inwestowanie
| . 3 lata temu

Ile można zarobić na giełdzie i czy gra na giełdzie jest trudna?

Wiele osób zainteresowanych inwestowaniem, zastanawia się, ile można zarobić na giełdzie? W zależności od podejścia, giełda może stać się dodatkowym albo głównym źródłem dochodu. Aby zarobić na giełdzie, inwestor musi posiadać dużą wiedzę i wypracować własną strategię, ale również mieć odrobinę szczęścia.

Ile można zarobić na giełdzie?

Większość osób, które zaczynają grać na giełdzie, mają mocno rozbudzone oczekiwania. Dużą zachętą do inwestowania swoich pieniędzy, są informacje o bardzo wysokich zyskach, osiąganych przez innych. To, że na giełdzie można dużo zarobić i w łatwy sposób, można również wywnioskować z reklam funduszy inwestycyjnych. Przedstawiają one dochody rzędu kilkudziesięciu procent w skali roku (pisaliśmy niedawno: Jak zacząć grać na giełdzie). 

Zatem ile można zarobić na giełdzie? Osiągnięcie bardzo wysokiej stopy zwrotu jest oczywiście możliwe, jednak nie takie proste do uzyskania. Tak naprawdę dużo zależy od szczęścia, na które nikt nie ma wpływu. W inwestowanie na rynku akcji wpisane jest także ryzyko inwestycyjne. Istnieją jednak sposoby na jego zminimalizowanie i tym samym podniesienie szansy na zysk. 

Jak zarabiać na giełdzie? Ile zarabia się na giełdzie?

Skuteczne inwestowanie na giełdzie, zwłaszcza GPW, uchodzi za stosunkowo trudne. Aby inwestor odniósł zysk, musi we właściwym momencie sprzedać akcje jednych spółek i kupić w to miejsce inne. Wówczas rodzi się pytanie – kiedy najlepiej sprzedać, a kiedy kupić? Ciężko ustalić jedną, uniwersalną odpowiedź na pytanie – ile można zarobić na giełdzie i jak zarobić na giełdzie

Pisaliśmy niedawno: Trading online

Posługując się różnymi strategiami oraz technikami inwestycyjnymi, można uzyskać jak najwyższe wyniki z inwestowania. Kluczowe jest wypracowanie swojej własnej strategii inwestowania. Można ją jednak wypracować dopiero z biegiem czasu, aż inwestor nabierze doświadczenia i zobaczy, które techniki w jego przypadku najlepiej się sprawdzają.

Trzeba wiedzieć, że nie ma jednej, uniwersalnej strategii inwestowania, która będzie najlepsza dla wszystkich. Każdy jest inny i w odmienny sposób reaguje na różne sytuacje. 

Jak zmniejszyć ryzyko inwestycyjne?

Inwestowanie na giełdach wymaga przede wszystkim posiadania odpowiedniej wiedzy. Przed samodzielnym inwestowaniem na giełdzie, warto zdobyć jak najwięcej wiedzy, która dotyczy strategii inwestowania na giełdzie. To pozwala uniknąć błędów, które mogłyby doprowadzić inwestora do wysokich strat finansowych. Ponadto na giełdzie nie powinno się nigdy inwestować wszystkich swoich oszczędności, ani środków, które nie są nadwyżką finansową.

Czytaj także: Co to jest giełda?

Dywersyfikacja inwestycji – od tego dużo zależy, ile można zarobić na giełdzie

Inwestując na giełdzie, ważne jest, aby tak jak w przypadku każdego rodzaju inwestycji, dokonywać dywersyfikacji środków finansowych, które przeznaczone są na inwestycje. Pojęcie dywersyfikacji oznacza podział posiadanych środków finansowych oraz inwestowanie ich w różne aktywa. 

ile można zarobić na giełdzie w miesiąc? jak zarabiać na giełdzie? ile mozna zarobic na gieldzie

To umożliwia wybranie takich instrumentów finansowych, które mają zróżnicowany poziom ryzyka inwestycyjnego. Ma to spore znaczenie w kontekście ograniczenia inwestycji o zbyt wysokim poziomie ryzyka. Można decydować się także na inwestowanie w spółki z wielu różnych branż albo spółki, które mają zróżnicowane perspektywy finansowe. 

Sprawdź także: Gdzie kupować akcje

Dywersyfikacja dotyczyć może także decydowania się na inwestowanie w różne aktywa, co obejmuje także inwestycje pozagiełdowe. W takim przypadku można znacząco ograniczyć ryzyko, które związane jest ze stratami finansowymi związanymi z nagłymi zmianami sytuacji na rynku finansowym. To, ile można zarobić na giełdzie w dużej mierze zależy właśnie od właściwej dywersyfikacji portfela. 

Sprawdź także: Inwestycja w fundusze inwestycyjne

Samodzielne inwestowanie

Zdecydowanie się na inwestowanie samodzielne wymaga w szczególności dopasowania sposobu inwestowania do posiadanej wiedzy o czasu. Jeżeli inwestor chce realizować wyższe zyski w krótkim czasie, konieczne jest posiadanie sporej ilości czasu na inwestycje krótkoterminowe. 

W takim przypadku kontrola rynku musi być realizowana systematycznie każdego dnia. Z kolei jeżeli gracz chce inwestować w dłuższym okresie czasu, na takie inwestycje może poświęcić znacznie mniej czasu. 

zarabianie na giełdzie. jak zarabiać na akcjach?

Inwestycje kontrolować można w wybranych terminach, co umożliwia kontrolowanie sytuacji rynkowej w skali miesiąca czy tygodnia.

Inwestycje w fundusze

Jeśli inwestor nie ma ochoty na samodzielnie inwestowanie w instrumenty finansowe i papiery wartościowe, może zdecydować się na inwestycje za pośrednictwem funduszy kapitałowych. Zaletą tego typu inwestowania, jest możliwość korzystania z inwestycji przy pomocy wyspecjalizowanych firm, gdzie inwestycje są realizowane przez specjalistów od inwestycji giełdowych.

Strategie inwestowania na giełdzie – gra na giełdzie i zarobki na giełdzie

Wielu inwestorów handluje na giełdzie bez obranej strategii, przez co ponoszą wysokie straty. Otwierają pozycje bez zastanowienia, bardzo często na podstawie nieuzasadnionych wskazówek innych osób.

Sprawdź także: Fundusz inwestycyjny otwarty a zamknięty

Skutkiem tego jest nieodpowiednio zdywersyfikowany oraz bezużyteczny portfel, w którym nie można kontrolować strat, a zyski nie są osiągane w odpowiednim czasie. Skutecznie inwestowanie na giełdzie wiąże się w szczególności ze strukturą i integralnością strategii biznesowych. Inwestor powinien mieć konkretny plan inwestycyjny, który będzie stanowił szkielet jego handlu. 

jak zarabiać na akcjach? ile można zarobić na giełdzie w miesiąc? inwestor giełdowy zarobki

Ile można zarobić na giełdzie? Dużo zależy od obranej strategii inwestycyjnej i jej skuteczności. Istnieje bardzo dużo możliwych strategii. Niżej przedstawione zostało 7 wartych uwagi strategii.

Strategia dywidendowa

Opiera się ona na założeniu, że spółki, które wypłacają wysokie dywidendy z własnych akcji, atrakcyjne są nie tylko ze względu na wysokość dywidendy. Jeżeli tego dokonują, to znaczy, że są solidne, a to przekłada się na ich stabilność. W przeciwnym wypadku nie byłyby w stanie systematycznie wypłacać tak wysokich dywidend.

Sprawdź także: Inwestowanie w akcje

Inwestowanie na giełdzie w oparciu o strategię dywidendową, może być korzystne szczególnie w niepewnych okresach na giełdzie. W czasie silnego wzrostu gospodarczego, a także dynamicznego trendu wzrostowego, przedsiębiorstwa zwiększają zyski. Także prawdopodobnie nie będą dążyły do podnoszenia dywidend, a raczej do tego, aby wzrosła wartość rynkowa ich akcji.

Sprawdź także: Jak inwestować małe kwoty

Strategia value investing

W tej strategii value investing gracz wybiera akcje spółek, które są cenne w tym sensie, że wartość akcji jest bardzo korzystna względem wartości rynkowej spółki. Z tego względu porównuje się zagregowaną rynkową cenę wszystkich akcji danej spółki z całkowitym jej majątkiem. 

Czytaj także: Kryptowaluty czy warto?

Jeśli wartość księgowa spółki jest wyższa, niż wartość akcji wyemitowanych, inwestor ma do czynienia ze spółką niedowartościowaną, w przypadku której jest wysokie prawdopodobieństwo wzrostu w niedalekiej przyszłości. 

Strategia bottom fishing

Inwestowanie na giełdzie w oparciu o tą strategię, polega na pozyskiwaniu akcji z dna, a potem posiadaniu ich dotąd, dopóki ich cena nie wzrośnie. W tym przypadku nie chodzi o niewielkie odbicia i korekty, a silne poziomu wsparcia, powstające w trendzie określonych akcji po znaczących spadkach.

Podstawą strategii bottom fishing jest analiza techniczna. Gracz szuka na wykresie dokończonych formacji odwrócenia, zwiększających prawdopodobieństwo ustalenia nowego trendu wzrostowego, który będzie długoterminowy. To umożliwia graczowi zakupienie akcji na dobrym poziomie i pozostawanie w ich posiadaniu w długim lub średnim horyzoncie czasowym. 

Strategia podążania za trendem

Inwestowanie giełdowe z tą praktyką, to najlepszy wybór przez graczy. Strategia opiera się na założeniu, że każdy, kto inwestuje w zgodzie z trendem, ma po swojej stronie prawdopodobieństwo. Jednak nie chodzi o otwieranie pozycji przy cenie najniższej i zamykanie przy najwyższej, gdyż przy tej strategii trzeba kierować się tezą, że się wchodzi w dobrze zdefiniowany trend, który w pierwszej kolejności musi się wykształcić.

Zatem stosując tą strategię, inwestor podąża za większością graczy na rynku, która ma wpływ na cenę określonych aktywów. 

Strategia swingowa

Swing trading opiera się na połączeniu strategii podążania za trendem oraz bottom fishing. Gracz konsekwentnie działa w zgodzie z trendem, podążając wyłącznie w kierunku trendu dominującego oraz wykorzystuje możliwości wejścia w przypadku, kiedy cena zbliża się do formuły graficznej, która zwiastuje ciekawą możliwość wejścia.

Czy da się żyć z inwestowania na giełdzie? jak zarobić na giełdzie 200 złoty dziennie? czy na gieldzie mozna sie dorobic? gra na gieldzie czy sie oplaca?

Strategia momentum

To bardzo efektywna strategia inwestycyjna, którą można wykorzystywać do różnego rodzaju instrumentów finansowych. W sytuacji, gdy trend staje się silny, gracze starają się jak najwięcej z niego skorzystać. Oznacza to otwieranie długich pozycji na akcje najmocniejsze oraz krótkich pozycji na najsłabsze akcje. 

Inwestowanie na giełdzie w oparciu o tą strategię wymaga jednak dużej dyscypliny oraz dobrego doświadczenia. Przewidziana jest dla krótkoterminowego inwestowania i wymaga poświęcenia czasu.

Strategia skalpowania

Skalpowanie to pojęcie, które oznacza najkrótszą z wszystkich strategii inwestycyjnych. Inwestor wykorzystuje krótkoterminowe szanse, następnie buduje pozycję oraz zamyka, kiedy osiągnie zysk. Traderzy, którzy stosują tą strategię, zwykle inwestują spory kapitał. Poruszają się w szczególności w obszarze handlu walutami oraz towarami, ale działają także na giełdach. Osoba posługująca się tą strategią, pracuje tylko na analizie technicznej i w krótkim horyzoncie czasowym. 

Ile można zarobić na giełdzie? Wiele zależy również od wypracowanej strategii, co także nie jest takie proste i szybkie do zrealizowania. Początkujący inwestor musi najpierw sprawdzić przynajmniej kilka wybranych i po czasie stwierdzić, która będzie dla niego odpowiednia. Może również wypracować swoją indywidualną strategię. 

Jakie błędy najczęściej popełnia gracz, inwestując na giełdzie?

Jak inwestować na giełdzie? Przede wszystkim warto poznać najczęściej popełniane przez inwestorów błędy, które powodują straty.

Podstawowym błędem, jaki popełniany jest przez inwestorów, to kupowanie akcji, które są w trendzie spadkowym i szybko tracą na wartości. W takim przypadku graczom wydaje się, że warto kupić tanią akcję, gdyż z czasem z pewności podrożeje. Nie zawsze jednak tak się dzieje, ponieważ przyczyny spadku wartości są różne i najpierw warto je poznać. Najlepiej sprawdzić, czy wynikają one z informacji, które pochodzą ze spółki, czy ze spekulacji na akcjach. 

Innym błędem jest tzw. uśrednianie w dół. Występuje w sytuacji, kiedy cena akcji inwestora spada, a on dokupuje kolejne akcje tego samego waloru po to, aby przy odbiciu (ewentualnym), odrobić wcześniej straty. To bardzo złudne, ponieważ mogą one nadal tracić na wartości, a inwestor w panice może sprzedać je, kiedy będą w dołku. 

Należy również uważać na inwestowanie na giełdzie w trakcie tzw. owczego pędu. To termin, które oznacza niczym nieuzasadnione, gwałtowne kupowanie albo sprzedawanie akcji, naśladującego aktualny trend. Zwykle trwa to krótko, a ponieważ nowa cena określonej akcji nie ma pokrycia w rzeczywistości finansowej spółki, to niedługo jej kurs zostanie sprowadzony do racjonalnego poziomu, a inwestorzy kupujący po zawyżonej cenie, poniosą straty. 

jak zarobić na giełdzie 200 złoty dziennie? Czy opłaca się grać na giełdzie? inwestowanie na giełdzie. czy na akcjach mozna zarobic? czy z giełdy można się utrzymać

Jak zarabiać na giełdzie przez internet?

Nowy inwestor nie od razu zacznie czerpać radość z inwestowania na giełdzie. Wielu z nich nie mogąc doczekać się zysków, opuszcza rynek. Dobry inwestor musi być osobą stabilną oraz zrównoważoną psychicznie i emocjonalnie. Oprócz tego konieczne jest opanowanie technik handlu, a nie każda osoba to potrafi. Zazwyczaj z 10 początkujących inwestorów, jedynie 2 osoby opanowują reguły o techniki inwestowania na giełdzie i zostają w branży. Aby zacząć zarabiać, trzeba:

  • opanować teorię inwestowania na giełdzie oraz zapoznać się z jego cechami, a także specyfikacją,
  • umieć panować nad sobą i własnymi emocjami, aby nie podejmować decyzji, będąc pod wpływem emocji,
  • wykorzystywać równe platformy inwestycyjne, aby zdobyć duże doświadczenie w handlu (pisaliśmy m.in. Platforma tradingowa).

Czym jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, czyli GPW?

Założeniem GPW jest umożliwienie obrotu papierami wartościowymi, takimi jak obligacje (np. obligacje skarbowe), akcje czy kontrakty terminowe. Wyróżnia się kilka indeksów giełdowych, z tego względu każdy inwestor może dopasować właściwy sektor do swoich preferencji inwestycyjnych:

  • WIG20, który składa się z 20 największych spółek akcyjnych,
  • WIG30, składających się z 30 największych spółek,
  • WIG – jest to najdłużej notowany indeks, który ma dochodowy charakter – wyliczając jego wartość, uwzględnia się nie tylko wartości cen akcji, ale również z praw poboru i dywidend,
  • mWIG40 – to indeks średnich spółek, który obejmuje ich 40,
  • sWIG80 – obejmuje 80 małych spółek akcyjnych.

Ile można zarobić na giełdzie? Niestety nie ma na to jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Na wysokość zysków składają się różne czynniki, takie jak zdobywa wiedza i jej ciągłe pogłębianie, wypracowanie własnej strategii, ale także nieco szczęścia.

Otworzenie rachunku inwestycyjnego

W celu rozpoczęcia handlowania na giełdzie, gracz musi założyć rachunek maklerski. To konto, na którym są zapisywane informacje o posiadanych przez inwestora akcjach oraz dokonanych transakcjach. Pozwala on na samodzielne kupowanie oraz sprzedawanie akcji i innych papierów wartościowych, które notowane są na GPW w Warszawie. 

Po przelaniu wymaganej kwoty na swój rachunek inwestycyjny, gracz może utworzyć zlecenie poprzez określenie spółki, której akcje chce kupić, ich liczbę oraz cenę, jaką jest w stanie za nie zapłacić. Inwestor może także modyfikować ustawienia okresu ważności zlecenia oraz to, czy ma być podzielone na części, czy zrealizowane w całości. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając rachunek maklerski?

Wybierając rachunek inwestycyjny, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii:

  • Ile wynosi roczna opłata za prowadzenie rachunku,
  • Ile wynosi prowizja od zleceń kupna i sprzedaży akcji prze internet – warto wiedzieć, że standardowa prowizja mieści się w granicach od 0,2% do 0,5% wartości określonej transakcji,
  • Czy wybrany rachunek oferuje dostęp do serwisu informacyjnego z opiniami oraz analizami ekspertów,
  • Czy rachunek maklerski oferuje dostęp do platformy, za pomocą której można śledzić oraz dokonywać transakcji w rzeczywistym czasie,
  • Ile wynosi koszt przelewu z rachunku brokerskiego na inne konto?

Symulator gry na giełdzie – czy warto skorzystać?

Świetnym treningiem przed rozpoczęciem prawidłowego inwestowania, jest giełda wirtualna. W internecie znaleźć można wiele serwisów, które umożliwia inwestowanie na giełdzie kilkunastu tysięcy wirtualnych pieniędzy w dowolnie wybrane akcje. Inwestor może śledzić zmianę wartości swojego portfela inwestycyjnego i porównać wyniki z innymi użytkownikami.

inwestowanie na giełdzie – Czy da się zarobić na giełdzie? Rynki akcji – polski rynek akcji

Jest to dobra forma sprawdzenia własnych możliwości oraz nabycia cennego doświadczenia, bez ryzyka utraty środków. Dla początkującego gracza to bardzo cenny pierwszy krok, który jest wstępem do prawdziwego inwestowania (pisaliśmy m.in. Platforma inwestycyjna dla początkujących).

Symulator gry na giełdzie pozwala na uzyskanie ogólnej wiedzy z zakresu inwestowania. Duża część z tego typu platform oferuje wysokiej jakości edukację , z dziedziny zarządzania aktywami. Niektórzy brokerzy umożliwiają także interakcję ze społecznością online (pisaliśmy niedawno: Symulator giełdy online).

Symulator giełdowy to także bezpieczna przestrzeń do uczenia się mechanizmów zawierania transakcji oraz budowania portfela. Idealnym miejscem do popełniania wszelkiego rodzaju błędów, np. niepoprawne wpisywanie symboli giełdowych to miejsce, gdzie ponosi się jak najmniejsze straty finansowe. Zatem brak opłat to istotna wartość, jaką oferuje gra giełdowa.

Pisaliśmy niedawno: Bezpieczne inwestowanie na giełdzie 

To również dobre miejsce do przetestowania nowych strategii oraz rodzajów inwestycji. Warto wypróbować je bez żadnego ryzyka, zanim zastosuje się nowe strategie na prawdziwym rynku inwestycyjnym. 

Symulator giełdy pokaże również graczowi, jak ważne jest trzymanie emocji na wodzy. Oczywiście osoba, która nie inwestuje prawdziwych pieniędzy, nie będzie aż tak bardzo kierować się emocjami, jednak gra giełdowa również wyzwala emocje u graczy. Odczucia i emocje, które pojawią się u użytkownika podczas grania na symulatorze, są zapowiedzią tego, co będzie działo się w przypadku prawdziwego inwestowania. 

Konto demo na platformie inwestycyjnej

Inwestor może także otworzyć rachunek demo na platformie handlowej i tam spróbować swoich sił, bez ryzykowania własnych środków. Wielu brokerów, którzy udostępniają platformy inwestycyjne, umożliwia skorzystanie z konta demo, dzięki czemu można także wypróbować narzędzia dostępne na różnych platformach i wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie. 

Jakie podejście powinien mieć dobry inwestor?

Jest wiele teorii, które zawierają cechy, jakie powinien posiadać inwestor. Zwykle wyróżnia się opanowanie, umiejętność analizowania faktów oraz wyciągania wniosków i samodzielność. Jakie jeszcze cechy powinien posiadać każdy inwestor?

Ile można zarobić na giełdzie? jak zacząć inwestować na giełdzie? Ile można zarobić na giełdzie w miesiąc?

Inwestowanie tyle, ile można stracić

Podstawowym krokiem jest ustalenie pułapu, którego wartość nie może przełożyć się na jakość życia inwestora. Licząc na ogromne zyski, gracze często kierują się emocjami, a to powoduje podejmowanie nieracjonalnych decyzji. 

Inwestowanie na giełdzie, szczególnie przez osoby początkujące często traktowane jest jako źródło wysokich zysków. Należy jednak stosować metodę małych kroczków i na początku inwestować niewielkie kwoty, które w przypadku ich utraty, nie wpłyną negatywnie na domowy budżet gracza.

Chłodna kalkulacja

Niestety kierowanie się emocjami to znak tego, że inwestor nie jest gotowy do podejmowania racjonalnych działań i oznacza to brak samodzielnego myślenia. Zachowanie zimnej krwi w tej dziedzinie jest niezwykle ważne i cenne. To pozwala na podjęcie dobrych decyzji.

Realistyczne oczekiwania

Oczywiście inwestor powinien starać się wygrywać tak często, jak to możliwe. Jednak istnieje duża różnica między transakcjami, które oparte są na racjonalnej analizie, a oczekiwaniem, że za każdym razem inwestor wygra. Osoby, które są przekonane, że każda ich transakcja przyniesie zysk, zwykle odpadają jako pierwsi.

Pisaliśmy niedawno również: Inwestowanie w nieruchomości

Ciągła nauka

Inwestowanie na giełdzie związane jest z nieustanną nauką przez całe życie. Inwestorzy, którzy odnoszą sukcesy, cały czas czytają artykuły i książki związane z rynkami i modyfikują własne strategie w oparciu o najnowsze dane i informacje. W świecie finansów trzeba być zręcznym i bystrym, jeżeli chce się zostać w nim na dłużej. 

Znanie się na liczbach

Nie chodzi w tym przypadku o zaawansowana matematykę. Mowa o porządnym zaznajomieniu się ze zmiennymi ilościowymi na rynku. Dobry inwestor powinien umieć szybko obliczyć spread bik-ask oraz pipsy i inne wskaźniki. 

Ile można zarobić na giełdzie? Czy z giełdy można się utrzymać? Jakie fundusze inwestycyjne wybrać? Jakie instrumenty finansowe i papiery wartościowe?

Zarządzenie ryzykiem

W finansach jest to fundamentalną kwestią. Chodzi o wykorzystywanie strategii oraz narzędzi w celu zminimalizowania ekspozycji na ryzyko, czyli stopnia różnicy pomiędzy sukcesem, a porażką. Inwestor powinien zapoznać się z takimi kwestiami, jak współczynnik ryzyka do nagrody, dywersyfikacja portfela, minimalna dźwignia czy ryzyko handlowe. To pozwoli mu uniknąć nadmiernego ryzyka, które wiąże się z inwestowaniem na giełdzie.

Wypracowanie rutyny

Mówi się, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Dotyczy to nie tylko prywatnej strony życia, ale także tej zawodowej. Inwestorzy, którzy odnoszą sukcesy wypracowali towarzyszące im codziennie przyzwyczajenia. Może to być codziennie ustawianie wykresów albo przyglądanie się ekonomicznemu kalendarzowi.

Uczenie się na błędach

Przede wszystkim nie należy się poddawać. To cecha właściwa dla wszystkich ludzi sukcesu. Różnica między sukcesem a porażką zwykle sprowadza się do tego, ile razy gracz zdołał podnieść się po tym, jak coś mu nie wyszło, jeśli podejmował złe decyzje inwestycyjne. Chcąc osiągnąć cos na rynku finansowym, który jest chwilami odstraszający, inwestor powinien zrobić wszystko co w jego mocy, aby wygrać (pisaliśmy m.in. Gra na giełdzie)

Powinien cały czas przypominać sobie, po co to robi i nie dopuścić do tego, aby negatywne doświadczenia zabiły jego pasję.

Ile można zarobić na giełdzie, inwestując w papiery wartościowe na rynku akcji? Czy warto grać na giełdzie? Z pewnością każdy początkujący inwestor zadaje sobie to pytanie, w szczególności długoterminowi inwestorzy. Na wysokość zysku możliwego do uzyskania na giełdzie wpływa wiele czynników, w tym odpowiednia dywersyfikacja portfela inwestycyjnego czy obranie i konsekwentne trzymanie się właściwej strategii inwestycyjnej.

Dobrze także wybrać dobrą platformę inwestycyjną, która pozwoli na szybkie i wygodne dokonywanie transakcji. Nie bez znaczenia jest również odrobina szczęścia i odpowiednia strategia inwestycyjna oraz dobrze dobrany portfel inwestycyjny. To wszystko ma wpływ na to, jakie zyski osiągnie inwestor.

Podziel się