pożyczki
  • Znaleźć najlepszą ofertę kredytu – ten krok może przysporzyć klientowi sporo trudu, gdyż na rynku pożyczkowym działa wiele instytucji pozabankowych, które udzielają tego typu zobowiązań. Zamiast samodzielnie porównywać oferty pożyczkodawców, co nie jest łatwym zadaniem, warto skorzystać z gotowych rankingów lub porównywarek pożyczek, które dostępne są przez internet,
  • Następnie należy przejść na stronę internetową firmy pożyczkowej, gdzie zamieszczony jest kalkulator pożyczkowy. Na nim klient może zaznaczyć główne parametry zobowiązania, czyli wysokość pożyczki oraz długość okresu spłaty,
  • Kolejny krok to wypełnienie wniosku o szybki kredyt dla firm online. Pożyczkodawcywymagają podania danych osobowych, adresu, jak również kontaktu do wnioskującego,
  • Po przesłaniu wniosku kredytowego, należy zweryfikować swoją tożsamość. Klient może zrobić to, wykorzystując jedną z dostępnych metod. Najpopularniejszą jest przelew bankowy. Aby to zrobić, należy przesłać określoną kwotę pieniędzy, która zwykle wynosi 1 zł albo 1 gr,
  • Następnie klient może oczekiwać na wydanie decyzji, która powinna pojawić się w ciągu kilkunastu minut od wysłania wniosku.

Cala procedurą możliwa jest do przeprowadzenia online, co daje przedsiębiorcom duży komfort. Począwszy od złożenia wniosku, kończąc na wypłacie środków – wszystko odbywa się w sposób elektroniczny.

Ile trwa weryfikacja tożsamości klienta?

Szybkość uzyskania pożyczki dla firm online uzależniona jest także od czasu, w jakim pożyczkodawca zweryfikuje tożsamość klienta. Weryfikacja tożsamości ma zapobiec oszustwom oraz wyłudzeniom pożyczek na wykradzione dane.

Najczęściej wybieraną formą weryfikacji tożsamości jest przelew z konta bankowego klienta na konto, które wskazane jest przez pożyczkodawcę. Jak tylko pieniądze z przelewu trafią do instytucji, sprawdzi ona dane nadawcy przelewu i porówna z informacjami, które umieszczone zostały we wniosku pożyczkowym. 

Weryfikacja kończy się pozytywnie, jeżeli są one takie same. Jeżeli klientowi zależy na tym, aby jak najszybciej uzyskać kredyt na firmę, najlepiej wykonać przelew przy pomocy systemów płatności online. Dzięki temu przelew od razu zostanie zaksięgowany u pożyczkodawcy, co umożliwi natychmiastową weryfikację tożsamości klienta. Jeżeli jednak zdecyduje się on na tradycyjny przelew, na jakiego zaksięgowanie będzie musiał czekać nawet 1 dzień roboczy.

Szybki kredyt dla firm online
Szybki kredyt dla firm online

Decydując się na pożyczkę przez internet, przelew weryfikacyjny musi zostać wysłany z konta pożyczkobiorcy. Jeśli klient chciałby wysłać pieniądze z rachunku innej osoby, dane z przelewu będą różnić się i wniosek zostanie od razu odrzucony. Dlatego też osoby, które składają wniosek o pożyczkę, muszą posiadać osobiste konto bankowe.

Szybki kredyt dla firm online – jakie wymagania trzeba spełnić?

Instytucje pozabankowe nie stawiają potencjalnym klientom wysokich wymagań i trudnych do spełnienia. Dzięki temu szybkie kredyty dla firm cechują się wysoką dostępnością pośród pożyczkobiorców. W większości przypadków warunki powtarzają się i są uniwersalne:

  • Osiągnięcie pełnoletniości – 18 rok życia to minimum, jednak niektóre firmy pożyczkowe wymagają, aby ich klienci ukończyli 21 albo 25 lat,
  • Pełna zdolność do czynności prawnych,
  • Adres zamieszkania na terenie kraju,
  • Konto bankowe,
  • Numer telefonu i adres e-mail.

W przypadku firm pożyczkowych formalności nie są tak skomplikowane i klient może bardzo szybko przejść przez procedurę pożyczkową. Instytucje pozabankowe nie wymagają wielu dokumentów od potencjalnych klientów.

Którą z ofert pozabankowych dla firm wybrać?

Inaczej niż w przypadku pożyczek skierowanych do konsumentów, rynek pozabankowych produktów dla przedsiębiorców nie rozwija się w tak szybkim tempie. Warto wiedzieć, jaką pożyczkę pozabankową wybrać, aby jak najbardziej dopasować ofertę do indywidualnej sytuacji firmy.

Do wyboru są instytucje pozabankowe, które oferuje pożyczki ratalne, chwilówki na okres 30 dni, a także pożyczki pod zastaw (pisaliśmy kilka razy na ten temat, m.in. Kredyt pod zastaw działki i Pożyczka pod zastaw mieszkania). Te ostatnie charakteryzują się najniższym oprocentowaniem, ale ustanowienie zabezpieczenia może być ryzykowne.

Czy warto wziąć pożyczkę dla firm online?

Jeśli klient może zaoszczędzić czas i zawnioskować o pożyczkę dla firm przez internet, warto skorzystać z takiej opcji. Warto jednak zachować ostrożność i rozsądek, a także świadomie zdecydować się na finansowanie. O czym warto pamiętać?

  • Należy dokładnie sprawdzić daje instytucji, która oferuje pożyczki online dla firm. Warto upewnić się, że działa ona legalnie,
  • Sprawdzić opinie na temat firmy, w której klient zamierza wziąć pożyczkę,
  • Lepiej nie udostępniać skanów swoich dokumentów tożsamości. Lepiej zdecydować się na bezpieczne formy weryfikacji, takie jak przelew weryfikacyjny,
  • Warto dokładnie zaplanować, jak pożyczka ma wspomóc funkcjonowanie działalności, jak również mądrze inwestować pieniądze.

Czy pożyczki dla firm są drogie?

Jeśli nie zostanie ustanowienie zabezpieczenie koszty zobowiązań, które udzielane są firmom oraz jednoosobowym działalnościom gospodarczym, zwykle nie różnią się od pożyczek udzielanych konsumentom (sprawdź: Kredyty dla firm jednoosobowych).

Oferty oprocentowania zwykle są podobne, a możliwość negocjacji instytucje pozabankowe dopuszczają dopiero w przypadku wysokich kwot. Lepsze warunki klient może otrzymać jedynie jeśli zdecyduje się na kredyt w banku. Wówczas ma szansę na bardziej atrakcyjne warunki. Innym pomysłem może być również złożenie wniosku o kartę kredytową. Możliwe, że limit do kilkunastu tysięcy pomoże zachować płynność finansową przedsiębiorstwa, bez konieczności starania się o pożyczkę.

Każdy przedsiębiorca, który znalazł się w trudnej sytuacji, która zmusza go do natychmiastowej konieczności zdobycia środków finansowych dobrze wie, że świetnym wyjściem z tego położenia będą pozabankowe pożyczki dla firm. Tego typu finansowanie pozwala nie tylko na zrealizowanie wszystkich planów, ale również na zagwarantowanie firmie płynności finansowej.

Szybki kredyt dla firm online
Szybki kredyt dla firm online

Pozabankowa pożyczka dla firm bez BIK

Istnieją firmy pożyczkowe, które oferują pożyczki dla firm bez BIK. Oczywiście niektórym firmom zdarzają się albo w przeszłości zdarzały się kłopoty z płynnością finansową, które mogły się zakończyć wpisem w Biurze Informacji Kredytowej. To sytuacja, która bardzo często przekreśla szanse przedsiębiorcy na bankowy kredyt dla firm.

Co więcej, większość firm pożyczkowych nie wymaga także zaświadczenia z Urzędu Skarbowego, co powoduje, że proces wnioskowania oraz udzielania pożyczki jest bardzo szybki.

Ile wynosi okres spłaty kredytu dla firmy?

Okres spłaty zobowiązania uzależniony jest od wysokości jego kwoty. Przedsiębiorcy zazwyczaj korzystają z ratalnych pożyczek, a to wszystko oznacza, że w każdym miesiącu musi spłacać określoną część zaciągniętego zobowiązania. Pożyczka na raty dla firm jest szczególnie korzystna dla przedsiębiorców, ponieważ mogą oni w krótkim czasie uzyskać wysoką kwotę zobowiązania, którą mogą regularnie spłacać w mniejszych kwotach, które o wiele łatwiej można zmieścić w miesięcznym firmowym budżecie.

Taka pożyczka dla firm związana jest także z niższym ryzykiem, które wiąże się z ewentualnym brakiem spłaty zobowiązania w wyznaczonym terminie, co zwykle jest bardzo kosztowne. Bardo często przedsiębiorcy przystają z pożyczek udzielonych na 24 miesiące, czyli zaciągnięte zobowiązanie spłacają w ciągu 2 lat. Zdarzają się oczywiście przypadki pożyczek z dłuższym terminem spłaty, nawet 10 lat.

Zarówno wysokość finansowania, jak zostanie udzielona przedsiębiorcy, jak i długość czasu jej spłaty w dużej mierze wynikają ze zdolności kredytowej wybranej firmy. Przykładowo, jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na pożyczkę w wysokości 10 tysięcy złotych i rozłoży ją na rok, comiesięczne raty mogą stanowić spore obciążenie dla budżetu firmy. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnej sytuacji przedsiębiorstwa.

Z kolei jeśli taką samą kwotę firma zdecyduje się spłacać przez okres 2 lat, pojedyncze raty będą niższe i przedsiębiorcy łatwiej będzie znaleźć na nie pieniądze w comiesięcznym budżecie. Zatem można przyjąć, że im dłuższy okres spłaty, tym konkretny kredyt dla firm jest bardziej bezpieczny pod względem płynności finansowej firmy, chociaż w sumie będzie on droższy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku braku wystarczającej zdolności kredytowej wybranej firmy, jej właściciel zawsze może zdecydować się na wydłużenie okresu spłaty zobowiązania.

Na jaki cel można przeznaczyć pieniądze z kredytu dla firmy?

Przedsiębiorcy decydują się na kredyt na firmę w różnych sytuacjach. Uzależnione są one zwykle od finansowej sytuacji przedsiębiorstwa, sezonu, planu rozwoju, a także wielu innych czynników. Ważne jest jednak to, że w przypadku pożyczki gotówkowej pieniądze może przeznaczyć na dowolny cel. W związku z tym, wypełniając wniosek pożyczkowy, nie trzeba podawać, na jako cel pieniądze mają być przeznaczone.

Precyzyjne określenie celu, na jaki mają być przeznaczone pieniądze charakteryzuje kredyty, takie jak kredyt samochodowy, kredyt inwestycyjny czy kredyt hipoteczny (pisaliśmy: Kredyt hipoteczny na firmę). W takim przypadku bank udziela zobowiązania na dokładnie określony we wniosku cel, a przedsiębiorca nie ma możliwości przeznaczenia środków na inny cel.

Szybki kredyt dla firm online
Szybki kredyt dla firm online

Na jakie cele firmy zaciągają kredyty?

Zazwyczaj są to:

  • rozliczenie faktur,
  • kupno towaru,
  • opłacenie składek oraz podatków,
  • kupno materiałów potrzebnych do prowadzenia działalności,
  • na inwestycje firmowe, które związane są z działalnością przedsiębiorstwa, np. komputery, maszyny, oprogramowanie, meble,
  • czynsz oraz inne rachunki związane z firmą,
  • dokonanie niezbędnych oraz nagłych napraw,
  • wyjazdy służbowe,
  • inne koszty, które związane jest z prowadzoną działalnością.

Jest to spory katalog celów, na jakie firma może przeznaczyć pożyczone pieniądze. Co więcej, na kredyt na firmę nie trzeba długo czekać. W większości przypadków pieniądze trafiają na konto przedsiębiorcy w błyskawicznym tempie.

Kredyt firmowy bez ZUS i US

Uzyskanie kredytu firmowego w banku związane jest zwykle z obowiązkiem przedstawienia dokumentów finansowych konkretnego przedsiębiorstwa, aby bank obiektywnie dokonał oceny analizy technicznej. Zdarza się tak, że w banku macierzystym, w którym przedsiębiorca ma konto firmowe przez dłuższy czas, formalności związane z wzięciem kredytu będą mniejsze. Zwykle trzeba przedstawić dokumenty finansowe, a także dokumenty rejestrowe firmy, zależnie od firmy prawnej określonej działalności gospodarczej.

Oprócz tego typu dokumentów, przedsiębiorca zostanie poproszony o przedstawienie zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS i US. Jeżeli firma nie zalega z płatnościami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, to bez problemu otrzyma tego typu zaświadczenie. Dokument można otrzymać od ręki i ZUS nie pobiera za to żadnych opłat.

Jeśli chodzi o zaświadczenie z Urzędu Skarbowego, to uzyskanie go trwa 7 dni roboczych. Istnieje również możliwość pieprzenia urzędnika z US o to, aby potraktował sprawę priorytetowo i wówczas można zostawić to w ciągu jednego dnia.

Kredyt firmowy bez ZUS i US – alternatywa dla banków

Jeśli przedsiębiorca nie ma możliwości wzięcia kredytu w banku, pozostaje mu kredyt dla firm bez ZUS i US w firmie pożyczkowej. W tym przypadku zobowiązanie będzie droższe, jednak warto rozważyć tą opcję, potrzebując szybkiej gotówki.

Firmy pożyczkowe nie wymagają od przyszłych klientów zaświadczeń z ZUS i US. Formalności związane z uzyskaniem pożyczki są mocno okrojone. Dzięki temu takie finansowanie jest popularne wśród firm, które z różnych powodów nie są w stanie otrzymać takich zaświadczeń.

Kredyt celowy dla firm

Kredyt celowy dla firm to rozwiązanie stworzone dla osób prawnych. Klient, który zainteresowany jest takim finansowaniem, musi mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą. Zdarza się również, że warunkiem udzielenia takiego zobowiązania, jest określony czas istnienia firmy. Wymogi związane z kredytowaniem przedsiębiorstw często są restrykcyjne i związane z bezpieczeństwem banku.

Kredyty celowe dla firm są dokładnie sprawdzane. Klient banku zobowiązany jest do przedstawienia dokumentów związanych z planowaną inwestycją, sytuacją finansową firmy, a także historią kredytową. W pewnych przypadkach instytucja bankowa może wymagać przedstawienia zgody na zaciągnięcie zobowiązania od wszystkich członków zarządu.

Kredyt celowy dla firm może mieć różne formy. Firmy mają możliwość skorzystania np. z kredytu inwestycyjnego, kredytu obrotowego, kredytu na spółkę celową, kredytu na inwestycję wskazaną. Każdy typ finansowania ma ściśle określone przeznaczenie. Może być to regulacja bieżących zobowiązań przedsiębiorstwa, dokładnie określona inwestycja albo przedsięwzięcie związane z rozwojem, które nie jest oznaczone w umowie kredytu. Każda z tych forma kredytowania ma pewne zalety, które mają znaczenie szczególnie w obliczu potrzeb finansowych firm.

Kredyt celowy na spłatę ZUS – kiedy może być potrzebny?

Zaległe zobowiązania wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą przysporzyć sporo zmartwień. Od roku 2018 zaległości w zobowiązaniach skutkują zatrzymaniem świadczeń, które należne są przedsiębiorcy. Wypłaty przeznaczane są na spłatę długu, dlatego też instytucja nie wypełnia swoich zadań.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, zadłużony przedsiębiorca może nie otrzymać żadnego z należnych mu zasiłków. Nawet w przypadku wystąpienia choroby, opieki czy też urlopu macierzyńskiego, przedsiębiorca nie może liczyć na wsparcie finansowe od instytucji. Kredyt celowy na spłatę ZUS stanowi rozwiązanie tego problemu. Umożliwia uniknięcie egzekucji z majątku, a także zachować przywileje.

Szybki kredyt dla firm online
Szybki kredyt dla firm online

Kredyt dla firmy na spłatę ZUS ma na celu regulację zaległości należności dłużnika ZUS. Środki finansowe bezpośrednio przekazywane są na konto urzędu. Zależnie od postanowień umownych, pokrywają zadłużenie w części albo w całości. Tak jak inne typy kredytów celowych, również ten wymaga zabezpieczenia. Zazwyczaj jest to ruchomość, która wydzielona jest z majątku kredytobiorcy, np. samochód. Kwota udzielonego wsparcia nie może być wyższa niż 100 procent wartości zabezpieczenia. Kredyt na spłatę ZUS co do zasady, oznacza pozyskanie środków pieniężnych do 100 tysięcy i zwykle nie zdarza się, aby ta granica została przekroczona.

Kredyty celowe są pożytecznymi rozwiązaniami finansowymi. Związane są z niższymi kosztami oraz korzystnym oprocentowaniem finansowania. Procedury przyznania środków finansowych są wymagające, jednak po skompletowaniu potrzebnych dokumentów, a także spełnieniu warunków stawianych przez instytucje bankowe, finansowanie odbywa się bez żadnych przeszkód.

Kredyt na start dla firm – gdzie szukać ofert?

Szybki kredyt dla firm online może mieć różną formę. Niektórzy szukają kredytu, który pozwoliłby im otworzyć firmę lub pokryć wydatki, które związane są z jej rozpoczęciem.

Jak działa kredyt na start działalności?

Kredyt dla firmy na start to bankowa pożyczka, która udzielona zostaje przedsiębiorstwu w chwili jego powstania. To rodzaj kredytu inwestycyjnego, który zaciągany jest w celu sfinansowania wydatków koniecznych do faktycznego rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Firma, która dopiero powstaje, nie ma żadnej zdolności kredytowej, a zdolność do spłaty zobowiązania tej firmy nie jest znana, zatem kredyt na start działalności jest dość ryzykowny. Z tego względu udzielany jest w ramach pomocy unijnej/państwowej albo razem z osobistym poręczeniem właściciela przedsiębiorstwa. W drugim przypadku przedsiębiorca musi okazać się zdolnością kredytową na odpowiednim poziomie.

Starając się o szybki kredyt dla firm online, trzeba przedstawić dodatkowy dokument, czyli tzw. biznesplan. Przedsiębiorca ma za zadanie określić w nim pozycję rynkową swojej firmy, potrzeby klientów, które ma zamiar zaspokoić, jak również własny plan na osiągnięcie konkurencyjności, a także uzyskanie przychodów.

Kredyty na start działalności udzielane są na okres od kilkunastu miesięcy do kilku lat. Uzyskać można stosunkowo niewielką kwotę. Kredyty na start spłacane są w różnych ratach. Właściciel firmy co miesiąc spłaca kolejne raty. Jeśli umowa przewiduje, przedsiębiorca może skorzystać z karencji w spłacie zobowiązania.

Rodzaje kredytów na start działalności

Szybki kredyt na start firm zawsze jest rodzajem kredytu inwestycyjnego. W Polsce wyróżnia się dwa typy:

  • Komercyjny kredyt na rozpoczęcie działalności – takie zobowiązanie udzielane jest przez bank, który nie działa w porozumieniu z żadną instytucją państwową, ani unijną. Tego typu kredyt to standardowy kredyt inwestycyjny, który spłacany jest w ratach. Różnica między nim, a innymi kredytami dla firm polega na tym, że przedsiębiorca musi zaoferować odpowiednie zabezpieczenie zobowiązania jako osoba fizyczna. Warto wiedzieć, że osoba prowadząca jednoosobową działalność, jak również wspólnicy niektórych spółek odpowiadają za zobowiązania przedsiębiorstwa, nie jest to duża różnica. Przedsiębiorca nie ma możliwość dowolnego dysponowania środkami z finansowania i zobowiązany jest do tego, aby przedstawić faktury, a także dowody poniesionych kosztów,
  • Kredyt na start dla firmy w ramach pomocy państwowej – tego typu finansowanie udzielane jest wprawdzie przez bank, jednak w ramach pomocy od państwa. W takim przypadku kredyt może być przyznany na bardzo atrakcyjnych warunkach i z symbolicznym oprocentowaniem. W tym przypadku istnieją dokładnie sprecyzowane zasady, które dotyczą tego, na co można przeznaczyć środki z takiego finansowania. Nieodpowiednie wydatkowanie grozi konieczności natychmiastowego zwrotu zobowiązania.

W ofercie kredytów na start brak jest rozwiązań, takich jak kredyt obrotowy oraz kredyt odnawialny. Można o nie wnioskować dopiero wtedy, kiedy firma funkcjonuje już kilka lub kilkanaście miesięcy, w zależności od banku. Większy wybór tego typu kredytów mają przedsiębiorstwa, które nie zalegają z podatkami i zamknęły pełny rok działalności.

Szybki kredyt dla firm online
Szybki kredyt dla firm online

Szybki kredyt dla firm online – kto może wnioskować o kredyt na start działalności?

O kredyt na start firmy może starać się właściciel albo wspólnicy danego przedsiębiorstwa, które zostaje dopiero założone. Jeśli chodzi kredyty udzielane w ramach pomocy państwowej, właściciele przed założeniem firmy, musi należeć do jednej z wymienionych grup:

  • Absolwenci uczelni wyższych/szkół, którzy je ukończyli w ciągu ostatnich 4 lat,
  • Osoby bezrobotne,
  • Studenci na ostatnim roku studiów wyższych, którzy nie ukończyli 35 roku życia,
  • Opiekun osoby niepełnosprawnej.

Niestety w praktyce wymagania wykluczają etatowych pracowników, którzy chcą złożyć własną działalność gospodarczą. W ten sposób stworzone przepisy prawa utrudniają uzyskania finansowania na strat działalności przez osoby, które teoretycznie mają największe szanse na powodzenie.

Poza programem ogólnokrajowym, czasami pojawiają się również regionalne oferty kredytów dla nowych firm. Mogą one mieć odmienne wymagania. Jednak należy ich szukać na stronach urzędów wojewódzkich i warto pamiętać, że liczba osób, mogących z nich skorzystać, zwykle jest ograniczona.

Kredyt na start w Alior Bank

Alior Bank oferuje pakiet 5 produktów finansowych, w którego skład wchodzi kredyt obrotowy, leasing, kredyt inwestycyjny, karta kredytowa albo faktoring. Klient sam decyduje, z których rozwiązań chce skorzystać. Jeśli chodzi o mikrofirmy, to mogą one skorzystać z oferty promocyjnej we własnych oddziałach, a także placówkach partnerskich Alior Banku. Natomiast oferta dla małych firm jest dostępna w centrach bankowości korporacyjnej.

Kredyt dla firmy Nest Bank

Nest Bank oferuje wygodny oraz szybki kredyt dla firm. O finansowanie można zawnioskować przez internet. Kredyt skierowany jest do osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Otrzymane środki można przeznaczyć na dowolny cel, związany z firmą. Maksymalna kwota, którą można otrzymać, to 450 tysięcy złotych.

Kredyt dla firm w Nest Banku cechuje się szybką decyzją kredytową oraz wypłatą środków nawet w ciągu 24 godziny złożenia wniosku. Co więcej, ten bank nie wymaga poręczycieli oraz zabezpieczeń. Nie trzeba także przedstawiać faktur, które potwierdzają sposób wykorzystania pożyczonych pieniędzy. Aby zaciągnąć kredyt, zazwyczaj wymagany jest:

  • Ważny dowód osobisty,
  • Wyciąg rachunków bankowych z ostatnich 12 miesięcy,
  • Dokumenty finansowe przedsiębiorstwa.

W przypadku spłacania kredytu na firmę w Nest Banku, można np. zmienić datę płatności raty, obniżyć wysokość raty na określony czas, zawiesić spłatę raty kapitałowych na 3 miesiące, wydłużyć czas kredytowania o 6 miesięcy łącznie. Spłatę zobowiązania można zabezpieczyć ubezpieczeniem na życie, a także gwarancją PLD de minimis.

Kredyt dla nowych firm w PKO BP

Jeśli chodzi o PKO BP, to bank ten oferuje kilka rodzajów finansowania dla przedsiębiorstw. Oferuje kredyt inwestycyjny dla firm, pożyczkę dla firm, która może opiewać nawet na 500 000 tysięcy złotych, kredyt obrotowy dla firm. Dostępna jest także pożyczka na start dla firm, która skierowana jest do przedsiębiorców działających na rynku nie dłużej niż 18 miesięcy.

W tym przypadku można otrzymać do 100 000 zł, a wniosek złożyć już od 1 dnia działalności. Z kolei okres spłaty może wynosić do 60 miesięcy. Warto wiedzieć, że klient może skorzystać z wakacji kredytowych – ma możliwość zawieszenia na okres jednego miesiąca spłatę kapitału oraz odsetek w ciągu każdego roku kalendarzowego.

Decyzja o udzieleniu finansowania dla przedsiębiorców zależy od zdolności kredytowej, a warunkiem pozytywnej decyzji kredytowej jest posiadanie konta w PKO Banku Polskim (pisaliśmy również: Pożyczki dla cudzoziemca).

Kredyt dla firm mBank

mBank posiada ofertę dla małych i średnich firm, które prowadzą pełną księgowość, jak również dla spółek kapitałowych. Bank oferuje elastyczny limit do 4 000 000 zł z okresem kredytowania do 5 lat, który klient może wykorzystać m.in. na zapłatę zobowiązań, kredyt, karty płatnicze czy gwarancje bankowe.

Szybki kredyt dla firm online – koszty

Kredyt dla firm przez internet można otrzymać w równie szybki i bezpieczny sposób, co kredyt dla klientów indywidualnych (pisaliśmy: Gdzie pożyczyć pieniądze bezpiecznie). Jednak w drugim przypadku trzeba liczyć się z innymi kosztami i opłatami. Co składa się na całkowity koszt kredytu dla firm?

  • Oprocentowanie zobowiązania – im wyższe oprocentowanie, tym wyższe odsetki. W przypadku wysokich sum może to być stosunkowo duże obciążenie dla domowego budżetu. Koszt finansowania dla firmy może zostać jednak obniżony – przedsiębiorca ma możliwość wliczenia odsetek do kosztów prowadzenia biznesu, dzięki czemu można obniżyć wysokość podatku. Na oprocentowanie składa się stawka WIBOR, czyli wysokość oprocentowania pożyczek na rynku międzybankowym w Polsce oraz marża kredytu, która jest ustalana indywidualnie przez bank oraz podlega negocjacji,
  • Prowizja za kredyt dla firm (pisaliśmy o prowizji nieco tutaj: Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę pożyczki),
  • Koszty stałe i jednorazowe – zanim klient sięgnie po kredyt, powinien zwrócić uwagę, czy instytucja przewiduje jakieś koszty za wcześniejszą spłatę kredytu, udzielenie go czy samo złożenie wniosku,
  • Ubezpieczenie nieruchomości od powodzi, pożaru, a także innych wydarzeń losowych. Taki koszt także można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności,
  • Ewentualne ubezpieczenie na wypadek utraty wartości nieruchomości,
  • Zarządzanie środkami finansowymi w funduszu inwestycyjnym,
  • Prowadzenie konta firmowego w banku, który udziela kredytu.

W umowie kredytu warto także sprawdzić, czy jest opcja karencji w spłacie zobowiązania, która może być przydatna w trudniejszych momentach prowadzenia firmy.

Szybki kredyt dla firm online
Szybki kredyt dla firm online

Jakie zalety ma szybki kredyt dla firm online?

Jeśli chodzi o firmy pożyczkowe, to takie finansowanie ma wiele zalet, m.in.:

  • Szybka procedura pożyczkowa – przedsiębiorca może otrzymać pieniądze w bardzo szybkim tempie. W porównaniu z bankiem, instytucja pozabankowa udziela pożyczek o wiele szybciej (pisaliśmy m.in. Pozabankowa pożyczka konsolidacyjna). Pieniądze mogą pojawić się na wskazanym koncie nawet w ciągu jednego dnia. To dobra wiadomość dla osób, które potrzebują pieniędzy na już,
  • Bez zaświadczeń z ZUS i US – instytucje pozabankowe w wielu przypadkach nie wymagają takich zaświadczeń od przedsiębiorców,
  • Wysokie sumy – w firmie pożyczkowej można pożyczyć stosunkowo wysokie kwoty, sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych. Oczywiście w takim przypadku wymagane będzie dodatkowe zabezpieczenie,
  • Wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu – cała procedura odbywa się przez internet, co daje duży komfort i wygodę.

O czym pamiętać, decydując się na szybki kredyt dla firm online?

Zanim przedsiębiorca podejmie decyzję, powinien przeanalizować kilka kwestii:

  • Jaka kwota finansowania jest mu potrzebna i jaki będzie jej koszt?
  • Czy koszt zobowiązania nie będzie przewyższał spodziewanego zysku z inwestycji?
  • Czy materiały, przedmioty albo przedsięwzięcia, w które przedsiębiorca chce zainwestować rzeczywiście są mu potrzebne do dalszej działalności oraz rozwoju, a także czy przełoży się to na realne zyski?
  • Czy koszty zobowiązania będą dla firmy do udźwignięcia, a także jakie jest ryzyko, że firma nie zarobi na spłatę rat?
  • Czy maksymalna kwota finansowania, która oferowana jest przez pożyczkodawcę, będzie pokrywać potrzeby firmy? Aby to ustalić, można wykorzystać dostępne w internecie kalkulatory kredytów firmowych.
  • Czy warunki kredytowania, np. wysokość oprocentowania, są korzystne? 

Po tym, jak przedsiębiorca odpowie sobie na powyższe pytania, może podjąć decyzję. Warto wcześniej przeanalizować wszystkie za i przeciw, aby dobrze wybrać.

Szybki kredyt dla firm online – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Aby wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę kredytu, można samodzielnie porównać kilka różnych ofert, a można również skorzystać z gotowych rankingów i porównywarek pożyczek i kredytów. Instytucji finansowych, które są w stanie udzielić szybki kredyt dla firm online jest naprawdę bardzo dużo. W związku z tym samodzielny wybór najlepszej oferty może przysporzyć nieco problemów.

Ranking kredytów dla firm zestawia oferty z najbardziej atrakcyjnymi warunkami, które są w danym miesiącu aktualne. Zwykle zawarte są w nim również najważniejsze informacje dotyczące oferty, dzięki czemu klienci, poszukujący kredytu dla firm, mogą łatwo i wygodnie sprawdzić kluczowe informacje związane z wybraną ofertą.

Pisaliśmy także: Kredyt z odroczoną spłatą

Jeśli klient jednak chce porównać oferty samodzielnie, może do tego wykorzystać RRSO. RRSO to skrót od Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Jest to wskaźnik, który ukazuje w ujęciu procentowym w skali rocznej, całkowity koszt kredytu. RRSO powinno być podane przy każdej ofercie pożyczki oraz kredytu. Warto jednak wiedzieć o tym, że porównanie ofert przy pomocy wskaźnika RRSO jest sensowne tylko wtedy, kiedy parametry każdej porównywanej oferty są takie same. To oznacza, że wysokość zobowiązania oraz długość jego kredytowania muszą być identyczne. W innym wypadku porównanie ofert za pomocą tego wskaźnika nie ma sens, gdyż efekty nie będą miarodajne.

Dlaczego przedsiębiorcy się zadłużają? Kredyt w banku czy pożyczka pozabankowa?

Powodów może być mnóstwo. Niektórzy potrzebują pieniędzy na start i rozpoczęcie działalności gospodarczej, a inni na to, aby rozwinąć firmę. Powodem do tego, aby wziąć pożyczkę, może być również utrata płynności finansowej.

W przeciwieństwie do banku, w przypadku firm pożyczkowych uzyskanie dodatkowych środków jest o wiele łatwiejsze. Banki konsekwentnie żądają od klientów wielu dokumentów, a procedury i formalności są skomplikowane. Z kolei w przypadku firm pożyczkowych można liczyć na szybki proces pożyczkowy i uzyskanie pieniędzy nawet w tym samym dniu, w którym złożony został wniosek. Jest to bardzo kuszące i wiele osób decyduje się właśnie na taką formę finansowania. 

Większość przedsiębiorców będzie się zastawiać, czy lepiej wziąć pożyczkę w parabanku czy zdecydować się na kredyt bankowy. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zarówno pierwsza, jak i drugą opcja ma swoje wady i zalety. W przypadku banku formalności potrafią trwać nawet kilka tygodni, a firmy pożyczkowe udzielają pożyczek o wiele szybciej. Inaczej także wygląda cały proces, gdyż bankom trzeba dostarczyć wymagane przez nich dokumenty. W przypadku instytucji pozabankowych zwykle wystarczy dowód osobisty.

Jednak pożyczki w parabankach są droższe, niż te, udzielane przez banki. Wynika to z ryzyka, jakie ponoszą firmy pożyczkowe, udzielając finansowania firmom, które mają negatywne wpisy w bazach dłużników albo słabą zdolność kredytową (pisaliśmy Pożyczka bez BIK). Banki zawsze weryfikują przyszłych klientów w rejestrach dłużników.

Osoby, które nie mają przeszkód do tego, aby otrzymać kredyt w banku, mogą rozważyć kredyt w banku. Jednak muszą wykazać się dobrą zdolnością kredytową, a także historią kredytową. Nie wszystkie banku udzielają także finansowania firmom, które dopiero rozpoczęły swoją działalność. W takim przypadku warto rozważyć szybki kredyt dla firm online, udzielany jest parabanki.

Szybki kredyt dla firm online to dla wielu przedsiębiorców sposób na uzyskanie dodatkowej gotówki na rozwój firmy albo na jej rozpoczęcie. Właściciele firm mają kilka rodzajów kredytów i pożyczek do wyboru – przede wszystkim u pożyczkodawców bankowych i pozabankowych. Jeżeli jednak zależy im na jak najszybszym uzyskaniu gotówki, odpowiednim wyjściem będzie skorzystanie z usług firmy pożyczkowej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.