Lynx Broker jest głównym partnerem amerykańskiego Interactive Brokers, a jednocześnie brokerem, pośredniczącym w oferowaniu jego usług. To holenderski broker, który działa na międzynarodowym rynku od 2006 roku, jednak dla polskich inwestorów otworzył się ponad dekadę później.

Lynx Broker – co to za instytucja?

Lynx Broker nie ma fizycznej siedziby w Polsce, jednak udostępnia polski support, a także polską platformę inwestycyjną, jak również stronę internetową. Lynx Broker działa na zasadach pośrednika Interactive Brokers, odpowiadając za obsługę jego klientów z Europy. To oznacza, że osoba, która zdecyduje się na korzystanie z jego usług, uzyska w nim dostęp niejako do tych samych usług, które oferuje amerykański broker giełdowy, czyli np. do takiej samej oferty instrumentów finansowych. 

Firma ze Stanów Zjednoczonych będzie również odpowiedzialna za środki na koncie inwestora, a także egzekucję transmisji pomimo tego, że sama umowa na obsługę rachunku została podpisana z Lynx. Oferta brokera Lynx to swego rodzaju nakładka na rachunek inwestycyjny brokera Interactive Brokers.

Analiza rachunku inwestycyjnego w Lynx

Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze parametry, którymi cechuje się Lynx Broker. Jeśli chodzi o konto oraz opłaty z nim związane, to za otwarcie oraz prowadzenie rachunku nie jest pobierana żadna opłata.

bezpieczne inwestowanie
bezpieczne inwestowanie

Konto odpowiednie jest dla day tradera, średnioterminowego oraz długoterminowego inwestora, jak również takiego, który ma zamiar inwestować na rynkach zagranicznych (pisaliśmy: Day trading i swing trading).

Broker oferuje dostęp do akcji na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jak również na ponad 30 zagranicznych rynkach, w tym USA, UK czy DE (pisaliśmy: Kupno akcji zagranicznych spółek). Dostępne instrumenty finansowe to m.in. obligacje, akcje, ETF-y, opcje, warranty, kontrakty terminowe, a także CFD na różne aktywa, m.in. waluty, surowce, indeksy.

Lynx Broker – prowizje i instrumenty finansowe

Konto Lynx Broker, podobnie jak w przypadku Interactive Brokers umożliwia dostęp do 150 rynków z 33 krajów. Pośród nich znajdują się akcje, opcje z fundusze ETF, certyfikaty, itp. Dzięki kontraktom inwestor może zajmować pozycje na złocie, srebrze, forexie, itp.

Lynx broker
LYNX prowizje. Wypłata na konto bankowe. Rachunek w Lynx

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy ofertą Interactive Brokers a Lynx, to polega ona na tym, że w drugim przypadku poszczególnymi instrumentami inwestor może handlować z nieco innymi prowizjami transakcyjnymi.

W pozostałych najważniejszych obszarach od strony kosztów różnice nie występują. To oznacza, że inwestor otrzyma np. darmowe prowadzenie konta, a także przechowywanie papierów wartościowych, jak również korzystne zasady przewalutowania.

Warto również wspomnieć, że w obu przypadkach kwestie podatkowe wyglądają tak samo. Broker nie udostępnia druku PIT-8C, jednak zapewnia możliwość złożenia formularzu W-8BEN.

Lynx Broker – portal inwestycyjny

Lynx prowadzi bezpłatny portal inwestycyjny. Można znaleźć w nim rozbudowane artykuły, które dotyczą poruszania się po świecie giełdowym. Udostępniane są tam także liczne poradniki i webinary, które stworzone zostały przez specjalistów z branży. Tematyka treści, które są tam publikowane, podzielona została na cztery kategorie:

 • Giełdy oraz notowania,
 • Handel,
 • Informacje giełdowe,
 • Webinary.

Każda z powyższych kategorii ma również podrozdziały. To ułatwia poruszanie się oraz wyszukiwanie odpowiedzi na pytania, które związane są z handlem instrumentami finansowymi.

Jak otworzyć konto w Lynx Broker?

W celu założenia rachunku inwestycyjnego, należy przejść na stronę internetową firmy. Następnie należy kliknąć – otwórz rachunek. Jest on widoczny w prawym górnym rogu strony. Kolejne kroki to:

 • Podanie danych osobowych oraz adresu i kontaktu,
 • Wybranie typy konta inwestycyjnego,
 • Zapoznanie się z informacjami prawnymi,
 • Uzupełnienie informacji, które związane są z umiejętnościami oraz doświadczeniem w handlu,
 • Zapoznanie się z przepisami prawa.

Po wypełnieniu formularza, należy przesłać dokumenty, które wymagane są przez serwis. W ten sposób firma może potwierdzić dane osobowe, a także adres zamieszkania, który został umieszczony we wniosku. Potem inwestor może dokonać uwierzytelniającej wpłaty, aby aktywować konto.

Lynx broker
konto w lynx

Po tym, jak wprowadzone dane zostaną potwierdzone i pierwsza wpłata zostanie zaksięgowana, inwestor może zarządzać swoimi środkami finansowymi. Jest to również moment na wybór jednej z dwóch dostępnych platform inwestycyjnych, czyli:

 • Aplikacji Lynx Trading – TWS od Interactive Brokers – to złożona oraz rozbudowana platforma, która prezentuje wiele zaawansowanych danych. Jest ona przeznaczona raczej dla inwestorów doświadczonych,
 • Przeglądarkowej Lynx Basic – narzędzie to dysponuje wszelkimi kluczowymi funkcjami, które są prezentowane w przyjazny i łatwy sposób. To będzie lepszy wybór dla osób, które inwestują sporadycznie albo są początkujące.

Lynx oferuje również swoją platformy w wersji aplikacji mobilnych. Są one dostępne na urządzenia z systemem Android oraz IOS.

Pisaliśmy także: Platforma handlowa MT4 i MT5

Jak aktywować konto demo w Lynx Broker?

Broker ten pozwala na założenie rachunku demonstracyjnego tylko tym klientom, którzy korzystają już z rzeczywistego rachunku. Oba rachunki działają na takiej samej zasadzie, a także posiadają te same funkcje. Jest jednak jedna różnica, która polega na tym, że rachunek demonstracyjny umożliwia handel wyłącznie na wirtualnych pieniądzach.

Zatem dobrze sprawdzi się do tego, aby poznać działanie i zasady, które rządzą giełdą, jak również sprawdzić obraną strategię inwestycyjną pod względem jej skuteczności. Jeśli jakaś strategia wybrana przez inwestora nie przynosi oczekiwanych przez niego rezultatów, może on na koncie demo zacząć testować nową.

Opłaty transakcyjne w Lynx Broker

W Lynx można za darmo otworzyć i prowadzić konto inwestycyjne. Raz na miesiąc możliwa jest również bezpłatna wypłata. Oczywiście tak jak każdy broker, również ten serwis musi zarabiać. Dlatego też klienci muszą zdawać sobie sprawę z konieczności ponoszenia prowizji oraz opłat, które naliczane są za wykonywane operacje. Co ważne, są one trochę wyższe niż w Interactive Brokers, chociaż nadal można uznawać je za stosunkowo atrakcyjne, biorąc pod uwagę to, że biorę działa na rynku międzynarodowym.

Większość prowizji naliczanych jest w postaci określonego procentu od transakcji wybranym instrumentem. Jeśli chodzi o akcje oraz ETF-y, to koszty transakcyjne wyglądają w następujący sposób:

 • Na polskiej giełdzie – 0,12% wartości transakcji,
 • Na australijskiej giełdzie – 0,15% wartości transakcji,
 • Na brytyjskiej giełdzie – 0,10% wartości transakcji.

Wyjątek stanowią Stany Zjednoczone oraz Kanada, które zawsze mają identyczne wartości, odpowiednio 0,01 USD oraz 0,02 CAD za akcję.

Inwestor powinien pamiętać również o dodatkowych opłatach. Za brak aktywności trzeba będzie zapłacić 1 USD każdego miesiąca. Do tego doliczyć należy również opłaty transakcyjne, które wynikają z infrastruktury giełdowej. Chociaż zazwyczaj nie są one bardzo wysokie, mogą być zależne od określonego rynku albo instrumentu finansowego.

Lynx Broker – rachunek oraz bezpieczeństwo inwestowania

Tak jak zostało już wspomniane, inwestując przy pomocy Lynx, tak naprawdę aktywa finansowe inwestora chronione są przez Interactive Brokers. W związku z tym, jeżeli holenderski pośrednik przestałby się wywiązywać z własnych zobowiązań, nie miałoby to negatywnego wpływu na bezpieczeństwo środków finansowych lub papierów wartościowych inwestora.

Lynx broker
lynx broker rachunek

Należy wyjaśnić, że Lynx podlega takim samym regulacjom, jak Interactive Brokers w Irlandii, a to oznacza, że np. inwestor nie może liczyć na zabezpieczenie w wysokości do 20 tysięcy euro. Jeśli inwestor założyłby konto bezpośrednio u Interactive Brokers, w takim przypadku zastosowanie miałyby przepisy z węgierskiego oddziału.

Jak założyć konto w Lynx?

Aby założyć konto w Lynx, wystarczy wejść na stronę internetową lynxbroker.pl i utworzyć rachunek inwestycyjny. Procedura zakładania konta trwa od kilku do kilkunastu minut i jest podobna, jak w przypadku zakładania konta u innych brokerów. 

W pierwszym kolejności trzeba podać dane osobowe oraz kontaktowe, a potem kliknąć w link aktywacyjny oraz przesłać dokumenty, które potwierdzają tożsamość, a także adres zamieszkania, a na koniec należy dokonać wpłaty, dzięki której można rozpocząć handel.

Ważne jest to, że w trakcie otwierania konta maklerskiego w Lynx, trzeba wybrać jeden z 2 wariantów. Do dyspozycji inwestorów pozostaje konto gotówkowe, które pozwala na handel przede wszystkim klasycznymi instrumentami finansowymi, np. akcjami lub ETF-ami, jak również rachunek marżowy. Ten drugi umożliwia co więcej handel z dźwignią finansową, przy wykorzystaniu opcji oraz kontraktów futures. Bez względu na to, którym kontem inwestor jest zainteresowany, minimalny depozyt to 15 tysięcy złotych (pisaliśmy także: W co najlepiej zainwestować 1000 zł).

Lynx a Interactive Brokers

Lynx Broker to spółka, która zależna jest od Interactive Brokers oraz świadczy usługi brokera wprowadzającego. Zdeponowane środki inwestora przechowywane będą przez IB, jednak Lynx będzie pobierał opłaty.

Grupa IB założona została w 1982 roku. Choć główna siedziba znajduje się w Stanach Zjednoczonych, do jest on reprezentowany także w wielu innych krajach. IB oferuje szeroki zakres usług handlowych, zaczynając od akcji, opcji oraz obligacji, kończąc na rynku walutowym oraz funduszach. IB regulowany jest m.in. przez NYSE.

Broker Lynx funkcjonuje w branży brokerów internetowych od 2006 roku. Główna siedziba brokera znajduje się w Amsterdamie. Pośród produktów, które oferowane są przez brokera, znajdują się akcje, pary walutowe, kontraktu terminowe, obligacje, opcje, ETF-y oraz kontrakty CFD. Lynx, jak i Interactive Brokers regulowani są przez najwyższe organy finansowe, zatem oba podmioty uważane są za bezpieczne. Polskich klientów Lynx obsługuje poprzez biuro z siedzibą w Czechach.

Inwestowanie w Lynx na rynku Forex

Handel na rynku walutowym to jedna z głównych atrakcji, którą oferuje holenderski Lynx Broker. Dzięki możliwości handlu 105 parami walutowymi, broker oferuje jedną z najbardziej wszechstronnego katalogu par walutowych pośród wszelkich brokerów Forex na rynku.

Broker pozwala na handel głównymi, mniejszymi, a także egzotycznymi parami walutowymi. Ponadto, Lynx znany jest z oferowania konkurencyjnych spreadów na kontach Standard i Pro, które są jednymi z najbardziej przystępnych w branży.

Ponadto, platforma wyposażona jest w różne narzędzia oraz metody analizy specyficznych dla rynku walutowego, które mogą być pomocne dla zaawansowanych inwestorów, którzy w swoich strategiach inwestycyjnych muszą stosować rozbudowaną analizę techniczną. Co więcej, oferuje aktualne forum badawcze, które pozwala inwestorom na zastosowanie ich umiejętności technicznej analizy z analizą fundamentalną, aby stworzyć zyskowną strategię inwestycyjną.

Lynx broker
lynx broker opłaty

Handel akcjami Lynx

Oprócz handlu oraz inwestowania w akcje, Lynx broker oferuje także inne usługi. Platforma pozwala na handlowanie na 78 rynkach finansowych, a także ma bogatą ofertę ponad 13 tysięcy ETF-ów. Inwestorzy mogą kupować akcje bazowe albo handlować kontraktami CFD na akcje.

Można również korzystać z kontraktów CFD na akcje. Wysokość dźwigni finansowej, która może zostać wykorzystana w trakcie handlu kontraktów CFD, uzależniona jest od rynku oraz papierów wartościowych, którymi chce handlować. Broker Lynx oferuje inwestorom sporo szerszą gamę akcji oraz rynków, na których można handlować albo inwestować, dając im również więcej możliwości. Spready oraz prowizje są mocno konkurencyjne, jednak pozwalają również na korzystanie z automatycznych metod handlu, co umożliwia osiągnięcie jeszcze większych zysków.

Inwestowanie w indeksy oraz ETF-y w Lynx

Broker ten pozwala również na inwestowanie w indeksy i fundusze ETF. W przypadku tych instrumentów opłaty są o wiele niższe niż średnia branżowa. Co więcej, na platformie dostępne są portfele oraz indeksy kuratorskie. Strona umożliwia handlowanie 260 różnymi funduszami, zlokalizowany w Europie (pisaliśmy również: Gdzie kupić ETF).

Platforma tradingowa Lynx Broker oferuje dostęp do ponad 100 rynków finansowych, które pochodzą z 20 krajów z całego świata. Użytkownicy mają możliwość wymieniania akcji, opcji, kontraktów terminowych, obligacji, Forex, kontraktów CFD oraz ETF-ów.

Rodzaje kont w Lynx Broker

Jeśli inwestor zastanawia się nad założeniem konta w Lynx, powinien wiedzieć, że dostępne są 3 rodzaje kont, które może utworzyć, a każde oferuje co innego:

 • Indywidualne – w takim przypadku inwestor jest jedynym właścicielem konta,
 • Wspólne – występuje kilku właścicieli konta,
 • Corporate – w sytuacji, kiedy właścicielem konta jest korporacja, wymagany jest depozyt minimalny w wysokości 20 tysięcy euro (pisaliśmy także: W co inwestować małe kwoty). 

Co więcej, inwestor musi zdecydować, czy chce prowadzić jedynie rachunek gotówkowy, czy także rachunek z depozytem zabezpieczającym. Jeżeli inwestor chce dokonywać krótkiej sprzedaży akcji, będzie potrzebował rachunek wraz z depozytem zabezpieczającym. Jednak są one dostępne jedynie dla osób, które ukończyły 21 lat.

Z kolei konto indywidualne można utworzyć, mając 18 lat. Jeśli chodzi o konto gotówkowe trzeba odczekać 3 dni po sprzedaniu akcji, aby móc wypłacić zaksięgowane środki finansowe. Warto pamiętać o tym, że większość papierów wartościowych ma datę rozliczania, która przypada 2 dni robocze po dacie transakcji, zgodnie z normami branżowymi.

Dla inwestorów nie ma to większego znaczenia, jednak dla handlowców konto z depozytem zabezpieczającym generalnie jest bardziej odpowiednim rozwiązaniem, gdyż aktywa są natychmiast dopisywane do rachunku, co umożliwia inwestowanie ich w inne przedsięwzięcia. Rachunek gotówkowy jest aktualizowany niezwłocznie.

Konto inwestycyjne można utworzyć w takich krajach, jak Polska, Belgia, Holandia, Niemcy, Francja, Szwajcaria, Finlandia oraz Słowacja. Choć większość krajów europejskich jest dostępna, międzynarodowi klienci będą obsługiwani przez holenderską jednostkę Lynx Broker, a z klienci z Polski – przez czeską. Proces otwarcia konta inwestycyjnego jest prosty i zajmuje maksymalnie do 3 dni.

Interfejs brokera Lynx Basic – działanie, użyteczność oraz wygląd

Platforma brokera Lynx jest jedną z najbardziej przyjaznych platform inwestycyjnych. Brokerzy często umieszczają na swoich platformach wiele informacji oraz szczegółów, których użytkownicy wcale nie potrzebują. Strona Lynx Broker jest bardzo łatwa w nawigacji. To oznacza, że strona internetowa szybko działa, a także posiada proste sposoby na przeglądanie platformy handlowej Trader WorkStation. 

Lynx broker
Zalety Lynx broker. Konto brokera i rachunek demo

Opłaty na Lynx Broker

Jeśli chodzi o depozyt minimalny, to broker wymaga wpłaty 15 tysięcy złotych, przy zakładaniu konta. Aby inwestor mógł handlować opcjami, kontraktami terminowymi oraz akcjami amerykańskimi, należy także posiadać portfel o wartości przynajmniej 2000 USD.

Trzeba także zaznaczyć, że Lynx umożliwia jedynie wpłaty w formie przelewu bankowego. Różni się to nieco od polityki wielu innych internetowych brokerów, którzy umożliwiają wpłatę środków finansowych przy pomocy różnych kart kredytowych lub debetowych czy też e-portfeli. Jednak dotarcie pieniędzy na konto powinno zająć maksymalnie kilku dni roboczych.

W miesiącu można dokonać tylko 1 darmowej wypłaty od Lynx Broker. Pieniądze można wypłacić przy pomocy przelewu bankowego albo metody płatności SEPA.

Obsługa klienta w Lynx

Obsługa klienta to ważny aspekt w przypadku każdego brokera. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy będzie potrzebować pomocy. W przypadku brokera Lynx, z obsługą można skontaktować się na 3 sposoby – czat na żywo, za pośrednictwem e-maila albo przez telefon.

Za pomocą czatu na żywo nie da się rozwiązać bardzo skomplikowanych problemów albo zaoferować właściwych rozwiązań w przypadku problemów, które nie są tak powszechne. Jeśli chodzi o obsługę klienta, to rozmowa przez telefon jest często najlepszym rozwiązaniem, jednak aby uzyskać połączenie z przedstawicielem brokera Lynx, trzeba nieco poczekać, jeżeli na linii będzie duża liczba zapytań.

Dobrą alternatywą może być wylanie e-maila, na który odpowiedź można otrzymać w ciągu jednego dnia. Aby skorzystać z pomocy w Lynx Broker, wystarczy skorzystać z zakładki „Kontakt”. Tam podany będzie adres email, z którego może skorzystać inwestor, aby otrzymać pomoc. Broker jest również bardzo aktywny na Twitterze oraz Facebooku, więc jeśli inwestor ma jakieś pytanie, może zadać je przez kanały mediów społecznościowych.

Holenderski broker Lynx Broker – nagrody oraz recenzje

Lynx Broker ma wiele dobrych opinii. W roku 2007 uznany został przez holenderską stronę z recenzjami handlowymi za najlepszego brokera. Z kolei w 2011 roku broker ten zdobył nagrodę dla najlepszego brokera w Holandii. Z kolei jeden z magazynów finansowych uznał obsługę Lynx za najlepszą w branży.

Firma ta zdobyła szereg wyróżnień za bycie najlepszym pośrednikiem, a także została wyróżniona przez pewną publikację, jako ta, która posiada najlepszą obsługę klienta przez 2 lata z rzędu.

Metody wpłat oraz wypłat przelewem bankowym w Lynx Broker. Depozyt zabezpieczający

Inwestor może zdecydować się na jedną z wielu walut, m.in. PLN, USD, EUR, CZK, GBP, DKK, NOK oraz SEK. To doskonała funkcja dla traderów europejskich, gdyż umożliwia im uniknięcie opłat za przewalutowanie.

Inwestorzy mogą na platformie dokonywać wyłączanie wpłat poprzez przelew bankowy. Wpłata środków na rachunku inwestycyjny nie jest związana z żadnymi opłatami, a czas oczekiwania na wpłatę to 3 dni robocze. Jeśli chodzi o giełdę, to można na nią wpłacać pieniądze jedynie z konta, które zarejestrowane jest na nazwisko inwestora.

Na koncie dostępne są informacje o cenach w czasie rzeczywistym, a także 100 rynków z 20 krajów świata. Inwestor ma do dyspozycji ponad 80 wskaźników do analizy rynków. Broker oferuje także różne rodzaje zleceń, np. zlecenia z limitem, stop limit, zlecenia rynkowe czy typu ice-berg. Lynx oferuje również szereg oferuje również wiele wykresów – liniowe, słupkowe, świecowe, a także przedziałów czasowych, jak również oferuje dostęp do historycznych cen.

Co więcej, w przypadku Lynx nie są pobierane żadne opłaty za dokonanie pierwszej wypłaty w miesiącu. Opłata za wypłatę pobierana jest za każdym razem, kiedy inwestor wypłaca środki w innej walucie.

Lynx broker
Zalety lynx broker rachunek. Wybór doświadczonych inwestorów

Lynx Broker oferuje platformę deskopową o dużych możliwościach, która posiada prosty w obsłudze oraz intuicyjny interfejs, jak również wszystkie instrumenty oraz funkcje, które potrzebne są do komfortowego inwestowania. Nie sprawi problemu nowicjuszom, a jednocześnie ma wystarczająco dużo opcji zaawansowanych, dzięki czemu spodoba się również bardziej zaawansowanym inwestorom.

Aplikacja mobilna Lynx

Broker ten udostępnia Lynx Mobile App, która jest przydatna w szczególności dla traderów, którzy chcą posiadać dostęp do swojego konta inwestycyjnego z dowolnego urządzenia przenośnego z systemem Android oraz iOS. Dzięki temu możliwy jest handel z dowolnego miejsca na świecie. Inwestor może ustawić powiadomienia push na podstawie cen. Aplikacja Lynx ma skaner, który pozwala na wyszukiwanie potencjalnych konfiguracji handlowych.

Platforma Lynx jest łatwa w obsłudze i nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania do funkcjonowania. Można jej używać bezpośrednio z poziomu większości nowoczesnych przekładek internetowych. Inwestor nie musi pobierać, ani instalować żadnych dodatkowych elementów. To bardzo przydatne zwłaszcza dla traderów, którzy korzystają z wielu różnych urządzeń.

Edukacja w Lynx

Platforma Lynx oferuje wiele narzędzi analitycznych dla wszystkich typów strategii inwestycyjnych, aby pomóc klientom szybko i oraz precyzyjnie dokonać analizy rynku. To może być pomocne w znalezieniu wzorców oraz zakresów, jak i punktów wsparcia i oporu, a także kluczowych poziomów cenowych oraz innych informacji.

Narzędzia inwestycyjne w Lynx

Platforma Lynx wyposażona jest w wiele przydatnych narzędzi, które są szczególnie przydatne przy inwestowaniu.

BookTrader

Dzięki temu narzędziu inwestor może szybciej składać, a także anulować zlecenia. Wystarczą 2 klienta, aby wysłać wiele rodzajów zleceń bezpośrednio na giełdę. Broker dostarcza inwestorom zakres cenowy, który ukazuje ceny kupna lub sprzedaży, a także zyski lub straty w czasie rzeczywistym. Jest to wyjątkowo korzystne narzędzie w trakcie handlu kontraktami terminowymi.

OptionTrader

Narzędzie to wyświetla przegląd wszystkich serii opcji określonego funduszu na jednym ekranie, razem z możliwością dostosowania. Umożliwia również użytkownikowi bardzo szybko ocenić ryzyko oraz dokonać zakupu przy pomocy handlu jednym kliknięciem.

FX Trader

Aplikacja FX Trader pozwala na inwestowanie w ponad 80 par walutowych na rynku walutowym, przy pomocy jednego kliknięcia. Na ekranie transakcyjnym, który jest odpowiednio dostosowany, wyświetlane są najlepsze notowania bid/ask dla każdej pary walutowej.

ComboTrader

Użytkownicy mogą bardzo łatwo tworzyć łączone zlecenia, które obejmują różne aktywa bazowe, np. akcje, opcje czy kontrakty futures w jednym zleceniu przy pomocy narzędzia ComboTrader. Zamiast czekać, aż zlecenia zostaną jedno po drugim wypełnione, można je wysłać wszystkie za jednym razem.

Chart Trader

To narzędzie umożliwia składanie, zarządzanie oraz anulowanie zleceń prosto z wykresów w czasie rzeczywistym.

MarketScanner

Narzędzie to zapewnia przegląd rynków, które klient chce zbadać. Może on filtrować oraz definiować parametry w taki sposób, aby wyświetlić jedynie te instrumenty, którymi jest zainteresowany. To narzędzie może tak wskazywać akcje, które są przedmiotem największego obrotu. Wskazuje także akcje, które wypłacają największe dywidendy albo te akcje, które w konkretnej chwili zyskują oraz tracą najwięcej na wartości.

Lynx broker
LYNX basic

Czy warto założyć rachunek maklerski w Lynx Broker?

Na koniec warto podsumować najważniejsze wady i zalety Lynx Brokera. Podjęcie decyzji o zdecydowaniu się na skorzystanie z usług uzależnione jest od indywidualnych preferencji inwestora. Serwis ten z pewnością sprawdzi się w przypadku średnio oraz zaawansowanych osób. Osoby początkujące oferta może nieco przytłoczyć, choć nie jest to reguła.

Z drugiej strony, Lynx ma bardzo bogatą ofertę, łatwiejszą postać platformy inwestycyjnej, jak również ciekawą sekcję edukacyjną. Zatem jeżeli inwestor ma zamiar handlować wieloma instrumentami finansowymi, to z pewnością nie będzie zawiedziony tym wyborem. Jeżeli jednak zależy mu w szczególności na GPW, to w tym przypadku nie znajdzie zbyt wielu propozycji dla siebie.

Do zalet Lynx Brokera należy zaliczyć:

 • Polski oraz sprawnie funkcjonujący support,
 • Polska wersja serwisu,
 • Dwie wersje platformy handlowej,
 • Rozbudowany portal inwestycyjny,
 • Bogata oferta instrumentów finansowych,
 • Wysokie bezpieczeństwo,
 • Wiele typów kont do wyboru,
 • Możliwość korzystania z aplikacji mobilne.

Z kolei wady tego brokera to:

 • Brak kryptowalut,
 • Ograniczona oferta, która dotyczy GPW,
 • Wysoki depozyt minimalny.

Saxo Bank

Saxo Bank broker to jeden z pierwszych brokerów, który zaczął działać na międzynarodowym rynku online, zwracając się ku inwestorom detalicznym. Oferuje różne produkty finansowe, platformy, a także rachunki. Przy pomocy jego usług możliwy jest handel kontraktami futures, kontraktami CFD, opcjami, akcjami, Forex oraz kontraktami na różnice kursowe.

Broker Saxo Bank oferuje 4 różne sposoby, na które można śledzić indeksowy giełdowe i wszystkie można śledzić w polskim języku:

 • SaxoTraderGO – platforma, która oferuje ulepszone zlecenia transakcji,
 • SaxoTraderPRO – jest to narzędzie dla doświadczonych użytkowników,
 • Narzędzia innych dostawców – do dyspozycji klientów pozostaje szereg partnerskich platform,
 • Łączność oraz interfejsy API – interfejs FIX API umożliwia stały dostęp do elektronicznej infrastruktury za pomocą interfejsu, który można dostosować do własnych, indywidualnych potrzeb.

Korzystając z usług tego brokera, można liczyć na bezpłatne przechowywanie instrumentów finansowych dla klientów z Polski. Oprocentowanie konta głównego uzależnione jest od wolnego kapitału netto.

XTB

XTB to polski broker, który znany jest na całym świecie. Platforma XTB oferuje możliwość skorzystania z 5000 różnych instrumentów finansowych. XTB pozwala na handel m.in. na akcjach, rynku Forex, kontraktów CFD, surowcach, ETF-ach oraz kryptowalutach CFD (pisaliśmy: Najlepszy broker CFD).

Otworzenie konta u XTB jest bezpłatne. Prowizje oraz opłaty związane są jedynie z działaniami transakcyjnymi, a czasami wypłatami. Z jakimi kosztami można się spotkać, korzystając z platformy inwestycyjnej XTB?

 • Spreadem – jest to różnica między ceną kupna a sprzedaży. W przypadku XTB koszt spreadu wynosi od 0 do 2 pipsów,
 • Swapem – kiedy inwestor pozostawia na noc otwartą pozycję, może zapłacić tzw. punkt swapowe,
 • Prowizja – broker XTB pobiera prowizję od kupna poszczególnych instrumentów finansowych, kiedy inwestor ma bardzo wysoki obrót.

Broker udostępnia darmowe konto demonstracyjne dla nowych użytkowników, dzięki czemu można zapoznać się z giełdą oraz sprawdzić swoje umiejętności, a także wybrany plan działania, czyli strategię inwestycyjną.

Pisaliśmy także: Jak inwestować w Orlen

Plus500

Inwestorzy, którzy zdecydują się na korzystanie z usług tego brokera, mogą lokować środki finansowe na rynku Forex, wybierać z wielu instrumentów finansowych, a także kupować towary na rynkach surowców. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że na Plus500 nie można kupić realnych akcji, kryptowalut czy dóbr. Broker Plus500 bazuje na opcjach oraz kontraktach CFD.

W ofercie Plus500 znajduje się ponad 2000 różnych kontaktów CFD, a także opcji, które związane są z wieloma różnymi instrumentami finansowymi. W tym przypadku występują zarówno stałe, jak i zmienne spready dla instrumentów finansowych. Broker ten działa w modelu MM, a platformę można obsługiwać ze strony internetowej albo aplikacji mobilnej.

O czym warto wiedzieć, decydując się na inwestowanie?

Wybór brokera i korzystanie z wysokiej jakości usług jest bardzo ważne, jeśli chodzi o skuteczne inwestowanie. Warto jednak znać również inne zasady, których wdrożenie pozwoli efektywniej inwestować, a także ograniczyć ryzyko inwestycyjne.

Dywersyfikacja

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego polega a tym, aby ulokować swój kapitał w różne instrumenty finansowe. Dzięki temu można ochronić przynajmniej część zainwestowanych środków w momencie, gdyby grupa pewnych instrumentów zaczęła spadać z ceny. Dywersyfikację zaleca się stosować nawet w przypadku posiadania niewielkiego kapitału.

Akceptacja ryzyka

Ryzyko jest nierozerwalnym elementem, związanym z każdym rodzajem inwestycji. Dlatego też najlepiej je zaakceptować i psychicznie przygotować się na ewentualną stratę zainwestowanego kapitału. Oczywiście wcale nie musi się tak zdarzyć, ale często dochodzi do tego, szczególnie w przypadku osób początkujących.

Plan inwestowania

Plan to po prostu strategia inwestycyjna. Przed podjęciem inwestycji, należy obrać określony plan działania, dzięki któremu będzie wiadomo, jakie podjąć kroki w danej chwili. Można zdecydować się na gotową strategię inwestycyjną albo stworzyć własną, opierając się o stworzone plany inwestycyjne. Inwestowanie bez planu w dłuższej perspektywie nie ma szansy na powodzenie.

Lynx broker
LYNX Broker opinie. Lynx basic

Podstawy z inwestowania

Zanim inwestor zdecyduje się rozpocząć np. inwestowanie na giełdzie forex, powinien poznać przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu inwestycji. W szczególności warto zwrócić uwagę na instrumenty finansowe, w które mają być inwestowane środki. Przykładowo, jeśli inwestora interesują akcje, to powinien poznać strukturę tych papierów wartościowych, jak również terminologię inwestycyjną, która ułatwi mu wejście na rynek forex.

Praktyka

Duże znaczenie ma również wiedza praktyczna. Aby zdobyć umiejętności praktyczne, najlepiej zdecydować się na skorzystanie z konta demonstracyjnego, które udostępniane jest przez wielu brokerów albo korzystając z aplikacji i symulatorów giełdowych (pisaliśmy: Symulator giełdy online). Korzystając z tego typu narzędzi, można inwestować bez ponoszenia ryzyka inwestycyjnego. Inwestując w ten sposób, osoba dokonuje transakcji wyłącznie przy pomocy wirtualnych pieniędzy.

Dzięki temu, nawet jeśli podejmie niewłaściwe decyzje, nie straci własnego kapitału. Oczywiście działa to również a drugą stronę – jeśli inwestor będzie miał zysk, to nie będzie miał możliwości wypłacić pieniędzy.

Ciągła nauka

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że inwestowanie wiąże się z nieustannym uczeniem się. To oznacza, że aby być skutecznym inwestorem, należy również śledzić na bieżąco wszystkie trendy i nowinki zakresu inwestycji. Wiedzę najlepiej czerpać z różnorodnych źródeł. Warto czytać artykuły internetowe, eBooki, audiobooki, webinary i inne. Jeśli inwestor chce się tym zająć na poważnie, powinien zdecydować się na szkolenie z inwestowania na giełdzie.

Jeśli chodzi o Lynx Brokera, to udostępnia on szeroki zakres rynków oraz instrumentów finansowych, a koszty transakcyjne za handel akcjami oraz ETF-ami są stosunkowo niskie. Jednak z drugiej strony opcje wpłat oraz wypłat ograniczone są do przelewu bankowego. Wymagany jest także duży depozyt początkowy, który wynosi 15 tysięcy złotych, a w niektórych przypadkach platforma może nie być łatwa do opanowania przez osoby początkujące. 

Będąc klientem z Polski albo Europy, który szuka dostępu do rynku, a także chce mieć dostęp do narzędzi analitycznych Interactive Brokers, to Lynx będzie będzie odpowiednim wyborem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.