Darmowe porady prawne Gorzów Wielkopolski – sprawdź, w których instytucjach na terenie Gorzowa Wielkopolskiego uzyskasz darmową pomoc prawną. Ustal, która z instytucji jest w stanie zająć się Twoją sprawą, umów termin spotkania i porozmawiaj z prawnikiem. Jeśli koszty adwokata czy radcy prawnego z kancelarii prawnej są poza Twoim zasięgiem, dlaczego nie skorzystać z darmowej pomocy prawnej?

Wykaz punktów bezpłatnych porad prawnych w Gorzowie Wielkopolskim poniżej

Bezpłatna pomoc prawna udzielana jest przez profesjonalnych prawników, nie musisz obawiać się, że Twoim problemem zajmie się ktoś bez wiedzy prawniczej i odpowiedniego doświadczenia.

 • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Zielonej Górze Biuro Zamiejscowe w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Kosynierów Gdyńskich 11/4
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Walczaka 42, tel. 95 715 13 60
 • Powiatowy Urząd Pracy w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Walczaka 110, tel. 95 736 06 40
 • Miejski Rzecznik Konsumentów w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Orląt Lwowskich 1, tel. 95 735 57 47
 • Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Pankiewicza 5/7, tel. 95 733 04 39

Darmowe porady prawne Gorzów Wielkopolski:

Przygotuj sobie wcześniej listę pytań, które chciałbyś zadać prawnikowi, wypisz możliwie szczegółowo nurtujące Cię problemy i zagadnienia, przedstaw je na spotkaniu. Pamiętaj, nawet bez pieniędzy możesz liczyć na profesjonalną i rzetelną pomoc prawną. Zobacz listę poniżej, wybierz właściwy dla siebie punkt porad prawnych i skorzystaj.

Jeśli masz problem typu dyscyplinarka dla pracownika, rozwód z orzeczeniem o winie, zakup towaru z wadami – skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnej. Nieodpłatne doradztwo prawne być może pozwoli Ci szybciej i skuteczniej uporać się ze swoim problemem. Zadzwoń jeszcze dziś i umów się na spotkanie.

Bezpłatna pomoc prawna adwokata i radcy prawnego w Gorzowie Wielkopolskim

Rozwód, sprawa o podział majątku, problemy w pracy, problemy z sąsiadami – spraw codziennych, które mogą przyprawić o prawny ból głowy jest naprawdę sporo. Jeśli i Ciebie dotyka taka sytuacja, poszukaj darmowej pomocy prawnej i bezpłatnych porad prawnych w punktach bezpłatnego poradnictwa prawnego albo bezpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Darmowa pomoc prawna Gorzów Wielkopolski – wykaz uzupełniający 2023

Poradnia Prawna „Centrum Obywatelskie” – ul. Sikorskiego 23

Takich punktów w Gorzowie Wielkopolskim jest kilka. Działają one na mocy ustawy z dnia z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (tekst ustawy znajdziesz tutaj). W punktach tych bezpłatna pomoc prawna w Gorzowie Wielkopolskim i darmowe porady prawne udzielane są przez adwokatów, radców prawnych z kancelarii adwokackich i radcowskich w Gorzowie Wielkopolskim.

Darmowa pomoc prawna w punktach nieodpłatnego poradnictwa prawnego w Gorzowie Wielkopolskim świadczona jest również przez aplikantów adwokackich i radcowskich. Nie obawiaj się jednak – aplikanci służą pomocą prawną pod kątem adwokatów i radców.

Za chwilę wymienimy te punkty bezpłatnych porad prawnych w Gorzowie Wielkopolskim, warto jeszcze napisać, kto z takiej darmowej pomocy prawnej może skorzystać. Otóż zgodnie z art. 4 ust. 1 powołanej ustawy:

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie
przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku.

Skorzystanie z takiej pomocy nie jest trudne. Wystarczy udać się do jednego z punktów darmowych porad prawnych w Gorzowie Wielkopolskim, umówić na wizytę, przygotować do niej, a następnie spotkać z adwokatem czy radcą prawnym.

Darmowe porady prawne w Gorzowie Wielkopolskim

Punkt bezpłatnych porad prawnych i bezpłatnego poradnictwa obywatelskiego, ul. Wawrzyniaka 4, Gorzów Wielkopolski. Bezpłatna pomoc prawna świadczona jest przez adwokatów i radców prawnych, od poniedziałku do piątku. W punkcie tym można również liczyć na pomoc mediatora.

Budynek Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Gorzów Wielkopolski, ul. Teatralna 26,
1 piętro, pokój nr 2. Bezpłatna pomoc prawna świadczona jest przez adwokatów i radców prawnych, od poniedziałku do piątku. W punkcie tym można również liczyć na pomoc mediatora.

Darmowe porady prawne są udzielane przez adwokatów i radców prawnych wskazanych przez Okręgową Izbę Adwokacką w Zielonej Górze oraz Okręgową Izbę Radców Prawnych w Zielonej Górze. W punkcie bezpłatnych porad prawnych przy ul. Wawrzyniaka 4 dodatkowo bezpłatna pomoc prawna świadczona jest przez organizację pozarządową – Fundację Czysta Woda, ul. 30 Stycznia 29, 66-400 Gorzów Wielkopolski.

darmowe porady prawne Gorzów Wielkopolski
darmowe porady prawne Gorzów Wielkopolski

Nieodpłatna pomoc prawna od dnia 16 maja 2020 r. obejmuje także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku. 

Czytaj także: Ile kosztuje pozew o rozwód u adwokata

Zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy wszystkie osoby, które chciałyby skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, mają obowiązek złożenia pisemnego oświadczenia o niemożności ponoszenia kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które w ciągu ostatniego roku nie zatrudniały innych osób – mają dodatkowo obowiązek złożenia oświadczenia o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.

Oświadczenia składa się w formie pisemnej osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

Punkty bezpłatnej pomocy prawnej

Darmowe porady prawne Wrocław

Darmowe porady prawne Warszawa

Darmowe porady prawne Toruń

Darmowe porady prawne Szczecin

Darmowe porady prawne Sosnowiec

Darmowe porady prawne Rzeszów

Darmowe porady prawne Radom

Darmowe porady prawne Poznań

Darmowe porady prawne Opole

Darmowe porady prawne Olsztyn

Darmowe porady prawne Łódź

Darmowe porady prawne Łomża

Darmowe porady prawne Lublin

Darmowe porady prawne Kraków

Darmowe porady prawne Kielce

Darmowe porady prawne Katowice

Darmowe porady prawne Gliwice

Darmowe porady prawne Sopot

Darmowe porady prawne Gdynia

Darmowe porady prawne Gdańsk

Darmowe porady prawne Dąbrowa Górnicza

Darmowe porady prawne Częstochowa

Darmowe porady prawne Bytom

Darmowe porady prawne Bydgoszcz

Darmowe porady prawne Bielsko-Biała

Darmowe porady prawne Białystok

Podobne wpisy

2 komentarze

 1. Dobra i inicjatywa.
  Skoro nie da się i nie chcą zmniejszyć różnic zarobkowania zwykłych ludzi adwokatów Dobre chociaż to.
  Adwokat 300 zł na godzinę, zwykły człowiek polak 16 zł na godzinę
  Taka Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.